Klinička smrt - vantjelesna iskustva

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by navika » 19 May 2016, 19:53

Bijeli badem wrote:Ovo je bas utjesno Naviko...cuj ako si bio ziv ubili su te. Nasmija se ovom :D.
Pa zar nije bolje da te ubiju tako vec polumrtvog (kontam ne bi ni bolilo :)) vec da se probudis ziv zakopan :)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by Biba » 19 May 2016, 19:55

Nole wrote:
Biba wrote:Joj Veco ima to u temi Klinicka smrt... :ovaj Bit ce da sam ja to rascjepkala i pisala u vise tema..
Ma to je malo dulja prica i svi su se cudili da sam prezivjela bez posljedica...5-6 sati je trajala operacija..
Pa da ti je srce stalo niko te ne bi reaninirao 5-6 sati. Ti si možda bila u komi.
O jbte zivot :grana
Pa nisam reanimirama 5-6 sati vec nekoliko minuta...
Operirana sam 10 dana poslije ...i ne u Vinkovcima vec u Brckom
Iz vinkovacke bolnice su me otpustili kao zdravu...

Lebowskog kontam :hoi
...ama tada nije bilo droge u mom selu :djed
A srculence - ne znam je li to nekome utjeha...neki ljudi vide cijeli svoj zivot..divne krajolike i tak to..
Ja sam samo znala da postojim....i napisala sam vec sta sam "vidjela"
Nista utjesno :jok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by greeneyes » 19 May 2016, 20:51

Moj drug veli da se sjeća kad se rodio, sjeća se kako je izgledala babica, soba u kojoj se rodio i taako. :lopta
Samo sabura

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3524
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 487 times
Been thanked: 583 times
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by Danci » 20 May 2016, 23:59

navika wrote:
Bijeli badem wrote:Neće..jer nema dženaze dok se ne uradi gasul, hunut i kafan...a to ipak traje koji sat. Mada kod nas je i običaj da umrli prenoći u kući noć i da je ukop tek sutradan.
Sad vise nema pokopa ni dok se ne okupi famelija iz bijelog svijeta.

Ljudi, covjek moze zapasti u stanje klinicke smrti koja traje i satima. Ako je vjerovati svim vijestima, prije par godina u New Yorku se probudio momak koji je lezao tri dana u mrtvacnici.
Ti slucajevi su zabiljezeni diljem svijeta.
Mozda i nije los onaj obicaj kad ti ispumpaju krv, povade organe i napune te pamukom...Ono, ako si i bio ziv, ubili su te i to je 100% sigurno da su te mrtvog zakopali.
Nakon tri dana, iso miki :grana
Ovo me plaši , ja kad umrem nek me ne zakovajaju jedno tjedan dana ,ima da ostavim amanet svojima :valja
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by rethna » 21 May 2016, 00:03

navika wrote:
Bijeli badem wrote:Neće..jer nema dženaze dok se ne uradi gasul, hunut i kafan...a to ipak traje koji sat. Mada kod nas je i običaj da umrli prenoći u kući noć i da je ukop tek sutradan.

Mozda i nije los onaj obicaj kad ti ispumpaju krv, povade organe i napune te pamukom...Ono, ako si i bio ziv, ubili su te i to je 100% sigurno da su te mrtvog zakopali.
:sok
Kako hladno i smireno receno. :D.
.
.
.
.
.
.
.
.
opet citam :888 :888 :888
Question everything.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by greeneyes » 21 May 2016, 00:04

Tu je samo šteta trošiti pamuk.
Samo sabura

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by Socrates » 22 May 2016, 07:33

Zar razmisljati i kad umrem?

Zasto ljudi koriste "kad umrem", a ne "ako umrem". Moje je misljenje da ljudi he bi ni umirali da prestanu da vjeruju u smrt. :ble
. . . . . . . . .

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Evo o čemu ćete razmišljati nakon što umrete

Post by Čupava » 22 May 2016, 08:54

Bitnije je da znam o cemu razmišljam dok sam ziva... :oo a kako da znam kad nisa ne znam... :D.
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2019, 18:11

Image

Hose Manijangat, svećenik i župnik župe svete Katarine Sijenske na Floridi proglašen je mrtvim, bio odveden u pakao, čistilište i raj, nakon čega je čudesno oživio. Danas svjedoči što je vidio.

»Rođen sam 16. srpnja 1949. u Kerali u Indiji kao sin Josipa i Terezije. Najstariji sam od sedmero djece. U dobi od četrnaest godina ušao sam sjemenište svete Marije u Thiruvalli. Četiri godine kasnije otišao sam u glavno papinsko sjemenište sv. Josipa u Kerali kako bih nastavio svoju svećeničku formaciju. 1. siječnja 1975., nakon što sam završio filozofiju i teologiju, zaređen sam za svećenika te sam poslan kao misionar u biskupiji Thiruvalla.

U nedjelju 14. travnja 1985., na Blagdan Božjeg Milosrđa, išao sam slaviti Svetu Misu u crkvi u sjevernom dijelu Kerale. Tada sam doživio fatalnu nesreću: jurio sam motociklom kad me udario džip kojim je upravljao čovjek koji se je vraćao s neke hindu proslave. Zadobio sam udarac u glavu i hitno su me prevezli u bolnicu. Na putu do bolnice moja je duša izašla iz mog tijela i iskusio sam smrt. Odmah sam upoznao svoga anđela čuvara. Vidio sam svoje tijelo i ljude koji su me nosili u bolnicu. Čuo sam ih kako plaču i mole za mene. Moj mi je anđeo rekao: „Ja ću te odvesti u raj, Gospodin te želi vidjeti i razgovarati s tobom“. Također je rekao da mi želi pokazati i pakao i čistilište…

ODLAZAK U PAKAO

Anđeo me odveo u pakao. To je bio grozan prizor. Vidio sam sotonu i zloduhe u neprestanoj vatri od oko 2 tisuće Celzijusa. Vidio sam crve koji puze i ljude koji vrište i bore se. Neke su mučili demoni. Anđeo mi je rekao da su sve te patnje ovdje zbog nepokajanih smrtnih grijeha. Shvatio sam da postoji sedam stupnjeva patnje ili razina prema broju i vrsti smrtnih grijeha počinjenih u njihovim zemaljskim životima. Duše izgledaju vrlo ružno, i strašno. To je bio strašan doživljaj. Vidio sam ljude koje sam poznavao, ali ne smijem otkriti njihov identitet. Grijesi koji su ih osudili najčešće su bili: pobačaj, homoseksualnost, eutanazija, mržnja, neopraštanje i svetogrđe.

Anđeo mi je rekao da bi sve te duše izbjegle pakao i bile u čistilištu, samo da su se pokajale za svoje grijehe. Također, shvatio sam da se neki ljudi, koji se pokaju na zemlji za te grijehe, mogu pročistiti i na zemlji, kroz patnju. Tako mogu izbjeći čistilište i idu ravno u raj. Iznenadio sam se kad sam u paklu vidio svećenika i biskupa, koje nisam očekivao da ću tamo vidjeti. Mnogi ljudi koji su tamo, bili su na zemlji zavedeni lažnim učenjem i lošim primjerom.

ČISTILIŠTE

Nakon posjeta paklu moj anđeo čuvar odveo me u čistilište. Ovdje također postoji sedam stupnjeva patnje i oganj neugasivi. Ali, to je daleko manje intenzivno nego pakao i u njemu nije bilo svađe i borbe. Glavna patnja tih duša je njihova odvojenost od Boga. Neki od onih koji su u čistilištu počinili su brojne smrtne grijehe, ali su pomireni s Bogom prije njihove smrti. Iako su ove duše u trpljenju, oni uživaju mir i znanje da će se jednog dana s Bogom gledati licem u lice. Imao sam priliku komunicirati s dušama u čistilištu. Tražili su me da molim za njih i da kažem ljudima da mole za njih, tako da mogu ići u nebo. Kada molimo za ove duše, dobivamo njihovu zahvalnost, a kad uđu u nebo, oni mole za nas i naši su zagovornici.

Teško mi je opisati kako je lijep moj anđeo čuvar. On je blistav i sjajan. On je moj stalni pratilac i pomaže mi u svim mojim službama, a posebno u službi ozdravljenja. Sad doživljavam svugdje njegovu prisutnost i zahvalan sam za njegovu zaštitu u svakodnevnom životu.

NEBO

Kroz veliki bijeli i sjajan tunel moj anđeo otpratio me i do neba. Nikada prije nisam doživio takav mir i radost u životu. Odmah se nebo otvorio i čuo sam najljepšu glazbu koju ne mogu opisati riječima. Anđeli su pjevali i slavili Boga. Vidio sam svete, posebno Gospu i svetog Josipa i mnoge svete biskupe i svećenike koji su sjajili kao zvijezde. A kad sam se pojavio pred Gospodinom, Isus mi je rekao: „Želim da se vratiš u svijet. U svom drugom životu bit ćeš moj instrument mira i ozdravljanja mog naroda. Hodat ćeš po stranoj zemlji i govoriti strani jezik. Sve je moguće mojom milošću.“

Nakon ovih riječi Blažena Majka mi je rekla: „Što god da trebaš učiniti, ja ću ti pomoći u tvojoj službi.“ Riječima ne mogu izraziti ljepotu neba. Tu ćemo naći toliki mir i sreću koja premašuje našu maštu milijun puta. Naš Gospodin je daleko ljepši od bilo koje slike koju možemo vidjeti. Lice mu je blistavo i svijetlo, ljepše od tisuću sunca. Slike koje vidimo u svijetu samo su sjena Njegova veličanstva. A Gospa uz Isusa bila je tako lijepa i blistava. Ni jedna slika koju smo vidjeli u ovom svijetu ne može se usporediti s njenom stvarnom ljepotom.

(book,hr)
online

User avatar
Lori
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1282
Joined: 20 Oct 2019, 02:01
Mood:
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Lori » 01 Dec 2019, 18:15

Joj e znaci takva patetika zali boze citanja

Zasto si to postavio?
Da se sprdamo il cisto informacije radi?
Omnia mea mecum porto

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16595 times
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Fuddo » 01 Dec 2019, 18:16

JaB da mi to umlatimo ceterSpeticom, pa da vidimo hocel se opet vratit.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lori
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1282
Joined: 20 Oct 2019, 02:01
Mood:
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Lori » 01 Dec 2019, 18:20

Fuddo wrote: 01 Dec 2019, 18:16 JaB da mi to umlatimo ceterSpeticom, pa da vidimo hocel se opet vratit.
:valja
Omnia mea mecum porto

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Socrates » 01 Dec 2019, 18:20

Ovaj k'o Pacho.

Stay dead, jbt.
. . . . . . . . .

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Femea » 01 Dec 2019, 18:22

Mrsko mi sve čitati.Nego, zbog čega je on bio tamo :oo
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Lori
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1282
Joined: 20 Oct 2019, 02:01
Mood:
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Lori » 01 Dec 2019, 18:22

Socrates wrote: 01 Dec 2019, 18:20 Ovaj k'o Pacho.

Stay dead, jbt.
:haha

A lazess
Aj umrijet cu
Omnia mea mecum porto

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Femea » 01 Dec 2019, 18:23

Lori wrote: 01 Dec 2019, 18:15 Joj e znaci takva patetika zali boze citanja

Zasto si to postavio?
Da se sprdamo il cisto informacije radi?
To prvo vjerovatno :hihi
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16595 times
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Fuddo » 01 Dec 2019, 18:24

A jest ga opiso, ko da je DanteTa cito.
Svaka mu cast.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by insomnia » 01 Dec 2019, 18:25

A dje su muslemani
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Lori
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1282
Joined: 20 Oct 2019, 02:01
Mood:
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by Lori » 01 Dec 2019, 18:28

insomnia wrote: 01 Dec 2019, 18:25 A dje su muslemani
Pa u paklu :valja
Omnia mea mecum porto

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Svećenik se vratio s onog svijeta: U pakao se ide zbog abortusa, homoseksualnosti i eutanazije

Post by insomnia » 01 Dec 2019, 18:30

Mene vise brine dje on naleti ns ovakve tekstove. Ovo je bilo aktuelno tamo nedje osamdesetih
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests