Samopouzdanje

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Salko » 03 May 2019, 16:10

Duminjo wrote: 03 May 2019, 16:09
mad_max_ba wrote: 03 May 2019, 16:06

eto vidiš...

ti bi odmah sve, eee prijatelju, nemre daj mi sve a ništa zauzvrat

prc...
Ma. Maxo hoćeš reci da dok gledam utakmicu jednom u mjesecu, zena moze da me jebe na telefon i prica o godišnjem i planovima zä godišnji eto bas tada u tih dva Sata.. Ni sutra, ni kasnije, nego bas tada. I to tri puta za redom..

De Bogati, ne handri me 😁
nikad od tebe iskusnog papučara

ccc....
"ignorance is bliss"

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56084
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5805 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Duminjo » 03 May 2019, 16:12

mad_max_ba wrote: 03 May 2019, 16:10
Duminjo wrote: 03 May 2019, 16:09

Ma. Maxo hoćeš reci da dok gledam utakmicu jednom u mjesecu, zena moze da me jebe na telefon i prica o godišnjem i planovima zä godišnji eto bas tada u tih dva Sata.. Ni sutra, ni kasnije, nego bas tada. I to tri puta za redom..

De Bogati, ne handri me 😁
nikad od tebe iskusnog papučara

ccc....
Ni onog drugog 😂

Idem pit kafu, neozbiljan si

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Salko » 03 May 2019, 16:13

Duminjo wrote: 03 May 2019, 16:12
mad_max_ba wrote: 03 May 2019, 16:10

nikad od tebe iskusnog papučara

ccc....
Ni onog drugog 😂

Idem pit kafu, neozbiljan si
a zar ti je toliko bitna ta utakmica bila da i dan danas kmečiš zbog tog godišnjeg....
"ignorance is bliss"

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56084
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5805 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Duminjo » 03 May 2019, 16:16

mad_max_ba wrote: 03 May 2019, 16:13
Duminjo wrote: 03 May 2019, 16:12

Ni onog drugog 😂

Idem pit kafu, neozbiljan si
a zar ti je toliko bitna ta utakmica bila da i dan danas kmečiš zbog tog godišnjeg....
Ovo je bilo nedavno i nesto drugo.

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Salko » 03 May 2019, 16:17

Duminjo wrote: 03 May 2019, 16:16
mad_max_ba wrote: 03 May 2019, 16:13

a zar ti je toliko bitna ta utakmica bila da i dan danas kmečiš zbog tog godišnjeg....
Ovo je bilo nedavno i nesto drugo.
pa jarane ti nemaš problema sa djevojkama

ti imaš problem sa godišnjim onda
"ignorance is bliss"

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56084
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5805 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Duminjo » 03 May 2019, 16:25

mad_max_ba wrote: 03 May 2019, 16:17
Duminjo wrote: 03 May 2019, 16:16

Ovo je bilo nedavno i nesto drugo.
pa jarane ti nemaš problema sa djevojkama

ti imaš problem sa godišnjim onda
Kako si sad ovdje utrpo godišnji i Od kud godišnji odjednom?
I brate, nisi u toku 😂😂

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Nedostatak samopouzdanja uništava vezu

Post by Merlin246 » 12 May 2019, 12:53

Duminjo wrote: 03 May 2019, 13:47
Nice try wrote: 03 May 2019, 08:03

Nisi prestao, možda ćeš tek nekad u budućnosti tako razmišljati,kad se neke stvari promijene,kad budeš dovoljno želio nešto ili nekoga.
Inače, takvo razmišljanje je kao skrivanje od mogućih povreda.
Neću se otvarati, mijenjati, razmišljati, prilagođavati,...pa nisi mašina :)
Mozda sam ja to već proso pa iz iskustva govorim? Možda sam se opametio? 😛 Mozda sam imo nekoga koga sam volio vise Od sebe i zelio pa pokusavo Nesto, razmišljo, vago, prilagodjavo... Da bih na kraju naucio lekciju. Možda zvuci sebicno al mi ne pada na pamet da nekoga volim i zelim ili pazim vise Od sebe. Nije frka, al sve brate u granicama i sa mozgom. Dok je meni dobro sa nekim, bicu s njim/njom, kad mi postane teret, Hajde ti sebi ja sebi i zdravo.
Svi smo mi od krvi i mesa al nismo svi ni andjeli. Drugacije razmišljamo, fala bogu i drugacije stvari nas zanimaju. Jednostavno smo drugaciji. Imam neke svoje Interese/uzitke koje ne dam nikome i necu da mi neka zena, jer je volim, to uskracuje. Ja volim najvise sebe pa tek onda druge. Halali 😁 i ako nije meni dobro, nece biti dobro ni mojoj majci ni bratu ni toj nekoj mojoj zeni.. Šta oni imaju od mene ako je meni bezveze? Nista.
Imo Sam nedavno djevojku, lijepa, zgodna, nasmijana, pametna..ma coek bi reko savrsena. Al imala jednu manu. Zajebavala me, bila mi opterecenje, obaveza..
Gdje si? Gledam utakmicu. Opet utakmica a ja mislila da nesto pricamo. Pricacemo sutra, gledam utakmicu. A meni se sad pricalo.. Meni se ne prica, hajd Laku noc. Tako jednom, tako drugi put, tako treci put i Hajde ti sine nekoga drugog zajebavaj.
Ili Nesto kaže pa kad ja kažem da je to rekla onda ona kaže kako to ona tako nije mislila. A Ma zaboli me kako si ti mislila, ja nisam vidovit, znam sta i kako si rekla i ne pravi me budalom.. Jok, ide rasprava kako sam ja sve pogresno skonto, kako to ona tako nije mislila.. Bla bla bla.. Eto ja lud. Dobro, ja lud, hajd ti sebi ja sebi.
To su te neke stvari koje covjek ne moze tek tako da ispravlja ili mijenja. Ako ja nju moram sada pravo saditi a ona od rodjenja nakrivo nasadjena, zajebi ti to.. Nemam ja ni vremena ni živaca niti mi se pegla sa tim nabijanjem 😂
Mozda ja jesam težak, neka sam. Možda se zbog toga necu nikad ni zeniti vise, ne moram.. Al brate, nemoj me handrit. Pusti mi Malo mog mira i cejfa, nemam ih puno. Ja necu da budem nikome sin niti zelim da imam Mamu pored sebe.. Hocu ženu koja je isto opustena, koja razmišlja i koja je svjesna života. Ne treba mi neka koja će reci "bitno je da se mi volimo, ostalo cemo lahko"..
I ovako npr dodjem kuci sa posla, hocu da popijem kafu i popusim.. Ne zanima me što je tvoja jaranica ostala trudna ili kupila Nesto što nije htjela.. Hocu da pijem kafu, gledam u travu i slucam ptice pola Sata. Ako mi ti u tome smetaš, što ces mi? 😁
Da zakljucim 😂 ne diraj mi u cejf, pusti me Malo da dahnem dušom, onda imas sve od mene.. Idemo onda i gdje hoćeš i Radim sta Hoces.. Samo me nemoj vezat, kontrolisat i upravljati sa mnom ko saobracajac.
S druge strane, idi hodaj, izlazi, putuj, druzi se.. Šta si se ufatila mene samo, nismo jedini na svijetu.

Koju posluku porat i kome? Svi smo mi mala govancad, samo to, uglavnom, gledamo iz svojih uglova pa su uvijek oni drugi Malo veca govancad. Nekome je ljubav ako onog drugog steze i kontrolise (nesvjesno), eto brine se za njega/nju. Nekome je ljubav da ima nekoga pored sebe ko je slobodan da Radi sve što zeli da Radi u zivotu. Meni je ovo drugo Nesto Malo bolje i zato necu nikoga ni da trpim nit hocu da mene neko trpi.

Alah se uvalih 😂
Slazem se sa svim napisanim. Takva sam ista. Neshvatljivo mi je da netko gleda prvo drugog pa sebe, meni to jednostavno nije prirodno. Ne znam kako ce biti kad budem majka, jedino moje dijete ce mi biti prece od mene. A i meni nema nista mrze nego kad hocu da odmorim, da budem sama sa sobom a netko me pocne smaratii. I onda da ne ispadnes gov*o sutis, slusas jedno 2 sata i onda ta osoba ode njoj dobro ispucala se a tiiii kipis od muke 😂 Pogotovo u jutro.. Kad se ustanem hocu da me nitko ne smara, da pijem kavu jedno sat vremena, razmisljam sta cu i kako cu danas raditi, volim da mi dan pocne mirno sa samom sobom. 😌
Ili ako sam umorna dodjem s posla i ako nisam raspolozena..najbolje me pustiti na miru da dodjem sebi i maknuti se. Jer u suprotnom samo se pogorsa stanje :roll

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56084
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5805 times
Status: Offline

Re: Nedostatak samopouzdanja uništava vezu

Post by Duminjo » 12 May 2019, 13:40

Merlin246 wrote: 12 May 2019, 12:53
Duminjo wrote: 03 May 2019, 13:47

Mozda sam ja to već proso pa iz iskustva govorim? Možda sam se opametio? 😛 Mozda sam imo nekoga koga sam volio vise Od sebe i zelio pa pokusavo Nesto, razmišljo, vago, prilagodjavo... Da bih na kraju naucio lekciju. Možda zvuci sebicno al mi ne pada na pamet da nekoga volim i zelim ili pazim vise Od sebe. Nije frka, al sve brate u granicama i sa mozgom. Dok je meni dobro sa nekim, bicu s njim/njom, kad mi postane teret, Hajde ti sebi ja sebi i zdravo.
Svi smo mi od krvi i mesa al nismo svi ni andjeli. Drugacije razmišljamo, fala bogu i drugacije stvari nas zanimaju. Jednostavno smo drugaciji. Imam neke svoje Interese/uzitke koje ne dam nikome i necu da mi neka zena, jer je volim, to uskracuje. Ja volim najvise sebe pa tek onda druge. Halali 😁 i ako nije meni dobro, nece biti dobro ni mojoj majci ni bratu ni toj nekoj mojoj zeni.. Šta oni imaju od mene ako je meni bezveze? Nista.
Imo Sam nedavno djevojku, lijepa, zgodna, nasmijana, pametna..ma coek bi reko savrsena. Al imala jednu manu. Zajebavala me, bila mi opterecenje, obaveza..
Gdje si? Gledam utakmicu. Opet utakmica a ja mislila da nesto pricamo. Pricacemo sutra, gledam utakmicu. A meni se sad pricalo.. Meni se ne prica, hajd Laku noc. Tako jednom, tako drugi put, tako treci put i Hajde ti sine nekoga drugog zajebavaj.
Ili Nesto kaže pa kad ja kažem da je to rekla onda ona kaže kako to ona tako nije mislila. A Ma zaboli me kako si ti mislila, ja nisam vidovit, znam sta i kako si rekla i ne pravi me budalom.. Jok, ide rasprava kako sam ja sve pogresno skonto, kako to ona tako nije mislila.. Bla bla bla.. Eto ja lud. Dobro, ja lud, hajd ti sebi ja sebi.
To su te neke stvari koje covjek ne moze tek tako da ispravlja ili mijenja. Ako ja nju moram sada pravo saditi a ona od rodjenja nakrivo nasadjena, zajebi ti to.. Nemam ja ni vremena ni živaca niti mi se pegla sa tim nabijanjem 😂
Mozda ja jesam težak, neka sam. Možda se zbog toga necu nikad ni zeniti vise, ne moram.. Al brate, nemoj me handrit. Pusti mi Malo mog mira i cejfa, nemam ih puno. Ja necu da budem nikome sin niti zelim da imam Mamu pored sebe.. Hocu ženu koja je isto opustena, koja razmišlja i koja je svjesna života. Ne treba mi neka koja će reci "bitno je da se mi volimo, ostalo cemo lahko"..
I ovako npr dodjem kuci sa posla, hocu da popijem kafu i popusim.. Ne zanima me što je tvoja jaranica ostala trudna ili kupila Nesto što nije htjela.. Hocu da pijem kafu, gledam u travu i slucam ptice pola Sata. Ako mi ti u tome smetaš, što ces mi? 😁
Da zakljucim 😂 ne diraj mi u cejf, pusti me Malo da dahnem dušom, onda imas sve od mene.. Idemo onda i gdje hoćeš i Radim sta Hoces.. Samo me nemoj vezat, kontrolisat i upravljati sa mnom ko saobracajac.
S druge strane, idi hodaj, izlazi, putuj, druzi se.. Šta si se ufatila mene samo, nismo jedini na svijetu.

Koju posluku porat i kome? Svi smo mi mala govancad, samo to, uglavnom, gledamo iz svojih uglova pa su uvijek oni drugi Malo veca govancad. Nekome je ljubav ako onog drugog steze i kontrolise (nesvjesno), eto brine se za njega/nju. Nekome je ljubav da ima nekoga pored sebe ko je slobodan da Radi sve što zeli da Radi u zivotu. Meni je ovo drugo Nesto Malo bolje i zato necu nikoga ni da trpim nit hocu da mene neko trpi.

Alah se uvalih 😂
Slazem se sa svim napisanim. Takva sam ista. Neshvatljivo mi je da netko gleda prvo drugog pa sebe, meni to jednostavno nije prirodno. Ne znam kako ce biti kad budem majka, jedino moje dijete ce mi biti prece od mene. A i meni nema nista mrze nego kad hocu da odmorim, da budem sama sa sobom a netko me pocne smaratii. I onda da ne ispadnes gov*o sutis, slusas jedno 2 sata i onda ta osoba ode njoj dobro ispucala se a tiiii kipis od muke 😂 Pogotovo u jutro.. Kad se ustanem hocu da me nitko ne smara, da pijem kavu jedno sat vremena, razmisljam sta cu i kako cu danas raditi, volim da mi dan pocne mirno sa samom sobom. 😌
Ili ako sam umorna dodjem s posla i ako nisam raspolozena..najbolje me pustiti na miru da dodjem sebi i maknuti se. Jer u suprotnom samo se pogorsa stanje :roll
Kacemo izac?

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by carobnjak N » 12 May 2019, 13:50

Meni ta opsesija odnosom izmedju partnera sa detaljisanjem i analizom do besvjesti , teski smor.
Uglavnom to zene rade, kao neki opsesivni-kompulzivni poremecaj.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Nedostatak samopouzdanja uništava vezu

Post by Merlin246 » 12 May 2019, 13:52

Duminjo wrote: 12 May 2019, 13:40

Kacemo izac?
Bilo bi nam vrh. Malo sutis ti, malo sutim ja. Malo ti u pms-u malo ja i prodje dan :ples


:valja

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56084
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5805 times
Status: Offline

Re: Nedostatak samopouzdanja uništava vezu

Post by Duminjo » 12 May 2019, 13:53

Merlin246 wrote: 12 May 2019, 13:52
Duminjo wrote: 12 May 2019, 13:40

Kacemo izac?
Bilo bi nam vrh. Malo sutis ti, malo sutim ja. Malo ti u pms-u malo ja i prodje dan :ples


:valja
Reci "necu" sta me zajebavaš 😂

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Merlin246 » 12 May 2019, 14:02

carobnjak N wrote: 12 May 2019, 13:50 Meni ta opsesija odnosom izmedju partnera sa detaljisanjem i analizom do besvjesti , teski smor.
Uglavnom to zene rade, kao neki opsesivni-kompulzivni poremecaj.


User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Čarobni » 13 May 2019, 16:33

Ja potpuno razumijem o čemu duminjo priča.

Inače, žensko voli pogodit' u žicu i izazivat mečku više nego hljeba se najest'.

Ali to su izazovi koje žene vrte stalno, posrneš li i bude li po njenom, ide ti noga ili, u najgorem slučaju, zagorčavanje života jer "nisi isti kao prije."

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by exampLe » 13 May 2019, 16:54

Sad kad vas napadnu hanume sa foruma. :valja

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Socrates » 13 May 2019, 16:56

Napali su oni sami sebi. Piši propalo.
. . . . . . . . .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Maja » 13 May 2019, 17:03

Čarobni wrote: 13 May 2019, 16:33 ili, u najgorem slučaju, zagorčavanje života jer "nisi isti kao prije."
To mi je omiljena uzrecica na forumu.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Zagorka » 13 May 2019, 17:05

Da mi je znat kako se na temi samopouzdanje došlo do tračanja žena i OKP-a :lupa..

Subhanallah :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Socrates » 13 May 2019, 17:05

Nisi ista kao prije.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by Mutevelija » 13 May 2019, 17:08

Samopouzdanje mozes imati u nekim stvarima a mozes ga nemati u drugim stvarima :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samopouzdanje

Post by exampLe » 13 May 2019, 17:09

Mutevelija wrote: 13 May 2019, 17:08 Samopouzdanje mozes imati u nekim stvarima a mozes ga nemati u drugim stvarima :cudi
Logicno.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests