Eutanazija

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36842
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23152 times
Been thanked: 4506 times
Status: Online

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by ElTriconi » 03 Dec 2020, 16:20

Sve stoji al svom rodu najblizem to uradit :kuku
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Lavlje_srce » 06 Dec 2020, 00:10

Koraci_u_noci wrote: 03 Dec 2020, 10:57 Ne znam, kad je neko naumio da se ubije, tesko ga je u tome sprijeciti. Naravno da nije dobro sto joj je pomogao na takav nacin, zena je umrla u teskim mukama. Ako je vec htio pomoci, kao pravi dobri unuk, sigurno je puno volio baku, onda bar na neki bezbolniji nacin
Istina je da kad neko odluci da se ubije, male su sanse da to sprijecis, ali za ostatak ne mogu vjerovati da si napisao. Nase je da ucinimo sve da osobu sprijecimo ma koliko imali minimalne sanse da uspijemo. Cinjenica je da u depresiji covjek ne vidi siru sliku, ali je isto cinjenica da depresija u ogromnom broju slucajeva nije trajno stanje. Posljedice samoubistva na porodicu i okolinu su pogubne.

Ovaj lik je moron sa psihopatskom strukturom licnosti, u to nema dileme. Mala djeca znaju da bi je kiselina izjela i ne bi joj je dali. Uzas, trebalo bi ga baciti na dugogodisnju robiju.
Koraci_u_noci wrote: 03 Dec 2020, 13:08Moja komsinica si ja na slican nacin nedavno oduzela zivot, mlada zena, naoko nista nije na to ukazivalo, i ne mogu ni da zamislim kakve je sve muke prosla, dva dana su joj se u bolnici borili za zivot, al je kiselina previse organa zahvatila.
Nedavno procitah tvrdnju da je hipotermija najbezbolniji nacin, legnes u snijeg i smrznes se, al nesto mi ni to ne zvuci privlacno. Mozda da sljedeca debata bude na tu temu, najbolji nacin za samoubistvo
:grana :grana :grana

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Saga » 06 Dec 2020, 18:24

Lavlje dili dijagnoze laganini a nit zna situaciju niti čovika. :lupa I vi svi ostali. Šta vi znate kako je toj baki bilo živjeti? Da je bila samostalna ne bi morala nikog molit da joj išta kupuje. Kupila bi sama. U ciloj toj priči je sve čudno. Po meni se sve svodi na pitanje odobravate li samoubojstvo ili eutanaziju. O slučaju niti ne želim diskutirati jer ne znan točno sve činjenice.

Da se mene pita svakom tko ne želi živjeti dozvolila bih da se ubije. Samo neko kratko vještačenje da se utvrdi jel to stvarno, pri punoj svijesti i bez ikakvih nagovaranja, želi.
Ako netko ne želi živjeti -ne mora.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Mister No » 06 Dec 2020, 18:29

Melek wrote: 03 Dec 2020, 14:02 Ovo mi sve skupa djeluje pomalo retardirano. Da je samo rekao da ga je baba zamolila da joj sve to kupi bez toga “za samoubistvo” nikakva furtutma se ne bi desila.
Ljudi ne razmisljaju da se zbog takvih stvari zavrsava pred sudom.
Moze sebi biti "čist" ali to ne znači da je i prema drzavi.
High Hopes...

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Lavlje_srce » 06 Dec 2020, 18:54

Saga wrote: 06 Dec 2020, 18:24 Lavlje dili dijagnoze laganini a nit zna situaciju niti čovika. :lupa
A sta ces, moze mi se jer za razliku od tebe koja lupas kao Maksim po diviziji, znam o cemu pricam. :ok Uostalom, za shvatiti sta se tu desilo covjek ne mora cak ni imati neko posebno znanje. Dovoljan je tracak empatije, da bi se zakljucilo da normalna osoba baki ne bi pomijesala solnu kiselinu za etanolom i dala da popije tu razarajucu kombinaciju. Da joj je pucao u glavu, to bi bio plemenitiji cin jer ne bi izdahnula u mukama.

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Saga » 06 Dec 2020, 19:00

Lavlje_srce wrote: 06 Dec 2020, 18:54
Saga wrote: 06 Dec 2020, 18:24 Lavlje dili dijagnoze laganini a nit zna situaciju niti čovika. :lupa
A sta ces, moze mi se jer za razliku od tebe koja lupas kao Maksim po diviziji, znam o cemu pricam. :ok Uostalom, za shvatiti sta se tu desilo covjek ne mora cak ni imati neko posebno znanje. Dovoljan je tracak empatije, da bi se zakljucilo da normalna osoba baki ne bi pomijesala solnu kiselinu za etanolom i dala da popije tu razarajucu kombinaciju. Da joj je pucao u glavu, to bi bio plemenitiji cin jer ne bi izdahnula u mukama.
Cura te ipsum :ok

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Lavlje_srce » 06 Dec 2020, 19:07

Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:00Cura te ipsum :ok
Ut te ipsum. :ok

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Saga » 06 Dec 2020, 19:09

Lavlje_srce wrote: 06 Dec 2020, 19:07
Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:00Cura te ipsum :ok
Ut te ipsum. :ok
očekivala san inteligentniji odgovor, kad si već toliko inteligentna :hihi

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Lavlje_srce » 06 Dec 2020, 19:13

Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:09očekivala san inteligentniji odgovor, kad si već toliko inteligentna :hihi
Svima po zaslugama. Uostalom, skretanje topica na diskutante i odmicanje od teme rasprave je logicka pogreska i govori o nedostatku validne argumentacije.

Dakle smaras. Ciao (kiss, hug i to).

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Saga » 06 Dec 2020, 19:22

Lavlje_srce wrote: 06 Dec 2020, 19:13
Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:09očekivala san inteligentniji odgovor, kad si već toliko inteligentna :hihi
Svima po zaslugama. Uostalom, skretanje topica na diskutante i odmicanje od teme rasprave je logicka pogreska i govori o nedostatku validne argumentacije.

Dakle smaras. Ciao (kiss, hug i to).
Upravo si samu sebe demantirala, hvala :cool jer si s ad hominem nastupom i još tvrdnjom da je "Ovaj lik je moron sa psihopatskom strukturom licnosti" sve svela na ad hominem bez ikakvog razmišljanja. Na tu tvoju odokativnu dijagnozu ja i jesan reagirala.

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Saga » 06 Dec 2020, 19:24

polako, ne moraš žurit s odgovorom. Duboko diši, smiri se. :hihi
Kad brzo odgovaraš onda si emotivna i ne daješ dovoljno dobre i inteligentne odgovore, čak si i kontradiktorna, te se onda tek kasnije sitiš šta si sve mogla reć :lupa Zato polako. Razmisli.
Jel ugodno biti uzrujan ? Nije
Jesi došla na forum da ti bude lipo ili da se uzrujavaš ? Da ti bude lipo.
Tko san ja tebi? Nitko.
Jel ti važno mije mišljenje ? Nije.
ZAšto se uzrujavaš ? jer je nitko nevažan nešto nebitno rekao o tebi.
Jel to važno ? nije.
Hoćeš na ovo odgovoriti ? Ne bi tribala. :hihi

User avatar
Dunjaa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2987
Joined: 13 Feb 2020, 15:01
Has thanked: 389 times
Been thanked: 963 times
Status: Online

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Dunjaa » 06 Dec 2020, 19:49

Čitala sam nedavno priču o momku u kolicima kojeg su injekcijom 'uspavali'.
Bio je paralizovan cijelog života i sve mu je gore i gore bivalo. Jednom je pitao roditelje da ga odvedu na neku kliniku u Švicarskoj i usmrte ga injekcijom. Nakon što ih je dvije godine molio, ispunili su mu želju. Morali su svoje želje i emocije ostaviti po strani da bi njegovu želju ispoštovali. Ne znam kako je to ikako moguće kao roditelju, ali haman da to nije ni loše ma koliko teško bilo. Gledati svoje dijete da vene, ili ubiti ga :hm Preteško kako god.

Tako i za ovu babu. Možda ne baš najbolji način za ubiti nekog. Treba se suditi momku.

A glede samoubistava, baš na poslu pričamo neki dan o tome :grana svako priča o nekome koga zna. Jedan se bacio pod voz i preživio :grana Neka djevojka se zabila autom u velikoj brzini u zid, i preživjela :grana Elem, došli smo do zaključka da je udisanje karbon monoksida najsigurniji način za umrijeti. :grana :grana

O čemu ja pišem :lupa Odoh se kupati (nedjelja je).

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Fuddo » 06 Dec 2020, 19:51

Nene mu rekla da joj kamilice ugrije,
On joj kiselinu razmutio
Tctctctc
Ajaaaa budale
Sfa je ovo vako sve mahnito?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Lavlje_srce » 06 Dec 2020, 20:10

Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:22Upravo si samu sebe demantirala, hvala :cool jer si s ad hominem nastupom i još tvrdnjom da je "Ovaj lik je moron sa psihopatskom strukturom licnosti" sve svela na ad hominem bez ikakvog razmišljanja. Na tu tvoju odokativnu dijagnozu ja i jesan reagirala.
Ne, to nije ad hominem, to je dijagnoza postavljena na osnovu dostupnih podataka. Da bi osoba kupila solnu kiselinu i pomijesala je sa etanolom, a zatim dala baki da popije mora imati potpuni nedostatak empatije i savjesti sto su odlike psihopata. To je izgleda samo tebi neophodno dodatno elaborirati. :tjesi
Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:24 polako, ne moraš žurit s odgovorom. Duboko diši, smiri se. :hihi
Kad brzo odgovaraš onda si emotivna i ne daješ dovoljno dobre i inteligentne odgovore, čak si i kontradiktorna, te se onda tek kasnije sitiš šta si sve mogla reć :lupa Zato polako. Razmisli.
Jel ugodno biti uzrujan ? Nije
Jesi došla na forum da ti bude lipo ili da se uzrujavaš ? Da ti bude lipo.
Tko san ja tebi? Nitko.
Jel ti važno mije mišljenje ? Nije.
ZAšto se uzrujavaš ? jer je nitko nevažan nešto nebitno rekao o tebi.
Jel to važno ? nije.
Hoćeš na ovo odgovoriti ? Ne bi tribala. :hihi
Ne laskaj si da me mozes uzrujati. Potpuno si mi nebitna, uz to mi te pomalo zao jer vidim da osjecaj nebitnosti nije uzajaman. :ok

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Saga » 06 Dec 2020, 20:23

Lavlje_srce wrote: 06 Dec 2020, 20:10
Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:22Upravo si samu sebe demantirala, hvala :cool jer si s ad hominem nastupom i još tvrdnjom da je "Ovaj lik je moron sa psihopatskom strukturom licnosti" sve svela na ad hominem bez ikakvog razmišljanja. Na tu tvoju odokativnu dijagnozu ja i jesan reagirala.
Ne, to nije ad hominem, to je dijagnoza postavljena na osnovu dostupnih podataka. Da bi osoba kupila solnu kiselinu i pomijesala je sa etanolom, a zatim dala baki da popije mora imati potpuni nedostatak empatije i savjesti sto su odlike psihopata. To je izgleda samo tebi neophodno dodatno elaborirati. :tjesi
Saga wrote: 06 Dec 2020, 19:24 polako, ne moraš žurit s odgovorom. Duboko diši, smiri se. :hihi
Kad brzo odgovaraš onda si emotivna i ne daješ dovoljno dobre i inteligentne odgovore, čak si i kontradiktorna, te se onda tek kasnije sitiš šta si sve mogla reć :lupa Zato polako. Razmisli.
Jel ugodno biti uzrujan ? Nije
Jesi došla na forum da ti bude lipo ili da se uzrujavaš ? Da ti bude lipo.
Tko san ja tebi? Nitko.
Jel ti važno mije mišljenje ? Nije.
ZAšto se uzrujavaš ? jer je nitko nevažan nešto nebitno rekao o tebi.
Jel to važno ? nije.
Hoćeš na ovo odgovoriti ? Ne bi tribala. :hihi
Ne laskaj si da me mozes uzrujati. Potpuno si mi nebitna, uz to mi te pomalo zao jer vidim da osjecaj nebitnosti nije uzajaman. :ok
Površna si. Kakvi dostupni podaci ? Novinski članak s par redaka ? :hihi Po tvom su svi koji sudjeluju u eutanaziji psihopate.
Samo sredstvo samouobjstva ne govori ništa. Laici ne moraju znati ( niti znaju) kakva je smrt od solne kiseline. Može im se činiti humana i trenutna. Pomoć u samoubojstvu (kupovanje solne kiseline) može biti iz ljubavi da se okončaju muke. Naravno da postoji mogućnost da je psihopata, da ju je i nagovoria da se ubije i gušta u njenoj patnji. Ja ne tvrdim niti jedno od to dvoje. Poanta je da mi NE ZNAMO što je bilo, niti možemo znati na osnovu par upisa iz jutarnjeg lista. To što tako uvjereno lipiš dijagnoze i etikete bez ikakva realna osnova je samo osnova za tvoju dijagnozu. :oo

i da, ti si meni bitna, zato se ovoliko i trudin, zar to nije očito ? :hihi ja volin sve svoje pacijente. :cvijece

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Veca » 06 Dec 2020, 20:28

...sacuvaj me boze takve pomoci :grana ...aj, da joj je opuco goldene schuss, razumila bih :ccc
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Lavlje_srce » 06 Dec 2020, 20:29

Saga wrote: 06 Dec 2020, 20:23Površna si. Kakvi dostupni podaci ? Novinski članak s par redaka ? :hihi Po tvom su svi koji sudjeluju u eutanaziji psihopate.
Samo sredstvo samouobjstva ne govori ništa. Laici ne moraju znati ( niti znaju) kakva je smrt od solne kiseline. Može im se činiti humana i trenutna. Pomoć u samoubojstvu (kupovanje solne kiseline) može biti iz ljubavi da se okončaju muke. Naravno da postoji mogućnost da je psihopata, da ju je i nagovoria da se ubije i gušta u njenoj patnji. Ja ne tvrdim niti jedno od to dvoje. Poanta je da mi NE ZNAMO što je bilo, niti možemo znati na osnovu par upisa iz jutarnjeg lista. To što tako uvjereno lipiš dijagnoze i etikete bez ikakva realna osnova je samo osnova za tvoju dijagnozu. :oo
Na ove nebuloze se jednostavno ne mogu osvrtati, vrijedjaju mi inteligenciju. Radno sposobnoj osobi se smrt solnom kiselinom moze ciniti humanom i trenutnom? Mozda u tvom LaLa landu.
i da, ti si meni bitna, zato se ovoliko i trudin, zar to nije očito ? :hihi ja volin sve svoje pacijente. :cvijece
Nemas ti pacijente, nisi dovoljno stabilna za struku. Imas samo izdrkavanje na forumu dok ti Maja dozvoli, a i to je nesto, zar ne? :grle

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Saga » 06 Dec 2020, 20:31

Lavlje_srce wrote: 06 Dec 2020, 20:29
Saga wrote: 06 Dec 2020, 20:23Površna si. Kakvi dostupni podaci ? Novinski članak s par redaka ? :hihi Po tvom su svi koji sudjeluju u eutanaziji psihopate.
Samo sredstvo samouobjstva ne govori ništa. Laici ne moraju znati ( niti znaju) kakva je smrt od solne kiseline. Može im se činiti humana i trenutna. Pomoć u samoubojstvu (kupovanje solne kiseline) može biti iz ljubavi da se okončaju muke. Naravno da postoji mogućnost da je psihopata, da ju je i nagovoria da se ubije i gušta u njenoj patnji. Ja ne tvrdim niti jedno od to dvoje. Poanta je da mi NE ZNAMO što je bilo, niti možemo znati na osnovu par upisa iz jutarnjeg lista. To što tako uvjereno lipiš dijagnoze i etikete bez ikakva realna osnova je samo osnova za tvoju dijagnozu. :oo
Na ove nebuloze se jednostavno ne mogu osvrtati, vrijedjaju mi inteligenciju. Radno sposobnoj osobi se smrt solnom kiselinom moze ciniti humanom i trenutnom? Mozda u tvom LaLa landu.
i da, ti si meni bitna, zato se ovoliko i trudin, zar to nije očito ? :hihi ja volin sve svoje pacijente. :cvijece
Nemas ti pacijente, nisi dovoljno stabilna za struku. Imas samo izdrkavanje na forumu dok ti Maja dozvoli, a i to je nesto, zar ne? :grle
negiranje, fiksacija. u ovom drugom dilu čak i frustracija. Ide to pomalo. Nema na čemu. :hihi

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Veca » 06 Dec 2020, 20:46

...daj da vama dvjema izmjerimo koeficijent, da se vise ne prepucavate oko toga! :roll
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: ZAGREB: Unuk pomogao baki u suicidu, dao joj da popije solnu kiselinu

Post by Veca » 06 Dec 2020, 20:47

Maajoooooooo, daj test :aaa ito javno!

:sunja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests