CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Maja » 23 Jan 2011, 11:50

svi već znamo one fore kad se češka neko po nosu i kad skreće pogled da laže.. kad grizemo usne, lupkamo nogom nervozni smo, kad skupimo nožne prste nismo opušteni, kad prekrstimo ruke na prsima želimo zauzeti odbrambeni stav... male usne hladna osoba, uši visoko usađene pametna....koliko nas naši pokreti i crte lica odaju i šta mislite ima li istine u svemu ovome?

evo za cure jedan zanimljiv članak...koliko ima istine u njemu ne znam

ZAVODNICIMA SU ŠIROKA RAMENA

Muškarac koji ima izuzetno razvijena ramena i uske kukove rođeni je zavodnik. Uživa u flertu i ljubavnim avanturama zbog čega ne može da se skrasi pored jedne djevojke. Međutim, i sa njim možete da imate ozbiljnu vezu i dug brak jer je izuzetno romantičan. Ovakvi muškarci su u stanju da svoje izabranice svakodnevno obasipaju pažnjom i poljupcima, piše portal Žena.

VISOKO ČELO, OSJEĆAJAN TIP

Ako vam se na prvi pogled dopadne muškarac koji ima visoko čelo, znajte da je pred vama izuzetno osjećajno i maštovito biće. Sa njim će vam uvijek biti zanimljivo jer on voli da priređuje slatka iznenađenja svojim partnericama. Ukoliko upoznate muškarca sa kockastim čelom, budite oprezni jer je to znak da je hladan i škrt na riječima.

VJERNI IMAJU MEKANE UŠI

Budite oprezni sa muškarcem koji ima velike i duguljaste uši, upozorava dr Stivens. On uživa u samoći i izuzetno se teško vezuje za ljude. Za razliku od njega, muškarac sa malim i mekanim ušima pouzdan je i vjeran partner i na njega uvijek možete da se oslonite. Ukoliko mu je ušna resica izrazito mesnata, na dobitku ste, jer je to odlika izuzetno hrabrih osoba.

VISOKI USPJEŠNIJI, NIŽI ŠARMANTNIJI

Visok muškarac ostavlja snažan utisak na okolinu ma gdje da se pojavi. Ambiciozan je i obično veoma uspješan. Ako gajite simpatije prema niskom muškarcu, ne brinite, jer i on može da ima divne osobine. Manjak centimetara nadoknađuje šarmom i duhovitošću.

SPUŠTENA JABUČICA, VRHUNSKI LJUBAVNIK

Muškarci koji imaju spuštenu Adamovu jabučicu izuzetno su dobri ljubavnici, tvrdi dr Stivens. To je zato što se jabučica spušta pod dejstvom spolnog hormona testosterona. Dakle, što se je ona niža, to je on strastveniji i raspoloženiji za seks.

SAVIJENI PRSTI OTKRIVAJU LAŽILJVCA

Ukoliko vam se svidi muškarac sa velikim nožnim prstima, znajte da je pred vama iskrena i vjerna osoba. Uska stopala označavaju da mu je flert najvažniji na svijetu. Ako primjetite da vaša simpatija ima savijene prste, budite oprezni jer takav muškarac često ne govori istinu.

RUPICA NA BRADI KRASI EMOTIVCA

Brada može mnogo toga da otkrije o muškarcu. Ako je naglašena, to govori da je veoma impulsivan, a ukoliko je mala i neupadljiva ukazuje na osobu koja je veoma kolebljivi i nikada ne zna šta hoće. Ali, ako vam se svidi muškarac koji ima rupicu na bradi, budite sigurni da ćete se sa njim osjećati kao kraljica, jer je rupica znak da je pred vama pravi romantičar.

DUGAČAK PALAC, ODLUČAN ČOVJEK

Pogledajte kakve su mu šake i saznaćete sve o njemu, tvrdi Elis Fank, hiromant. Muškarac koji ima dugačak palac na ruci veoma je odlučan i uporan, dok onaj sa širokim palcem lako gubi živce i nestrpljiv je. Širok srednji prst imaju dominantni muškarci, a naglašeni domali prst oni koji su izuzetno stabilne ličnosti.

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Sanjarko » 24 Jan 2011, 09:05

Odlucan osjecajni zavodnik :lol
Jesi pogledao prste na nogama da ti nisu savijeni :plavi
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2011, 19:05

Lice ko i svako lice..
kad ga promatrate dok osoba koja je vlasnik tog lica,ne ucestvuje u nekim bitn ijim radnjama i razgovorima,tesko je bilo sta procitati sa lica.. Medjutim,u mnostvu situacija,na osnovu izraza lica,moze se nesto i nazrijeti.. Mada mislim da ja vise prokuzim po onome sto mi je receno.. (kao prvo i glavno) ..pa zatim nacin na koji mi je receno,kao i razne mimike,gestikulacije i na kraju sveukupan sklop oko tog razgovora.. same crte lica,ne govore uvijek dovoljno.. Mozda i pola od onog sto bi nam nekad zatrebalo.. Svi se mi umijemo nasmijesiti i kad nam nije do smijeha....... zar ne??
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by gejsha » 27 Feb 2011, 23:29

Niska-šarmantna :lol
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2012, 23:35

Seks je najjednostavniji, kad je to u pitanju.
Sto je vise grceva u licu, znaci dobro ide.
A kad partner/ka iskolaci oci, znaci stiglo se i do kraja.
Lose je kad Partnerka ima kez a la mona liza. To moze
znaciti bilo sta. Vjerovatno je Leonardo, imao neki problem
sa njom, te vrste, pa se pozabavio sa izucavanjem/slikanjem
njenih grimasa.
online

anaksimenu
Na probnom
Na probnom
Posts: 40
Joined: 10 Feb 2012, 21:47
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by anaksimenu » 23 Feb 2012, 21:04

Govor tijela ima vecu ulogu od verbalne komunikacije! Vrhunski psiholozi, menadzeri, politicari su odlicni poznavaoci govora tijela. Ali o tome ima citava nauka.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Zagorka » 23 Feb 2012, 23:09

anaksimenu wrote:Govor tijela ima vecu ulogu od verbalne komunikacije! Vrhunski psiholozi, menadzeri, politicari su odlicni poznavaoci govora tijela. Ali o tome ima citava nauka.
pusti ti behka,to on samo onako :plavi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by IM_ex » 04 Jun 2012, 19:59

madam Bovary wrote:
anaksimenu wrote:Govor tijela ima vecu ulogu od verbalne komunikacije! Vrhunski psiholozi, menadzeri, politicari su odlicni poznavaoci govora tijela. Ali o tome ima citava nauka.
pusti ti behka,to on samo onako :plavi
joj, madam, jesi i ti ... :oo

Licno, imam svoja neka vidjenja, te smatram da je citanje lica individualno.
Primjera radi, taj neko s izrazenom rupicom na bradi mi se jednostavno ne bi mogao pribliziti za partnera, pa taman da je emotivac nad emotivcima. Neke pak rupica na bradi mami. Isto se vazi i za tankousne muskarce, btw, ne kazem da zenske zagrizu bas zbog privlacnosti tankalinija usana.

Sjetih se da sam nekad podavno, jedan duzi period bila opsjednuta prepoznavanjem ratnih zlocinaca iz drugog svjetskog rata xD – cesto puta bacivsi pogled samo na ruke, prije no sto bih vidjela lice tih starijih osoba, sto me vec bilo pocelo plasiti jer ako na osnovu ruku/prstiju osjetim da je alarmantan, pa se to potvrdi jos i facom, pogledom – e, onda je zlocinac i tu nema dalje sta da se prica, Boze me sacuvaj hahahaha
Priznajem, nos za zlikovce jos uvijek imam, mada time nisam opsjednuta k’o nekad, a nisam valjda zato sto nije u trendu loviti zlocince kad znamo da ih ima svuda. I na to se navikosmo, pa Boze, Boze, nije li to strasno???
Ne pitajte me kako imam – ne znam ni ja kako. Eto jos jedan primjer zasto sumnjam u vjerodostojnost navedenih „citanja" iz clanka iznad. Opet kazem, sve je to individualno citanje.

Cimanje nogom, dok se u sjedecem stavu, s nogom preko noge, moze odavati kojekakav vid nervoze, ko i grickanje noktiju, te se ovim primjerom nadovezujem na Majine primjere s pocetka uvodnog posta.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
evergreen
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 490
Joined: 03 Oct 2011, 11:34
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by evergreen » 18 Jun 2012, 20:07

Vjerujem u fizionomiju koja nas otkriva. Oblik i izrazi lica, pogled i način hoda, držanje, govor, stav generalno...sve to stvara sliku o nama, htjeli-ne htjeli. Za one koji znaju iščita(va)ti.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by nezaboravna » 26 Jun 2012, 19:30

evergreen wrote:Vjerujem u fizionomiju koja nas otkriva. Oblik i izrazi lica, pogled i način hoda, držanje, govor, stav generalno...sve to stvara sliku o nama, htjeli-ne htjeli. Za one koji znaju iščita(va)ti.
:D :D vjerujem i ja.Kako je lijepo posmatrati ljude slucajne prolaznike,na radnom mijestu itd.Mnogo se moze os izraza izgleda lica ,nacina hoda i ponasanja zakljucit i upoznat njihov bacin zivljenja.Imala sam priliku da vidim bakicu preko 80god,nasminkanu sredzenu i veoma elegantnu,a isto tako zenu od 40god. koja je izgledala blijedo uplaseno nesredzeno,naravo da se sve te promjene daju primjetit.Mnogo uzivam u posmatranjima nepoznatih ljudi. :D :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Sheval » 26 Jun 2012, 20:47

Naravno da se može pročitati.
Primjerice,meni je čovjek velikog nosa-nosonja,velike glave-glavonja,velikih ušiju-klempo,bez zuba-krnjo...

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by nezaboravna » 26 Jun 2012, 20:57

Sheval wrote:Naravno da se može pročitati.
Primjerice,meni je čovjek velikog nosa-nosonja,velike glave-glavonja,velikih ušiju-klempo,bez zuba-krnjo...
Joj Shevel ne mozemo mi birati ,vec ljudi su stvoreni onakvi kakvi jesu,ovo sto si naveo su nedostatci koji se mogu hiruskim poduhvatom ukloniti.Ja se ne volim rugat ljudima jer ima sigurno onih koji ce i nama naci mnogo mana.Ja np za tebe bih rekla da nema posta na kojem nesto ne opsujes i ponasas se ono bez veze ,pa se moze za tebe reci bahatni Shevel :D :D ali nije mi to u cilju nego ja sam sigurna da si ti skroz drugaciji osim ovog ponasanja na forumu.I mislim da su te mnogo razmazili :D. :D.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Sheval » 26 Jun 2012, 21:00

Apsolutno me ne zanima tvoje mišljenje.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Dust » 26 Jun 2012, 21:02

Sheval wrote:Apsolutno me ne zanima tvoje mišljenje.

:zubi

kratko i jasno
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by nezaboravna » 26 Jun 2012, 21:02

Sheval wrote:Apsolutno me ne zanima tvoje mišljenje.
:plavi :plavi ni mene tvoje :plavi :plavi krtko i jasno :zubi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Veca » 12 Jan 2013, 18:21

...kroki i ja,imamo isti pogled i faltNice na celu,pa zakljucite sami! :plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by mario_cro » 12 Jan 2013, 18:25

A šta ako muškarac ima male uši ?Ono ,baš male ,ko nilski konj.
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Peggy Sue » 13 Jan 2013, 23:24

Ne ide mi na ruku ovo čitanje s lica.. Zato što moje lice, crte ili stav nemaju veze s onim što ja jesam.. I ne znam zašto je toliki nesklad između onoga kako izgledam i onoga što jesam.... :cudi
Image

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Heidi » 13 Jan 2013, 23:44

provjerim odmah usi i jabucicu :oo

pojma nemam, crte lica.. :hm ....ali govor tijela odaje mnogo vise. :cool
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: CRTE I IZRAZI LICA-koliko možemo pročitati iz njih?

Post by Bla » 20 Sep 2013, 02:32

Sad gledam ovaj treći dnevnik na ftv portalu i na nekih minut ipo pričaju o povećanjima penzija
i sad, u prilogu prvo Omer Omerefendić, predsjednik Saveza udruženja penzionera govori ono ne baš oduševljeno o čemu su pričali,
a poslije ide Nermin Nikšić koji govori o povećanju za 5% u januaru, a ako bude moguće i više. I dok to izgovara, cijelo vrijeme niječno odmahuje glavom.
Zatim se pojavljuje u prilogu Zijad Krnjić, direktor zavoda PIO FBiH, koji govori, "za povećanje penzija trebaju realni izvori..." onako, neutralno zvuči, al' i on odmahuje glavom :D

Baš onako ofirno djeluje, vidiš da izgovaraju nešto u što nijedan od njih ne vjeruje.. :D

...pa prosurfah da vidim jel' se pričalo već od govoru tijela, a vidim dotakli ste se teme.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests