déjà vu

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: déjà vu

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2016, 22:24

Riješena enigma zvana "deža vi"



Naučnici sa Univerziteta u Sen Endrusu možda su riješili jednu od vječitih enigmi - izveli su eksperiment koji je pokazao da kada imamo osjećaj poznat kao deža vi, naš mozak zapravo provjerava da li su njegova sjećanja tačna.

Vođa tima Akira O'Konor je pomoću magnetne rezonance pratio rad mozga kod 21 volontera, koji su tokom snimanja podvrgnuti proceduri koja izaziva isti efekat kao deža vi, što je dovelo do zanimljivih rezultata. "Frontalni dijelovi mozga vrše provjeru sjećanja i šalju signale u slučaju da se pojavila neka 'greška'. Čini se da dijelovi mozga povezani sa konfliktnim sjećanjima utiču na javljanje deža vija.

Ovo je potvrdilo našu ideju da se na taj način ispravljaju neslaganja u našim sjećanjima“, kaže O'Konor. Ako je deža vi ispravljanje grešaka u našem sjećanju, onda naučnici tvrde da nedoživljavanje deža vija može biti znak lošeg pamćenja. S druge strane, može biti i znak da ljudi koje ne doživljavaju deža vi imaju bolje pamćenje, jer u sistemu nema potrebe za prevencijom od grešaka.

Deža vi (deja vu) na francuskom znači “već viđeno“ i označava osjećaj da smo već doživjeli neku situaciju. Prema istraživanjima, mladi najčešće doživljavaju ovaj fenomen.

(NN)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2017, 16:29

Image

Jeste li nekada imali osećaj da nekoga poznajete ceo život, a videli ste ga prvi put u životu ili da ste se našli u situaciji s nekim neznancem za koju imate jak osećaj kao da ste je već proživeli?

Postoji šansa da ste neke ljude znali i u prošlom životu, a da toga niste svesni.

To mogu biti bivši ljubavnici iz prošlosti, prijatelji, neprijatelji, članovi porodice, neko koga ste povredili i tako dalje. Obratite pažnju na nekoliko detalja i prepoznaćete ih.

Na primer, može se dogoditi da vam je sadašnji najbolji prijatelj neko ko vam je u prošlom životu bio neprijatelj.

Po ovih 12 znakova prepoznaćete nekoga iz prošlog života:

1. Momentalna prisnost
Prvi put ste nekoga videli, počeli da pričate i niste mogli da se zaustavite, teme su dolazile jedna za drugom, kao da se poznajete ceo život. Osećali ste se jako prijatno u društvu tog neznanca i poželeli ste da nastavite druženje. Sami sebe ste iznenadili koliko intimnih stvari ste mu ispričali, što inače ne radite ako su neznanci u pitanju.

2. Momentalna odbojnost
Iako ste nekoga tek upoznali, osetili ste trenutnu odbojnost prema njemu i koliko se god trudili da mu date šansu i ne sudite o njemu dok ga ne upoznate, i dalje vam je jako odbojan i negativan. Moguće je da ste naišli na nekoga ko vam je u prošlom životu bio neprijatelj ili vam je nekako naudio.

3. Obuzima vas nemir
Baš svaki put nakon što nekoga sretnete ili ste u njegovoj blizini osetite leptiriće u stomaku, ali ne kao kod zaljubljenosti, već vas obuzima neki nemir. To bi se čak moglo događati i ako ste sa nekim u ljubavnoj vezi, prisni ste, ali ipak se pored njega nikako ne možete skroz opustiti, kao da čekate da se nešto loše dogodi.

4. Volite iste stvari
Delite istu strast za iste stvari sa nekim, volite istu hranu, sviđa vam se isti strani jezik ili kultura neke zemlje, uživate u istim oblicima relaksacije i slično. Moglo bi se raditi o nekome s kim ste delili srećne trenutke u prošlom životu. Na primer, možda ste živeli srećno i družili se upravo u državi koja vas oboje najviše privlači.

5. Odlično se nadopunjavate
Funkcionišete kao savršeno izrađen i podmazan zupčanik, bez ikakvih zastoja i problema. Na primer, jedan počne rečenicu, a drugi je završi, jer tačno zna šta je ovaj drugi želeo da kaže, a više ste zajedno nego odvojeno i slično. To možete proživljavati i sa ljudima koje ne znate dugo, možda s nekim na poslu.


6. Nečiji bes je stalno na vama
Družite se ili susrećete sa nekim ko kao da ne može da vas smisli, stalno prigovara, ništa što uradite nikad mu nije dobro, ponaša se konstantno kao da mu nešto dugujete i na nečemu morate biti zahvalni. Moglo bi se raditi o čoveku s kojim imate neke nerazjašnjene situacije iz prošlog života, a da ni vi ni on niste toga svesni.

7. Osećaj krivice
Imate li osećaj kako dajete od sebe više nego od nekoga dobijate zauzvrat? Možda ste se upoznali nekoliko stotina godina ranije. Ako ste zajedno, vi uvek imate neki osećaj krivice za koji pokušavate da se iskupite, iako znate da mu ništa niste skrivili. Možda vam podsvest govori da ste mu učinili nešto nažao u prošlom životu i sad vas to kopka. To u sadašnjem životu mogu biti supružnik, dete, kolega sa posla, roditelj, brat, sestra, a u prošlom životu su vam bili neko drugi, možda komšija, neprijatelj...

8. Osećaj straha
Da li vam se ikada dogodilo da ste se plašili nekoga, iako niste imali nikakav konkretan razlog za to? Na primer, pogledali ste nekoga u oči i odjednom osetili neobjašnjiv strah i potrebu da se od tog čoveka pomerite što dalje. Moguće je da ste naišli na nekoga iz prošlog života koga ste tada imali razloga da se bojite.

9. Neprikladna seksualna privlačnost
Takva osećanja se nekim ljudima pojave prema, na primer, dalekom članu porodice, nekome ko je puno stariji ili mlađi, prema čoveku koji je u braku s dugom ženom itd. Ako ste osetili neprikladnu seksualnu privlačnost prema nekome, bilo vam je neugodno zbog takvih osećanja, niste ih razumeli i na njih nikako niste mogli da utičete, postoji velika šansa da se radi o nekome ko vam je u prošlom životu bio ljubavnik.

10. Pol nije važan
Ovo bi dobro opisali primeri ljudi koji su u homoseksualnim odnosima. Oni su možda s partnerom u prošlom životu bili u ljubavnoj vezi, kao muškarac i žena pa su se ponovo susreli u ovom životu kao dva muškarca i zaljubili.

11. Telepatska povezanost
Ljudi koji su bili intimni, bilo kao prijatelji ili ljubavnici, u prošlom životu, često su telepatski povezani. Na primer, jeste li pomislili na nekoga i on vas je nazvao ili ste ga upravo u tom trenutku sreli na ulici? Ili, pre nego što je neko želeo nešto da vam kaže, znali ste šta će to biti? Ili čuli ste kako vam je stigao SMS i znali ste od koga je i šta je napisao pre nego ste ga pročitali.

12. Prepoznali ste te oči
To je osobina koja je zajednička srodnim dušama. Na primer, naišli ste na nekoga koga ne poznajete, pogledali ste ga u oči i osetili kao da ste te oči već negde videli, kao da ste kroz njih došli do dubine duše tog čoveka, a i on kroz vaše. Naša tela se kroz živote, prošle i sadašnje, menjaju, ali oči uvek ostaju iste.


(kurir.rs)
online

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Femea » 13 Aug 2017, 18:56

Ovo pod 1 i 2 mi se dešava redovno,znači živjela sam i ranije :jupi

Još da mi neko zna reći šta sam bila :hm
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Bla » 13 Aug 2017, 18:59

meni zvuči kao neka mahaluša :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Femea » 13 Aug 2017, 18:59

Bla wrote: 13 Aug 2017, 18:59 meni zvuči kao neka mahaluša :oo
Možda sam bila muško :rug
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Bla » 13 Aug 2017, 19:03

pa te su najgore :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Chloe » 13 Aug 2017, 19:14

Vrijedi li to i za forum? :jonas :oo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Femea » 13 Aug 2017, 19:16

Bla wrote: 13 Aug 2017, 19:03 pa te su najgore :lupa
Jesi li to imao bliski susret :hihi
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Bla » 13 Aug 2017, 19:51

šta? muške mahaluše?
pa otprilike na svakom koraku. :roll
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Mutevelija » 13 Aug 2017, 20:16

:ccc Kakav ba prošli život kakva su ovo hindusitička sranja o reinkarnaciji :ccc
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Femea » 13 Aug 2017, 21:24

Mutevelija wrote: 13 Aug 2017, 20:16 :ccc Kakav ba prošli život kakva su ovo hindusitička sranja o reinkarnaciji :ccc
Kakvo je to izražavanje,tc,tc,tc :katja
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Mutevelija » 13 Aug 2017, 21:26

Eto ti tackicee na celu haammm haamm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Femea » 13 Aug 2017, 21:32

Mutevelija wrote: 13 Aug 2017, 21:26 Eto ti tackicee na celu haammm haamm
:grana
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Mutevelija » 13 Aug 2017, 21:33

Haaaam haaammm vidi ti se iz proslog zivota. haam haaam
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Socrates » 13 Aug 2017, 21:36

Kad seljancitis turbo-folkoCecitis navali, nema veze koji je zivot. :p
. . . . . . . . .

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Femea » 13 Aug 2017, 21:38

Mutevelija wrote: 13 Aug 2017, 21:33 Haaaam haaammm vidi ti se iz proslog zivota. haam haaam
Mute bojim se da ne razumiješ na šta sam mislila :123
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Socrates » 13 Aug 2017, 21:41

Mute razumije sve, ali bira da to ignorise. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Nice try » 14 Aug 2017, 09:08

Vjerovatno me u ovom životu ne bi trebalo zanimati ko mi je u prošlom bio neprijatelj,ljubavnik i sl.Desi mi se da na prvu kliknem s nekim,da se razumijemo u svemu,ali to je vrlo rijetko.A,i neka neosnovana mržnja ili strah prema nekom neznancu su mi malo pretjerani.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by damir5 » 14 Aug 2017, 09:23

Nice try wrote: 14 Aug 2017, 09:08 Vjerovatno me u ovom životu ne bi trebalo zanimati ko mi je u prošlom bio neprijatelj,ljubavnik i sl.Desi mi se da na prvu kliknem s nekim,da se razumijemo u svemu,ali to je vrlo rijetko.A,i neka neosnovana mržnja ili strah prema nekom neznancu su mi malo pretjerani.
+1 :)

Sto bi rek'o Sinan Sakic, samo retki nadju retke :ooo
Me? Wrong? Never! Image

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by posmatrac » 14 Aug 2017, 13:35

Nice try wrote: 14 Aug 2017, 09:08 Vjerovatno me u ovom životu ne bi trebalo zanimati ko mi je u prošlom bio neprijatelj,ljubavnik i sl.Desi mi se da na prvu kliknem s nekim,da se razumijemo u svemu,ali to je vrlo rijetko.A,i neka neosnovana mržnja ili strah prema nekom neznancu su mi malo pretjerani.
PA tacno, jer neki nisu u stanju ni u ovom zivotu da prepoznaju kako ljubavnike tako i neprijatelje, pa se moze zamisliti koliko su im ovakve teme pretesko stivo.

Ali kada se uzme u obzir da je fizika dokazala da je energija( svijest) neunistiva, da nam terorija biocentrizma kaze da egzistencija univerzuma zavisi iskljucivo od nase subjektivno mentalne projekcije stvarnosti( nema nas, nema nicega), onda je logicno da smrt ne postoji, nego da energija samo mijenja jedan tjelesni materijalni oblik i prelazi u drugi.

Ps " 2008 na koncertu Merlina su mi se cudne stvari desavale sa jednom mladom Mostarkom, koju prvi put vidjeh, cinilo mi se da je znam jako dugo, itd , duga prica...

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests