déjà vu

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by srculence7 » 14 Aug 2017, 13:44

Samo po očima :remzo :hihi
Prepoznali ste te oči
To je osobina koja je zajednička srodnim dušama. Na primer, naišli ste na nekoga koga ne poznajete, pogledali ste ga u oči i osetili kao da ste te oči već negde videli, kao da ste kroz njih došli do dubine duše tog čoveka, a i on kroz vaše. Naša tela se kroz živote, prošle i sadašnje, menjaju, ali oči uvek ostaju iste.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Chloe » 14 Aug 2017, 14:00

Mutevelija wrote: 13 Aug 2017, 20:16 :ccc Kakav ba prošli život kakva su ovo hindusitička sranja o reinkarnaciji :ccc
Mali ne kvari nam zabavu ... :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by posmatrac » 14 Aug 2017, 14:08

Mutevelija wrote: 13 Aug 2017, 20:16 :ccc Kakav ba prošli život kakva su ovo hindusitička sranja o reinkarnaciji :ccc
Moj Mute, lako je pobiti kvantnu fiziku i zakon o odrzanju energije, hajd kad si takav um pobij vrijednosti muzickog kvaliteta Nedeljka Bajica BAje i ostalih , to ce ti ici malo teze :hihi

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Nice try » 14 Aug 2017, 14:10

posmatrac wrote: 14 Aug 2017, 13:35
Nice try wrote: 14 Aug 2017, 09:08 Vjerovatno me u ovom životu ne bi trebalo zanimati ko mi je u prošlom bio neprijatelj,ljubavnik i sl.Desi mi se da na prvu kliknem s nekim,da se razumijemo u svemu,ali to je vrlo rijetko.A,i neka neosnovana mržnja ili strah prema nekom neznancu su mi malo pretjerani.
PA tacno, jer neki nisu u stanju ni u ovom zivotu da prepoznaju kako ljubavnike tako i neprijatelje, pa se moze zamisliti koliko su im ovakve teme pretesko stivo.

Ali kada se uzme u obzir da je fizika dokazala da je energija( svijest) neunistiva, da nam terorija biocentrizma kaze da egzistencija univerzuma zavisi iskljucivo od nase subjektivno mentalne projekcije stvarnosti( nema nas, nema nicega), onda je logicno da smrt ne postoji, nego da energija samo mijenja jedan tjelesni materijalni oblik i prelazi u drugi.

Ps " 2008 na koncertu Merlina su mi se cudne stvari desavale sa jednom mladom Mostarkom, koju prvi put vidjeh, cinilo mi se da je znam jako dugo, itd , duga prica...
Desi mi se ponekad,baš rijetko da mi je vrlo lako prići nekome nepoznatom,razgovor krene lako kao da smo brat i sestra,muž i žena i sl.,ali da osjetim baš nešto više od toga i nije baš.Bude to kao neki bljesak,ali brzo zaboravim na to.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by posmatrac » 14 Aug 2017, 14:17

Nice try wrote: 14 Aug 2017, 14:10
posmatrac wrote: 14 Aug 2017, 13:35
Nice try wrote: 14 Aug 2017, 09:08 Vjerovatno me u ovom životu ne bi trebalo zanimati ko mi je u prošlom bio neprijatelj,ljubavnik i sl.Desi mi se da na prvu kliknem s nekim,da se razumijemo u svemu,ali to je vrlo rijetko.A,i neka neosnovana mržnja ili strah prema nekom neznancu su mi malo pretjerani.
PA tacno, jer neki nisu u stanju ni u ovom zivotu da prepoznaju kako ljubavnike tako i neprijatelje, pa se moze zamisliti koliko su im ovakve teme pretesko stivo.

Ali kada se uzme u obzir da je fizika dokazala da je energija( svijest) neunistiva, da nam terorija biocentrizma kaze da egzistencija univerzuma zavisi iskljucivo od nase subjektivno mentalne projekcije stvarnosti( nema nas, nema nicega), onda je logicno da smrt ne postoji, nego da energija samo mijenja jedan tjelesni materijalni oblik i prelazi u drugi.

Ps " 2008 na koncertu Merlina su mi se cudne stvari desavale sa jednom mladom Mostarkom, koju prvi put vidjeh, cinilo mi se da je znam jako dugo, itd , duga prica...
Desi mi se ponekad,baš rijetko da mi je vrlo lako prići nekome nepoznatom,razgovor krene lako kao da smo brat i sestra,muž i žena i sl.,ali da osjetim baš nešto više od toga i nije baš.Bude to kao neki bljesak,ali brzo zaboravim na to.
Vjerujem, desi se tako nesto svima, ali kada ti se desi da ugledas neki lik, za koji si ubjedjen da ga znas "odnekle"( pojma nemas odakle) pa se kasnije kroz razgovor podudari jos nekakvih cudnih stvari koje u mnogome nadilaze tu laganu kompaktibilnu komunikaciju, onda se ako nista drugo osjecas jako cudno. :ok

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Mutevelija » 14 Aug 2017, 14:32

posmatrac wrote: 14 Aug 2017, 14:08
Mutevelija wrote: 13 Aug 2017, 20:16 :ccc Kakav ba prošli život kakva su ovo hindusitička sranja o reinkarnaciji :ccc
Moj Mute, lako je pobiti kvantnu fiziku i zakon o odrzanju energije, hajd kad si takav um pobij vrijednosti muzickog kvaliteta Nedeljka Bajica BAje i ostalih , to ce ti ici malo teze :hihi
Uf podsjetio si me na Baju malog klindžu. Kakve veze ima fizika sa hinduizmom, to što misliš da se energija ne može stvoriti ni uništiti onda da se reinkarniramo kad umreš fizički si mrtav gotovo nemaš tijela. Nemaš više ni energije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Chloe » 14 Aug 2017, 14:43

Nice try wrote: 14 Aug 2017, 09:08 Vjerovatno me u ovom životu ne bi trebalo zanimati ko mi je u prošlom bio neprijatelj,ljubavnik i sl.Desi mi se da na prvu kliknem s nekim,da se razumijemo u svemu,ali to je vrlo rijetko.A,i neka neosnovana mržnja ili strah prema nekom neznancu su mi malo pretjerani.
Ne vjerujem u prošli život ali vjerujem svom instiktu tako da antipatija i simpatija (mogu biti i jake i blage :cudi ) koju osjetim prema određenim osobama se riijeeeeetko pokaže neosnovano. Baš osjećaj mržnje nemam prema nikome, mogu u nekom momentu izreći tu riječ, moj temperament nekad nije lako držati pod kontrolom, al' baš da je gajim u sebi - ne daj Bože.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Mutevelija » 14 Aug 2017, 14:55

A sta cemo ako u proslom zivotu nismo bili čovjek ako smo bili kakva životinja koje manipulisanje podacima.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by srculence7 » 14 Aug 2017, 15:08

Mute,verovatno ih je onda bilo više,ovde se ne govori samo o jednom...
Svima se desilo sigurno nešto od ovoga.
Meni se čak dešava i kada upoznam neku novu osobu da je skoro identična po ponašanju i govoru sa nekom osobom koju već poznajem :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Bla » 14 Aug 2017, 15:15

meni su nekako svi isti
ljudi ko ljudi :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Bla » 14 Aug 2017, 15:15

:oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by vila » 14 Aug 2017, 15:18

srculence7 wrote: 14 Aug 2017, 15:08 Mute,verovatno ih je onda bilo više,ovde se ne govori samo o jednom...
Svima se desilo sigurno nešto od ovoga.
Meni se čak dešava i kada upoznam neku novu osobu da je skoro identična po ponašanju i govoru sa nekom osobom koju već poznajem :)
To forum ostavlja posljedice
Ovdje odmah vicemo "klon,klon"

:ooo

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Bla » 14 Aug 2017, 15:20

evo recimo ne znaš jel ovo iznad napisala klara il' je chloe il' je vila
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by vila » 14 Aug 2017, 15:21

Zasto svi placete kad ja nesto napisem?
Jesmo li se poznavali u prijasnjim zivotima?
:ooo

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by srculence7 » 14 Aug 2017, 15:22

Bla wrote: 14 Aug 2017, 15:15 meni su nekako svi isti
ljudi ko ljudi :lupa
Daleko bilo da su svi kao jedan :grana
Možda kad bi mogli da biramo onog reprezentativnog :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Bla » 14 Aug 2017, 15:24

to je moja perspektiva
sve i jednog stavi u iste životne situacije od početka do kraja
i biće ko da su ga fakat klonirali :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by srculence7 » 14 Aug 2017, 15:24

vila wrote: 14 Aug 2017, 15:21 Zasto svi placete kad ja nesto napisem?
Jesmo li se poznavali u prijasnjim zivotima?
:ooo
Oslobađamo endorfin :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Mutevelija » 14 Aug 2017, 15:27

srculence7 wrote: 14 Aug 2017, 15:08 Mute,verovatno ih je onda bilo više,ovde se ne govori samo o jednom...
Svima se desilo sigurno nešto od ovoga.
Meni se čak dešava i kada upoznam neku novu osobu da je skoro identična po ponašanju i govoru sa nekom osobom koju već poznajem :)
Kolko ima tih života :hm i kolk će ih biti i kad ciklus prestaje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by posmatrac » 14 Aug 2017, 15:41

Mutevelija wrote: 14 Aug 2017, 14:32
posmatrac wrote: 14 Aug 2017, 14:08
Mutevelija wrote: 13 Aug 2017, 20:16 :ccc Kakav ba prošli život kakva su ovo hindusitička sranja o reinkarnaciji :ccc
Moj Mute, lako je pobiti kvantnu fiziku i zakon o odrzanju energije, hajd kad si takav um pobij vrijednosti muzickog kvaliteta Nedeljka Bajica BAje i ostalih , to ce ti ici malo teze :hihi
Uf podsjetio si me na Baju malog klindžu. Kakve veze ima fizika sa hinduizmom, to što misliš da se energija ne može stvoriti ni uništiti onda da se reinkarniramo kad umreš fizički si mrtav gotovo nemaš tijela. Nemaš više ni energije.
Koja steta sto nas Indijci nisu okupirali u 15 vijeku umjesto Turaka, da nam danas ti pun „znanja“ zasnovanog na licnim analizama i duhovnoj naobrazbi uvedes u tajne reinkarnacije i zagrobnih zivota i reinkarativnom odrzanju svijesti( hinduzam) tj energije ciju „besmrtnost“ dokakaze i „glupavi“ naucnici, tj fizicari.
Ovako ti ostaje da nas ucis da Islam ne podupire nikakve teze( djelimicno) o zagrobnom zivotu, bez obzira sto se tvrdi da se i u Dzenetu i Dzehenemu energija( svijest) obnavlja, tj da zapravo nastavlja svoj kontinuitet.( samo je u Islamu i Krscanstvu istovjetna materija obvovljiva kao i energija, sto je glupost)
A bez te energije koja cini 20 WATI i koja dolazi iz mozga ( svijesti) koja nam daje subjektivni osjecaj zivljenja , ne bi postojalo nista oko nas, sto znaci da je nasa subjektivna „ stvarnost“ uvijek u korelaciji sa izrocitio onim sto Um jedino moze da definise i razumije.

Nema „nas“, nema nicega, nema svijesti( energije) nema ni tijela ( materije), sto znaci da ce sa besmrtnoscu energije uvijek da egistira neka materija ciji oblik ce da ovisi od nase svjesnosti i percepcije istog.
PA ovdje kaze“
Eksperiment dokazao tvrdnje znanstvenika

Tome u prilog idu i rezultati poznatog eksperimenta s dvostrukim prorezom. Znanstvenici promatraju česticu koja mora proći kroz dva proreza u barijeri i koja odabire kroz koji će proći. Međutim, kada ne promatraju česticu, ona se ponaša poput vala i istovremeno može proći kroz oba proreza.

Dakle, čestica mijenja svoje ponašanje ovisno o tome promatra li je se, što ne zvuči baš uvjerljivo obzirom da znamo da čestice nemaju svoju volju. Zaključak je da stvarnost zaista ovisi samo o našoj percepciji, te da nije objektivna. Ona se kreira u našim glavama. Ovime je dokazano kako vrijeme nije linearno kao što mislimo, već služi isto kao i prostor, kao odrednica ili okvir u kojem kreiramo svoje stvarnosti.“

Tj kretanje cestica i materije zapravo i ne postoji bez nase svjesnosti o tome, nema nas nema nicega.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kako da prepoznate ljubavnike i neprijatelje iz prošlog života!

Post by Mutevelija » 14 Aug 2017, 15:56

Kakvi ba oni da šta znaju ne bi bili u blatu ne daju ni kravu zaklati ljudski, da se jede bifteka malo peke proprži, pa onda malo čorbu od govedine.
PA bolje tretiraju krave nego žene. A ima nedavnih slučajeva da se u Indiju zakopavaju ženska djeca još kao što su drevni Arapi radili. I gdje se udovice moraju ubiti kad postanu udovice.
Ti vjeruj da ćeš se pretvoriti u kokoš ili majmuna kad se renikarniraš to je tvoja stvar.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests