Intuicija

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: unutarnje upozorenje

Post by bagra » 21 Jun 2013, 18:00

Unutrasnji signal, glas, pa i.... "uprizorenje" ovo je onak.... izraz za
holliwud, nerazmisljamo želucem oli lijevim plucnim krilom. Aunutrasnji
signal mozda moze jedino bit nuzda. Mala oli daprostite velika ona. :ples
Kaze.... Mojmi unutrasnji glas govori da, recimo, ne uradim to i to.
Posteno i ispravno, imho, bibilo samo rec.... zdrav mi razum ne da.
I tocka.
Vice versa onda... a staj onda "vanjski glas" ?
Mene nekak iovo na nuzdu associra. :help
(jesamlija onda nuzdom-opsjednuta persona? :hm )
Mislio sam ono.... vanjski WC jbg.

kim jong un
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 311
Joined: 19 Jun 2013, 11:13
Location: tamo gdje je dom
Status: Offline

Re: unutarnje upozorenje

Post by kim jong un » 21 Jun 2013, 18:10

mirallem wrote:Unutrasnji signal, glas, pa i.... "uprizorenje" ovo je onak.... izraz za
holliwud, nerazmisljamo želucem oli lijevim plucnim krilom. Aunutrasnji
signal mozda moze jedino bit nuzda. Mala oli daprostite velika ona. :ples
Kaze.... Mojmi unutrasnji glas govori da, recimo, ne uradim to i to.
Posteno i ispravno, imho, bibilo samo rec.... zdrav mi razum ne da.
I tocka.
Vice versa onda... a staj onda "vanjski glas" ?
Mene nekak iovo na nuzdu associra. :help
(jesamlija onda nuzdom-opsjednuta persona? :hm )
Mislio sam ono.... vanjski WC jbg.
:haha

pa i mozak je unutra zar ne :cudi :kafa

ti sigurno kompjuter imaš u hali i upravo od tamo pišeš
pitanje mi jedno davno na um padne moj debeli hlade zašto ljudi rade

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: unutarnje upozorenje

Post by bagra » 21 Jun 2013, 18:17

kim jong un wrote: :haha

pa i mozak je unutra zar ne :cudi :kafa

ti sigurno kompjuter imaš u hali i upravo od tamo pišeš
Tak neak. Mislin... pisen sposla, tak da ispane das *erem
na poso mi. Eh diretore, diretore moj mili... neas pojma. :lup
A Izeta, nexe evo zna - mrzin from d bottom of ma hart. ;)
Drazi mi i zauvik susjedi, bitange iprinceze pa iselo gori
a babase ceslja. :oo

kim jong un
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 311
Joined: 19 Jun 2013, 11:13
Location: tamo gdje je dom
Status: Offline

Re: unutarnje upozorenje

Post by kim jong un » 22 Jun 2013, 20:35

mirallem wrote:
kim jong un wrote: :haha

pa i mozak je unutra zar ne :cudi :kafa

ti sigurno kompjuter imaš u hali i upravo od tamo pišeš
Tak neak. Mislin... pisen sposla, tak da ispane das *erem
na poso mi. Eh diretore, diretore moj mili... neas pojma. :lup
A Izeta, nexe evo zna - mrzin from d bottom of ma hart. ;)
Drazi mi i zauvik susjedi, bitange iprinceze pa iselo gori
a babase ceslja. :oo
biće dobro :sjedi
pitanje mi jedno davno na um padne moj debeli hlade zašto ljudi rade

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by storm » 06 Apr 2015, 11:07

Intuiciju povezujem sa ženama.... mi smo tu površni i amateri.... ako generaliziram malo, večini žena je loša orijentacija, nama intuicija :D
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by Biba » 06 Apr 2015, 14:58

Eto prije dvije noci mi intuicija nije dala zaspati iako bi mirzaten i dva hwlexa srusili i manjeg konja u krevet...i cim sam legla dosli su mi reci za nesrecu :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by navika » 06 Apr 2015, 15:10

Prvi dan mog radnog dana u novom poduzecu odmah prepoznam ko ce mi stvarat probleme citavo vrijeme...I uvijk se ispostavi da sam bila u pravu..eto neznam spade li ovo u intuiciju :)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by Heidi » 06 Apr 2015, 16:23

Ja sam veoma intuitiFno bice. Slabo sta ne bazira na tome. :zubi
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25675
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4121 times
Contact:
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by ina » 09 Apr 2015, 17:37

jako sam intuitivna kad je rijec o osobama koje volim...a pokusajem uvijek slusati i moju
intuiciju... a svaki put kad to nisam ucinila ....dobro sam i naplatila.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by Terasa svjesti » 09 Apr 2015, 20:46

:rol Loš predosjećaj, tzv.šesto čulo . Hm.čovjek ga izgradi kroz život . Zasigurno ga može osjetiti. Znate u nemilim vremenima čovjek i otac petero djece je osjetio da taj dan ne treba u borbu-akciju. Komadant njegove jedinice ga je vraćao nazad ali ipak ga je nešto vuklo . Čovjek je poginuo od jednog jedinoga metka prije akcije .
Neprijatelj je onako slučajno okinuo metak .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by Biba » 16 May 2015, 15:09

Ljudska DNK je biološki Internet i superiornija u mnogim aspektima umjetnom Internetu. Najnovija ruska znanstvena istraživanja direktno ili indirektno objašnjavaju fenomene kao što su vidovitost, intuicija, slučajevi spontanog iscjeljenja ili iscjeljivanja na daljinu, samoiscjeljenje, afirmacijske tehnike, neobične svjetlosne aure oko ljudi (to se odnosi na duhovne majstore), utjecaj uma na vremenske promjene i još mnogo toga. Osim toga, sve više je dokaza koji ukazuju na novi tip medicine u kojoj se na DNK može utjecati i reprogramirati je riječima i frekvencijama bez izrezivanja ili zamjene pojedinih gena.
Ezoterijski i duhovni učitelji znaju već stoljećima da se naše tijelo može programirati jezikom, riječima i mislima. A to je danas znanstveno dokazano i objašnjeno. Naravno, frekvencija mora biti ispravna i zbog toga svatko ne može djelovati uspješno ili jednako učinkovito. Pojedinac mora raditi na unutarnjim procesima i svojoj zrelosti kako bi uspostavio svjesnu komunikaciju s DNK (svijest može nanovo napisati program). Ruski istraživači rade na metodi koja je neovisna o tim faktorima a uvijek će biti učinkovita, pod uvjetom da osoba koristi odgovarajuće frekvencije. No što čovjek ima više razvijenu svijest, manje je potrebe da se služi pomoćnim sredstvima! Osoba i sama može postići rezultate, a znanost će se konačno morati prestati posprdno smijati na takve ideje i potvrdit će i objasniti rezultate. Suvremeni čovjek poznaje tu pojavu samo na tananijoj razini, kao „intuiciju“ (znanje). Ali i mi, također, možemo potpuno ovladati procesom. Jedan primjer iz prirode: kad se mravlju maticu /kraljicu mrava/ prostorno odvoji od njezine kolonije, gradnja kolonije se i dalje mahnito nastavlja i prema planu. Ako se maticu ubije, međutim, sva gradnja u koloniji prestaje. Nijedan mrav ne zna što dalje treba raditi. Očito je da matica šalje „građevinske nacrte“ putem grupne svijesti članovima svoje kolonije čak i kad je daleko od nje. Može biti daleko koliko god želi i odašiljati informacije jer je samo važno da je živa. (Matica je poput „mozga“ Matrixa ili hrvatski „matrice“.)
Kod čovjeka se „hiperkomunikacija“ (komunikacija na razinama izvan pet osjetila) najčešće sreće kad se netko iznenada probije do informacija koje su izvan njegove baze podataka ( naučenog znanja). Takva „hiperkomunikacija“ se tada doživljava kao nadahnuće ili intuicija (znanje). Talijanski skladatelj, Giuseppe Tartini sanjao je jedne noći da mu uz uzglavlje sjedi đavo i svira violinu. Sljedećeg jutra Tartini je bio u stanju zabilježiti svaku notu iz sna prema sjećanju. Nastala je sonata kojoj je dao ime „đavolja sonata“. Godinama je 42-godišnji bolničar sanjao situaciju u kojoj je na neki način mogao crpiti znanje s nekog CD-ROMa. Ta znanja koja su se mogla provjeriti bila su sa svih mogućih područja i bila bi tijekom noći prenesena njemu da ih se ujutro u potpunosti sjeti. Iz njega je tekla takva poplava informacija da se činilo da mu je netko tijekom noći u glavu ulio cijelu enciklopediju. Većina činjenica koje je tada izgovarao bile su potpuno izvan njegovog dometa znanja a odnosila su se na tehničke detalje o kojima on sam nije apsolutno ništa znao. (To je poput skidanja podataka u računalo. Računalo ne mora apsolutno ništa znati o informaciji koju bilježi.)
Kad dođe do hiperkomunikacije, moguće je u toj osobi i njenoj DNK zamijetiti određene pojave. Ruski su znanstvenici laserskim svjetlom ozračili uzorke DNK. Na ekranu se pojavio tipični valni uzorak. Kad su odstranili uzorak DNK, valni uzorak nije nestao, nego je ostao. Mnogi su kontrolni eksperimenti pokazali da se uzorak i dalje pojavljivao iz odstranjenog uzorka, čije je energetsko polje očito ostalo samo. Taj se efekt sada naziva efektom fantomske DNK. Taj fenomen se najčešće sreće u hiperkomunikaciji a ne može se objasniti elektromagnetskim poljima u blizini ljudi u pitanju.

Andreas Lubitz
Germanwings
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by srculence7 » 10 Oct 2017, 01:40

Kako prepoznati i dodatno razviti intuiciju?

Pratiti sopstvenu intuiciju podrazumeva usklađivanje sa osećajem za stvari – oslanjanje na duboki, unutašnji osećaj lične istine i postupanje u skladu sa tim osećajem u svakom trenutku. Intuicija je unutrašnji kompas koji uvek zna šta je najbolje za nas. Taj osećaj nas nepogrešivo vodi ka sreći i spunjenosti. Potrebno je vreme da ponovo naučimo da čujemo ono što nam saopštava, da se povežemo sa onim delom sebe koji smo zapostavili ...

Vežba slepo čitanje

Uzmite tri lista papira, razmislite o problemu s kojim ste trenutno suočeni, pa na svaki list zapišite po jedno moguće rešenje. Okrenite listove naopako i dobro ih pomešajte. Potom polako iznad njih prelazite rukom i iznad svakog obratite pažnju na osećaje - iznad kojeg papira je osećaj bio najsnažniji, najpozitivniji? Okrenite papire i usmerite se na rešenje za koje ste naslepo imali najbolji osećaj.

Biološko oruđe

Intuicija je biološko oruđe koje nam je priroda podarila kao sredstvo za opstanak i omogućuje nam da pravimo pametnije i brže izbore u životu. Vaša podsvest prepoznaje znake ispod nivoa racionalne svesti i šalje vam te informacije kroz osećanja intuicije. To je nalik na malu tajnu operaciju u vašoj glavi. Te poruke saznajemo kroz osećaje i znake (obično možemo reći kada neko folira osmeh, ali ne možemo da objasnimo kako to znamo), ili kroz određene situacije iz prošlosti. Ovo je moguće jer mozak poseduje bazu znanja koja je dostupna našoj podsvesti. Zato, ako dobijate loše vibracije od svoje koleginice, možda na dubljem nivou osećate da je ona povezana s nekim drugim ko o vama nema baš najbolje mišljenje.

SOS signali

Podsvesni signali često se manifestuju fizički. Setite se, na primer, onog poznatog osećaja „leptirića" u stomaku ili onog kada vam se podigne kosa na glavi. Ali, kako možete prepoznati da li je treperava anksioznost pre ukrcavanja u avion SOS signal koji vam šalje podsvest ili je to samo obična nervoza? Osnovna je razlika u tome što predosećanje nije praćeno osećanjem straha. Ono vas tiho savetuje šta da uradite.

Traganje za boljim rešenjima

- Sve ono što vas prisiljava da izađete iz zone u kojoj se osećate bezbedno, kao na primer gubitak posla, partnerova prevara ili odlazak, jača vašu potrebu da razvijete nove sposobnosti, da se drugačije ponašate, da tragate za novim, originalnijim i boljim rešenjima. Intuicija je sredstvo i ako naučite da je pravilno koristite, postaje moćno oruđe koje će vam pomoći da ostvarite svoje ciljeve. Vežbajte mozak, sve beležite i pamtite.

Neobjašnjiv osećaj

Intuicija nije neka parapsihološka pojava, to je više neobjašnjiv osećaj neprijatnih vibracija koje osetite kada tip koji vam se sviđa priđe da se upoznate ili osećaj da vaš novi kolega ne uliva poverenje. Intuicija je, bez sumnje, naša najbolja odbrana! U svakom slučaju, ne može vas zaštititi od nevolja ako je ne koristite.

Kako da je prepoznate?

Ponekad, to je samo osećaj da nešto nije u redu, čak iako ne možete da odredite šta. Ili imate neki zastrašujući osećaj da će se dogoditi nešto loše. Takođe, može podstaći da reagujete defanzivno, na primer da se odmaknete od nekoga ko vam se približava. Postoje trenuci kada vas telo upozorava fizičkim znacima, kao što su tenzija u vratu i ramenima, naježen vrat ili nalet adrenalina. A postoji i osećaj u stomaku - kao da vam se vezao u čvor. Svi ti simptomi poručuju: budite oprezni...

Znakovi pored puta

Obratite pažnju na svoje snove. Intuicija nam se često obraća preko snova. Stoga, čim se probudite, prisetite se što više detalja iz sna i pokušajte da odgonetnete šta vam intuicija poručuje.

Ne zanemarujte slučajnosti, na primer ako sretnete nekog poznanika nakon dužeg vremena i to može imati određen razlog zašto se baš u tom trenutku našao na našem putu...

Naučite da verujete

U principu, treba da istrenirate sebe da obratite pažnju na ove signale. Za početak, ne ubeđujte sebe da ste paranoični ili sujeverni. Ako postanete previše samosvesni kada vam priđe neki tip ili vam je neko koga ste tek upoznali odmah odbojan, iako nije uradio ništa da bi zaslužio takvu vašu reakciju, ne brinite - vaša intuicija je progovorila. Lako je ignorisati ove znake jer nisu opipljivi. Ali podsvesno, takve osobe vas podsećaju na nešto (ili nekoga) s negativnom konotacijom. Vaš nesvesni um je u stanju da poveže to s nečim što od ranije znate. Ako u vezi s nečim imate loš osećaj, velika je verovatnoća da je to onda stvarno loše. Morate naučiti da slušate svoj unutrašnji indikator.

(lepaisrecna.rs)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by Nice try » 10 Oct 2017, 08:15

Kako da je prepoznate?

Ponekad, to je samo osećaj da nešto nije u redu, čak iako ne možete da odredite šta. Ili imate neki zastrašujući osećaj da će se dogoditi nešto loše. Takođe, može podstaći da reagujete defanzivno, na primer da se odmaknete od nekoga ko vam se približava. Postoje trenuci kada vas telo upozorava fizičkim znacima, kao što su tenzija u vratu i ramenima, naježen vrat ili nalet adrenalina. A postoji i osećaj u stomaku - kao da vam se vezao u čvor. Svi ti simptomi poručuju: budite oprezni...
Definitivno treba poraditi na ovome,naučiti prepoznavati i biti na oprezu.Dosta puta čujemo od nekoga ili i sami konstatujemo da smo imali osjećaj da nešto,nevažno šta,neće biti uredu,da će se nešto neplanirano dogoditi i sl.,ali ne vjerujemo tom unutrašnjem upozorenju i svaki put nam poslije bude žao.
Lično,najčešće vjerujem intuiciji kad je u pitanju neko putovanje ili ako trebam obaviti neki poziv.
Ako mi se negdje ne putuje,nemam neki razlog koji je realan,lako shvatljiv i sl.,većinom se potrudim odgoditi putovanje.Ako baš moram, velika je vjerovatnoća da će se nešto loše desiti,pa makar neka sitnica.
Zatim,ako trebam telefonirati,čekam povoljan trenutak,ne radim to pod svaku cijenu.Kad mi u sekundi intuicija šapne da nazovem, znam da će razgovor biti kako treba.
To je upravo taj neki iskonski ,podsvjesni glasić koji nas vodi kroz život.Ne treba ga ignorisati.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by srculence7 » 13 Oct 2017, 00:58

Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Intuicija

Post by Heidi » 13 Oct 2017, 01:09

Ah, dobri Jung. Ni njega intuicija nikad nije prevarila, ali jeste razum koji ga je natjerao da ju ignorise. :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests