Bolje biti sam nego u lošem društvu

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Bolje biti sam nego u lošem društvu

Post by Nice try » 14 Feb 2019, 08:46

Mister No wrote: 13 Feb 2019, 19:07 Ko god misli da lose drustvo ne utice na one sa kojima se druze, molim da se svi ti, kada budu podizali vlastitu djecu, posebno tinejdzerskog uzrasta, sjete svojih izrecenih gluposti
Nije tema, ali ovako nešto uvijek ponavljam djeci.
Kroz društvo te posmatraju, društvo može jako uticati na tebe, može ti promijeniti cijeli život.
Ne postoji tako čvrsta ličnost da ga društvo bar malo ne okrzne, bilo dobro ili loše.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Bolje biti sam nego u lošem društvu

Post by Cvrle » 14 Feb 2019, 08:56

Nice try wrote: 14 Feb 2019, 08:46
Mister No wrote: 13 Feb 2019, 19:07 Ko god misli da lose drustvo ne utice na one sa kojima se druze, molim da se svi ti, kada budu podizali vlastitu djecu, posebno tinejdzerskog uzrasta, sjete svojih izrecenih gluposti
Nije tema, ali ovako nešto uvijek ponavljam djeci.
Kroz društvo te posmatraju, društvo može jako uticati na tebe, može ti promijeniti cijeli život.
Ne postoji tako čvrsta ličnost da ga društvo bar malo ne okrzne, bilo dobro ili loše.
"Kroz društvo te posmatraju, društvo može jako uticati na tebe, može ti promijeniti cijeli život."

Ovih dana bas prolazim kroz nesto ovakvo. Dakle drustvo oko mene toliko utice da mi "moze" promijeniti zivot, ali o tom po tom. Tvrd sam ja orah. Ne lomim se bas tako lahko.
Ne volim samocu, ne volim ni kahvu popiti sama, ali vrijeme nam je takvo da je nekad bolje maci se od svih i svega. Pogotovo kada se covjek ne uklapa u drustvo zbog svojih kontra stavova. A to odmah stavlja oznaku "crna ovca".
Ne volim biti u drustvu onih koji "u tudjem oku vide i trn, a u svom ne vide ni balvan."
Na zalost takvih je danas sve vise i vise, zato se odvajam i bivam u drustvu samo probranih.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Bolje biti sam nego u lošem društvu

Post by Chloe » 14 Feb 2019, 08:58

Cvrle wrote: 14 Feb 2019, 08:56
Nice try wrote: 14 Feb 2019, 08:46

Nije tema, ali ovako nešto uvijek ponavljam djeci.
Kroz društvo te posmatraju, društvo može jako uticati na tebe, može ti promijeniti cijeli život.
Ne postoji tako čvrsta ličnost da ga društvo bar malo ne okrzne, bilo dobro ili loše.
"Kroz društvo te posmatraju, društvo može jako uticati na tebe, može ti promijeniti cijeli život."

Ovih dana bas prolazim kroz nesto ovakvo. Dakle drustvo oko mene toliko utice da mi "moze" promijeniti zivot, ali o tom po tom. Tvrd sam ja orah. Ne lomim se bas tako lahko.
Ne volim samocu, ne volim ni kahvu popiti sama, ali vrijeme nam je takvo da je nekad bolje maci se od svih i svega. Pogotovo kada se covjek ne uklapa u drustvo zbog svojih kontra stavova. A to odmah stavlja oznaku "crna ovca".
Ne volim biti u drustvu onih koji "u tudjem oku vide i trn, a u svom ne vide ni balvan."
Na zalost takvih je danas sve vise i vise, zato se odvajam i bivam u drustvu samo probranih.
Cvrleeee ... :spanac ... dođi 'vamo curo ... :ljub
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bolje biti sam nego u lošem društvu

Post by Zagorka » 17 Feb 2019, 18:11

Bla wrote: 13 Feb 2019, 21:11
Zagorka wrote: 13 Feb 2019, 17:32 Otsijecam kirurški. Samo probrano.
ima li preživjelih :hm
Opa, quotas. Nije malo.

Izrazavam se pjesnicki, kroz metafore.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bolje biti sam nego u lošem društvu

Post by Hannibal » 14 Mar 2019, 00:00

Zagorka wrote: 17 Feb 2019, 18:11
Bla wrote: 13 Feb 2019, 21:11

ima li preživjelih :hm
Opa, quotas. Nije malo.

Izrazavam se pjesnicki, kroz metafore.
nece na dobro
🐽

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests