Pedofilija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by srculence7 » 21 Apr 2018, 16:40

gaga wrote: 21 Apr 2018, 16:30 Izgleda da je jos na snazi komunisticki moto "zajedno smo jaci" i verbalni delikt.Vidio sam stotine postova koji se mogu okvalifikovati na razne nacine ali ne vidjeh ovakvih kritika.Nikoga nisam licno ni spomenuo niti uvrijedio.Licni animoziteti su dozvoljeni ali ne treba postupati sa pozicije nekih VIP-ova Bootova itd.Zato se ovo zove forum,tu su svi u pravu i svi u krivu.
Ovo ti sad lično kažem da treba da povedeš malo računa o načinu na koji se obraćaš ženama i kako o njima govoriš, bez obaziranja na pozicije a ti kako hoćeš...Nisu svi ispravni u priči a nema ni nepogrešivih. A pravićemo se i naivni da se prilikom citiranja nekog nismo direktno obratili tom forumašu :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Nice try » 21 Apr 2018, 16:52

srculence7 wrote: 21 Apr 2018, 14:58 Dovoljno je čovek da se uznemiri i kad naslov pročita. Generalno, ne mogu se mere preduzeti kad se sumnja da bi neko mogao nauditi deci, možda da se isprati, pojača nadzor nad njim a ne postoji ni adekvatna kazna za traumu koju će ona nositi ako im se nešto tako slično desi. :(
Znam,na to sam i mislila.Kad znaš koga imaš u komšiluku,malo se bolje pripaze djeca,stalni nadzor nekoga od starijih.Malo više opreza i sl.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Veca » 21 Apr 2018, 17:09

...Gaga, vala pretjerujes, kad' treba i kada stvarno ne treba! :ccc ...tema je bolna da ne moze biti bolnija :(




...a sad' o ovome da djeca od 6 godina ne smiju ni na trenutak biti sama :sok

...kako ce se djeca uciti samostalnosti? ...kako da se uce samopovjerenju?

...nas su u obdanistu vaspitacice uvjeravale da polako, polako, pustamo nasu djecu samu do obdanista

...ja sam tada zivjela na selu i ispocetka sina nisam pustala samog, djes' to napravit', nema teorije ali, polako sam se i ja oslobadjala straha i hrabrila dijete da ide samo (joj, nikad' necu zaboraviti taj dan kad' sam ga pitala, sta on misli o tome da ide sam...on je zasj'o k'o sunce...toliko mu je bilo drago) ...naravno, on je mislio da ide sam, ali sam ga neko vrijeme kradom pratila...jbg. moram i ja biti sigurna u dijete...i tako, idem ja jednom za njim i sad se ulica racva-gledam ja moje dijete produzi, a trebao je skrenuti na lijevo u ulicu :ovaj ...kontam ja u sebi da ga zovnem :hm ...ma, rekoh necu, sve bi ovo do sada bilo dzaba (jerbo, imala sam cilj, ono sto sam gore napisala) ...stojim ja i gledam, kad' moj Taifun se vraca, nakon par metara skuzio da je pogrijesio-ja sva sretna! ...doslo je vrijeme i da ga vise nisam pratila-znaci, djeca su mogla sama u vrtic, ali ih nisu pustali da idu sami kuci, morao je netko doci po njih!
...eh, onda se preselimo u grad, isto sam radila i sa Dinom, samo sto nam je ovaj vrtic bio blizi, znaci skoro, pa samo preko ulice! ......................ne mozemo mi nasu djecu sacuvati od monstruma :( ...nedaj boze nikome!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Heidi » 21 Apr 2018, 17:35

:tuzna
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Mutevelija » 21 Apr 2018, 17:39

Šta je uzrok bio :lud poremećenosti kod ovog tipa pa da ovako postupa, ne zbog njega samog ne govorim, nego da se prije skonta i spriječi ovakvo ponasanje
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Mala_Mu » 21 Apr 2018, 17:49

:tuga
Tesko bilo sta komentarisati..

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Femea » 21 Apr 2018, 18:32

Ma grozno i čitati ovako nešto, tragedija :(
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by gaga » 21 Apr 2018, 18:56

srculence7 wrote: 21 Apr 2018, 16:40
gaga wrote: 21 Apr 2018, 16:30 Izgleda da je jos na snazi komunisticki moto "zajedno smo jaci" i verbalni delikt.Vidio sam stotine postova koji se mogu okvalifikovati na razne nacine ali ne vidjeh ovakvih kritika.Nikoga nisam licno ni spomenuo niti uvrijedio.Licni animoziteti su dozvoljeni ali ne treba postupati sa pozicije nekih VIP-ova Bootova itd.Zato se ovo zove forum,tu su svi u pravu i svi u krivu.
Ovo ti sad lično kažem da treba da povedeš malo računa o načinu na koji se obraćaš ženama i kako o njima govoriš, bez obaziranja na pozicije a ti kako hoćeš...Nisu svi ispravni u priči a nema ni nepogrešivih. A pravićemo se i naivni da se prilikom citiranja nekog nismo direktno obratili tom forumašu :)
Ne znam zasto favorizujes zene a diskriminises muskarce.?Nikom se ne treba obracati na nedolican nacin.Mene su nekoliko njih direktno vrijedali ali nisam nikada nikoga prijavio.Ovo su ti pravila,ako nisi procitala,a napisala ih je Maja.


Avatar
Maja
Administrator
Administrator
Reactions: 2365
Postovi: 63549
Pridružen/a: 23 ožu 2010, 23:31
Lokacija: Mrduša Donja
Kontakt: Kontaktiraj korisnika/cu Maja
Status: Offline

Pravila foruma

Post Postao/la Maja » 24 ožu 2010, 03:12
1. zabranjeno je vrijeđanje forumaša po bilo kojoj osnovi
2. zabranjeno vrijeđanje i širenje mržnje po nacionalnom, vjerskom i rasnom osnovu
3. zabranjeno je reklamiranje drugih stranica, te postavljane eksplicitnih sadržaja
4. nije dozvoljeno pisati crvenim slovima, ni ogromnim slovima, osim ako se želi istaći naslov teksta ili pojedina riječ
5. kada otvarate novu temu provjerite postoji li već takva tema na forumu. Jasno dajte do znanja na šta se tema odnosi, a naslov mora ogovarati sadržaju teme
6. poruka mora imati veze sa temom foruma u kome pišete! Nemojte skretati diskusiju u pogrešnom smjeru
7. zabranjeno je korištenje više profila
8. zabranjeno je kršenje privatnosti, npr. objavljivanje tuđe e-mail adrese, brojeva telefona, objavljivanje imena i prezimena ili drugih privatnih podataka diskutanata
9. u podforumu pričaona možete off-irati koliko hoćete, ali ne smijete vrijeđati, psovati.
10. jezici na kojima se može pisati su bosanski, srpski i hrvatski. ostali nisu dozvoljeni da ne bi došlo do zloupotrebe.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by srculence7 » 21 Apr 2018, 19:12

gaga wrote: 21 Apr 2018, 18:56
srculence7 wrote: 21 Apr 2018, 16:40
gaga wrote: 21 Apr 2018, 16:30 Izgleda da je jos na snazi komunisticki moto "zajedno smo jaci" i verbalni delikt.Vidio sam stotine postova koji se mogu okvalifikovati na razne nacine ali ne vidjeh ovakvih kritika.Nikoga nisam licno ni spomenuo niti uvrijedio.Licni animoziteti su dozvoljeni ali ne treba postupati sa pozicije nekih VIP-ova Bootova itd.Zato se ovo zove forum,tu su svi u pravu i svi u krivu.
Ovo ti sad lično kažem da treba da povedeš malo računa o načinu na koji se obraćaš ženama i kako o njima govoriš, bez obaziranja na pozicije a ti kako hoćeš...Nisu svi ispravni u priči a nema ni nepogrešivih. A pravićemo se i naivni da se prilikom citiranja nekog nismo direktno obratili tom forumašu :)
Ne znam zasto favorizujes zene a diskriminises muskarce.?Nikom se ne treba obracati na nedolican nacin.Mene su nekoliko njih direktno vrijedali ali nisam nikada nikoga prijavio.Ovo su ti pravila,ako nisi procitala,a napisala ih je Maja.


Avatar
Maja
Administrator
Administrator
Reactions: 2365
Postovi: 63549
Pridružen/a: 23 ožu 2010, 23:31
Lokacija: Mrduša Donja
Kontakt: Kontaktiraj korisnika/cu Maja
Status: Offline

Pravila foruma

Post Postao/la Maja » 24 ožu 2010, 03:12
1. zabranjeno je vrijeđanje forumaša po bilo kojoj osnovi
2. zabranjeno vrijeđanje i širenje mržnje po nacionalnom, vjerskom i rasnom osnovu
3. zabranjeno je reklamiranje drugih stranica, te postavljane eksplicitnih sadržaja
4. nije dozvoljeno pisati crvenim slovima, ni ogromnim slovima, osim ako se želi istaći naslov teksta ili pojedina riječ
5. kada otvarate novu temu provjerite postoji li već takva tema na forumu. Jasno dajte do znanja na šta se tema odnosi, a naslov mora ogovarati sadržaju teme
6. poruka mora imati veze sa temom foruma u kome pišete! Nemojte skretati diskusiju u pogrešnom smjeru
7. zabranjeno je korištenje više profila
8. zabranjeno je kršenje privatnosti, npr. objavljivanje tuđe e-mail adrese, brojeva telefona, objavljivanje imena i prezimena ili drugih privatnih podataka diskutanata
9. u podforumu pričaona možete off-irati koliko hoćete, ali ne smijete vrijeđati, psovati.
10. jezici na kojima se može pisati su bosanski, srpski i hrvatski. ostali nisu dozvoljeni da ne bi došlo do zloupotrebe.
Gde sam ja to i kako diskriminisala muškarce ili prekršila neko pravilo?

To je tvoja odluka da ne prijaviš vređanje a što se mene tiče uvek kad primetim skrenem pažnju na to...nevezano je to za taj VIP status na koji ti toliko akcenat bacaš,to sam radila uvek. Ničiji post nisam dosad prijavila niti ću to raditi(osim jednom svoj da se izbriše i to vezan za kladionicu :) ) ali ako mi smeta kažem, kao što je to i sada bio slučaj...Ako neko ne podnosi nepravdu, vređanje i diskriminaciju ovde i posebno je osetljiv po tom pitanju, sam ja...

Ti nastavi da se praviš nevinašcem,nemam nameru da vikend provedem u diskusiji sa tobom.
A sad se može nastaviti priča vezana za temu ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by storm » 21 Apr 2018, 19:20

Tuga i bijes...ne mogu nista pametno reći...
"Ubio" je on to dijete zauvijek... monstrum.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Mutevelija » 21 Apr 2018, 19:21

Stvarno treba ispitati kakav je život ovaj vodio što je ovo djelo uradio
Last edited by Mutevelija on 21 Apr 2018, 19:31, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by storm » 21 Apr 2018, 19:28

gaga wrote: 21 Apr 2018, 18:56
srculence7 wrote: 21 Apr 2018, 16:40
gaga wrote: 21 Apr 2018, 16:30 Izgleda da je jos na snazi komunisticki moto "zajedno smo jaci" i verbalni delikt.Vidio sam stotine postova koji se mogu okvalifikovati na razne nacine ali ne vidjeh ovakvih kritika.Nikoga nisam licno ni spomenuo niti uvrijedio.Licni animoziteti su dozvoljeni ali ne treba postupati sa pozicije nekih VIP-ova Bootova itd.Zato se ovo zove forum,tu su svi u pravu i svi u krivu.
Ovo ti sad lično kažem da treba da povedeš malo računa o načinu na koji se obraćaš ženama i kako o njima govoriš, bez obaziranja na pozicije a ti kako hoćeš...Nisu svi ispravni u priči a nema ni nepogrešivih. A pravićemo se i naivni da se prilikom citiranja nekog nismo direktno obratili tom forumašu :)
Ne znam zasto favorizujes zene a diskriminises muskarce.?Nikom se ne treba obracati na nedolican nacin.Mene su nekoliko njih direktno vrijedali ali nisam nikada nikoga prijavio.Ovo su ti pravila,ako nisi procitala,a napisala ih je Maja.


Avatar
Maja
Administrator
Administrator
Reactions: 2365
Postovi: 63549
Pridružen/a: 23 ožu 2010, 23:31
Lokacija: Mrduša Donja
Kontakt: Kontaktiraj korisnika/cu Maja
Status: Offline

Pravila foruma

Post Postao/la Maja » 24 ožu 2010, 03:12
1. zabranjeno je vrijeđanje forumaša po bilo kojoj osnovi
2. zabranjeno vrijeđanje i širenje mržnje po nacionalnom, vjerskom i rasnom osnovu
3. zabranjeno je reklamiranje drugih stranica, te postavljane eksplicitnih sadržaja
4. nije dozvoljeno pisati crvenim slovima, ni ogromnim slovima, osim ako se želi istaći naslov teksta ili pojedina riječ
5. kada otvarate novu temu provjerite postoji li već takva tema na forumu. Jasno dajte do znanja na šta se tema odnosi, a naslov mora ogovarati sadržaju teme
6. poruka mora imati veze sa temom foruma u kome pišete! Nemojte skretati diskusiju u pogrešnom smjeru
7. zabranjeno je korištenje više profila
8. zabranjeno je kršenje privatnosti, npr. objavljivanje tuđe e-mail adrese, brojeva telefona, objavljivanje imena i prezimena ili drugih privatnih podataka diskutanata
9. u podforumu pričaona možete off-irati koliko hoćete, ali ne smijete vrijeđati, psovati.
10. jezici na kojima se može pisati su bosanski, srpski i hrvatski. ostali nisu dozvoljeni da ne bi došlo do zloupotrebe.
Daj ti to prvi, dobro procitaj i jos bitnije shvati napisano...
Pa cemo dalje raspravljati...mislim, necemo dugo, brzo se takve nedoumice riješe.
Jel se tako tesko koliko toliko normalno ponasati?!
Nije ovo nikome poligon, da frustracije iz reale, krpi i sanira ovdje na ostalim forumasima.
Shvati ovo kao upozorenje a rasprava je zapravo zavrsena. Hvala
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Zagorka » 21 Apr 2018, 22:02

Na ovim temama redovno dodjemo do toga da je zrtva krivac, ili roditelji zrtvini ili tako to.

Sto me uvijek iznova podsjeti kako nasi ljudi mogu biti govna, da izvine govno.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Hannibal » 21 Apr 2018, 22:31

lep je
FB_IMG_1524342621971.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Mutevelija » 21 Apr 2018, 22:37

Ima više slina nego onaj moja sa avatara.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by storm » 22 Apr 2018, 07:01

Hannibal wrote: 21 Apr 2018, 22:31 lep je

FB_IMG_1524342621971.jpg
Biti ce fina tetkica u buksi...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by spacebound » 22 Apr 2018, 07:35

Gago, ne pravi se sad nevjest.Tvoj prvi post na temi se interpretira tako da je jadnik silovatelj bolestan, dusica draga, ne bi on to, ali eto materesina se slika, ona je kriva sto joj je dijete silovano :bua I jos bi ti neke krive Drine kao da ispravljas i bunis se nesto.Bolje se poklopi kad nisi dovoljno insan da uvidis svoju gresku i ispravis se.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Divlja_u_srcu » 22 Apr 2018, 08:02

:tuga
nema svrhe reci bilo šta,,tužno pretužno..
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Sheval » 22 Apr 2018, 08:34

Možemo mi do sutra polemisati, bilo-proslo...jedan mladi život je zauvijek uništen. Ono sto je problematično, ovaj monstrum je bio od prije poznat po sličnim nedjelima...i trebalo je obratiti pažnju na njega.
Sto se tice same zastite djece, u današnje, bolesno vrijeme, to je izuzetno tesko. 100% zastititi dijete je nemoguće, ali se može itekako uraditi na prevenciji. Stroga kontrola interneta, možda i zabrana, paziti na odijevanje, paziti na kritičnim mjestima tipa plaza, park...makar to.
Gaga...kolega, nisam sklon coporativnom napadu, i nikada to ne činim...pa neću ni sad. Samo cu ti reci da si promašio ceo fudbal. Pogotovo iz tog razloga sto je Srculence možda najmirnija osoba na ovom forumu, i ekscesi, kllanovi i vrijedjanje definitivno ne idu uz nju.
Eto...dosta, mucna tematika...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Strava u Sarajevu: Oteo šestogodišnjeg dječaka na ulici pa ga silovao

Post by Krokodil Behko » 22 Apr 2018, 10:33

Mještani o zlostavljanju šestogodišnjaka: Tragedija, Boga molimo da se dijete što prije oporavi


Vijest da je 19-godišnjak seksualno zlostavljao šestogodišnjeg dječaka u jednom mjestu kod Sarajeva, zgrozila je bh. javnost. Ekipa Faktora je bila u mjestu gdje se to dogodilo, odnosno, gdje žive i zlostavljač i žrtva.

Mještani su šokirani, razočarani i još uvijek u nevjerici. Podsjećanja radi, u četvrtak navečer dječaka koji se vraćao od nane na putu prema kući je zasreo mladić koji živi u komšiluku, nasilu ga odveo do svoje kuće i seksualno zlostavljao. Nakon toga mališan je sve ispričao roditeljima koji su to prijavili policiji, a potom dijete odveli na ljekarski pregled gdje su mu ustanovljeni tragovi zlostavljanja. Zlostavljač je u pritvoru.

- Vjerujte, u šoku sam. Ne mogu da vjerujem da se to dogodilo. Znam tog mladića. Išao je sa mojoj sestrom u školu. I tada je bio nekako problematičan. Sestra mi se žalila da je na ružan način zadirkivao djevojčice. Ne znam. Tragedija je to. Jednostavno, taj mladić ima psihičkih problema odmalena. Nekako vidite da nije kao drugi. On nije bio nasilnik, ali nije se ni normalno ponašao - priča nam ovaj mladić.

Razgovarali smo i sa starijim stanovnicima ovog malog mjesta.

- U posljednjih 150 godina, da tako kažem, takvo što nije poznato u ovom kraju. Pa to je nevjerovatno. Ne možemo vjerovati. Otac sam i ne znam šta bih uradio, ma poginuo bih za svoje dijete. Ne daj Bože nikome. Znam roditelje tog silovatelja. Možda su trebali više da obrate pažnju na svoje dijete, njegovo ponašanje. Jedno je kada o takvim stvarima čitate da su se dogodile tamo negdje, naravno ni tada vam nije svejedno, a drugo je kada to dogodi u vašem mjestu - priča nam jedan od mještana, dok stariji dodaje kako se još prošle godine trebalo nešto poduzeti.

- Njegovo ponašanje nikako nije bilo normalno, a ovo selo je puno djece. Ma, još ne mogu da vjerujem da se to dogodilo - govori nam starosjedilac.

U priču se uključuju i drugi mještani.

- Znam tog mališana koji je zlostavljan. Jedno divno dijete, komunikativno. Sam je išao u lokalni dućan uvijek da kupi hljeba. Ima dobre i vrijedne roditelje. Ne mogu ni zamisliti kako im je sada. Boga molim da se dijete što prije oporavi. Postavlja se pitanje šta će biti kada se silovatelj pusti!?. Ne vjerujem da će ga zadržati dovoljno dugo. Sve ovo je jako utjecalo na sve nas i ostavilo traga - priča nam mlađi muškarac.

Razgovarali smo i sa stanovnicom koja poznaje i jednu i drugu porodicu.

- Ma, to vam je tragedija. Plaču i jedni i drugi. Nije im lahko. Nemam nijednu ružnu riječ za porodicu mladića koji je uradio tu grozotu. To je dijete koje od rođenja ima mentalnih problema. Mislim da je išao i u specijalnu školu jedan period. Kasnije su ga dali na neki zanat. Jedva je i završio školu. Nije dobro. Tu noć kada se to dogodilo je bio pijan. Iako je dijete cijelo vrijeme vrištalo niko u njegovoj kući ga nije čuo, a tu on živi sa roditeljima. Ne znam da je prije toga ikada ikome ružnu riječ rekao. Poznajem i malenog, pa on je zlato od djeteta. Svi želimo da se što prije oporavi. Ma grozno - ispričala nam je ova stanovnica.

(Faktor, DEPO PORTAL)
online

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests