Pedofilija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by dadojović » 31 Aug 2020, 20:21

I onda pričaju o "tradicionalnoj" obitelji....
Svi smo senzibilni kada je u pitanju nasilje nad djecom i željeli bi da nasilnici dobiju strože kazne.
Na žalost, pravosuđe ne prati naše želje.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by Lavlje_srce » 31 Aug 2020, 20:27

I sta ce ona jadna sad? Rodilo je da je zlostavlja. :tuga Kako da iskljuci samomrznju, kako da razvije samopostovanje? To su lomovi duse koji tesko/nikad ne zacijele. Sto timova strucnjaka da se ukljuci, malo je.

Zato medju prostitutkama i ovisnicima svih vrsta ima dosta onih koji su bili zlostavljani u djetinjstvu. Niko im ne moze pomoci, odnosno rijetki su oni koji to prevazidju na ispravan nacin.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by Čarobni » 31 Aug 2020, 20:28

dadojović wrote: 31 Aug 2020, 20:21 I onda pričaju o "tradicionalnoj" obitelji....
Svi smo senzibilni kada je u pitanju nasilje nad djecom i željeli bi da nasilnici dobiju prvi strože kazne.
Na žalost, pravosuđe ne prati naše želje.
Ovo nije tradicionalna obitelj, tako da priča o tradicionalnoj obitelji i dalje stoji.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by Krokodil Behko » 31 Aug 2020, 20:31

Lavlje_srce wrote: 31 Aug 2020, 20:27 I sta ce ona jadna sad? Rodilo je da je zlostavlja. :tuga Kako da iskljuci samomrznju, kako da razvije samopostovanje? To su lomovi duse koji tesko/nikad ne zacijele. Sto timova strucnjaka da se ukljuci, malo je.

Zato medju prostitutkama i ovisnicima svih vrsta ima dosta onih koji su bili zlostavljani u djetinjstvu. Niko im ne moze pomoci, odnosno rijetki su oni koji to prevazidju na ispravan nacin.


Al ima ih puno i među celebrityjima. Kad god neko do njih, napravi neko sranje, javlja se njegov advokat i kaže, kako je on jadnik bio zlostavljan/a, u djetinjstvu, od očuha, mećehe, komšije, profesora itd. Češća im je to pojava, od hakovanog profila
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by Lavlje_srce » 31 Aug 2020, 20:33

Krokodil Behko wrote: 31 Aug 2020, 20:31Al ima ih puno i među celebrityjima. Kad god neko do njih, napravi neko sranje, javlja se njegov advokat i kaže, kako je on jadnik bio zlostavljan/a, u djetinjstvu, od očuha, mećehe, komšije, profesora itd. Češća im je to pojava, od hakovanog profila
Pa budi siguran da ih ima. Negdje sam citala da u toj profesiji ima najvise onih za granicnim poremecajem licnosti, a upravo je to najcesca posljedica zlostavljanja u djetinjstvu.

Treba vise razgovarati o zrtvama zlostavljanja u djetinjstvu da bi ljudi shvatili zasto je osoba XY 'nestabilna'. Dozivljavali bi manje diskrimacije u (okrutnim) drustvima.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by Krokodil Behko » 31 Aug 2020, 20:44

Lavlje_srce wrote: 31 Aug 2020, 20:33
Krokodil Behko wrote: 31 Aug 2020, 20:31Al ima ih puno i među celebrityjima. Kad god neko do njih, napravi neko sranje, javlja se njegov advokat i kaže, kako je on jadnik bio zlostavljan/a, u djetinjstvu, od očuha, mećehe, komšije, profesora itd. Češća im je to pojava, od hakovanog profila
Pa budi siguran da ih ima. Negdje sam citala da u toj profesiji ima najvise onih za granicnim poremecajem licnosti, a upravo je to najcesca posljedica zlostavljanja u djetinjstvu.

Treba vise razgovarati o zrtvama zlostavljanja u djetinjstvu da bi ljudi shvatili zasto je osoba XY 'nestabilna'. Dozivljavali bi manje diskrimacije u (okrutnim) drustvima.

Jel zlostavljanje samo seksualno, ili se računa i nasilje u porodici, roditelji alkoholičari, narkomani, idioti, seljaci, itd?

Ako sew sve računa, bar 3/4 stanovnika BiH je zlostavljano u djetinjstvu, pa nije ni čudo što smo ovakvi
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by Lavlje_srce » 31 Aug 2020, 20:51

Krokodil Behko wrote: 31 Aug 2020, 20:44Jel zlostavljanje samo seksualno, ili se računa i nasilje u porodici, roditelji alkoholičari, narkomani, idioti, seljaci, itd?

Ako sew sve računa, bar 3/4 stanovnika BiH je zlostavljano u djetinjstvu, pa nije ni čudo što smo ovakvi
Imas 4 vrste zlostavljanja:
fizicko
emocionalno
zanemarivanje djeteta
seksualno

Sve vrste zlostavljanja ostavljaju posljedice, ali ako prve 3 vrste nisu bile posebno okrutne, seksualno zlostavljanje ostavlja najteze posljedice.

Slazem se da je vjerovatno neka vrsta zlostavljanja (fizicko, emocionalno) rasireno u nasem drustvu. Nadam se da seksualno nije. :tuga Da, nije cudo sto smo takvi kakvi smo. Ali ne treba onda ni skakati kad nas drugi vide kako nas vide. Umjesto toga treba razmisliti koliko smo mi doprinijeli imidzu koji neko ima o nama. S druge strane, ne vrijedi to samo za Bosance, mislim da je zlostavljanje djece (neke vrste) opcenito rasirenije nego sto nam je to poznato.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by spacebound » 31 Aug 2020, 20:57

Krokodil Behko wrote: 31 Aug 2020, 20:31
Lavlje_srce wrote: 31 Aug 2020, 20:27 I sta ce ona jadna sad? Rodilo je da je zlostavlja. :tuga Kako da iskljuci samomrznju, kako da razvije samopostovanje? To su lomovi duse koji tesko/nikad ne zacijele. Sto timova strucnjaka da se ukljuci, malo je.

Zato medju prostitutkama i ovisnicima svih vrsta ima dosta onih koji su bili zlostavljani u djetinjstvu. Niko im ne moze pomoci, odnosno rijetki su oni koji to prevazidju na ispravan nacin.


Al ima ih puno i među celebrityjima. Kad god neko do njih, napravi neko sranje, javlja se njegov advokat i kaže, kako je on jadnik bio zlostavljan/a, u djetinjstvu, od očuha, mećehe, komšije, profesora itd. Češća im je to pojava, od hakovanog profila
Behko, skoro sam naisla na grozan, uzasavajuci i porazan podatak da je svako 5 dijete u Evropi zrtva nekog oblika seksualnog zlostavljanja. De ti to pojmi :grana Svako 5 dijete! Sto ce reci u svakoj mahali, u svakoj zgradi ih ima. Prestrasno je to :grana
Exchan ❌️

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA; Seksualno zlostavljao 14-godišnju kćerku: Ocu određen pritvor

Post by Krokodil Behko » 31 Aug 2020, 21:16

spacebound wrote: 31 Aug 2020, 20:57
Krokodil Behko wrote: 31 Aug 2020, 20:31



Al ima ih puno i među celebrityjima. Kad god neko do njih, napravi neko sranje, javlja se njegov advokat i kaže, kako je on jadnik bio zlostavljan/a, u djetinjstvu, od očuha, mećehe, komšije, profesora itd. Češća im je to pojava, od hakovanog profila
Behko, skoro sam naisla na grozan, uzasavajuci i porazan podatak da je svako 5 dijete u Evropi zrtva nekog oblika seksualnog zlostavljanja. De ti to pojmi :grana Svako 5 dijete! Sto ce reci u svakoj mahali, u svakoj zgradi ih ima. Prestrasno je to :grana
Ma svugdje je, ne samo u Evropi. Ovo treba držati u fokusu, jednako kao i LGBT, ako želimo smanjiti te procente
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Julia-Klara » 23 Dec 2020, 15:15

Image
Pripadnici Federalne uprave policije danas su postupajući po naredbi Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona uhapsili četiri policajca Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo spolni odnošaj sa nemoćnom osobom, saznaje Avaz.

Obzirom da se radi o veoma složenom i osjetljivom slučaju, sve informacije u vezi sa istim dat će Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona pod čijim nadzorom je provođena predmetna istraga.

Asistenciju prilikom današnjih aktivnosti pripadncicima Federalne uprave policije pružilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona. Kako saznaje Avaz, oni su spolno zlostavljali djevojčicu od 15 godina.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by spacebound » 23 Dec 2020, 15:17

Dragi moj Boze :grana
Ja bih ove monstrume na bandere vjesala, bez bismile.
Exchan ❌️

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Hurija » 23 Dec 2020, 15:19

Žalosno je da su osumnjičeni za tako teško Krivično djelo pripadnici policije . Bacili su ljagu na ljude koji časno rade .Ovdje slijede Istražne radnje ,obavezan pritvor i automatska suspenzija ,Posto se radi o KD-u za koje je predvidjene veća kazna ,slijede i otpusti sa posla.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Julia-Klara » 23 Dec 2020, 15:29

Ovako se baca ljaga na cijeli muski rod. Strasno!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Masamune » 23 Dec 2020, 15:41

Ne treba Julia tako razmišljati. Nikad zbog par debila koje treba hitno procesuirati. Nažalost neki jedva dočekaju (pogotovo u današnjem vremenu) takve voleje na štetu muškaraca i muškosti generalno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Julia-Klara » 23 Dec 2020, 15:50

MarlboroGold wrote: 23 Dec 2020, 15:41 Ne treba Julia tako razmišljati. Nikad zbog par debila koje treba hitno procesuirati. Nažalost neki jedva dočekaju (pogotovo u današnjem vremenu) takve voleje na štetu muškaraca i muškosti generalno.
Slazem se, zato i rekoh.
Svakoga ko ovako nesto uradi imenovati, osuditi i kazniti, jer nisu svi ljudi isti, bili muskarci ili ne, bili policajci ili ne.

Moj prvi upis je bio vise reakcija na “bacanje lage na policajce” jer se istim principom moze reci da je bacena na sve muskarce. To je sve.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37362
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by ElTriconi » 23 Dec 2020, 16:19

spacebound wrote: 23 Dec 2020, 15:17 Dragi moj Boze :grana
Ja bih ove monstrume na bandere vjesala, bez bismile.
Cuj na bandere, nes ih ti skidat 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by vrhbosnica » 23 Dec 2020, 16:22

Kako misle "osnova sumnje da su počinili krivično djelo spolni odnošaj sa nemoćnom osobom"...
Jel to naziv za maloljetnike u ovakvim slucajevima?
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Pasaga » 23 Dec 2020, 16:25

vrhbosnica wrote: 23 Dec 2020, 16:22 Kako misle "osnova sumnje da su počinili krivično djelo spolni odnošaj sa nemoćnom osobom"...
Jel to naziv za maloljetnike u ovakvim slucajevima?
mislim da je ta osoba bila sa nekim invaliditetom ....
..mozda grjesim ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Hurija » 23 Dec 2020, 19:52

vrhbosnica wrote: 23 Dec 2020, 16:22 Kako misle "osnova sumnje da su počinili krivično djelo spolni odnošaj sa nemoćnom osobom"...
Jel to naziv za maloljetnike u ovakvim slucajevima?
Vjerovatno s eradi o osobi sa blažom retardacijom ili kategorisanom djetetu , u svakon slučaju treba zaštititi njegov identitet i tko bude ispitivao djevočicu ,obavezno je audio i video snimanje .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: FUP uhapsio četiri policajca MUP-a USK zbog spolnog odnosa sa djevojčicom od 15 godina

Post by Veca » 23 Dec 2020, 20:33

:sok ...ostala sam bez rijeci!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests