Pedofilija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by srculence7 » 21 Jun 2017, 02:47

Mutevelija wrote: 21 Jun 2017, 02:33
Da li su pedofili bili zlostavljani prije?
Da li žena može biti pedofil? Kako se to manifestuje, da li se lakše zataška.
Pa može biti i da su zlostavljani, ali nije pravilo, ima studija koja govori u prilog tome da je jedan od uzroka promena koja se dešava u mozgu, tj. moždanoj aktivnosti.
Horhe Ponseti je psiholog i psihoterapeut na Univerzitetskoj klinici u Kilu, u oblasti „seksualne medicine“. Sa svojim timom radi na temi "neurobilioške osnove pedofila i seksualno zlostavljanje dece". Ponseti i njegove kolege hoće da pokažu da se na osnovu određenih funkcija u mozgu može ustanoviti da li je neko sklon pedofiliji ili ne.

Širom Nemačke postoji pet mesta u kojima se sprovode naučna istraživanja. "Tamo sprovodimo neuropsihološke testove, pomoću kojih merimo empatiju, impulsivnost, inteligenciju. Tu spada i čitav niz procesa bitnih za slikovne sadržaje. Potom proveravamo krv – hormone, neurotransmitere i gene date osobe", kaže ovaj psiholog.

Naučnici koji su sproveli istraživanja u Kilu, tvrde da se na snimcima seksualno uzbuđenih heteroseksualnih osoba koje su podvrgnute testu mogu videti aktivni areali mozga u kojima je bolji protok krvi i koji imaju intenzivniju, crveno-narandžastu boju.
"Unutar vizuelnog korteksa mozga imamo povećanu aktivnost što znači da se dešava pojačana vizuelna analiza, čim jedan odrastao muškarac vidi ženu odgovarajućeg uzrasta. U istim arealima sada i pedofili aktiviraju svoj mozak kada ugledaju sliku golog deteta."

Pored moždane aktivnosti, naučnici istražuju i strukturu mozga. Propratni testovi bi trebalo da pokažu koliko su pacijenti u stanju da preuzmu odgovornost ili da saosećaju s drugima. Problemu se mora pristupiti sa više strana, kaže psiholog Ponseti. Uostalom, uz pomoć MRI se može reći da li je neko pedofil, ali ne i zašto.
Mogu biti i žene ali su one manje proučavane i u mnogo manjem broju nego muškarci.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by Mutevelija » 21 Jun 2017, 03:08

Pedofilija se prije cini mi se nije smatrala poremecajem, do 19 vijeka u nekim drzavama je zakon bio 12 godina za brak normalan cini mi se :hm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by srculence7 » 21 Jun 2017, 03:15

Mutevelija wrote: 21 Jun 2017, 03:08 Pedofilija se prije cini mi se nije smatrala poremecajem, do 19 vijeka u nekim drzavama je zakon bio 12 godina za brak normalan cini mi se :hm
Bre Mute, sve treba da ti se crta, šta je sa mlađom decom koja su žrtve pedofila, naravno da je to protiv volje deteta a i ti od 12 koji stupe u seksualne odnose je pitanje koliko to dobrovoljno rade ili su izmanipulisani od strane odraslih :grana
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by Mutevelija » 21 Jun 2017, 03:55

Ja govorim da nije bilo kriminalizovano da li je drugacije saztijevanje bilo fiziologija ko zna ali smatrano je 'normalno'
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by storm » 21 Jun 2017, 05:45

Zagorka wrote: 21 Jun 2017, 01:10 A ovi bezmudasi mlate pedere. Jos se nisu udruzili da se razracunaju s pedofilima ili dilerima droge.
Ne treba to, valja glumit mudonju da svak zna da on mece u drugu rupu od onog u duginim bojama.
Jest da nikakve ne vidjaju doduse.
Nikakva vajda ni od vlasti ni od "muskaraca".
Valjace se zenama borit s ovim problemom.
To, to :aplauzz
Uz opasku, da ovi najzesci uglavnom nigdje ni ne mecu...pa frustracije izbijaju :oo
Ne znam sto se ceka sa javnom objavom registra i stalnim nadzorom...to nije prekrsaj i devijacija, koju ce zatvor izlijeciti...to je u njima i mora biti pod kontrolom.
Nemam ništa ni protiv kemijske kastracije.
.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by Nice try » 21 Jun 2017, 08:41

Veliki problem koji bi bio malo manji,ali samo malo,ako bi se znalo ko je u našim sredinama pedofil.Kad roditelj to zna,biće oprezniji.
Ne znam,nije se lako boriti s tim,samo treba držati djecu na oku,pričati s njima,da imaju povjerenje u nas.Da kažu ako im je neko prišao,neprimjereno razgovarao...
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by Čupava » 21 Jun 2017, 08:51

Nice try wrote: 21 Jun 2017, 08:41 Veliki problem koji bi bio malo manji,ali samo malo,ako bi se znalo ko je u našim sredinama pedofil.Kad roditelj to zna,biće oprezniji.
Ne znam,nije se lako boriti s tim,samo treba držati djecu na oku,pričati s njima,da imaju povjerenje u nas.Da kažu ako im je neko prišao,neprimjereno razgovarao...
Nedavno gledam na TV, covjek sa namjerom da testira djecu, prvo je otisao kod majki i pitao da li priča djetetu da ne ide sa nepoznatim i da li je za to da naprave test i vide da li bi zaista djeca otisla sa njim.. I majka dozvoli..(rađeno za jednu emisiju )...

I ode on do djevojčice sa cukom.. Počne pričati sa njom, mala odmah pocela maziti cuku, i kaze joj ako hoces da ides samnom imam jos nekoliko kod kuće.. Mala pristane ici sa njim...

Zamisli... Nekoliko djevojčica je pristalo... Uzalud sto im se govori da ne trebaju ici sa nepoznatim...
.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by Nice try » 21 Jun 2017, 09:01

Čupava wrote: 21 Jun 2017, 08:51
Nice try wrote: 21 Jun 2017, 08:41 Veliki problem koji bi bio malo manji,ali samo malo,ako bi se znalo ko je u našim sredinama pedofil.Kad roditelj to zna,biće oprezniji.
Ne znam,nije se lako boriti s tim,samo treba držati djecu na oku,pričati s njima,da imaju povjerenje u nas.Da kažu ako im je neko prišao,neprimjereno razgovarao...
Nedavno gledam na TV, covjek sa namjerom da testira djecu, prvo je otisao kod majki i pitao da li priča djetetu da ne ide sa nepoznatim i da li je za to da naprave test i vide da li bi zaista djeca otisla sa njim.. I majka dozvoli..(rađeno za jednu emisiju )...

I ode on do djevojčice sa cukom.. Počne pričati sa njom, mala odmah pocela maziti cuku, i kaze joj ako hoces da ides samnom imam jos nekoliko kod kuće.. Mala pristane ici sa njim...

Zamisli... Nekoliko djevojčica je pristalo... Uzalud sto im se govori da ne trebaju ici sa nepoznatim...
Da,razumijem.
Većina djece je takva.Ako im se pristupi lijepo,sa nečim njima zanimljivim u rukama ili nekom životinjom,djeca steknu potpuno povjerenje u tu osobu.
Ja sam mojima davno jednostavno zabranila da se približe ikome nepoznatom.Npr.ova moja najmlađa,svaki dan je čekam pred školom kad završi nastava.Ako slučajno zakasnim,što je rijetko ili njih puste ranije,apsolutno sam joj zabranila da pođe kući i s kim drugim.
Neka čeka,ja stižem ubrzo.
Takva vrsta izričite zabrane mi je nekako sigurnija nego da se oslonim na naivnost svog djeteta.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Osuđivani pedofili bez nadzora šetaju po BiH i vraćaju se starim požudama

Post by mehaning » 21 Jun 2017, 10:05

Krokodil Behko wrote: 20 Jun 2017, 23:45


Lijeka nema, a terapije neuspješne

Ima lijeka, ima... :oklagija :oklagija :oklagija

Samo kažu neuki, da je previše nasilno... :lup

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34395 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Pedofilija

Post by Rum » 28 Jan 2018, 13:41

Pedofil dobio kaznu od 175 godina zatvora, dakle, 135 godina više nego Karadžić za genocid
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34395 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Pedofilija

Post by Rum » 28 Jan 2018, 13:43

vecinom pedofili imaju naocale mrsavi nikakvi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pedofilija

Post by Konsultant » 28 Jan 2018, 13:44

Ovaj slucaj ne kontam, sto su sve zrtve toliko dugo sutile.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Pedofilija

Post by Sheval » 28 Jan 2018, 13:58

Ne stavljajte slike djece na internet, pogotovo ne nage ili polunage. Ni svjesni niste sta radite.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Pedofilija

Post by Hannibal » 28 Jan 2018, 14:26

ne kontam ove kazne od 175 godina ocm
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Pedofilija

Post by Mutevelija » 28 Jan 2018, 15:47

Sheval wrote: 28 Jan 2018, 13:58 Ne stavljajte slike djece na internet, pogotovo ne nage ili polunage. Ni svjesni niste sta radite.
Nikako more se ureći očima.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Pedofilija

Post by Hannibal » 28 Jan 2018, 15:59

bolest najmilija
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Turska želi uvesti hemijsku kastraciju za pedofile

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2018, 18:52

Image

Turski ministar pravosuđa Abdulhamit Gul rekao je da vlasti žele primijeniti hemijsku kastraciju za počinioce seksualnog zlostavljanja maloljetnika.

"Sudovi će odlučiti o sprovođenju i trajanju hemijske kastracije kako bi suzbili ili smanjili seksualnu želju", rekao je Gul.

U zemlji vlada gnjev nakon što je prošle sedmice jedan 20-godišnjak napao četverogodišnjeg dječaka na svadbi u pokrajini Adana.

Tužilaštvo je danas tražilo 66 godina zatvorske kazne za napadača, prenosi državna agencija Anadolija.

Hemijska kastracija već poznata u Turskoj

Hemijska kastracija već je uvedena u Tursku za počinioce seksualnih zločina u julu 2016. godine, ali je Državno vijeće spriječilo njegovo sprovođenje jer su "definicija liječenja i njegove granice bile nejasne".

"Na stolu će biti sve opcije, sve mjere koje treba poduzeti za rješenje problema", dodao je Gul.

Broj slučajeva seksualnog zlostavljanja djece porastao je s 3778 u 2006. godini na 21.189 u 2016. godini, prema podacima Ministarstva pravosuđa koje su izdale organizacije za ljudska prava. Gotovo 60 posto osumnjičenih u tim aferama tokom 2016. su bili osuđeni, navodi turska Udruženje za ljudska prava.

Skupština žena, organizacija za zaštitu prava žena, je na Twitteru upozorila da je hemijska kastracija kazna koja nije u skladu s modernima zakonima i da krši ljudska prava.


(nezavisne)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Turska želi uvesti hemijsku kastraciju za pedofile

Post by Čupava » 20 Feb 2018, 18:56

Pedofilima se mora stati na kraj ...
.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Turska želi uvesti hemijsku kastraciju za pedofile

Post by Luna. » 20 Feb 2018, 20:49

Pobit to treba
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Turska želi uvesti hemijsku kastraciju za pedofile

Post by damir5 » 20 Feb 2018, 22:00

Ono kad neko spomene ljudska prava pedofila, silovatelja, ubica, zlocinaca, .... :bua
Me? Wrong? Never! Image

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests