Jeste li ikada bili opljačkani, pokradeni, izbunareni?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada bili opljačkani, pokradeni, izbunareni?

Post by pizarro » 04 Feb 2021, 22:48

koteljubi_kadnisamtu wrote: 03 Feb 2021, 04:04 Meni su ukrali novcanik iz torbe u podzemnoj zeljeznici, ja poletila za njima, kad frajer izvadi postolj, a ja onda nesto na brzaka smuntam “that’s ok, have a good day” 😁
crnac? :oo

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18022
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5649 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada bili opljačkani, pokradeni, izbunareni?

Post by Vanilla » 06 Feb 2021, 20:02

Pokusaj kradje:

Bio stan u prizemlju...
A ja imam obicaj da navecer pripremim sve za sutra, za posao, pa sam na stolu i stolici, koji su bili pored prozora, a taj prozor bi bio sve do spavanja otvoren, pripremila i tasnu. Sasvim slucajno je primjeceno da neko kroz taj prozor obicnom pritkom pokusava moju tasnu da izvuce :sok

Uspjesna kradja mojom krivicom:

Taman podigla novac sa bankomata da sutra platim ratu kredita i svratim u market. Imala sam losu naviku da dok stavljam kupljeno u vrecice, novcanik spustim pored tih vrecica. Platila i ostavila novcanik tu :lupa
Sutra kad sam shvatila da nemam novcanika sjetih se gdje sam ga ostavila...Naravno, oni u marketu ga nisu vidjeli.
Svi dokumenti u njemu, kartice, lk, vozacka, saobracajna...
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada bili opljačkani, pokradeni, izbunareni?

Post by Hurija » 13 Mar 2021, 22:36

To je Krivično djelo Utaje ,bez obzira i ako je tvoja krivica ako ti je ostao novcanik .Imaju kamere od video nadzora uvjek prate većinom rad kasirki,mogo se navi onaj ko je je uzeo.
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests