Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Terasa svjesti » 26 Mar 2015, 20:19

Počeo bih sa ovim a vi nastavite ako ste raspoloženi :

ZABRANIMO PLJUVANJE NA JAVNOM MJESTU :

Ritual "hrakanja" i pljuvanja u prolazu dio je BiH folklora i shvaća se kao nedvojbena potvrda muškosti, autoriteta i suverenosti. Neki elementi, očito strani plaćenici, na uštrb donjetih Općinskih odluka i zakona po Javnom redu i miru u vidu bezobzirnog ponašanja i nepoštivanja zakona o javnoj čistoći "iliti" komunalnom redu , žele da stanu u kraj toj živopisnoj praksi Balkanskih mužjaka a bogami pođekad i koje kršne djevojke .

Pitam se zašto se gore spomenuti prekršaj više ne sankcioniše u praksi jer bi isti zasigurno dao bolje rezultate i manje bi bilo hrakača ,pardon pljuvača .

Isti će reći, jebali majku strani plaćenici su donjeli zakon da nemereš svađe ni pljuvati u rođenoj zemlji. PS. Zakoni su da se krše . :place
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Terasa svjesti » 26 Mar 2015, 20:32

Nema raspoloženih evo ja ću nastaviti :

Javni WC
Nesto kontam kako se ne mogu sjetiti da sam prosao kroz neki prolaz a da me ne zapahne divni miris urina i amonijaka . Ponekad se sa oproštenjem ugazi i u neko veliko govno.
Zaključio sam da imamo najvise javnih WC prostorija i zahoda na svijetu .
Onda skeptici kažu da narod nista ne radi, kako bi se stvari promjenile.
Kako ne radi, uzeo je narod stvar u svoje ruke .
Necete nam praviti javne wc -e i zahode , mi cemo ih izmisliti!
Bosansci su inovativan i prilagodljiv narod.

E sad da li postoji nacin da se ovaj naš narod ubije u pojam i da mu se otmu javni WC-ovi ?
Mozda da se napravi velika humanitarna akcija.
"Poklonimo pelene" ? Možda da pokušamo i sa upozoravajućim panoima u smislu : Ne morki na javnom mjestu ili da nagrađujemo ljude ako veliku a bogami i malu nuždu vrše gdje treba.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Biba » 26 Mar 2015, 20:46

Eh Terasa.sjetio si me...Kod nas se kakdidirala profesorica za ravnateljicu škole a ja se sjetila što mi je pričala moja stara, sad već pokojna susjeda...Išla profesorica ulicom, malo zastala, dobro raknila i pljunila na stazu...joj meni se smučilo... Nađe se i pomeko dijete koje na igralištu često pljuje...Uh uh!!!! A ono o wc-ima...ama skrivene kamere i pendrek po goloj guici a ne nagrađivati ili...naterati ga da gologuz šeta malo ulicom...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Terasa svjesti » 26 Mar 2015, 20:49

;) Imam ja biba još mnogo toga bolan ali ispašće na nevolim svoje i kudim........
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Krokodil Behko » 26 Mar 2015, 23:07

Ko ispljune žvakaću na pločnik - smrtna kazna. Strogo šerijat.
Nema tu puno priče. Jbt, nekidan se spuštam od Sutjeske do Predsjedništva, fino popločan moderan trotoar, a sve žvaka do žvake na njemu. I nemoj sad da mi neki zvizgonja kaže, da su to samo Sandžaklije i seljaci, jer garant tu ima i "pravih" sarajlija, a vjerovatno i više nego ostalih.
online

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by sann » 26 Mar 2015, 23:39

Nikad,za nikad,takve stvari se nece istjerati iz Bosanaca,ne bitno iz kojeg kraja drzave ove nase dolaze,grad,selo,ne bitno,jer to je odraz kulture svakog covjeka! A zakon :plavi ,pa,primjenjuje se samo gdje se mogu pare uzeti! Ostatak zakona koji nalaze zabrane u vidu cuvanja okolisa,postoji samo na papiru,ili ga postoju osobe koje se drze svog ponasanja kako u javnom tako u privatnom zivotu.
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Terasa svjesti » 27 Mar 2015, 20:32

:cvike Vidim da je tema mašala zaživila . U biti sam je otvorio i osvrnuo bih se na sljedeće :


Kako mi sa godinama opada prag tolerancije ,tako više primjećujem da me više nerviraju ljudi koji se nisu uspjeli prilagoditi životu u gradu i svoje navike nameću nama, umjesto da mi svoje namećemo njima.
Urbani način življenja nije nešto što su oni naučili ili što pokušavaju naučiti doselivši se u gradove i nakon što su se "šljegli".
Da se razumijemo, uopšte mi ne smeta što se u grad doseljavaju ljudi sa sela jer su na tom principu naseljeni svi gradovi na svijetu, pa i kod nas ali mi strašno smeta to što rualno okruženje postaje dominantno i što se izmjenila totalno, demografska struktura .
Smatram da je odgovoran urbani dio populacije za pasivnost i indolentnost naspram očitog propadanja dosadašnjeg urbanog načina života u našim gradovima .
Znam da sam odgovoran i ja ! Šta učiniti? Nisam za nasilne akcije tipa: poubijati jednog po jednog političara za koje smatram da su najodgovorniji za sve što nam se dešava ,naprimjer jednog po jednog mjesečno i po stranačkom ključu pa će se ostali možda zabrinuti i prepasti ili postati pošteni i moralni (To bi se dogodilo al u onoj stvari).

U istu kategoriju svrstao bih i tzv. gradske primitivce - huligane i razbijače ,"Opasne" momke u centru pažnje . Isti ne znaju parkirati drugačije nego na zelenu površinu, dok mu istovremeno iz auta trešti Mate Bulić,Baja mali knidža, Ceca ili kakav drugi novokonponovani "BISER". Najodgovorniji za eskalaciju primitivizma u gradovima su gradske vlasti i lokalne institucije koji prečesto ne sankcioniraju prekršaje na adekvatan i pravilan način. Tu prije svega mislim na preblago kažnjavanje razno-raznih delikvenata, kao i na loš pristup asimilaciji "došljaka" u gradskim sredinama.

Radi suzbijanja pomenutih pojava mirnim i nenasilnim putem predložio bih sljedeće metode primjera :

Stickeri tipa: "Ugrožavaš moj život tvojim odabirom parking mjesta" - napraviti stickere nositi ih u torbi i lijepiti po autima, koja vas sprječavaju da se sigurno krećete nogostupom.

Može i ovo : Neko ispred vas u autu hladno zafrljaci nešto kroz prozor, pratiš ga do njegovog ili njenog odredišta i zalijepiš sticker pripremljen u torbi sa natpisom: "ne bacaj ništa iz auta kroz prozor, možeš pogoditi nekoga ili dodatno uprljati grad u kojem živiš".

Možda bi se oni i zastitidili i drugi put bili kulturniji.

Nastavite niz ako ste za građanski otpor ali mirnim sredstvima molim . :tamo
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Nela » 28 Mar 2015, 22:30

Terasa svjesti wrote::cvike Vidim da je tema mašala zaživila . U biti sam je otvorio i osvrnuo bih se na sljedeće :


Kako mi sa godinama opada prag tolerancije ,tako više primjećujem da me više nerviraju ljudi koji se nisu uspjeli prilagoditi životu u gradu i svoje navike nameću nama, umjesto da mi svoje namećemo njima.
Urbani način življenja nije nešto što su oni naučili ili što pokušavaju naučiti doselivši se u gradove i nakon što su se "šljegli".
Da se razumijemo, uopšte mi ne smeta što se u grad doseljavaju ljudi sa sela jer su na tom principu naseljeni svi gradovi na svijetu, pa i kod nas ali mi strašno smeta to što rualno okruženje postaje dominantno i što se izmjenila totalno, demografska struktura .
Smatram da je odgovoran urbani dio populacije za pasivnost i indolentnost naspram očitog propadanja dosadašnjeg urbanog načina života u našim gradovima .
Znam da sam odgovoran i ja ! Šta učiniti? Nisam za nasilne akcije tipa: poubijati jednog po jednog političara za koje smatram da su najodgovorniji za sve što nam se dešava ,naprimjer jednog po jednog mjesečno i po stranačkom ključu pa će se ostali možda zabrinuti i prepasti ili postati pošteni i moralni (To bi se dogodilo al u onoj stvari).

U istu kategoriju svrstao bih i tzv. gradske primitivce - huligane i razbijače ,"Opasne" momke u centru pažnje . Isti ne znaju parkirati drugačije nego na zelenu površinu, dok mu istovremeno iz auta trešti Mate Bulić,Baja mali knidža, Ceca ili kakav drugi novokonponovani "BISER". Najodgovorniji za eskalaciju primitivizma u gradovima su gradske vlasti i lokalne institucije koji prečesto ne sankcioniraju prekršaje na adekvatan i pravilan način. Tu prije svega mislim na preblago kažnjavanje razno-raznih delikvenata, kao i na loš pristup asimilaciji "došljaka" u gradskim sredinama.

Radi suzbijanja pomenutih pojava mirnim i nenasilnim putem predložio bih sljedeće metode primjera :

Stickeri tipa: "Ugrožavaš moj život tvojim odabirom parking mjesta" - napraviti stickere nositi ih u torbi i lijepiti po autima, koja vas sprječavaju da se sigurno krećete nogostupom.

Može i ovo : Neko ispred vas u autu hladno zafrljaci nešto kroz prozor, pratiš ga do njegovog ili njenog odredišta i zalijepiš sticker pripremljen u torbi sa natpisom: "ne bacaj ništa iz auta kroz prozor, možeš pogoditi nekoga ili dodatno uprljati grad u kojem živiš".

Možda bi se oni i zastitidili i drugi put bili kulturniji.

Nastavite niz ako ste za građanski otpor ali mirnim sredstvima molim . :tamo
Bas si lijepo opisao moje misli.
Izbija me iz cipela to sto na svakom koraku vidim krkanluk ljudi koji su jucer dosli u moj grad i tjeraju nas da se mi njima prilagodimo. Nemam nista protiv ljudi koji dolaze i naseljavaju se. I ja ih sigurno pobjegla iz manje sredine, odselila se gdje ce mi biti ljepse.
Vec sam pisala na jednoj temi kad mi je komsija dosljo rekao:"Ti si ovdje tek dosla", jer sam se tek doselila u tu mahalu, a njegov naglasak nerazgovijetan. :valja
Ove kretene sto se parkiraju gdje stignu bih iscijepala zajedno sa autom. I interesantno je da nikad nema policije da ih zapise a uredno mene zaustavi kaze mi:"Vidi te kolipacna si, sta ce ti ovoliki auto."
Mislim, bezveze se nerviram.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Johny » 28 Mar 2015, 22:43

Nela wrote: I interesantno je da nikad nema policije da ih zapise a uredno mene zaustavi kaze mi:"Vidi te kolipacna si, sta ce ti ovoliki auto."
Mislim, bezveze se nerviram.
covjek misli na tvoj zdravlje i budzet,,veliko auto je maloj zeni tesko voziti a i mnogo trosi :lud :lud
:aplauzz ovo nisam jos cuo

nema svrhe nervirati se,,
meni je komsinica na pitanje zasto istresa makarone sa balkona na zelene povrsine lijepo objasnila da je grihota bacati hranu u smece a ispod balkona ce sigurno ptice pojesti

sta reci?? :cudi :cudi

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Nela » 28 Mar 2015, 22:47

Jah, bas se on zabrinuo za mene. Nisam ja nesto visoka zena ali nisam sad ni metar i aplauz al' hajd.
Vidis kako je tvoja kona obzirna zena. Grehota je, upravu je :plavi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Terasa svjesti » 02 Apr 2015, 23:34

Negdje pod šatorom u kome se nalazi cirka oko 200 oznojenih ljudi i u kome je temperetura preko 40 stepeni i gdje su se izmješali mirisi prašine ljudskih tjela i raznih životinjskih izlučevina, jedna ili više pjevaljki stoji ili hoda po stolovima uz naglasak da je "Hem napredna a bogami i nazadna" što bi rekli mi Bosanci i pjeva Turbo folk.
Publika ili njeni obožavatelji u ekstazi i deliriju i "Hamen ha sjeku vene".
Poslije godinama na dernecima i veseljima dio publike priča mlađim generacijama kako se proveo na derneku i pokazuje požutjelu sliku sa pomenutom pjevaljkom koji je uspio načiniti prilikom pauze i koja je i dan danas njegov idol.
To nam je svakodnevnica i takve stvari se dešavaju našem vjekovima kulturno uzdignutom i obrazovanom narodu.

Evo i priloga :


[ytube][/ytube]
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81114
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Julia-Klara » 03 Apr 2015, 13:29

evo jos jedne stvari... davno nekad postavljena slika, i valjd abi trebalo da pokaze kako su "sarajevski mahalci" (citiram) cool i frajeri
kad sarajevski mahalci piju kafu u mostaru :pusi

Image

meni je ovo jadno i vise nego krkanluk
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by kuplung » 03 Apr 2015, 17:07

krkanluk :bua

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Krokodil Behko » 03 Apr 2015, 17:51

Isto ko i za one debile iz Zrinjskog.

Image
online

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by SaraSara » 03 Apr 2015, 17:54

sve je to krkanluk, ali mnogo nas je ipak bilo dio tog krkanluka.....i bit ce :)
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37843
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Online

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Pasaga » 03 Apr 2015, 22:02

Julia-Klara wrote:evo jos jedne stvari... davno nekad postavljena slika, i valjd abi trebalo da pokaze kako su "sarajevski mahalci" (citiram) cool i frajeri
kad sarajevski mahalci piju kafu u mostaru :pusi

Image

meni je ovo jadno i vise nego krkanluk
Ovo je nesto ruznije....odvratnije...
Ovo je cist hasiluk,neki prkos...nekom......
Za mog vakta....ovo bi sve letilo preko ograde.....pujjjj....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Bla » 07 Apr 2015, 21:34

Ubilo se za citata:
"Nothing, however, bemused the Indians more than the European habit of blowing their noses into a fine handkerchief, folding it carefully, and placing it back in their pockets as if it were a treasured memento."
Bill Bryson - At Home: A Short History of Private Life
:oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by sann » 08 Apr 2015, 22:32

Sjedim neki dan u Cafeu i gospodja, koj je sjedila do mene,za drugim stolom narucila caj! Donese joj konobar,lijepo servira,a ona ce,kad se on okrenuo i posao...A sto mi limun ne iscjedi odmah,sad te moram vratiti,jer si zaboravio! :grana :D. :oo ......okrenu se prema meni,i kaze,eto,ko sve danas sluzi goste!" :plavi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by Terasa svjesti » 29 Apr 2015, 20:54

;) Strukture se dobro furaju .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Gradski krkanluk, pardon "neotesanost"

Post by String » 29 Apr 2015, 21:33

Savrseni mix propasti svuda oko nas:
SELJACINE "GOSPODA" i "CARSIJSKI" COBANI.
...pametovanje po cesti s tudjom cigarom i 30 feninga u dzepu...androidi s dobrom rezolucijom ali bez dopune..Skupe cipelice, ispeglane kragnice (a boga moli da ga neko u kucu ne pozove pa da mu vidi rupu na peti na carapi)...Imidz, ovo-ono...skupi escajg, nacin na koji jedes, tapkanje sredinom od hljeba po gubicurinama punim botoxa...svako ti ima nesto reci i naci manu i svi su gospoda...vec odavno mi je najveci problem taj sto moram izaci iz kuce i sve to vidjeti...
Gluma i jad..
Al' znas sta je najbolje u svemu tome? Nije skupo!! BESPLATNO PROPADANJE!
Image

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests