Apel za pomoc

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14915
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 441 times
Been thanked: 794 times
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by vila » 26 Sep 2014, 15:39

Prestrasno,,,dusa ti se smrzne

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by Rabiosa » 26 Sep 2014, 22:40

Bilo bi humano da taj supermarket pred izlaz postavi jednu kutiju .. u koju kupci mogu stavljati kupljene potrebite stvari za ovog covika.
Aktiviram se na dodir.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by STrendzer » 27 Sep 2014, 12:29

ehh da.....sta reci... ultimativni turbokapitalizam na Balkanu..

nastojat cu otici do Kalesije kad budem dole isao

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by Zagorka » 27 Sep 2014, 12:49

Ovoj djeci treba uzeti pempase,hranu,topliju odjeću za zime,i sl(ovisno o uzrastu).
Znači samo sto oni mogu upotrijebiti.
Nipošto ne davati ocu pare u ruke.
Vjerujte mi,znam šta pričam.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by Lebowski » 27 Sep 2014, 22:00

Bio je i kod nas skoro pred Bingom jedan čovjek sa sličnom ili istom porukom. Iz mjesta koje je potopljeno kod Doboja.. Paklenica, tako nešto.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by mrki62 » 27 Sep 2014, 22:02

Davno su rekli; sirotinjo i Bogu si teška.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by Rockefeller » 27 Sep 2014, 23:54

Kako ja ne razumijem ljude. Kako ti može pasti na pamet oženiti se siromašan? A onda kako ti pada na pamet pri zdravoj svijesti imati djecu siromašan? Razmišljaju li ljudi makar dva minuta unaprijed?

Žali bože samo djece jer ona fakat nisu ništa kriva. I djeci je sevap uvijek pomagati. Lijepo je kad dijete osjeti da postoji dobrota na ovom svijetu. Ostali neka se jebu radi mene. Mada kad bolje razmislim to i jeste problem, ne treba im pružiti to zadovoljstvo.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by STrendzer » 28 Sep 2014, 23:16

siromasnih ima svuda i bit ce i to povelik procenat,ovisno drzava od drzave,problem je negdje drugdje;

-u pravim drzavama i siromasni mogu zivjet i nekako prehranit porodicu...ali u pravim drzavama kreatori drzave i oni skolovaniji/obrazovaniji/imucniji itd. najcesce imaju sluha,znanja,morala i mogucnosti za siromasne kako ih uglavnom sve snabdjet makar osnovnim stvarima...jer,na kraju krajeva,svi smo ipak samo ljudi..ili nismo?!

u pravim drzavama da,dole kod nas-ne!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: "Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by Krokodil Behko » 04 Oct 2014, 21:01

Krokodil Behko wrote:Image

“Pomozite mi za hranu od srca vam hvala” natpis je na pogužvanom papiru koji u rukama ispred Hipermarketa “Bingo” u Kalesiji drži tridesettrogodišnji Nedžib Salihović rodom iz Zaseoka, ali sa trenutnom adresom stanovanja u Mihatovićima. U krilu drži trogodišnjeg sina Nedžiba koji je tražio hljeba i paštete.

“Muka me natjerala prijatelju da ovako tražim pomoć. Nemam nikakvog primanja, a djece traže da jedu. Gladni su”, govori nam Nedžib brišući suze sa lica.
Nedžib kaže da živi sa suprugom Havom, sinom Nedžibom, kao i sa kćerkama Nerminom i Amandom.

– Amanda mi ima problema sa sluhom, ljekari su rekli da se može liječiti, ali je nismo vodili više doktorima jer nemamo sredstava za to, priča nam Nedžib.
Naš razgovor prekida jedan od radnika obezbjeđenja, koji Nedžibu govori da mora napustiti mjesto ispred “Binga” jer su mu šefovi tako naredili, kako ne bi smetao kupcima.

Ovako je gdje god dođem, uvijek nekom smeta, a ja želim samo da skupim hranu za moju dječicu. Nek oni jedu, ja mogu biti i gladan, govori Salihović, koji je do Kalesije kako kaže došao zahvaljujući vozaču autobusa kojem se ne sjeća imena i koji ga je povezao bez naplate karte.

Na sreću govori Nedžib ima ljudi koji pomažu, koji daju hranu. On moli sve ljude dobre volje koji mu mogu pomoći i koji mu mogu donirati hranu da on živi u Mihatovićima u A-51 i svi se mogu uvjeriti u kakvim uslovima živi.
Otkrivena monstruozna prevara čovjeka sa slike: Zapravo on ima dva auta, alkoholičar je, narkoman i narko diler koji djeci daje leksilije da bi prosili za njega.

Image

Mnoge je ovih dana potresla priča o ocu koji ispred tržnog centra u Živinicama, držeći dijete u naručju, traži od prolaznika da mu nahrane sina. Posebno jer je značajan dio stanovnika u Bosni i Hercegovini ovih dana zbog Bajrama naročito osjetljiv na potrebe siromašnih… Kurban Bajram upravo je dan kada se pokazuje suosjećajnost i solidarnost sa manje imućnima. Nažalost, po svemu sudeći, muškarac o kojem je riječ zloupotrebljava dijete za prevaru ljudi mekog srca.

Može se to zaključiti iz brojnih postova ljudi koji su se javili na popularnom forumu portala Klix.

Izdvajamo neke od iskustava koje su prenijeli ljudi na spomenutom forumu:

OPREZ !!! Da nije sve kako se čini na prvi pogled, dokazuje i nedavno iskustvo mog brata iz kluba. Povučen ovom slikom i potresnom pričom ponudio se da organizuje prikupljanje svega i svačega za ovog čovjeka. Kao i uvijek, javili su se dobronamjerni ljudi te je svojim autom vozao par dana po selima oko Zenice i kupio šta je narod davao. Otišao je prvo u Kalesiju ispred “Binga”, ali nije našao Nedžiba te se uputio u mjesto nedaleko od Tuzle prema Srebreniku.

Kada je došao do prodavnice ispred kampa gdje je Nedžib boravio ljudi su ga počeli odvraćati od davanja namirnica i novca istom Nedžibu tvrdeći da je čovjek prevarant i narkoman. Ipak je otišao do Nedžibove barake gdje ga je dočekala Nedžibova supruga tvrdeći da njega nema i pitajući prvo ima li novca (ignorišući puno auto brašna, ulja i ostalog ).

Moj brat je ipak sve istovario (jer je namijenjeno ovoj “sirotinji”) gdje se nakon istovara pojavila grupa žena iz kampa tvrdeći da Nedžib i njegova supruga prose na ulici, prethodno dajući djeci Lexiliume da bi onako spavali kao na slici te da je Nedžib narkoman koji prodaje pristiglu pomoć, pa čak i da su prodali jedno od svoje djece zbog čega je supruga pod istragom…

Ponavljam da su ovo tvrdnje ljudi koji žive pored njih… Naš klub, koji je odavno poznat po učešću u humanitarnim akcijama, ovim postom želi da skrene pažnju ljudima da prvo provjere za koga šalju pomoć i da li mu je stvarno prijeko potrebna, a mi ćemo uraditi što se očekuje od nas.
Hvala dobrim ljudima koji se odazivaju na naše apele…

***

Moj rođak je išao danas, zvao je Nedžiba ali se ovaj nije javljao, molila sma ga da provjeri cijelu priču i ako nije istina da im preda ono što smo skupili, međutim identičnu priču je čuo od radnice koja radi u prodavnici pa i to da su prodali jedno dijete. Ona mu je savjetovala da se vrati i da nema svrhe ni da ih čeka a ni da im šta da jer nisu sirotinja nego luda kuća.

Naravno, vratio se i prikupljene namirnice odnio u drugo naselje ženi koja ima puno djece, a suprug joj je preminuo.
Što se tiče slika na FB evo staviću ovdje jer nisu ništa posebno osim da su ga oni zvali i tražili, nije se javljao, a onda su ga ugledali, i kako je komšiluk rekao u “dilanju”

Image

Image

Nisam u situaciji da sad naširoko pišem. Samo da javim da smo u Tuzli juče bili, da smo otišli u Mihatoviće te zvali i zvali i zvali Nedžiba kojem smo/ste htjeli pomoći, međutim nije se javio jer je bio zauzet dilanjem ili kupovinom narkotika očigledno.

Detalje ću vam javiti sve kasnije. Nisam iznenađen već ljut i naoštren što smetljari ovakve vrste odbijaju pomoć drugim ljudima, jer zbog njega i sličnih, ljudi sumnjaju i u ostale slučajeve.

Na slici je golf u vlasništvu Nedžiba koji se nalazi u autu koji sa sitnim kokošarem koji je juče izašao iz zatvora iz istog naselja, završava “posao”. NE humanitarni sigurno.
Svi potvrđuju da se drogira, da je alkoholičar i da je manipulator i da ona slika za koju je iskoristio svoje rođeno dijete, nema veze sa socijalnim slučajem.

Uspio sam napraviti snimak mještana koji treba da posvjedoči ko je ustvari prevarant Nedžib koji po svjedocima ima čak DVA AUTA, a ja nemam nijedno hahhahhaha… Nevjerovatno… Žao mi je…

Image

P.S.
Neke detalje vam može potvrditi i Semko Bošnjak koji je prije nas stigao i od sebe privatno želio da mu pomogne, a onda je i on doživio pola ovoga scenarija takođe…

Vama svaka čast… žao mi je…
Mersudin, Alen, Amer, DeNino

Dakle slobodno obavijestite sve one koji žele da pomognu ovom manipulatoru, da je obični prevarant i ništa više!
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by mrki62 » 21 Nov 2014, 14:18

Šesogodišnja djevojčica bez roditelja luta ulicama Sarajeva: Ima li iko u ovom gradu da pomogne maloj Tamari?!

Image




Živi od onoga što joj daju drugi ljudi… O sebi ne želi i ne može da govori, jer kako dijete može ispričati surovu sudbinu u kojoj živi?!

Njeno ime je Tamara… Ima samo šest godina… Nema roditelje, a nakon majskih poplava koje su pogodile Tuzlu, ostala je sasvim sama, piše portal depo.ba

Ova djevojčica živjela je sa bakom i bratom koji su ostali u Tuzli, boreći se za goli opstanak, a ona je sa ostalim Romima autobusom stigla u Sarajevo. Njena nova destinacija je sarajevsko naselje Stup.

Para za najam stana nema, pa vrijeme uglavnom provodi na ulici. Jedino društvo u ovom gradu čine joj lokalni psi lutalice.

Živi od onoga što joj daju drugi ljudi… O sebi ne želi i ne može da govori, jer kako dijete može ispričati surovu sudbinu u kojoj živi?!

Zahvalna je za sve što dobije, a svoju zahvalnost pokazuje suzama, onim najiskrenijim – dječijim.

Ovo je samo jedna u nizu tužnih i zastrašujućih priča iz naše zemlje, koje najčešće niti čujemo niti vidimo, i voljeli bismo da za njih ne znamo. Ali one se dešavaju tu, pred našim očima, i to svakodnevno.

Image


Dok su trajale majske poplave, i građani BiH bili su nesebično jedni uz druge… Ali ko se danas uopšte više i zapita kako žive ljudi u poplavljenim dijelovima BiH – Maglaju, Doboju, Tuzli…?!

Zato ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje, koji su u mogućnosti da pomognu na bilo koji način, da se odazovu ovoj akciji i poklone prvi džemper, cipelice, neki prehrambeni artikal, ne samo maloj Tamari, nego i onome kome misle da je to potrebno.

A nadamo se i da će socijalne službe u ovom gradu osjetiti potrebu da učine dobro djelo i šestogodišnju djevojčicu sklone sa ulice – bar ovoga puta ne pravdajući se sintagmom koja je odavno postala izgovor za sve: TO NIJE U NAŠOJ NADLEŽNOSTI!
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by drugrankovic » 21 Nov 2014, 14:29

jes vala... sad ko vas jebe ljudi... ovo je greota
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by Zagorka » 21 Nov 2014, 14:48

Ne moze biti nema roditelja.Kako to nema roditelja? Šta su isparili,voda ih odnijela? Mora ih imati,a ako su eto baš oboje mrtvi(što je mala šansa)gdje je sad ta baka i brat? I oni isparili? I sva druga rodbina,nana,dedo,tetka?

Ovo je dijete ostavljeno.Naći roditelje i da odgovaraju zakonski za dijete.A dijete neko mora prijaviti u dom,ako baš nikog nema.
Što ti novinari kad već znaju ko je i šta je nešto ne poduzmu?
Samo uslikaju sklepaju tuznu jadikovku od priče i ćao.
Ko je dijete,čija je,neko je odgovoran.
Pa nije za mog sina odgovoran dodik i bakir,kakve su to sad nebuloze,krivi joj političari.
Ko yebe političare,pa nije mi on pravio dijete.
Ko ga je pravio taj ga hrani,postoji nesto sto se zove alimentacija pa roditeljska duznost pa ovo ono.........bacim ja sad svog sina na ulicu i kriv mi neko treći........

svašta koje gluposti pišu........ :rol
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by mrki62 » 21 Nov 2014, 16:17

Ovo sam našao na facebooku: vec je neko pisao,i vec sam odgovorio,,curica je svaki dan dole na stupu kod novih tibrinih zgrada,ulica stupska,ako vam je lakse,to je odmah ispod merkura interexa i bivseg tusa,tako da ko zeli pomoci nece mu biti problem da je nadje,dovoljno je otici dole kod tibrinih zgrada i uz malo strpljenja vidjet cete je.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by Rabiosa » 22 Nov 2014, 16:56

Ma halo, pa gdje su socijalne sluzbe i pravobranitelji djece, alO??
Aktiviram se na dodir.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by mrki62 » 22 Nov 2014, 17:18

Rabiosa wrote:Ma halo, pa gdje su socijalne sluzbe i pravobranitelji djece, alO??
Računaju koliko je još do prvog ,..................... pa da odnesu kući novce, koje su "krvavo" zaslužili.

Ok, pustimo to. Meni jako smeta ovaj sistem, koji sustavno odvodi narod u ravnodušnost.
Bilo šta da se desi, ljudi su jednostavno ravnodušni, bez osjećaja,...... izgubio se je i moral i etika, suosjećajnost i bilo koji oblik ljudskosti.
Sad smo sve al samo ljudi ne.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by Rabiosa » 22 Nov 2014, 17:21

Ali gle, na stranu ljudsku moralnost i empatiju. Tu su sluzbe koje MORAJU reagirati. Ljudi MOGU I NE MOGU, ali sluzbe MORAJU!!!
Aktiviram se na dodir.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37844
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by Pasaga » 22 Nov 2014, 17:25

Rabiosa wrote:Ali gle, na stranu ljudsku moralnost i empatiju. Tu su sluzbe koje MORAJU reagirati. Ljudi MOGU I NE MOGU, ali sluzbe MORAJU!!!
...sad krruzi info. da je ta mala nestala....
...koja je to igra.... :ljut
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by Rabiosa » 22 Nov 2014, 17:30

Svakako bi valjalo provjeriti sve detalje tih prica sto kruze. Bar od strane policije i ostalih nadleznih sluzbi. Mslm, ne smije se samo manit rukom..
Zgrozena sam.
Aktiviram se na dodir.

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: Šesogodišnja djevojčica,..........................

Post by Alpha » 22 Nov 2014, 17:32

To nam je ogledalo ljudi i drzave nam...
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Ideja » 13 Nov 2015, 23:24

Potrebna pomoć maloj Almiri Patković

Image

Almira Patković iz Viteza rođena je 19.12.2012. godine. Njena dijagnoza je DG AKUTNI Megacolon (odnosno nedostatak debelog crijeva). Jedini način da ova djevojčica preživi bila je operacija pomoću koje bi se kreirala vještačka stoma (odnosno debelo crijevo), pa je nakon više komplikacija i operacija djevojčici ugrađena kolostoma (crijevo na stomaku).

Mala Almira mora podnijeti još jedan završni korak, a to je operacija zakazana u Zagrebu, na kojoj bi se djevojčici trebala ukloniti kolostoma i omogućiti normalan život. Za završnu operaciju je međutim potrebno, 7.953,00 Eura, koji roditelji male Almire nemaju.

Ovim putem se mole svi dobri ljudi da se uključe u akciju prikupljanja sredstava za pomenutu operaciju, koja će maloj Almiri omogućiti normalan život i život bez lijekova, bolnica i patnje.

Za pomoć maloj Almiri otvoren je račun za uplatu kod Vakufske banke dd, broj računa je: 1607 02701 000 5278, na ime Almira Patković, 325. brdske brigade bb Stari Vitez, 72 251 Vitez, svrha uplate: Liječenje djevojčice Almire Patković.
Za uplate iz inostranstva:

IBAN: BA3916 0702 711 000 4809.

http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne- ... 51113030#1

Za pomoć takođe možete kontaktirati i majku male Almire na broj telefona 062/124-201.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests