In memoriam

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Julia-Klara » 21 May 2021, 22:55

Moj prvi koncert , mama i tata me vodili, bio je koncert Djordja Marjanovica
ovo mi je u to vrijeme bila omiljena pjesma
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Mutevelija » 27 May 2021, 11:44



Ode i bakota.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Dori » 31 May 2021, 08:34

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: In memoriam

Post by Rum » 31 May 2021, 11:28

Tragedija / U padu aviona poginuo glumac najpoznatiji po ulozi Tarzana

Image


Image
joe_lara.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Dori » 07 Jun 2021, 21:29

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: In memoriam

Post by Rum » 19 Jun 2021, 19:39

U 74. godini / Preminuo poznati pjevač Novica Zdravković


Image

Novica Zdravković, brat poznatog pjevača Tome Zdravkovića, preminuo je sinoć u 74. godini.

Novica Zdravković bio je poznati pjevač folk muzike. Rođen je u Leskovcu 1947. godine, a veći dio života proveo je u Beogradu.

Najširoj publici bio je poznat po svojoj muzici, ali i po tome što mu je brat bio Toma zdravković, jedna od legendi narodne muzike Balkana.

“Tata je preminuo oko 20:30 sati u bolnici. Uzrok smrti nije koronavirus, nego njegova bolest s kojom se borio godinama. On je imao rak i dugo se mučio s tim. Šta da kažem, tuga. Teško nam je. Hvala vam na saučešću“, rekao je za Nova.rs pjevačev sin Dušan Zdravković.

Početkom prošle godine Novica je operisan i tada je izjavio da se dobro osjeća, ali i da se boji da tumor ne pređe i na prostatu, kao što je to bio slučaj kod njegovog brata Tome.

Novica je, kako je govorio u medijima, bio autor poznate Tomine pjesme “Umoran sam od života“. Njegova dva posljednja albuma su "Kralj splavova“ i "Ambis mog života“.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: In memoriam

Post by Rum » 19 Jun 2021, 19:40

Satra obojicu rak
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by insomnia » 28 Jun 2021, 20:15

Jucer je u Tuzli preminuo general Hazim Šadić
Šadić je rođen 06.11.1943. godine kao deseto dijete u porodici Šadić, u Čeliću. Po završetku osmogodišnjeg školovanja u rodnom mjestu, nastavlja školovanje u Srednjoj vojnoj školi u Sarajevu, a 1968. godine završava Vojnu akademiju kopnene vojske u Beogradu.

Naredbom ministra odbrane Republike Bosne i Hercegovine u aprilu 1992. godine postavljen je za načelnika Okružnog štaba Teritorijalne odbrane Tuzla, a Naredbom Predsjedništva Republike BiH u oktobru 1992. godine postavljen je za načelnika Štaba 2. Korpusa ARBiH.
Odlukom Predsjedništva Republike BiH u februaru 1993. godine postavljen je na dužnost komandanta 2. Korpusa ARBiH. U čin brigadnog generala proizveden je 14.12.1993. godine, a Ukazom Predsjedništva od 29. 02. 2000. godine proizveden je u čin generalmajora.
Odlikovan je najvećim ratnim priznanjem "Zlatni ljiljan" 1993. godine.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by amidza idriz » 28 Jun 2021, 20:58

Neka ti je lahka zemlja bosanska generale.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: In memoriam

Post by Rum » 30 Jun 2021, 23:58

Preminuo Donald Rumsfeld

Image

Bivši američki ministar odbrane Donald Rumsfeld umro je u 88. godini života, objavila je u srijedu njegova porodica.

Porodica nije otkrila uzrok smrti, ali je saopštila da je umro “okružen porodicom u svom voljenom Taosu u Novom Meksiku”.

“Istorija će ga možda pamtiti po izvanrednim postignućima tokom šest decenija javne službe, ali oni koji su ga najbolje poznavali i čiji su životi zauvijek promijenjeni, sjetiće se njegove nepokolebljive ljubavi prema supruzi Joyce, porodici i prijateljima, i integritetu koji je unio u život posvećen zemlji”, saopštila je porodica.

Donald Rumsfeld je dva puta bio na mjestu vođe Pentagona, prvo za vrijeme predsjednika Geralda Forda od 1975. do 1977., a zatim za vrijeme Georgea W. Busha od 2001. do 2006. godine.

Rumsfeld je možda najpoznatiji po svom drugom mandatu kada je vodio Ministarstvo odbrane SAD-a tokom invazija na Afganistan i Irak.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Taare » 01 Jul 2021, 00:00

Teška mu crna zemlja bila. Da je bilo pravde, umro bi u zatvoru.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Dori » 02 Jul 2021, 20:48

Nurija

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: In memoriam

Post by Rum » 08 Jul 2021, 16:21

Uginula je roda Malena, shrvani vlasnik: 'Ostajemo Klepo i ja'


Image

Uginula je roda Malena, potvrdio je shrvani Stjepan Vokić iz Brodskog Varoša koji se godinama skrbio o njoj...


Uginula je roda Malena.

- Da, preminula je. Svima nam dođe kraj. U šestom mjesecu, kad je silazila s gnijezda, je pala. Bila je tu kod mene u kući desetak dana i potom je preminula. Klepetan je isto tu, ali ovog proljeća nisu imali mladih. Ostajemo Klepo i ja. Bit ću tu i dalje za njega. Malenu sam pokopao na posebnom mjestu - rekao je Stjepan Vokić (85), čovjek koji se skrbio o rodi Malenoj 28 godina.




Podsjetimo, roda Malena i roda Klepetan dio su ljubavne priče koju Hrvatska i svijet prate već dugi niz godina. Klepetan je prošle godine Malenoj došao 5. travnja ujutro oko šest sati.


Čuo sam klepetanje ispod prozora. Pomislio sam tko bi to mogao biti tako rano, otvorio sam prozor i vidio sam rodu prljavog perja kako stoji ispod prozora. U čudu sam upitao Klepo jesi li to ti, on je samo nakrivio glavu, ali se nije pomicao, znao sam da čeka da mu dam nešto za jesti. Nasjekao sam mu sirovog mesa i iznio vani.

Bilo je prohladno i Malena je bila u svojoj zimskoj nastambi čula je Klepetana i mene, počela je neprestano klepetati. Kada je pojeo meso uzletio je u gnijezdo, a ona je bukvalno kucala kljunom na vrata. Pustio sam je vani i ona mu je otišla gore, nakon uzajamnog klepetanja uslijedilo je što obično biva – ispričao je prošle godine Stjepan Vokić dok se još nadao da će se i ove godine ljubavnici sastati.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Mister No » 08 Jul 2021, 17:18



Rahmet ti dusi profesore.
Dobar profesor i dobar covjek.
High Hopes...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: In memoriam

Post by Rum » 27 Jul 2021, 20:14

Zauvijek nas je napustio sugrađanin i “Zlatni ljiljan” Amir Halilović

Image


Bivši borac zeničkih ratnih brigada i dobitnik “Zlatnog ljiljana” Amir Halilović preminuo je u 52. godini nakon posljednje velike trogodišnje životne bitke. Ratni heroj proteklih godina se borio protiv karcinoma pluića, nekad sa više, a nekad sa manje uspjeha. Nažalost, protiv ove životne bitke Amir je borbu izgubio proteklog dana.

Na društvenim mrežama prijatelji, ali i NK Čelik kao klub od navijača, cijelog dana stotine znanih i neznanih Zeničana se opraštaju od svog hrabrog sugrađanina.

Amir je u septembru 1993. godine, u jeku rata u Bosni i Hercegovini, spasio šest ranjenih ljudi, a spašavajući sedmog i sam teško povrijeđen, a proteklih godina je spašavao, uglavnom, sam sebe.

-Izvlačili smo ih žicama, imao sam 24 godine. Ranjen sam tada u obje ruke i u obje noge, amputirana mi je lijeva noga, a tri prsta lijeve ruke mi je geler odmah odnio. Također, desno koljeno i desna butina su mi bili slomljeni. Ali, na sve se živ čovjek navikne. Moj drug i ja smo samo željeli izvući ljude iz patnje u kojoj su se našli, pričao nam je nakon što se razbolio Halilović. Prisjetio se tada i svojih poslijeratnih “bitki”.

– Nakon što sam izašao iz bolnice vodio sam novu životnu bitku – kako da preživim vani gdje te niko ne pita ‘možeš li’. U tri godine napravio sam dvije trgovine, dobio sam i prostor od željezare te otvorio ugostiteljski objekat. Znao sam da moram i uspio sam. Bilo je dana kada smo se borili kako opstati i kako preživjeti, sve sam pokušao napraviti da život svima bude ispunjen, rekao je tada za Zenicablog. Živio je do posljednjeg dana uvjeren da će i u najtežoj životnoj bitki koju vodi izaći kao pobjednik.

– Ja sam sebe jako psihički ojačao i za mene više nema korak unazad. Idem kroz život i dižem glavu. Rak je psihička igra između čovjeka i bolesti. Ja ću rak pobijediti u svojoj glavi. Moja doktorica je rekla da, što su mi lošiji nalazi, sve bolje izgledam, kazao nam je.

Nakon što su objavljene prve informacije o njegovoj bolesti, nije mogao vjerovati, rekao je, da ga ljudi ovoliko vole i cijene. Javljali su mu se sa svih strana svijeta, a on je uvijek naglašavao da je uvijek bio pošten i da samo želi širiti mir među ljudima.

– Posljednjih godina sam obišao sve naše susjedne zemlje. Iako sam obišao i Srbiju i Hrvatsku, ljudi su mi rekli da su podjele najgore. Održano je i nekoliko humanitarnih akcija, a mi ovaj put izdvajamo aukciono – prodajnu izložbu “Udahnuti život punim plućima”, održanu u Cabaret clubu u organizaciji braće Ivana i Andrije Petrović, kada su velika zenička srca prikupila prodajom 30 umjetničkih slika i 50 ragbi dresova iznos od 7.000 KM za potrebe Amirovog liječenja.

Početkom prošle godine javnost je šokirao javnom objavom na svom Facebook profilu, kad je objavio da kupuje oružje.

– Kupujem jednu ili dvije automatske puške (ciganke) s borbenim kompletom, pištolj 7,62 mm (TT-ac) s dva okvira municije, 10-tak bombi (kašikare)… Pošto sam odbijen u fondu za imuno terapiju jer navodno ne finansiraju lijek koji je meni potreban, morat cu nekom je*** mater – napisao je tada ogorčeni Halilović. Terapija je koštala 6.500 eura i morao je kupovati svakih 21 dan, pa se obratio Federalnom zavodu za zdravstveno osiguranje.

– Nažalost, dobio sam informaciju da sam odbijen jer oni ne finansiraju taj lijek – pojasnio je tadašnji očajnički javni poziv Halilović.

Uz prijatelje, ratne saborce, danas se porukom na društvenim mrežama oglasila i njegova kćerka Nermana.

Dženaza Amiru Haliloviću biće održana u srijedu, u džematu Kovanići, poslije ikindije namaza.

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Melek » 28 Jul 2021, 22:23

Dusty Hill, u 72. Godini :(

Image
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Dori » 28 Jul 2021, 22:26

R.I.P. :(
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by bagra » 28 Jul 2021, 23:48

Rum wrote: 31 May 2021, 11:28 Tragedija / U padu aviona poginuo glumac najpoznatiji po ulozi Tarzana
Image

joe_lara.jpg
cudi me daj ovaj
bio ziv prije pada :hm

Rume eno i tebe brt
tvoji rani radovi a :perke
a vidju mange druzio se
s tarzanom :oo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Melek » 04 Aug 2021, 13:05

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: In memoriam

Post by Naseef Mushroom » 04 Aug 2021, 13:07

Samo mi je žao što u ovom historijskom momentu za republiku srpsku i srpski svet nakon Inzkovog zakona nećemo biti u mogućnosti da čujemo njegove komentare.
Sada bi bili zabavniji nego ikad.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests