Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by mehaning » 03 May 2016, 16:22

Nole wrote:
mehaning wrote:
Mutevelija wrote:Ovdje vlada ateistički feminizam.
Prije bi rekao vjerski absolutizam... :hm
Uporedi mene sa apsolutistima, a na temi sam...mehoooo
Zato te niko ne voli na forumu... :ble

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Socrates » 06 May 2016, 05:10

Ovijeh sam modernih shvatanja sto se tice musko-ženskih odnosa u našem hilafetu ovodunjaluckom Bosanskom i Hercegovackome. Ove moje oštroumne opaske proizvod su visevjekovnog razmišljanja kako da muskarci konačno postanu vladari svoje sudbine. Jer kako ćemo drugačije izgraditi svijet pun ljubavi, sloge, razumijevanja i neograničenog oralnog seksa, nego ako akceptiramo ove moje preporuke, bazirane na znanstveno-naucnim i scientific istraživanjima. :pusi

Prvo, modernizovani serijat, kao što sam ga zamislio, obavezuje sve bosansko-hercegovačke i evropsko-sjevernoamericke zene da ga dobrovoljno prihvate u roku od 60 dana. Ukoliko ga ne prihvate, nek' se yebu sa bumbarima ako mogu. Ovo uključuje i sve krsćanke, kao i one iz etnički mješovitih porodica, a ako Sejdic-Finci odluka produži svoje zle krakate namjere i na ovu sferu, onda zna se.... Romale žene i Scarlett Johansson say hello to Daddy Socrates, il presidente of Hilafet of Dzenet na Zemlji. :oo

Dva, žene se podhitno moraju početi pripremati za dvije stvari prije nego sto se i rode: razvijanje pite i nošenje tradicionalne nosnje burka stajl. Dakle, kada drug Hecim za žensku trudnoću kaže da imamo djevojčicu u maminom stomaku, odmah, neizostavno, iz ovih stopa hirurski aplicirati burku na fetus. Ipak, prije nego sto potpuno zaheftamo burka fashion statement za tijelo nerođene djevojčice, poželjno je da joj se doturi pisano uputstvo za razvijanje zvrkova bureka, krompiruse i... ja licno ne volim više ni jednu pitu, ali ako efendija domaćinstva voli sirnice, zeljanice i onu pitu sto Maja pravi (drobara?) može da prilagodi ovu veoma osjetljivu operaciju svojim ličnim gurmanskim afinitetima. Drugarica Badema, naprimjer, dobrovoljno je izjavila da voli da razvija sirnicu, tako da bi bilo nedemokratski da joj uskratimo to zadovoljstvo.

Tri, klasičan seks dolazi u obzir samo ako se djeca prave. Zašto bi se muškarci fizički trošili kada fino može oralac i mirna Bosna i Quebec akobogda. Da ja nisam morao yebati kada sam bio u punoj snazi za profesionalni sport, sigurno bih bio olimpijska nada u plivanju, fudbalu, badmintonu i trijatlonu. Ovako, istrošise me pokvarene djevojčure, a nisu cak ni burku nosile ni pite razvijale. Dakle, situacija je sljedeća.

Po mojim naucnim istrazivanjima, zena bi trebala da pere noge muškarcu od tri do pet puta dnevno. To je optimalan broj. Ne kazem, mozda neki efendija ima vece prohtjeve. U tom slucaju, moze da pregovara sa hanumom. Bilo kako bilo, barem 60 posto ovih aktivnosti trebalo bi da kulminira blowjobom, bez ikakvih obaveza da se i zeni pruzi reciprocno zadovoljstvo. Treba uzeti u obzir da ima hanuma koje svrsavaju kada oralno zadovoljavaju svog efendiju. Bila jedna vijetnamskog porijekla na Psihologiji.....auuu. Ovo, na svu srecu, se mora prihvatiti kao anomalija slucajnog uzorka. Al' da ne davim sada licnim pricama, sudbina svih efendija dunjaluka je u pitanju.
Kada se sretni par odluči da ima djecu, onda se pristupi staromodnom seksu, ali bez da se vrišti pretjerano da komšije ne čuju. Hanumi staviti krpu u usta, a efendija dostojanstveno da obavi akciju prema priloženim uputstvima.

Ovo su, u najkraćem, reforme koje predlažem u musko-ženskim odnosima. Dosta je bilo ovog ženskog terora.

Smrt feminizmu - sloboda efendijama.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 14:29

Koje gluposti možeš ti napričati.
Efendija - riječ koju si primijenio barem 50 puta u ovom cijelom tekstu.
Ove gluposti nije mogao izmisliti ni Muslejmena lažljivi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Socrates » 06 May 2016, 18:56

effendi (ɛˈfɛndɪ)
n, pl -dis
1. (Historical Terms) (in the Ottoman Empire) a title of respect used to address men of learning or social standing
2. (in Turkey since 1934) the oral title of address equivalent to Mr
[C17: from Turkish efendi master, from Modern Greek aphentēs, from Greek authe

Molio bih cijenjene efendije da usaglasimo rijecnik, inače će nam se hanume oteti kontroli.

One samo čekaju da pokažemo i najmanji znak nesloge da bi uspostavIle matrijarhat.

Hip hip hurija in the Dzenet to come...
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 19:05

Efendija ti je gospodin eto ti prijevoda slobodnog.Kao da niko ne zna šta je efendija.
Bolji je i matrijarhat nego feminizam bez budućnosti.
To je valjda gdje majke vladaju. Kako će danas majke vladati ako feministtkinje smatraju da ne trebaju biti majke i ne rađati nego samo se baviti karijerom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by dobre.vibracije » 06 May 2016, 19:21

Mutevelija wrote: Kako će danas majke vladati ako feministtkinje smatraju da ne trebaju biti majke i ne rađati nego samo se baviti karijerom.
ne smatraju to uopce. smatraju da zena ima pravo odlucivati zeli li gradit karijeru ili bit majka.
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Socrates » 06 May 2016, 19:38

Potpuno se slažem, efendija Mutevelija very LTD.

I ovaj forum je podlegao propagandi feministicko-komunisticke elite, na čelu sa Majom. Žene su okrutne, nemaju ni mrve empatije.

Pogledaj Naviku na temi o mučenju. To je neprihvatljivo šta bi ona meni radila. Ali, ima i gore. Badema je sadistički raspoložena. Ja gorih dzehenemskih muka ne mogu ni da zamislim od slušanja Andree sa dva e na kraju. A bio sam veoma fin kada sam joj omogucio da razvija sirnicu, iako je to meni jedna onako niza klasa pita. Vidiš, daš im prst one bih odmah odsjekle i prst i ruku.

Predlažem, zato, da demokratskim metodama razriješimo hanumu Maju svih odgovornosti i da Behko preuzme funkciju vršioca dužnosti Administratora dok mi sabljama i cakijama ne riješimo koji je od forumasa efendija najkvalifikovaniji za vodju foruma.

A Maja, brte, nek' ide da bere kavade, ili u kuhinju da mjeri zvrkovima pite sinuse i kosinuse.
Last edited by Socrates on 06 May 2016, 19:59, edited 2 times in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 19:47

Bilo je i žena ratnica, pjesnikinja, kao i dobrih trgovkinja, samo što mi to puno ne spominjemo u Islamu da ne bi uzele furseta.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 19:50

dobre.vibracije wrote:
Mutevelija wrote: Kako će danas majke vladati ako feministtkinje smatraju da ne trebaju biti majke i ne rađati nego samo se baviti karijerom.
ne smatraju to uopce. smatraju da zena ima pravo odlucivati zeli li gradit karijeru ili bit majka.
Mada smatraju da joj je bolje graditi karijeru, i daju glupa pravila majčinstva.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Venera » 06 May 2016, 20:09

Mutevelija wrote:Bilo je i žena ratnica, pjesnikinja, kao i dobrih trgovkinja, samo što mi to puno ne spominjemo u Islamu da ne bi uzele furseta.
Ah, a da sam ja ovo napisala,tvoj odgovor bi bio: nije istina,opet si protiv muslimana ;)

Socrates, volim citati tvoje postove :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 20:11

statebriga wrote:
Mutevelija wrote:Bilo je i žena ratnica, pjesnikinja, kao i dobrih trgovkinja, samo što mi to puno ne spominjemo u Islamu da ne bi uzele furseta.
Ah, a da sam ja ovo napisala,tvoj odgovor bi bio: nije istina,opet si protiv muslimana ;)

Socrates, volim citati tvoje postove :D
Ma đesi mi luče moje.

Nekad stvarno zna biti dosadan sa svojim sarkazmom i ironijom, ali shvatiti će to on.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Venera » 06 May 2016, 20:12

Mutevelija wrote:Efendija ti je gospodin eto ti prijevoda slobodnog.Kao da niko ne zna šta je efendija.
Bolji je i matrijarhat nego feminizam bez budućnosti.
To je valjda gdje majke vladaju. Kako će danas majke vladati ako feministtkinje smatraju da ne trebaju biti majke i ne rađati nego samo se baviti karijerom.
http://www.nezavisne.com/zivot-stil/ziv ... rce/129741

:hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 20:14

:rol
JEsi li znala da oni kopaju živu žensku djecu?
Protiv toga su se borili "Islamisti u Saudisjkoj Arabiji"
"Deset milijuna djevojčica ubili su njihovi roditelji u Indiji u posljednjih 20 godina, bilo prije rođenja bilo odmah nakon, izjavila je indijska ministrica za žene i razvoj djeteta Renuka Chowdhury, ocjenjujući to kao "nacionalnu krizu".
"UNICEF-ovo izvješće koje je objavljeno ovaj tjedan navodi da se u Indiji svaki dan rodi 7.000 djevojčica manje nego što to globalni prosjek, najviše zbog činjenice da su ženski fetusi pobačeni nakon utvrđivanja spola, ali i ubijanjem ženske novorođenčadi.
"To su šokantni podaci i ukazuju na nacionalnu krizu", kazala je Renuka Chowdhury.
"Djevojčice se smatraju većom odgovornošću kod većine Indijaca, posebno zbog zabranjene ali postojeće prakse miraza kada roditelji mladenke plaćaju obitelji mladoženje u novcu ili imovini.
Muškarce se osim toga smatra nositeljem potomstva, a socijalne predrasude negiraju ženama pravo na obrazovanje i poslove.
U nekim državama, kako je kazala ministrica, novorođene djevojčice se ubijaju tako da im se u nosnice sipa pijesak ili sok od rajčica.
"Nakon rođenja, kada dijete prvi put otvori usta u njih i u nosnice se sipa pijesak i izaziva smrt gušenjem", rekla je Chowdhury, pozivajući se na podatke iz države Rajasthan.
"Pokapaju djecu u lonce i lonce zakapaju. Stavljaju im duhan u usta. Vješaju ih naopačke i suše kao divlje cvijeće", dodala je.
"U ovoj zemlji više strasti imamo za tigrove. Imamo ljude koji se bore za pse na cesti. Ali imamo cijelo društvo koje nemilosrdno uništava žensku djecu".
Prema popisu iz 2001. godine, na 1.000 dječaka rađale su se 933 djevojčice, dok je u "najpogođenijoj" državi Punjab bilo 798 djevojčica na 1.000 dječaka.
Odnos rođenih dječaka i djevojčica promijenio se u korist dječaka nakon 1991. godine kada je u Indiji postalo moguće ultrazvukom utvrditi spol djeteta. Iako je to ilegalna praksa, vrlo je raširena i često vodi do pobačaja ženskih fetusa.
Chowdhury je upozorila da opadanje broja rođenih djevojčica uzrokuje smanjenje indijskog BDP-a za jedan posto i dovelo je do manjka djevojčica u nekim državama kao što je Haryana, gdje je u jednom slučaju četvero braće moralo oženiti jednu ženu.
Poboljšanje ekonomske situacije žena je ključ promjene, istaknula je indijska ministrica.
"Čak i danas kada odete u hram blagoslivljaju vas rečenicom 'Imali mnogo sinova'", dodala je.
Onog trenutka kada date ženi moć da zarađuje više ili jednako kao muškarac, kazala je Chowdhury, socijalne će predrasude nestati.
Praksa ubijanja ženskog djeteta prevladava kod obrazovanijih, uključujući i područje New Delhija, što je veći izazov za vladu,
kazala je ministrica.
"Kako reći obrazovanim ljudima da to ne smiju činiti? A to su ljudi koji će se ženskim božicama moliti za snagu, ali neće oklijevati ubiti žensko dijete", dodala je Chowdhury.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 20:40

statebriga wrote:
Mutevelija wrote:Bilo je i žena ratnica, pjesnikinja, kao i dobrih trgovkinja, samo što mi to puno ne spominjemo u Islamu da ne bi uzele furseta.
Ah, a da sam ja ovo napisala,tvoj odgovor bi bio: nije istina,opet si protiv muslimana ;)

Socrates, volim citati tvoje postove :D
Vidi u Islamu majka ima veliku ulogu čak nekad veću od oca ali žena kao cura baš i nema. Jer se smatra "praznim hodom". Ne doprinosi Islamskom ummetu poroda, manje muslimana.
GOvorim onako kako jest.
"Ko najviše zaslužuje moju ljubav i pažnju?“, upita čovjek Poslanika, s.a.v.s.

Poslanik, s.a.v.s., mu odgovori: „Tvoja majka.“

Čovjek upita: „A ko onda?“

Poslanik, s.a.v.s., mu ponovo odgovori: „Tvoja majka.“

Čovjek upita: „A potom?"

Poslanik, s.a.v.s., je insistirao: „Tvoja majka.“

A čovjek upita: „Ko zatim?“

Poslanik, s.a.v.s. odgovori: „Tvoj otac.“

(Buharija i Muslim)

"Mi smo naredili čovjeku da bude poslušan roditeljima svojim. Majka ga nosi, a njeno zdravlje trpi, i odbija ga u toku dvije godine. Budi zahvalan Meni i roditeljima svojim, Meni ćete se svi vratiti.“ (Kur’an, XXXI:14)

„Čovjeka smo zadužili da roditeljima svojim čini dobro; majka njegova s mukom ga nosi i u mukama ga rađa, nosi ga i doji trideset mjeseci...“ (Kur’an, XLVI:15)
"U trideset drugom ajetu sure Merjem vidimo da je Isa, a.s., rekao o svojoj majci:

„... i da majci svojoj budem dobar, a neće mi (moj Gospodar) dopustiti da budem drzak i nepristojan.“ (Kur’an, XIX:32)"
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Venera » 06 May 2016, 22:18

Mutevelija wrote:
statebriga wrote:
Mutevelija wrote:Bilo je i žena ratnica, pjesnikinja, kao i dobrih trgovkinja, samo što mi to puno ne spominjemo u Islamu da ne bi uzele furseta.
Ah, a da sam ja ovo napisala,tvoj odgovor bi bio: nije istina,opet si protiv muslimana ;)

Socrates, volim citati tvoje postove :D
Vidi u Islamu majka ima veliku ulogu čak nekad veću od oca ali žena kao cura baš i nema. Jer se smatra "praznim hodom". Ne doprinosi Islamskom ummetu poroda, manje muslimana.
GOvorim onako kako jest.
"Ko najviše zaslužuje moju ljubav i pažnju?“, upita čovjek Poslanika, s.a.v.s.

Poslanik, s.a.v.s., mu odgovori: „Tvoja majka.“

Čovjek upita: „A ko onda?“

Poslanik, s.a.v.s., mu ponovo odgovori: „Tvoja majka.“

Čovjek upita: „A potom?"

Poslanik, s.a.v.s., je insistirao: „Tvoja majka.“

A čovjek upita: „Ko zatim?“

Poslanik, s.a.v.s. odgovori: „Tvoj otac.“

(Buharija i Muslim)

"Mi smo naredili čovjeku da bude poslušan roditeljima svojim. Majka ga nosi, a njeno zdravlje trpi, i odbija ga u toku dvije godine. Budi zahvalan Meni i roditeljima svojim, Meni ćete se svi vratiti.“ (Kur’an, XXXI:14)

„Čovjeka smo zadužili da roditeljima svojim čini dobro; majka njegova s mukom ga nosi i u mukama ga rađa, nosi ga i doji trideset mjeseci...“ (Kur’an, XLVI:15)
"U trideset drugom ajetu sure Merjem vidimo da je Isa, a.s., rekao o svojoj majci:

„... i da majci svojoj budem dobar, a neće mi (moj Gospodar) dopustiti da budem drzak i nepristojan.“ (Kur’an, XIX:32)"
Hadis je o roditeljima,kakve veze imaju malde zene ili mladi muskarci,a za koje ,nisi reako da su bili beskorisni :D.

Danas su osobe mlade i sa 30 godina a jos nisu postale roditleji,ali tebi je guscht da citiras ajete i hadise stare oko 12 vijekova :D. Vjrovatno su zivjeli istim stiom zivota kao danas :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 22:20

Nisi ti mene shvatila.
Od muškarca ima koristi ratuje džihad- djevice mu se obećavaju uključi kefalo, od žene nema koristi osim da obučaje muslimanke i rađa djecu /Islamsko gledanje na neke stvari uprošteno/.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Venera » 06 May 2016, 22:22

Mutevelija wrote:Nisi ti mene shvatila.
Od muškarca ima koristi ratuje džihad- djevice mu se obećavaju uključi kefalo, od žene nema koristi osim da obučaje muslimanke i rađa djecu /Islamsko gledanje na neke stvari uprošteno/.
Ali nema danas nikavog smisla ,a tvoje kefalo je jos uvijek ukljuceno na frekvencijama od nekoliko vjekova unazad :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 22:25

Islamski tekst se ne može prilagoditi novim vijekovima jer te novije vijekove smatra razvratom.
Može se promijeniti qijas- mišljenje i idžma- hodže ali Kuran i Sunnet ne može.
Inače ovo 4 su izvori Šerijata i Fikh Islamskih pravila.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Venera » 06 May 2016, 22:56

Mutevelija wrote:Islamski tekst se ne može prilagoditi novim vijekovima jer te novije vijekove smatra razvratom.
Može se promijeniti qijas- mišljenje i idžma- hodže ali Kuran i Sunnet ne može.
Inače ovo 4 su izvori Šerijata i Fikh Islamskih pravila.
Ako se islmski tskt ne moze prilagoditi danas,nema potrebe da se citira :kafa

Serijat ije Boziji tekst,vec je skup zakona doznesnih na osnivu podjeljenog misljenja komisije,a serijat se mjenjao vjekovima i danas je razlicit u serijatksim drzavama. :kafa

Sta je uopste tvoja poenta ?
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kad bi žene več od nekad bile stvarno ravnopravne...

Post by Mutevelija » 06 May 2016, 22:59

Pa šta sam ja sad rekao.
IZvori šerjata su
Kur'an
Sunnet
IDžma
i Qijas

Poenta je moja ta da nije sve onako kako se čini i da sam često pogrešno shvaćen ali nema veze.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests