Mito i korupcija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Naseef Mushroom » 26 Aug 2021, 14:38

MarlboroGold wrote: 26 Aug 2021, 14:35
Naseef Mushroom wrote: 26 Aug 2021, 14:15
Znači djeca koja su odrasla u sistemu i drustvu gdje su gledala kako otac daje novac da uradi nešto za šta je doktor ionako plaćreni bi za 20 godina trebali kao doktori imati urođeno da vrate mito nazad?
Djeca koja su odrasla u mjestu gdje su se pred izbore kupovali glasovi za 20km i gdje su ponovo birali iste ljude bez obzira što ne rade jer su im važni ostali prioriteti kao npr. "Da je naš" bi sutra trebali biti savjesni političari?
Djeca koja su odrasla tako što su posmatrali u autu kako im otac daje policiji na kafu bi trebali imati osjećaj da je policajac častan posao?
Ti nastavi sa ovim ubjeđivanjem. Ja više nemam živaca.
OK, ne moramo.
Ja ću nastaviit po svom a ti se nastavi pretvarati da današnji doktori i ostali nisu iz naroda već da su uvezeni.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Online

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Masamune » 26 Aug 2021, 15:09

Kad skontaš gdje griješiš u svom rezonovanju možemo dalje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Naseef Mushroom » 26 Aug 2021, 15:19

MarlboroGold wrote: 26 Aug 2021, 15:09 Kad skontaš gdje griješiš u svom rezonovanju možemo dalje.
Pa zar nisi otišao jer nemas živaca? :D.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Matan » 26 Aug 2021, 15:24

Nije narod nemoralan, vec sistem..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Naseef Mushroom » 26 Aug 2021, 15:35

animals wrote: 26 Aug 2021, 15:24 Nije narod nemoralan, vec sistem..
I kasnije narod postane dio tog sistema i održava ga. Je li igdje zapisano da se npr. mora na vozačkom ispitu podmititi komisija?
Zašto se na dan ispita ne okupi 20 budućih vozača, zovnu TV stanice, pokaže se skriveni snimak kao kod Tegeltije i onda izjave da neće tako polagati i idu u drugu autoškolu pa će se onda i u drugim školama uplašiti da traže pare
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by MorningStar » 26 Aug 2021, 15:36

Naseef Mushroom wrote: 26 Aug 2021, 14:38
MarlboroGold wrote: 26 Aug 2021, 14:35
Ti nastavi sa ovim ubjeđivanjem. Ja više nemam živaca.
OK, ne moramo.
Ja ću nastaviit po svom a ti se nastavi pretvarati da današnji doktori i ostali nisu iz naroda već da su uvezeni.
Imas jedan problem, sluzba je sluzba .. Kad prihvatis istu onda prihvacas i obaveze sa njom tj. Integritet i slicno. A ako ti sistem dozvoljava da budes trafikoobijac u odijelu.. E pa onda im sistematski problem.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Matan » 26 Aug 2021, 15:37

Naseef Mushroom wrote: 26 Aug 2021, 15:35
animals wrote: 26 Aug 2021, 15:24 Nije narod nemoralan, vec sistem..
I kasnije narod postane dio tog sistema i održava ga. Je li igdje zapisano da se npr. mora na vozačkom ispitu podmititi komisija?
Zašto se na dan ispita ne okupi 20 budućih vozača, zovnu TV stanice, pokaže se skriveni snimak kao kod Tegeltije i onda izjave da neće tako polagati i idu u drugu autoškolu pa će se onda i u drugim školama uplašiti da traže pare
Svatko radi, koliko mu se dozvoli..
jeste da smo mi stoljecima naviknuti muljanju, ali dvije generacije, nasi na zapadu u uredjenim zemljama,
i eto ti Germana..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by ElTriconi » 26 Aug 2021, 16:27

spacebound wrote: 26 Aug 2021, 10:04 Svi se ljute kad ovako nesto cuju, a skoro svi daju "na kafu", doktorima, sestrama, policajcima, salterilusama, inspekcijama...
Poslije hvatanje za glavu - jao, kuku.
Mo's mislit!
Dakle, vi ste ih navikli da prvo dobiju poklon, najvise vole u koverti, pa tek onda da vam pridju profesionalno. Krive su obje strane.
Licemjerstvo je nesto najgore sto postoji a haman je gore veg bilo koji korov, ne more to ni bog lipi iskorjenit 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by ElTriconi » 26 Aug 2021, 16:30

Shadow wrote: 26 Aug 2021, 10:44 Ima jedna zamaskira se u bakutu :D. Te sal, te dronje na sebe..kad preda smjenu, da vidis mace i transformacije. Ma hajte molim vas.
Jel zgodnija od tebe? 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51639
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21028 times
Been thanked: 20842 times
Status: Online

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Shadow » 26 Aug 2021, 16:33

ElTriconi wrote: 26 Aug 2021, 16:30
Shadow wrote: 26 Aug 2021, 10:44 Ima jedna zamaskira se u bakutu :D. Te sal, te dronje na sebe..kad preda smjenu, da vidis mace i transformacije. Ma hajte molim vas.
Jel zgodnija od tebe? 🤔
Barem 20 puta.
Mirno more

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by ElTriconi » 26 Aug 2021, 16:54

Shadow wrote: 26 Aug 2021, 16:33
ElTriconi wrote: 26 Aug 2021, 16:30

Jel zgodnija od tebe? 🤔
Barem 20 puta.
Mores ti to nekom drugom vikat, ja ne vjerujem 😋
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Hurija » 26 Aug 2021, 16:56

ElTriconi wrote: 26 Aug 2021, 16:54
Shadow wrote: 26 Aug 2021, 16:33

Barem 20 puta.
Mores ti to nekom drugom vikat, ja ne vjerujem 😋


Da nisi virio Tricoo.


:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Dori » 26 Aug 2021, 17:07

Naseef Mushroom wrote: 26 Aug 2021, 15:35
animals wrote: 26 Aug 2021, 15:24 Nije narod nemoralan, vec sistem..
I kasnije narod postane dio tog sistema i održava ga. Je li igdje zapisano da se npr. mora na vozačkom ispitu podmititi komisija?
Zašto se na dan ispita ne okupi 20 budućih vozača, zovnu TV stanice, pokaže se skriveni snimak kao kod Tegeltije i onda izjave da neće tako polagati i idu u drugu autoškolu pa će se onda i u drugim školama uplašiti da traže pare
Cuj, razumijem ja tvoju stranu. Apsolutno. Doktori, policajci, političari sve je to isto narod i iz naroda. I jeste krivica onih koji plaćaju i uče ih na to. I jako dobar primjer si naveo gore.
Ali pazi sad situacije….Poznanica bila trudna. Dobije trudove, ona i muž na hitnu i pošalju ih u bolnicu. Nešto se bilo iskoplikovalo, nije beba bila okrenuta kako treba. Žena na stolu, doktora nema….i nema…i nema….
Muž na kraju nadje doktora u nekoj sobi gdje odmaraju. Objasni mu da mu se žena poradja, doktor naravno sve zna. Ali njegov odgovor na sve je bio “pa neću ja nju dzaba poradjati”.
Šta uraditi u toj situaciji?!
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by insomnia » 26 Aug 2021, 17:17

Znas kako kaze Rambo. Zauzmes polozaj u karate stavu i bez upozorenja sakom u glavu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Naseef Mushroom » 26 Aug 2021, 17:20

Dori wrote: 26 Aug 2021, 17:07
Naseef Mushroom wrote: 26 Aug 2021, 15:35
I kasnije narod postane dio tog sistema i održava ga. Je li igdje zapisano da se npr. mora na vozačkom ispitu podmititi komisija?
Zašto se na dan ispita ne okupi 20 budućih vozača, zovnu TV stanice, pokaže se skriveni snimak kao kod Tegeltije i onda izjave da neće tako polagati i idu u drugu autoškolu pa će se onda i u drugim školama uplašiti da traže pare
Cuj, razumijem ja tvoju stranu. Apsolutno. Doktori, policajci, političari sve je to isto narod i iz naroda. I jeste krivica onih koji plaćaju i uče ih na to. I jako dobar primjer si naveo gore.
Ali pazi sad situacije….Poznanica bila trudna. Dobije trudove, ona i muž na hitnu i pošalju ih u bolnicu. Nešto se bilo iskoplikovalo, nije beba bila okrenuta kako treba. Žena na stolu, doktora nema….i nema…i nema….
Muž na kraju nadje doktora u nekoj sobi gdje odmaraju. Objasni mu da mu se žena poradja, doktor naravno sve zna. Ali njegov odgovor na sve je bio “pa neću ja nju dzaba poradjati”.
Šta uraditi u toj situaciji?!
Tu si primoran da platiš, nema tu vremena za odbijanje, to stoji ali svi današnji doktori su dok nisu postali doktori bili u istoj situaciji ili su znali nekoga ko je to doživio.
Da je prije 15 godina nova generacija napravila prekid, prijavljivala, odbijala, pa kada su postali doktori drugačije postupili mi bi već danas imali manje situacija koju je tvoja poznanica doživila.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Dori » 26 Aug 2021, 17:29

Naseef Mushroom wrote: 26 Aug 2021, 17:20
Dori wrote: 26 Aug 2021, 17:07

Cuj, razumijem ja tvoju stranu. Apsolutno. Doktori, policajci, političari sve je to isto narod i iz naroda. I jeste krivica onih koji plaćaju i uče ih na to. I jako dobar primjer si naveo gore.
Ali pazi sad situacije….Poznanica bila trudna. Dobije trudove, ona i muž na hitnu i pošalju ih u bolnicu. Nešto se bilo iskoplikovalo, nije beba bila okrenuta kako treba. Žena na stolu, doktora nema….i nema…i nema….
Muž na kraju nadje doktora u nekoj sobi gdje odmaraju. Objasni mu da mu se žena poradja, doktor naravno sve zna. Ali njegov odgovor na sve je bio “pa neću ja nju dzaba poradjati”.
Šta uraditi u toj situaciji?!
Tu si primoran da platiš, nema tu vremena za odbijanje, to stoji ali svi današnji doktori su dok nisu postali doktori bili u istoj situaciji ili su znali nekoga ko je to doživio.
Da je prije 15 godina nova generacija napravila prekid, prijavljivala, odbijala, pa kada su postali doktori drugačije postupili mi bi već danas imali manje situacija koju je tvoja poznanica doživila.
Istina….

Ja htjela ovdje da pošaljem cvijeće ili flašu vina doktorici….Nema šanse. Ne smije niti hoće da primi.
Mama mi priča tamo, kad si bolestan, a bez para nidje te nema. Od čistačice do doktora. Svi očekuju nešto.
Dajdja treba ugraditi stent na srcu….Dvije godine ga vuku jer “nemaju materijala”.
Drugi ljudi se već odavno operisali. Tako da sve se svede na tu potrebu kolika je i zavisi li ti život od nje. Nažalost.
Kamo sreće da su ljudi složniji i organiziraniji i prestanu sa mitom.
Bar fakulteti i obrazovanje, jer će sutra student koji je platio ispit početi raditi u struci. I tada nastaju pravi problemi.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Hurija » 26 Aug 2021, 18:01

Stvar je u tome što Doktori uporedo rade i u Općim bolnicama i DZ-a i privatnoj praksi . Mislim da su samo prisutni u prvim ustanovama da privuku pacijente .


Sestra Sebija je govorila o tome a veoma dobro je revidirala i bolovanja ,koja su bila uzela baš maha početkom pandemije u ustanovi sa kojim rukovodi.


Samo je šteta sto je iz SDA.



:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24910
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 6617 times
Status: Online

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Koraci_u_noci » 26 Aug 2021, 18:42

Riba smrdi od glave. Kako ce direktori i kaznjavat nekog kad su i sami takvi. A najveca glupost je sto oni glume nekakve menadzere, kao da je zdravstvo profitabilna djelatnost pa treba ganjat neke finansijske rezultate naustrb kvaliteta
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: SAMO AKO JE S HALALOM: Kako se uzima mito u Općoj bolnici

Post by Sibila » 29 Aug 2021, 00:11

spacebound wrote: 26 Aug 2021, 10:04 Svi se ljute kad ovako nesto cuju, a skoro svi daju "na kafu", doktorima, sestrama, policajcima, salterilusama, inspekcijama...
Poslije hvatanje za glavu - jao, kuku.
Mo's mislit!
Dakle, vi ste ih navikli da prvo dobiju poklon, najvise vole u koverti, pa tek onda da vam pridju profesionalno. Krive su obje strane.


tacno u potpunosti.

ja prva se sluzim i sluzila sam se time.
konkretno poklonima....
pokrila sam opstinu novo sarajevo...za posao, a nedavno mi je poslo za rukom da sredim i imam mali vid veze u centralnoj banci....isto za posao.





npr. ja mama i tata imali razlicite termine mjesecne terapije. to je hebada. jer tri puta svakog mjeeeca moras u apoteku ...plus tri puta obnavljat itd.




odem fino u svoju ambulantu....pljusnem sestrama svega...kafe..kocke soka bajaderu..

a doktorici posebno ...parfem plus neke folove..


momentalno mi je uskladila da mi sve tri terapije idu na isti dan..i tako...





to jeste lose...ja znam..ali ovdje se tako masovno radi...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96440
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34389 times
Been thanked: 21134 times
Contact:
Status: Online

Re: Mito i korupcija

Post by Rum » 06 Dec 2021, 12:21

IMG-6dc0449b5ebf265fb5159f0304f14ede-V.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests