Nista dobro za cut'

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11338 times
Status: Online

Re: Nista dobro za cut'

Post by spacebound » 28 Mar 2017, 08:17

Uh, i meni je tetka pricala za zenu iz Gradacca koja je u vrlo kratkom roku izgubila sva tri sina.Oprosticete mi sto se nakon dosta godina ne sjecam detalja, ali me to duboko potreslo, i ostalo negdje u mozgu.Sjecam se da je prvi sin poginuo kopajuci bunar, zemlja ga zatrpala.U vrlo kratkom roku(mislim svega par mjeseci)nesretnim slucajem su stradala i preostala dvojica :( I pitam se kako covjek nadje snagu da se budi svako jutro, da se hvata u kostac sa zivotom kada pokopa svoj zivot, i to tri puta.

Dosta tih uzasnih sudbina i patnji zapamtim, bas jer se pokusavam staviti u cipele onih koji ostanu da tuguju i pate.I molim Boga da im da sabur da izdrze do sudjenog casa.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Nista dobro za cut'

Post by Nice try » 28 Mar 2017, 08:38

Tužno,kad čuješ i čitaš tako strašne stvari,toga je danas baš na svakom koraku,što bi stariji prije rekli "ma,samo kad krene..."
Kad nešto slično čujem samo kažem Bože sačuvaj,jer šta drugo reći?
Ne možeš puno pomoći.
A,izreka,ima i od goreg gore ne vjerujem da pomogne,ma koliko se trudili da njome utješimo i druge i sebe.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Nista dobro za cut'

Post by Chloe » 28 Mar 2017, 08:41

E da, moja space, treba nastaviti živjeti ... i onda takve majke nađu snagu u vjeri a pojedini ih osuđuju i ismijavaju jer nisu vidjele Boga itd.

Nije dobra ni spoznaja da je sve veći broj sebičnih osoba, koje nemaju sposobnosti bar pokušati razumjeti druge,
staviti se u položaj druge osobe i kad je u pitanju vjera i politika i nacionalizam ... ama općenito - evo nas forumu. :tuga
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11338 times
Status: Online

Re: Nista dobro za cut'

Post by spacebound » 28 Mar 2017, 10:19

Da, i ova moja tetka je prije vise od 3 godine izgubila sina.Bila je ateista.Kada im se ta tragedija dogodila mnogi ljudi slicnih sudbina su im dosli, valjda daju podrsku jedni drugima jer samo oni mogu razumjeti u potpunosti taj bol.Medju tim ljudima je bio i jedan pobozan covjek koji joj je rekao da roditelja koji izgubi dijete, ako izdrzi do sudjenog casa, na onom svijetu doceka njegovo dijete i odvede ga u dzenet i to joj je ulilo nadu i dalo snagu.Saznanje da ce opet svog sina vidjet i zagrlit.Pocela je vjerovati.Kaze da svaku noc legne moleci Boga da se ne probudi.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Nista dobro za cut'

Post by navika » 28 Mar 2017, 17:06

IM_ex wrote:Ostao mi je u nezaboravnom sjecanju slucaj od prije pet godina.
Majka je usla u sobu da probudi sinove ( g. rodj. '92 i '94.). Obzirom da nisu reagovali, jadna majka pozvala je Hitnu pomoc.
Konstatovana je smrt prouzrocena gusenjem ugljenmonoksidom (grijali su se na pec ciji sulunar/sulenar je nekako bio probacen i kroz njihovu sobu)
:/
Sjecam se ovog slucaja, brujale vijesti o tome.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Nista dobro za cut'

Post by navika » 28 Mar 2017, 17:23

Cetiri brata:
Prvi - Imao je njivu negdje pri sumu i divlje svinje su nocu rovile krompir. Htio je da postavi exploziv i sam se u tom pokusaju raznio.
Granata mu pogodi kcerkinu kucu, unuka i zet poginuli na licu mjesta, kcerka i unuk ranjeni.
Par godina nakon toga sin mu umire od raka, a prosle god. umre i drugi, isto od raka.

Drugi - Djeca su skupljala sumske plodove i pocelo je nevrijeme pa su se sklonili pod jeliku. Grom je bash u tu jeliku udario i tu je poginula njegova, i samo njegova djevojcica. U toku rata, u istoj akcija, dva sinu mu budu tesko ranjena, jedan je umro, drugi tesko prezivio. Ima tu nesto jos vezano za njihovo zensko dijete, al je vezano za cast, ljudskost i moral, pa necu o tome, ali velika i tuzna stvar takodjer.

Treci - Sin pogine u ratu, nekoliko dana nakon sto se ozenio. Kcerka umre od raka.

Cetvrti -Sin mu radio u nekoj gradjevinskoj firmi, nesto mu je palo na nogu, ostane invalid. No srecom, nakon nekoliko godina prohodao je. Drugi sin u ratu stane na minu koje mu je odbila nogu. Otac i treci sin zajedno ranjeni.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Nista dobro za cut'

Post by Tokmak » 28 Mar 2017, 17:36

nisam ni trebao ulaziti na ovu temu... :grana
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests