Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by carobnjak N » 28 Sep 2017, 11:34

Zanimaju me vaši doživljaji, mane i nedostatci ili pozitivne stvari kod našeg mentaliteta i kod ovih drugih .
Naročito mišljenje forumaša koji su "vani" ili imaju više doticaja sa mentalitetima.
Kakav je recimo odnos prosječnog Njemca spram zakona , korupcije, ekologije , patriotizma?
Koliko su nacionalisti, jesu li druželjibivi, štedljivi, rastrošni, darežljivi ?
Jesu li tradicionalisti ili su slobodniji od nas ? I tako to
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by carobnjak N » 28 Sep 2017, 17:16

up
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2017, 17:29

Zapadnjaci su izgradili pozu i to se vidi na prvi pogled, bez obzira na to da li je riječ o biznismenu, političaru ili običnom čovjeku. Pred kamerama, svi se trude da budu hladni i da daju što jasnije i elokventnije rečenice.
Za razliku od njih, naši uglavnom psuju i mlataraju rukama i to nas određuje, pošto smo južnjaci.
Talijani koji dolaze kod nas, kažu da su bezmalo pa kao kod kuće. Raja u sred (radnog) dana masovno sjedi po baštama, sunča se i ispija espresso, kao i kod njih.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by carobnjak N » 28 Sep 2017, 17:31

Postoji ta teorija o hladnim i racionalnim sjevernjacima i temperamentnim i emotivnim južnjacima . To svakako stoji ali
ne mislim da je to razlog tome da je sjever uspješniji ...Nekad je civilizacija N01 bio Egipat , pa Rim
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2017, 17:54

Pa jes ali (skoro je to bila tema na forumu), Egipćani su izumrli i ostali bez dovoljno snage, znanja i ideja, jer su se postavili kao neka antička nad-rasa, pa se nisu htjeli kresati s ostalim rasama, a i unutar njih samih, incest je bio redovna pojava.

S druge strane, unutar bjelaćke rae, kresno je ko je koga stigo, već do željeznog doba.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by carobnjak N » 28 Sep 2017, 17:58

Misliš da je do genetike? Moguće
Ja sam negdje vidio dobru rečenicu , koja možda i opisuje te uspone i padove civilizacija i imperija.
Kaže : Teška vremena stvaraju jake ljude, jaki ljudi stvaraju dobra vremena, dobra vremena stvaraju slabiće . I tako u krug
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2017, 18:06

Ma jašta je tako. Ko se držao zasebno, izumro je, kao Egipćani. Ok nisu baš izumrli, ali su lako asimilirani od Arapa sa poluotoka. Nisu dobro prošli ni Židovi, koji su se zbog monoteizma držali zasebno, pa nisu imali svoje države od Nabukodonosora sve do završetka drugog svjetskog rata.

U Evropi, ovo se kasnije raslojava na tri dijela. Imamo germanski koji se razmahao nakon što su zaustavili prodor rimskog carstva, romanski i ovaj naš balkansko-slavenski. E da, tu je na istoku i čisti slavenski.
Zanimljivo, Francuzi uglavnom nisu potomci tih Gala (a gali su vrsta Kelta), nego su Franci (vrsta germana) a ipak govore romanskim jezikom. Odredilo ih je rimsko carstvo, bilo je mnogo miksanja, što se vidi i iz priloženog, baš kao i na Britanskom otoku (Briti, Pikti, Kelti, Germani, Nordijci), a baš su te dvije države odvele Evropu i ostatak planete daleko.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Mutevelija » 18 Oct 2017, 09:47

Zene vole svedjanke njemice balkanski, niko ne voli otirac, da te moze handrit kako hoce.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Chloe » 18 Oct 2017, 10:04

carobnjak N wrote: 28 Sep 2017, 17:58 Misliš da je do genetike? Moguće
Ja sam negdje vidio dobru rečenicu , koja možda i opisuje te uspone i padove civilizacija i imperija.
Kaže : Teška vremena stvaraju jake ljude, jaki ljudi stvaraju dobra vremena, dobra vremena stvaraju slabiće . I tako u krug
A što tebe nema? :misli
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Zagorka » 18 Oct 2017, 12:11

Mutevelija wrote: 18 Oct 2017, 09:47 Zene vole svedjanke njemice balkanski, niko ne voli otirac, da te moze handrit kako hoce.
Evo ti nurko skolskog primjera.
1. Dibidus od icega.
2. Misli da je pametan.
3. Tresu mu se gace od pomisli na zene.
4. Tesko mu je lijevu nogu prebaciti preko desne, pa zivot provede u strahu i kalkulaciji, zajebace ga ko, uradice malo vise nego sto treba.
5.Opterecuje se nebitnim stvarima,o kojima druge nacije ne misle uopce.
6.Najdalje sto je dobacio je susjedna zemlja, ali zna sta se desava na aljasci.
7.Kvazi vjernik.
8. Pojede se ziv zbog svega navedenog pa pocne mrziti i sebe i oko sebe, psuje zivot smatrajuci da mu je malo dao a zasluzuje previse u svojoj velicanstvenosti.
9. Uvijek ce nam neko biti tutor, zbog svega navedenog, nikad pameti.A ni karakter nam nije jaca strana. Ni tacnost. Mogu do sutra...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Mutevelija » 18 Oct 2017, 12:54

Ti si primjer obicne mahaluse, da meni je mrsko skroz i lijen sam, toliko sam lijen da mi se ne da pisati sa tobom, sta cu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Calla » 30 Oct 2017, 00:58

.Ja mogu malo o njemackom mentalitetu jer sam dozivjela svega i svacega sa njima licno i u sjecanju mi je ostala samo jedna najupecatljivija stvar a to je njihova hladna respektna distanca u ophodenju jednih prema drugima ,mozes sa njima odlicno odraditi posao na dogovorenu rjec ali nema te ljupke topline na koju sam navikla u zemlji odrastanja Bosna !!Mada kako sve duze prozivljavam razlicite mentalitete imam osjecaj da mi ova suradnja cak i bolje godi nego samo fraza ili prazna toplina iz zemlje odrastanja vise se izmedu ljudi postigne pa ti ostane osjecaj da si bolje shvacen ili prihvacen !!!!bojim se da sam i sama postala kao i oni....
Odnos prosjecnog Njemca spram zakona je azuran trude se svom silom da ispostuju zakon koji im se namece boje se kazni i suzbijaju korupciju gdje god mognu mito ne podrzavaju jako su ekoloski osvjesceni od sortiranja smeca zastite prirode i zivotinja u svim oblastima se takmice da nesto poprave
sa imaginarnim patriotizmom djelim ih na dvije vrste ekstremisti (AFD)dozivjeli smo porast ljubitelja pogotovo u istocnoj Njemackoj gdje ih je vecina sa razmisljanjem daj ti meni sve privilegije njemackog drustva a drugi neka crknu i maknu mi se iz zemlje i vecina zapadnih njemaca koji bi djelili djelimicno sve i svasta sa strancima od kulture integracije i socijalne pomoci na samom pocetku dolaska kod njih tako da ih polako slazem u nedefinirane ili neisklesane za multikulti iako godinama zive sa razlicitim svjetskim kulturama u svojoj zemlji !!Pa tako oko 10%pravih okorjelih nacionalista ili mentalno naprednih koji nepravedno od pravednog znaju usporediti u kojim situacijama je potrebnija pomoc novodosljama a koje pomoci su uskracene domicilnom njemackom stanovnistvu ima ih od druzeljubivih do skroz izoliranih mada je vise izoliranih a kada selo slavi nekakve feste u alkoholiziranom stanju vole sve zivo grle i poznatog i nepoznatog igraju na sve vrste muzike i jedu sve vrste hrane od kineske africke bugarske bosanske libijske thailandke ama bas sve dok se ne otrjezne a onda opet izolacija i njegovi hobiji .Uglavnom su njemci stedljivi i pokusavaju uvjek nesto stvoriti od svog rada, ako rade previse znaju se i dobro odmarati ili sebi prvobitno i ugoditi uglavnom posle posla imaju i nekakav drustveni sadrzaj bave se ili volontiranjem u nekoj od socijalnih ustanova ili imaju nekakav skup hobi ,,jahanje tenis Golf ako si u skripcu kao njihov prijatelj nikakav problem uskacu i pomazu sa stvarima koje imaju duplo troduplo ako si imalo vrjedan ili imas nacina da im se priblizis!!Tradicionalnost zavisi od mjesta do mjesta u vecim gradovima preovladava mjesana publika pa se i oni stope sa svim ostalim nacionalnostima u manjim selima preovladavaju seoske tradicionalne feste jos uvjek po starinskim njemackim seoskim obicajima ..Slobodniji od nas su u ispijanju alkohola ali ne u prilazenju djevojci flertu ili zavodenju zena po ulicama kaficu restoranu vise cekaju da je zena slobodnija i da ona prva njima pride !!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Calla » 30 Oct 2017, 01:14

a sad o nasem mentalitetu
Sve je rjesivo ali ne brzo ne sad i sve sto ti se obeca cekaj de polako sta si navrla da se to mora odmah zavrsiti !!Nista sto je obecano ne mora biti i ispunjeno vecina zivi u oblacima svojega ja koje ni 50 %nije objektivno niti istinito iskrivljenu sliku pocesto vidim u posmatranju vise njih toliko pojedinaca dozivljavam svakodnevno (iskustvo od stanara ,,,Srbi Hrvati Bosanci Makedonci)tu pripadaju i Cesi slicni su nama ako nisu i gori da je to postala kolektivna ludorija tko koga prvi zajebe u necemu osjeca se jacim u ismijavanju i izrugivanju ..Ako jedan malo bolje govori njemacki od onog drugog iako i sam jedva nabada dolazi do ispravke pa cak i do svade tko je u pravu nijedan ne voli da onaj drugi zaradi vise od njega samoga pa su smicalice i podmetanja ja bolji on gori sefe vidi mene na dnevnom redu ..Ponekad dobijem osjecaj da je nas mentalitet jos uvjek u dubokom pubertetu i da se ne snalaze u svjetskom trendu poneki se brzo snadu kao pojedinci cak moram priznati sa su mi drazi jer su se sami izborili za svoju poziciju u ovom ogromnom svjetu prilagodavanja na brzaka !!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Mutevelija » 30 Oct 2017, 05:49

Kod nas je mentalitet okarakterisan religijama, nalazimo se na sudaru civilizacija, Islamskeni Krscanske.
Religije su godinama utjecale na formiranju mentaliteta.
Izmijesanost naroda mjestima.
Balkanci su emotivniji i nisu hladni kao ostali, gostoljubljiviji su, kad se svadja svadja se svom snagom, kad se druzi druzi se svom snagom.
Treba prvo analizirati posebno Srbe Hrvate i Bosnjake, onda naci im zajednicke karakteristike i slicnosti.i to onda predstaviti.kao nbosanski mentalitet.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2017, 09:39

Calla wrote: 30 Oct 2017, 01:14 a sad o nasem mentalitetu
Sve je rjesivo ali ne brzo ne sad i sve sto ti se obeca cekaj de polako sta si navrla da se to mora odmah zavrsiti !!Nista sto je obecano ne mora biti i ispunjeno vecina zivi u oblacima svojega ja koje ni 50 %nije objektivno niti istinito iskrivljenu sliku pocesto vidim u posmatranju vise njih toliko pojedinaca dozivljavam svakodnevno (iskustvo od stanara ,,,Srbi Hrvati Bosanci Makedonci)tu pripadaju i Cesi slicni su nama ako nisu i gori da je to postala kolektivna ludorija tko koga prvi zajebe u necemu osjeca se jacim u ismijavanju i izrugivanju ..Ako jedan malo bolje govori njemacki od onog drugog iako i sam jedva nabada dolazi do ispravke pa cak i do svade tko je u pravu nijedan ne voli da onaj drugi zaradi vise od njega samoga pa su smicalice i podmetanja ja bolji on gori sefe vidi mene na dnevnom redu ..Ponekad dobijem osjecaj da je nas mentalitet jos uvjek u dubokom pubertetu i da se ne snalaze u svjetskom trendu poneki se brzo snadu kao pojedinci cak moram priznati sa su mi drazi jer su se sami izborili za svoju poziciju u ovom ogromnom svjetu prilagodavanja na brzaka !!!

Bravo Bella Callisima :D


Imamo mi tu želju da se "pokažemo" pred drugima, kako mi ko fol sve znamo, a vaki i naki smo.
Na njemačku nesreću, jadnici su osuđeni na nas, pošto im stalno fali radne snage, a oni koje si pominjala u prethodnom postu, to ne bi dijelili sa pridošlicama, pošto se malo muče s matematikom i ne znaju da bi za samo jednu deceniju njemačka ekonomije posrnula, bez priliva radne snage, pošto je to tako postavljeno. Ako ne raste, to znači da stagnira i opada, a to nije dobro.

Useljeništvo podiže rast ekonomije, mada je, eto, mnogo i loših pojava, kao sada s tim, ekstremizmom islamskog predznaka, mada, kako mi se čini, veći je problem integracija u njemačko društvo i izgleda da to nije priča o islamu, nego o Aziji i Africi, odnosno o tamošnjim mentalitetima i kako je islam oblikovao njihovo predislamsko društvo i njihovu predislamsku duhovnost, do sadašnjeg oblika. Islam je tu nešto kao vezivno tkivo raznih predislamskih shvatanja i običaja.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80749
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9939 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Julia-Klara » 30 Oct 2017, 10:20

Ma vidi, Islam kao "zlo" je najvise promoviran u Istocnim dijelovima njemacke, znaci tamo gdje ih za vrijeme komunizma nije ni bilo, citaj "nepoznato". A sto je nepoznati onda je lakse time i manipulirati.
Zasto nema nikoproblem sa Islamom u Berlinu, Hamburgu, Frankfurtu i drugim zapadnonjemackim gradovima.

Sto se ostalog iz Callinog teksta tice sve stoji. Ja nisam dugo zivjela tamo, ali eto, bilo je dovoljno da se visenikad ne mogu naviknuti na neke segmente bosanskog (exjugo) mentaliteta, jer smo po tom pitanju isti.
Imam primjera i ovdje u firmi, nasi ljudi, koji su "najbolji i najpametniji", pa onda jako brzo zavrse na ulici, jer prvo imaju problem sa autoritetima. Da ne spominjem ostalo
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Bla » 30 Oct 2017, 11:39

eh da je meni tako živjeti kako vi opisujete Bosnu. :julia
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Mutevelija » 30 Oct 2017, 18:55

Islam je promoviran kao zlo zato što se nikad neće asimilirati u društvo.
Islam napada na kršćanstvo onde gdje kršćanstvo posustaje, npr kupe crkvu pretvore je u džamiju.
To je kršćanska krivica, manjak praktikovanja vjere.
Islam je ideologija kao i Judaizam po tom segmentu.
Nema lojalnosti državi, po tom segmentu su muslimani kao Židovi, muslimani su odani Ummetu tj cijelom muslimanskom svijetu dok su Židovi svim Židovima i Israelu i drže se skupa.
Krscanstvo je nacionalna religija, svaka drzava ima neku svoju crkvu i krscanstvo se nekako uvlaci kroz sekularizam.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by Socrates » 31 Oct 2017, 03:35

Calla wrote: 30 Oct 2017, 01:14 a sad o nasem mentalitetu
Sve je rjesivo ali ne brzo ne sad i sve sto ti se obeca cekaj de polako sta si navrla da se to mora odmah zavrsiti !!Nista sto je obecano ne mora biti i ispunjeno vecina zivi u oblacima svojega ja koje ni 50 %nije objektivno niti istinito iskrivljenu sliku pocesto vidim u posmatranju vise njih toliko pojedinaca dozivljavam svakodnevno (iskustvo od stanara ,,,Srbi Hrvati Bosanci Makedonci)tu pripadaju i Cesi slicni su nama ako nisu i gori da je to postala kolektivna ludorija tko koga prvi zajebe u necemu osjeca se jacim u ismijavanju i izrugivanju ..Ako jedan malo bolje govori njemacki od onog drugog iako i sam jedva nabada dolazi do ispravke pa cak i do svade tko je u pravu nijedan ne voli da onaj drugi zaradi vise od njega samoga pa su smicalice i podmetanja ja bolji on gori sefe vidi mene na dnevnom redu ..Ponekad dobijem osjecaj da je nas mentalitet jos uvjek u dubokom pubertetu i da se ne snalaze u svjetskom trendu poneki se brzo snadu kao pojedinci cak moram priznati sa su mi drazi jer su se sami izborili za svoju poziciju u ovom ogromnom svjetu prilagodavanja na brzaka !!!
Gdje je mjesto da se ovo potpise? :klanja

Ovo o podjebavanju kao nacionalnoj (regionalnoj) disciplini ti je 100% u cilj i to se tako dobro vidi i na ovom forumu. Ne moze se pobjeći od onog što si, pa da ne znam koliko pokušavaš da sakrijes. Podjebavanje, brate, i to pomiješano sa apsolutnim sljepilom oko toga 'dje ba zapelo" i gdje najprimitivniji "inherent seljakluk" viri iz guzice i onima koji najglasnije prozivaju "seljakluk".

Ako je za utjehu, nije ovo samo svojstveno regionu, nego, kao što si i napisala, i mnogim drugim kulturama koje ne znaju naći izlaz iz ovog lavirinta. A ispod je napisano i zašto.

Podjebavaci su in jer region ne zna za bolje. :apl Prozoves li ih, ne gine ti jedna kvalitetna kampanja etiketiranja. Ili jos gore, ako vidimo kako politika funkcionira dole. Podjebava se nekad čisto iz hobija, ali uglavnom je to zanimacija kojom muske pussies preusmjeravaju konverzaciju da svoju mediokritetnu sustinu održe na povrsini. A onda brže bolje primjenjuju milion providnih trikova da sakriju svoju prirodu. Kao što rekoh, to je "inherent", dakle, urodjeno.

I to je ono gdje bih modifikovao napisano, jer ako pazljivije pogledamo, jasna i očigledna podjela je na žene i muskarce. Neupitno je da sve ovo što si napisala ustvari opisuje muški zatucani, u svojoj samoj prirodi impotentni, svijet u kojem je žena nazalost samo puki posmatrac. I taj muški svijet zapeo i brani neke svoje "standarde i vrijednosti", koji su i doveli čitavo društvo na ovaj nivo koji sada vidimo u regionu. Brane ono što ih još dublje zatrpava. :apl Zagorka ih je dobro opisala u jednom postu gdje ih naziva kompleksasima i pizdama običnim. :klanja

Žena bi išla naprijed, ali ne da muškarac. Jer kako će se oni jadni snaći u tom boljem svijetu? :tuga Dok inteligentne zene, a i na ovom forumu je jasno da ih ima, i to u velikom broju, ne nađu način da promjene teme razgovora u društvu i preuzmu vodeću ulogu u definiranju vrijednosti, bolje neće biti.

I neće cini mi se nikad biti bolje jer mali nakazni pussies podjebavaci ne znaju kako da opstanu u svijetu u kojem je bolje, pa će se tako truditi da svojom neprejebivom, nepogresivom gluposcu kidnapuju svaki razgovor koji priča o boljem, racionalnijem, modernijem, mudrijem,itd. Kriju se vješto iza apstraktnih budalastina, i prolaziće im to sve dok društvo ne dovedu na dno. A onda će doći drugi, u suštini isti, pa ispočetka.

Postoje, naravno, muškarci izuzetci, ima ih i na forumu, ali slabo će to da ima ikakvog efekta dok ovi impotentni, sebicni podjebavaci po prirodi, ovi komicni intelektualni metuzalemi ne pocrkaju, bukvalno ili figurativno. Nažalost. :tuga

Žene su, nazalost, previše milosrdne prema onima koji ih vuku još dublje u bezizlaz, mada svojoj djeci duguju jedan sasvim drugačiji pristup. Samo da prođe još jedan dan, samo da se ne suoče sa pravim problemom podjebavackog društva.

Sve je ipak kriv, mislim, onaj Soros i opsta medjunarodna zavjera protiv postenog i cestitog covjeka iz regiona. :roll

Šta reci? Koju posluku porati?

U medjuvremenu, nastavite sa podjebavanjem, kao da se ništa ne dešava, mada bih ja radije predložio strik pojedincima. :p
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Balkanski mentalitet vs evropski, američki i drugi

Post by storm » 31 Oct 2017, 04:46

Potpisujem oboje :pivo

Spavas li mirno George Sorosu?!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests