Tolerancija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by rethna » 25 Nov 2017, 14:54

Ne pricam uopste o sebi, a ti ne citas pazljivo kao i obicno
Question everything.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by rethna » 25 Nov 2017, 14:54

Trolanje otkazano do daljnjeg :oo
Question everything.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Chloe » 25 Nov 2017, 14:58

rethna wrote: 25 Nov 2017, 14:06
Mutevelija wrote: 25 Nov 2017, 07:25 Rethna osveta je vid ljudske slabosti, i kad se osvetiš opet nisi zadovoljan.
Zar?
Onda me cude onolike svadje samo po ovom forumu, da ne idemo dalje. Zasto ne sutite kada druga strana kaze nesto sto vam ne godi ili sto smatrate uvredom?
A ako vec osjetis(te) prazninu nakon toga, zasto se niste zaustavili na toj jednoj svadji, nego opet nastavljate praksu tog tzv osjecaja praznine kada dodje do nove identicne situacije sa istim ili drugim akterom?
Ne treba zaboraviti da osveta ne mora biti "hladna", kao i to da moze biti i verbalnog karaktera.
Sto se mene tice ja bih tu rijec i izbacio iz upotrebe, zvuci isuvise dramaticno. Sva poenta je u tome da niko od nas ne voli nepravdu prvenstveno prema sebi niti dopusta da bude gazen na bilo koji nacin :cudi
Slažem se tvojm predhodnim postom do dijela osvete.: :cudi
Kad nesvjesno povrijedim nekog osjećam se ružno, ne vjerujem da bi mi vraćanje donijelo zadovoljstvo i mir. Neka me budalaste.

Forum, svađanje? :hm
Meni nije svađa ako se normalno razgovara o nesporazumu.
Tek razgovor koji uključuje ružne riječi, uvrede, bezvezne optužbe - meni je svađa. :hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Mutevelija » 25 Nov 2017, 15:31

rethna wrote: 25 Nov 2017, 14:54 Ne pricam uopste o sebi, a ti ne citas pazljivo kao i obicno
Ne pričam o tebi nego "ti" zamjenicu koristim kao primjer.


" ... Da je osveta prvi znak slabost
Ako se ogrijesim o ljude podari mi snagu oprosta..

Ja inace ne volim ostati duzan, ali kad vratim to samo obijest mi pojača, i kako ces isto vratiti, a opet ako ne vratim to akumulirađm i pukne e onda nije dobro.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by srculence7 » 26 Nov 2017, 02:58

rethna wrote: 24 Nov 2017, 23:11 Neko je spomenuo i osvetu ( kako robusna rijec :D.) pa mi nije jasno zasto ta rijec ima uvijek negativnu konotaciju?
Zasto da bude? Ja to ne bih ni zvao osvetom, to se prosto zove vratiti (milo za drago). Zasto je "osvetnik" ( ah evo ga opet :valja) taj u kog se uvijek upire prstom, zar osveta nije samo produkt necega ruznog ili nepravednog sto nam je napravljeno drugim rijecima neko mora biti odgovoran da izazove takav akt? Ona ne moze postojati ni postati sama od sebe, dakle treba neko da (nam) nesto ucini da bi imali osnovu za vratiti. Ne mozemo se svetiti nekome ko nam nije nista lose napravio, a opet smo svi kao za pravdu. Bezobrazlukom se smatra ne oduziti se nekome za pomoc, uslugu, neko dobro, makar zahvaliti, to se ocekuje i tako je normalno odnosno sve to se ocekuje od nas, zasto bi se za vracanje losega gledalo drugacije?
Tako bi bilo pravedno
Na kraju krajeva je samo moja(nasa) dobra volja ako odlucimo presutiti, ne reagovati na neko nedjelo, ali ne shvatam niti smatram uopste pogresnim ni vratiti :cudi
Nije li od takvih nastala ona ""dobar i budala dva brata". Sto se mene tice svakome po zasluzi je najpostenije :ok
Želja za osvetom se rađa iz sujete, onda kada se neko oseća ljuto, povređeno, kada oseća bes prema onima koji su ga povredili.
Postavlja se pitanje: Zašto takva osoba ne ume da oprosti?
Razlog može biti to što u dubini duše i dalje od njih očekuje potvrdu i divljenje, neki magični obrt koji se nikada neće dogoditi, očekuje da će oni shvatiti da nisu bili u pravu, da će se pokajati...
Umesto da nađe način da to prevaziđe,da oprosti, takva osoba pribegava istim ili sličnim postupcima i nameri koji su doveli do toga da pati. To nikako ne može biti oslobađajuće i korisno jer time neće ispraviti ono što se već dogodilo, nepravdu koja joj je načinjena, može samo osetiti trenutno zadovoljstvo zbog toga što je i druga strana osetila bol, ali u svojim očima pada jer pribegava neželjenom ponašanju, onom što i sam osuđuje, umesto da njime ovlada i iskontroliše ga.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Hurija » 01 Sep 2018, 22:10

Imam.je na pretek ali postoji crta
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Mutevelija » 01 Sep 2018, 22:11

I linija
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests