Zasto se ne-humanizam desava ?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Venera » 26 Dec 2017, 12:52

srculence7 wrote: 26 Dec 2017, 02:04 statebriga, čitav sistem zatvara oči pred takvim problemima u društvu, mislim da sam negde o ovome već pisala...Vidim da je problem nastao oko državljanstva,a i ovde je bilo slučajeva da deca uopšte nisu zavedena u matičnu knjigu rođenih niti su znala da kažu uopšte kad su rođena. Postoje verovatno neke ustanove koje im mogu pomoći, ja sam jedno vreme radila u jednoj preko koje smo sarađivali sa zdravstvenim institucijama i policijom kako bi se toj deci pružila adekvatna medicinska nega, kada ima potrebe za tim ili pribavljanje dokumenata. Na žalost, pre dve godine je zatvorena i ona su prepuštena sama sebi i ulici. I na neki način su nevidljiva za druge...
srculence hvala :cvijece
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2018, 18:28

Nisu ni bogatiji narodi nešto humaniji :misli



HLADNI NOVI SVIJET: Gledali dvojicu muškaraca kako se utapaju u rijeci; „Nema j***ne šanse da uđem“ (VIDEO)


Pokušaj izvlačenja komada drveta iz rijeke Niagare završio je utapanjem dvojice muškaraca - jednog koji je krenuo po drvo i drugog koji ga je pokušao spasiti.

Jeziva snimka zabilježila je trenutak kada je 29-godišnji Mario Guthrie ušao u rijeku i uhvatio se za poveću drvenu kladu, potom je ispustio i počeo gubiti bitku sa snažnim podvodnim strujama koje su ga vukle na dno.

Na istom mjestu utopio se i policijski ronilac

U pomoć mu je priskočio 46-godišnji Scott Vader pokušavajući ga izvući na površinu na rijeke, no struja je povukla i njega i obojica su se utopili. Tragična nesreća dogodila se samo nekoliko metara od obale, na kojoj je stajalo još nekoliko ljudi pružajući muškarcima granu kojom bi ih obojicu izvukli na površinu.

- Čak ni vrlo iskusni plivači ne bi trebali skakati u rijeku - komentirao je policijski službenik Jeff Rinaldo iz lokalne policijske postaje, prisjećajući se nesreće u kojoj je nešto manje od godinu dana u kojoj se policijski ronilac Craig Lehner tijekom treninga utopio na istom tom mjestu.


online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by spacebound » 02 Jul 2018, 18:36

:hm pa evo, covjek krenuo za njim i utopio se :cudi Cesto tako biva.Najrazbooritije je i ne pokusavati spasavati davljenika, ne tako davno su se i ona dva mlada covjeka u Miljackoj utopili.sve sto ucinis bude da ubijes i sebe.to ja ovako pricam, pisem, trezveno razmisljajuci, a da se nadjem u situaciji da se neko na moje oci tusi veliko je pitanje da li bih trezveno razmisljala.
Snimak nisam i necu pogledati, ako je neko snimao mobitelom pa jos i objavio to je psihopata.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2018, 18:39

Utopili se u mirnoj vodi i to je ono što mi nije jasno, na svega dva metra od zida.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Veca » 02 Jul 2018, 21:18

...pa ovo je strahota :sok ...zbog cega ljudi izgubise zivot :grana ...hej, zbog klade :sok ...onaj prvi zbog lakomislenosti, drugi jadan pokus'o da ga spasi :( ...Behko, jake podvodne struje, sta su mogli ovi sa obale? ...vjerojatno nisu imali nista da im dodaju...tko jos da skoci u sigurnu smrt? :sok
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Nice try » 03 Jul 2018, 17:07

Strašan sukob u mislima, reakcijama,očekivanjima... ako reaguješ ljudski i skočiš za davljenikom,skačeš u svoju smrt... a, kako ostati na obali gledati? Preteška situacija i iskušenje. Mač sa dvije oštrice.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Socrates » 03 Jul 2018, 17:10

Aristotel bi rekao, u tom slucaju, da ne samo da je racionalno da ne skocis u vodu pomoci davljeniku, nego je I moralno.

Nisi ti odgovoran (?) samo za zivot davljenika nego i za svoj.
. . . . . . . . .

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Hurija » 06 Jul 2018, 22:05

Mislim da na nehumanizam utice genetika ,okolina ,mediji mnogo toga drustvo.nam je otislo gdje ne treba općenito biti human nije Inn
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2018, 14:29

Šokantan snimak iz BGD.
10 minuta čovjek je bez svijesti, teško povrijeđen od strane mlađe osobe, a nije jasno da li je iko pozvao policiju i hitnu.


Nokautirao muškarca ispred prodavnice u okolini Beograda, male su šanse da preživi (VIDEO)


U prepirci ispred prodavnice u naselju Stepa Stepanović nedaleko od Beograda povrijeđen je Lj.J. (60) nakon što ga je H. M. (55) udario rukom, pri čemu je šezdesetogodišnjak pao udarivši glavom u pločnik.

Prije onoga što se na sminku vidi, svađa muškaraca je počela u prodavnici gdje je H.M. udario Lj.J. čelom u lice.

Potom je oštećeni izašao ispred i nastavio sa dobacivanjem.

Muškarac (55) je u tom trenutku izlazio sa sinom (8) iz prodavnice i vjerovatno reagovao na dobacivanje muškarca.





Kako beogradske “Novosti” saznaju, nasilnik je vojni pilot u penziji.

Žrtva ima prelom lobanje sa nagnječenjem mozga i malim šansama da preživi.

H.M. je određeno policijsko zadržavanje do 48 sati, a tokom dana će biti priveden i tužiocu, pišu “Novosti”.

(NN/SB)



Ali, hajde to, nego na youtube je više afirmativnih komentara, koji odobravaju ovakav način rješavanja situacije, bez policije itd..

Bravo za pilota, sad ce pijanica (ako prezivi) da dvaput razmisli da li ce da pije
I sad ce covek zbog pijanog majmuna da najebe, jos sa detetom tu i ovaj ga provocira! Cccc..
Iskreno, ovakve pijanice ispred radnji stalno dobacuju ljudima i to bas ruzne stvari! Vredjaju i decu i devojcice. Ne znam tacno sta je u ovoj situaciji bilo, ali cisto sumnjam da je ovaj covek nasilnik, vojni pilot bivsi je u pitanju, pre bih rekao da je pijanica zasluzio batine. Tuzna je prica to sto su posledice bile tragicne i sto niko nije pruzio prvu pomoc ovom coveku...
E neka ga je lupio . Sto ne skrati jezicinu matora pjandura.
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Hurija » 30 Jul 2018, 16:42

:oklagija Primitivno je isto Ali na nasilje je dobro i uzvratiti bolje te poštuju
Ostalo je cutanje.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by srculence7 » 03 Nov 2018, 03:42

Dok god je ovakvih ljudi, ima nade za neki bolji svet :srce

Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Zasto se ne-humanizam desava ?

Post by Melek » 03 Nov 2018, 06:34

Osim onog zahuktavajuceg hanumizma sto sam pomenuo, ne-humaizam se desava jer svijet trazi belaja. Putin, Trump, Bolsonaro i tako to. Ljudi hoce da ginu u ratovima, da izgladnjuju jedni druge, da rasture klimu u amanet buducim narastajima i tako to. A ciklicki se kratkorocno opamete tek kad dobiju dovoljno po guzici. Takve su siroke narode mase :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests