Ljudski je kukati

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Ljudski je kukati

Post by komsija » 27 Oct 2011, 01:49

odavno sam na internetu i puno puta citam tudje komentare ali nesto mi je zaista zanimljivo
Kada se radi o temama koje su znacajne za nas zivot a posebno finansije mnogi kukaju kako im je tesko ovo ili ono
Zanimljivo je da sve kategorije kukaju, od onih siromasnih pa do onih bogatih
Svako iz svog razloga kuka....siromasni jer nemaju vise i ne mogu sebi mnogo toga obezbijediti a bogati kukaju kako imaju velike troskove
Kad god dodjem u BiH naslusam se kukanja a kad pogledam pojedince kako zive zakljucim da zive mnogo bolje nego mnogi Amerikanci
Garderoba je zaista odlicna, lijepe kuce, namjestaj po poslednjoj modi, najnoviji modeli mobitela, auta, puni su restorani i opet ih mnogo kuka
zasto je to tako?
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by blento59 » 27 Oct 2011, 02:24

boanska majka priroda
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by niska grana » 27 Oct 2011, 11:08

Zanimljivo baš, to bih i ja želio znati.
Uvijek se kukalo, često i čisto onako da se "ne urekne", ali čini se da danas više nego ikada nedostaje optimizma i pozitivnog stava.
Naročito je to izraženo kod nas, gdje optimistične ljude čak nerijetko smatarju budalama i luđacima.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Nela » 27 Oct 2011, 18:37

čovjeku u kuknjavi prođe život, a ne obazire se na lijepe trenutke koje mu život pruža i ne uživa u njima.
Činjenica je da u BiH većina naroda živi na rubu egzistencije, ali kad npr. dvoje počnu kukati a oboje rade, imaju zdravu djecu, kuću, auto dođe mi da ih nalupam.
Niko ne razmišlja o tome šta bi da se razboli pa ti onda ništa nije vrijedno. Sve materijalno se stekne nekad lakše, nekad teže i život čine upravo ti lošiji i bolji trenuci.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by sann » 14 Dec 2011, 22:59

svjedoci smo da u svakodnevnom zivotu cujemo bar nekog da to radi.....ne moram iz kuce ni izaci,dovoljno da sjednem za racunar... :DD

na zalost,takvi ljudi samo sebi prave gore...
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 00:35

Ljudima se cini da ih ljudi oko njih,ne razumiju pa zato kukaju.
A ima tu i osjecaj,da postoje potreba,da se njihova situacija,
malo bolje docara,kako bi bili sigurni,da ce sa "iznosenjem svog problema"
potpuno dojmiti slusaoca.
online

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Jaca » 15 Dec 2011, 00:41

ma jes ljudski al meni bude tesko ako nemogu pomoci
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by bmw » 15 Dec 2011, 08:52

Najvise se kuka zbog toga sto se "nema". Mozda je ljudski ali je cista glupost. Meni ide na zivce kad neko kuka (osim ako je bolestan, to je sasvim nesto drugo).
Kad bi svi kukali sto ovaj ili onaj ima vise, ne bi bilo osobe skoro na svijetu koja ne bi kukala. Zar nije ljepse biti zadovoljan s onim sto se ima i ...pogledaj
koliko njíh ima koji imaju manje od tebe pa nikad vise neces kukati. Hvaliti se isto tako ne valja. Jedanput, prije desetak godina sam se pohvalila kako sam ustedila sebi fino i vec je doslo njih desetak da trazi uzajam. Ja zaradila cisceci tudje kuce a oni "glade" i to im iz ponizenja raditi...covjece...lakse je kukati.... Ako se moze, najbolje je pokusati biti zadovoljan ili ako se nije, onda umjesto trositi snagu na kukanje, smisljati i uciniti sve kako bi popravio situaciju i osjecao se bolje.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by silence » 15 Dec 2011, 12:42

Nije ljudski kukati, nije lijepo ni onom ko se žali, a ni onom ko sluša :sok

Ako je riječ o materijalnom, ne treba kukati. Možemo da budemo nezadovoljni sa svim i svačim, ali zašto kukati? To ne pomaže, baca u depresiju.
Neko i ima, ali uvjek priželjkuje više, malo mu, pa onda počne da se žali.
Znam neke koji nemaju, ali su zadovoljni sa onim što imaju. Kažu da je to njihova nafaka.
Onaj ko se pokriva jorgonom onoliko koliko mu je dug, neće nikad kukati i biti nezadovoljan.
Treba samo uskladiti želje sa svojim mogućnostima.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Voljena » 15 Dec 2011, 13:04

nije ljudski kukati...bas kao sto silence kaze :ok
nit kukam nit volim one koji kukaju, teski kukavicluk :bua

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11735 times
Contact:
Status: Online

Re: Ljudski je kukati

Post by Maja » 15 Dec 2011, 13:26

Jednu kukavicu "trpim" 15 godina :D.

Čak u srednjoj školi gdje sam je upoznala uvijek je kukala kako ništa nije naučila, a ispitivat će je, pa dobije 5. Na faksu ona nikad ništa ne znaaaaa, pa svaki ispit položi. Zašto je otvoren prozor u sobi (kad dođe kod mene), ne da da se otvori prozor u autu, zaboliće je uho, pa ako ipak neko otvori ona stavi ruku na uho i ne možeš je gledati, pa zatvoriš prozor. Pa kuka kako ima 30 a nije se udala :D.
Kuka na kolege s posla, na bol u leđima koja je svako malo zafata ( a još nikad nije završila u krevetu) i da ne nabrajam. Al je ipak jedna divna duša i što je najvažnije nikad ne kuka zbog para iako živi sasvim prosječno.

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Bahra » 15 Dec 2011, 13:34

Meni ljudi vise ne kukaju, jer kad pocnu srezem im u korijenu pricu...i sad sam uboga rahat
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Olana.F
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 746
Joined: 19 Oct 2010, 00:37
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Olana.F » 15 Dec 2011, 14:35

Razumijem one koji stvarno nemaju pa zakukaju, mada baš ti koji zaista nemaju dovoljno sredstava za život i kukaju najmanje, nego se pomire s tim da nemaju pa se ponašaju shodno svojim prihodima.
Ja opet nikako ne podnosim one što kukaju iz drugih razloga i stalno se žale, recimo muž 'vaki, svekrva 'naka, stalno se frizira i,zamisli traži slušni aparat, pastorka donijela žohare u kuću, prljave joj čarape, troši previše, ne radi ništa, izležava se, ovo, ono! Takvom kuknjavom, osim što kukaju pokazuju i svoje velike tračarske sposobnosti, odnosno svoj nekarakter. Jedna takva me je predugo gušila, a ja sve to stoički podnosila, dok nisam shvatila o kakvoj se osobi radi pa je onako fino, glatko šutnula iz života za sva vremena! :pusi Jedno je požaliti se povremeno na nekoga ili na nešto, a sasvim je drugo svakodnevno kukati i žaliti se na sve i svakoga! :zubi

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by silence » 15 Dec 2011, 16:40

butterfly wrote:Meni ljudi vise ne kukaju, jer kad pocnu srezem im u korijenu pricu...i sad sam uboga rahat
Pametno, jako pametno. Ali nemoj im srezati priču. Prekini ih u razgovoru, pa počni i ti o nečem da kukaš, možeš čak i da izmisliš priču, pa neka vide kako to izgleda. :valja :valja
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by silence » 15 Dec 2011, 16:47

Krokodil Behko wrote:Ljudima se cini da ih ljudi oko njih,ne razumiju pa zato kukaju.
A ima tu i osjecaj,da postoje potreba,da se njihova situacija,
malo bolje docara,kako bi bili sigurni,da ce sa "iznosenjem svog problema"
potpuno dojmiti slusaoca.
Jao, Behko, a znaš li šta je u svemu najgore. U svemu tome su šlag suze.
Suze su te koje začine cijelu priču, pa se onda na drugoj strani izazove veliko sažaljenje.
Znaš li šta ja mislim. Cilj takvih osoba je da izazovu sažaljenje. A kada se sažaljenje izazove, onda nastupa na scenu manipulacija.
Ja sam došla do zaključka da se treba jako čuvati osoba koje kukaju.
Uvjek su sposobne da iz svoje kuknjave izvuku za sebe neku korist, a da druga strana to i ne primjeti. :D
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Olana.F
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 746
Joined: 19 Oct 2010, 00:37
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Olana.F » 15 Dec 2011, 17:58

butterfly wrote:Meni ljudi vise ne kukaju, jer kad pocnu srezem im u korijenu pricu...i sad sam uboga rahat
Baš tako, u Boga sam rahat što više ne slušam žalopojke o tome kako je muž ne voli, kako je ne primjećuje, kako je pastorka došla da živi kod nje, a ona je na kraju istjerala napolje,jer je mala mrzi, a u stvari ona je ta koja mrzi, prije svega sebe pa onda i sve oko sebe ...ma nema šta se ja nisam naslušala i šta sve nije ispričala samo da bi izazvala moje sažaljenje i, moram priznati da je bila uspjela, čak sam predugo vjerovala da je to sve baš tako kao što priča, ali kad mi je ispričala da se spetljala s oženjenim čovjekom, koji se jedva na kraju iskoprcao iz te veze, shvatila sam da se radi o osobi bez karaktera, običnoj tračari i petljancu, a ponajviše o manipulatorici koja, što me ni najmanje ne čudi, osim mene nije imala niti jednu prijateljicu, pa ni poznanicu! Sve je to bilo sasvim dovoljno da je za sva vremena maknem iz svoga života.
Sad, hvala Bogu već dugo ne slušam svakodnevne jadikovke :stop i dugo sam se pitala kako sam mogla sebi dopustiti takvo što, da me jedna tračara i manipulatorica godinama maltretira svojim petljavinama i kuknjavom...ali uvijek je bilo, svako zlo, za neko dobro! :D
Last edited by Olana.F on 15 Dec 2011, 18:59, edited 1 time in total.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 18:46

silence wrote:
Krokodil Behko wrote:Ljudima se cini da ih ljudi oko njih,ne razumiju pa zato kukaju.
A ima tu i osjecaj,da postoje potreba,da se njihova situacija,
malo bolje docara,kako bi bili sigurni,da ce sa "iznosenjem svog problema"
potpuno dojmiti slusaoca.
Jao, Behko, a znaš li šta je u svemu najgore. U svemu tome su šlag suze.
Suze su te koje začine cijelu priču, pa se onda na drugoj strani izazove veliko sažaljenje.
Znaš li šta ja mislim. Cilj takvih osoba je da izazovu sažaljenje. A kada se sažaljenje izazove, onda nastupa na scenu manipulacija.
Ja sam došla do zaključka da se treba jako čuvati osoba koje kukaju.
Uvjek su sposobne da iz svoje kuknjave izvuku za sebe neku korist, a da druga strana to i ne primjeti. :D
Ja taj problem nemam. Fino se pretvaram da slusam i s vremena na vrijeme,kazem ono cuveno: "ja" ili "aha". I kad zavrsi sa svojim "izlaganjem",pitam ga/ju " nesto neodredjeno. Bilo sta,samo da okrenem pricu. I cim pocne odgovarati na to,ja zaboravim sve sto je nakukano i iskukano. Ne mahalam nista. Taman posla,da pamtim tudje brige i probleme. Puna mi kapa i mojih problema. A pogotovo,da prepricavam. Mislim,da uvijek imam izbor,boljih tema kad sam u komunikaciji sa ljudima od toga.
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by silence » 15 Dec 2011, 18:51

Krokodil Behko wrote:
silence wrote:
Krokodil Behko wrote:Ljudima se cini da ih ljudi oko njih,ne razumiju pa zato kukaju.
A ima tu i osjecaj,da postoje potreba,da se njihova situacija,
malo bolje docara,kako bi bili sigurni,da ce sa "iznosenjem svog problema"
potpuno dojmiti slusaoca.
Jao, Behko, a znaš li šta je u svemu najgore. U svemu tome su šlag suze.
Suze su te koje začine cijelu priču, pa se onda na drugoj strani izazove veliko sažaljenje.
Znaš li šta ja mislim. Cilj takvih osoba je da izazovu sažaljenje. A kada se sažaljenje izazove, onda nastupa na scenu manipulacija.
Ja sam došla do zaključka da se treba jako čuvati osoba koje kukaju.
Uvjek su sposobne da iz svoje kuknjave izvuku za sebe neku korist, a da druga strana to i ne primjeti. :D
Ja taj problem nemam. Fino se pretvaram da slusam i s vremena na vrijeme,kazem ono cuveno: "ja" ili "aha". I kad zavrsi sa svojim "izlaganjem",pitam ga/ju " nesto neodredjeno. Bilo sta,samo da okrenem pricu. I cim pocne odgovarati na to,ja zaboravim sve sto je nakukano i iskukano. Ne mahalam nista. Taman posla,da pamtim tudje brige i probleme. Puna mi kapa i mojih problema. A pogotovo,da prepricavam. Mislim,da uvijek imam izbor,boljih tema kad sam u komunikaciji sa ljudima od toga.
Vidiš, tu ti zavidim. Imaš muško srce, a ženska srca su ranjiva.
Ja kada vidim da neko plače, iste sekunde mi se plače.

Moraću i ja ubuduće da tako postupim.
Uostalom šta će mi tuđa negativna energija. :zid :zid :zid
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Bahra » 15 Dec 2011, 21:19

silence wrote:
butterfly wrote:Meni ljudi vise ne kukaju, jer kad pocnu srezem im u korijenu pricu...i sad sam uboga rahat
Pametno, jako pametno. Ali nemoj im srezati priču. Prekini ih u razgovoru, pa počni i ti o nečem da kukaš, možeš čak i da izmisliš priču, pa neka vide kako to izgleda. :valja :valja
Kukala bih ja samo da znam,ali odkada znam za sebe mama me ucila da ne valja kukati, jer kao iskukaces sebi nesto.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by silence » 15 Dec 2011, 21:21

butterfly wrote:
silence wrote:
butterfly wrote:Meni ljudi vise ne kukaju, jer kad pocnu srezem im u korijenu pricu...i sad sam uboga rahat
Pametno, jako pametno. Ali nemoj im srezati priču. Prekini ih u razgovoru, pa počni i ti o nečem da kukaš, možeš čak i da izmisliš priču, pa neka vide kako to izgleda. :valja :valja
Kukala bih ja samo da znam,ali odkada znam za sebe mama me ucila da ne valja kukati, jer kao iskukaces sebi nesto.
Da, znam i ja za tu izreku: "Ko kuka, iskuka." Stara narodna mudrost. Sigurno nije bez razloga izrečena.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests