Ljudski je kukati

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Heidi » 15 Dec 2011, 21:29

ja sve citam: ljudski je kuhati ...rekoh, ajd ti Heidi odavde :D.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96433
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Rum » 15 Dec 2011, 21:55

Ja i narod vicemo, vicemo i vicemo, i viceeeeeeeemo ...
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120416
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6974 times
Been thanked: 7903 times
Status: Online

Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2012, 20:59

Image

Umjesto da se stalno žalite na svoje zdravlje, počnite govoriti da vam je dobro i da ste zdravi! Naučnici tvrde da će vam takav stav pomoći da duže živite.

Često se žalite na vlastito zdravlje? Uvijek vas nešto boli? Nema dana da vas ne muči glavobolja? Umjesto da stalno govorite o tome kako vam je zdravlje loše, promijenite stav i hvalite se svojim dobrim zdravstvenim stanjem. Zašto? Tako ćete sebi osigurati dug i sretan život.

Sve to potvrdilo je najnovije istraživanje, piše Medicalxpress.com. Naime, ispitanici koji su učestvovali u istraživanju, a koji su izjavili da se osjećaju prilično dobro, imali su manji rizik od smrti od onih koji su rekli da im je loše. Naučnici su prilikom procjene dugovječnosti u obzir uzeli i rizične faktore poput pušenja, hroničnih bolesti i visokog krvnog pritiska.

'Naši rezultati pokazuju da ljudi koji pozitivno govore o svojem zdravlju, imaju veće šanse produžiti se život i poboljšati sebi zdravlje. Preduslov za to je da su zadovoljni sobom i životom, a i to je pitanje stava i ličnog odabira. Ključ je u optimizmu', istakao je David Fäh, sa Univerziteta Zuerich, prenosi Tportal.

Ovo nije prvo istraživanje koje je potvrdilo da pozitivno razmišljanje zaista donosi pozitivne rezultate. Ali, optimizam treba živjeti svakodnevno da bi se mogli vidjeti pozitivni rezultati. Žaljenje na vlastito zdravstveno stanje zaista ne mijenja situaciju posebno jer se ljudi žale porodicama i prijateljima koji im ionako ne mogu pomoći.
online

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by merylin » 13 Feb 2012, 21:08

Sjetila sam se svoga rahmetli pradjeda,dozivjeo je 98 godina ali cio zivot ili barem od kako sam znala za njega zalio se na zdravlje.Uvijek je bila krpa neka zavezana oko glave,boljelo ga sve i kada nije...stoga smo skovali plan,posto je bio neuk lako bi ga prevarili Saharinom :D. ,pukne prica da ce mu poslije te tabletice odmah biti bolje i bude zaista :hihi barem je tako govorio...
Stvar je psihe,sto vise sebe ubjedjujemo da nam je lose,najlosije :hihi ...zaista nam tako i jeste!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

Blackhawk
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Blackhawk » 13 Feb 2012, 21:13

Radili su cak i analizu, sad ne znam koji naucnici i gdje, ali davali su osobama koje boli glava ili nesto, tabletu kao namjenjenu za tu bol.. ali bili obicni neki vitamini bezveze nesto... I svi su kasnije rekli da ih proslo od tih tableta.. Znaci sama psiha je djelovala na njih i da je bol prestao.. Ja uvijek kazem dobro mi je.. cak i kad boli ali uvijek ima neki nacin da to prodje samo od sebe, bez upotrebe tableta ili neceg slicnog..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Maja » 13 Feb 2012, 22:16

Ma meni se čini da baš ti koji se non stop žale žive jako dugo.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by silence » 13 Feb 2012, 22:24

Maja wrote:Ma meni se čini da baš ti koji se non stop žale žive jako dugo.

:valja :valja :valja

To ti je Majo recept za dug život. Izbaciti iz sebe negativno i prenijeti na drugu stranu - slušaoca.
Stvarno sam čitala o tome da se te osobe poslije svojih jadikovki osjećaju puno bolje. Ustvari oni pričajući o svojim bolestima crpe pozitivnu energiju na drugoj strani, a ova druga strana se poslije osjeća iscrpljeno jer im je uzeta energija, a napunili su se negativnosti od druge strane, da nisu ni svjesni toga. :sok

Da li je neko primjetio da mu je slabo poslije nečijih jadikovki? :lupa
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Heidi » 13 Feb 2012, 22:27

mene tako uniste...maiku mu, kao da sam ja zid placa... :zijeva
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Zagorka » 14 Feb 2012, 15:48

jao moj djever u crno vas zavije nakon pola sata sjedenja s njim :lupa :lup dodje mi da se necim odalamim ali samo da prestanem slusati...nema dana da njega ne boli glava,ruka,noga,ako ima aknicu,to je sigurno pocetak osipa,ako ga zigne zeludac,čir ima 100%,on sam sebi dijagnozu uradi...
stalno mu se cini da mu je natekla ruka,ili ga kicma hvata,nesto ga glava satire..... :help

doktori sigurno nisu dobro uradili nalaze,nemaju oni pojma,njemu je sigurno nesto,kad ga stalno nesto boli :lupa

osim toga zali se na posao(btw kancelarijski)platu,sefa,direktora,vlasnika,radnog kolegu,vremenske uvjete,komsiluk,rodbinu....
pitate li se jos uvijek zasto se rijetko posjecujemo :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Maja » 15 Feb 2012, 12:06

Meni je smiješan sestrin svekar.
Čim sjedne počne nešto uzdisati, protezati se, tiho jaukati...samo da ga mi upitamo šta mu je, pa da se požali.
Stalno ga bole leđa, noga... Nešto se ko pazi, neće da jede masno... A ko bure.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by String » 15 Feb 2012, 15:41

Hipohondrija.... zale se zato sto ce poslije da obole pa ce ih kao samo hodza neki moci izlijeciti...a onda pare uzeti u ime nekakvog tamo "Boga"...ne znam ni ja koliko ih vise ima...mislim da su u FBiH 3 konstitutivna "Boga"... :zao
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Zagorka » 15 Feb 2012, 17:27

Ugledajte se na stringa :djed covjek nagazio/ograiso pa se ne zali :cudi ...ide dalje :naja
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Zagorka » 15 Feb 2012, 19:53

p.s. jeste li gledali onu izetovu "audiciju"kad ode sefika pa on ispituje kandidatkinje za posao :valja
kaze jedna,vadeci tablete:uh,ove su mi za secer,ove za stitnu,ove za gastritis,ove za vene,on se laća telefona i govori:
"de ti da ja tebi odmah hitnu zovnem" :haha
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by alma75 » 15 Feb 2012, 23:32

madam Bovary wrote:jao moj djever u crno vas zavije nakon pola sata sjedenja s njim :lupa :lup dodje mi da se necim odalamim ali samo da prestanem slusati...nema dana da njega ne boli glava,ruka,noga,ako ima aknicu,to je sigurno pocetak osipa,ako ga zigne zeludac,čir ima 100%,on sam sebi dijagnozu uradi...
stalno mu se cini da mu je natekla ruka,ili ga kicma hvata,nesto ga glava satire..... :help

doktori sigurno nisu dobro uradili nalaze,nemaju oni pojma,njemu je sigurno nesto,kad ga stalno nesto boli :lupa

osim toga zali se na posao(btw kancelarijski)platu,sefa,direktora,vlasnika,radnog kolegu,vremenske uvjete,komsiluk,rodbinu....
pitate li se jos uvijek zasto se rijetko posjecujemo :cudi
Imam i ja jednu blisku osobu, ma isto ovako, tačno mi nema idućih 7 dana napretka kad se ove priče naslušam... :puca

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Zagorka » 15 Feb 2012, 23:40

alma75 wrote:
madam Bovary wrote:jao moj djever u crno vas zavije nakon pola sata sjedenja s njim :lupa :lup dodje mi da se necim odalamim ali samo da prestanem slusati...nema dana da njega ne boli glava,ruka,noga,ako ima aknicu,to je sigurno pocetak osipa,ako ga zigne zeludac,čir ima 100%,on sam sebi dijagnozu uradi...
stalno mu se cini da mu je natekla ruka,ili ga kicma hvata,nesto ga glava satire..... :help

doktori sigurno nisu dobro uradili nalaze,nemaju oni pojma,njemu je sigurno nesto,kad ga stalno nesto boli :lupa

osim toga zali se na posao(btw kancelarijski)platu,sefa,direktora,vlasnika,radnog kolegu,vremenske uvjete,komsiluk,rodbinu....
pitate li se jos uvijek zasto se rijetko posjecujemo :cudi
Imam i ja jednu blisku osobu, ma isto ovako, tačno mi nema idućih 7 dana napretka kad se ove priče naslušam... :puca
kako je to fino :lup odvesti nekog ko je u depri da posjedi s njima,za pola sata bi se covjek sa balkona bacio,garant...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by gejsha » 12 Mar 2013, 20:52

Ljudsko nezadovoljstvo. Nezahvalnost.
Mrzim kukanje, a ako mi se to i desi ikada u životu, čim čujem narednu vijest o nekoj siromašnoj porodici odmah se poklopim.
U našem gradu najpoznatiji ljudi koji kukaju su oni koji rade u najboljoj firmi. Jednostavno su na takvom glasu, ima i izuzetaka, ali većina njih kuka :lupa
Imam jednu prijateljicu čiji otac radi u toj firmi, a uz to još imaju i nešto privatno.
Također poznajem i njenog brata, jer se druži s mojim momkom.
Njih dvoje u posljednje dvije godine konstantno kukaju, i ja i momak smo to primjetili, a i ostali naravno.
To je kada narod daje pare za gluposti.. ali opet kada ti njih slušaš ne možeš da vjeruješ da se radi o porodici sa tim primanjima.
Ta moja prijateljica je uvijek bila darežljiva, ali ovo u šta se pretvorila je zaista nevjerovatno. Ne mogu to da slušam.
A to su sve roditelji krivi, vjerovatno im oni u zadnje vrijeme pune glavu.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

Blackhawk
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Blackhawk » 13 Mar 2013, 09:02

Naravno da uvijek kukaju oni sto vise imaju nego oni sto nemaju skoro nista...

Jednostavno, ljudi imaju vise para, i trose na bezvezne stvar, veci su racuni, i sve drugo.. i kad se sve to rijesi nema para i onda kukaju kako nevalja zivot, kako ovo kako ono...
U Bosni, bilo ko da radi, i da ima redovnu platu, moze zivjeti koliko toliko solidno bez da kuka..
Ja uvijek kazem imam hvala Bogu, pa bilo da imam marku u dzepu, ili 10 ili mozda 100... A kad imam 2, jedna mi je vec viska, i gledam da kome dam..
Trenutno ja ne radim, ali recimo moj buraz koji radi dodje meni i pita imas li u zajam daj mi... I ja mu dam, i svi se cude otkud meni a nigdje neradim...
Treba se biti neopterecen novcem, i kad ga imas i kad ga nemas.. Kad imas, ne zuriti da sto prije potrosis nego razmisliti koji su prioriteti i gdje najbolje je da ga utrosis.. I kad tako razmisljas. nema kukanja...

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by hojla » 13 Mar 2013, 09:11

ima ona narodna....
ko kuka da nema ..... uzmi mu sigurno ima previše
ko šuti ....podaj mu .....sigurno mu treba

ja vala uvijek kažem dobro je....
jaranima drago a dušmani nek crknu...od muke
Our solution mind revolution

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Ljudski je kukati

Post by Lanci » 13 Mar 2013, 12:06

Pa ne znam ja mislim da je kukanje odraz realnog stanja u društvu a kako je svugdje isto ne znam kolike šanse mladi ljudi imaju ostvariti kvalitetan život...neovisno o obrazovanju.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto je loše stalno se žaliti na vlastito zdravlje?

Post by Zagorka » 14 Mar 2013, 23:11

Zagorka wrote:jao moj djever u crno vas zavije nakon pola sata sjedenja s njim :lupa :lup dodje mi da se necim odalamim ali samo da prestanem slusati...nema dana da njega ne boli glava,ruka,noga,ako ima aknicu,to je sigurno pocetak osipa,ako ga zigne zeludac,čir ima 100%,on sam sebi dijagnozu uradi...
stalno mu se cini da mu je natekla ruka,ili ga kicma hvata,nesto ga glava satire..... :help

doktori sigurno nisu dobro uradili nalaze,nemaju oni pojma,njemu je sigurno nesto,kad ga stalno nesto boli :lupa

osim toga zali se na posao(btw kancelarijski)platu,sefa,direktora,vlasnika,radnog kolegu,vremenske uvjete,komsiluk,rodbinu....
pitate li se jos uvijek zasto se rijetko posjecujemo :cudi
samo da kazem-stanje nepromijenjeno :oo :123
:ubihse :andjeo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests