srčana inteligencija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: srčana inteligencija

Post by Venera » 04 Dec 2018, 15:20

Socrates wrote: 04 Dec 2018, 15:17 Nisam našao na našem.

The heart has its own pacemaker independent of the brain. As long as it has oxygen, it continues to beat. The heart could actually be removed from the body, placed in saline solution, given oxygen, and still continue to beat. This is why although the brain is dead, the heart continues to beat.
da, a snaga magnetnog polja srca je takodjer izuzetno visa od magentnog polja mozga :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: srčana inteligencija

Post by Venera » 04 Dec 2018, 15:22

lejlamo wrote: 04 Dec 2018, 15:19
statebriga wrote: 04 Dec 2018, 15:14
lejlamo wrote: 04 Dec 2018, 15:03 rekoh, dvosmjerno je...svi organski sistemi su međusobno i kao cjelina koherentni, znamo šta se dogodi kada nešto ispadne iz kolosijeka...svi imaju svoja zaduženja, šalju jedni drugima impulse, luče hormone, blabla...ali onaj glavni nadgleda....pod uticajem onoga što mozak procesuira srce se ili uzbudi ili smiri....ne bih rekla da je obrnuto.
jel', kad nešto ugledam, prvi mozak dobije info o tome....pa onda redom šalje impulse...a ovi povratne info i to tako dok nafaku ne izjedemo.
ali, npr. kemijski (balans ili nemanje balnas) tijela upravo utice na rad mozga :hm

osobe koje pate od npr. depresije , ne mogu mozgom kontorlirati depresivne emocije, a koje su uzrok kemijskog nebalansa :hm

istna, mozak nije naucno istrazena teritorija, tog su svijesni strucnjaci , no nisma primjetila njiove tvrdnje da mozak uvijek ima primarnu ulogu :hm
ma ja to laički, naravno, ko i ti...ne kažem da je ispravno...no, meni, na osnovu onoga što znam, nekako logično. a, haj ga znaj. :hihi
relacija je kompleksna ( kategorija), kao i sve u zivotu, ma kako mi pokusavali reci da je nesto logicno, je opet nelogicno tvrditi da je nesto logicno, ako nemamo dovoljno naucnih dokaza :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: srčana inteligencija

Post by Socrates » 04 Dec 2018, 15:27

Ne znamo mi gdje će nauka dalje da napreduje i na ovom polju.

Srce je čudan organ. :srce
. . . . . . . . .

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95676
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33895 times
Been thanked: 20671 times
Contact:
Status: Online

Re: srčana inteligencija

Post by Rum » 04 Dec 2018, 15:27

srce je misic
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: srčana inteligencija

Post by Socrates » 04 Dec 2018, 15:55

Kad je Descartes rekao "Mislim, dakle postojim", možda jednostavno nije imao dovoljno podataka da proširi tu tvrdnju i na teritoriju onoga što zovemo dušom. :cudi

Doduše, čak i filozofija je imala mnogo agresivnih odgovora na ovu njegovu čuvenu.

Ko može uopste da tvrdi da je ono sto mi zovemo dušom nepostojeće? Čudne smo mi životinje i to će nam nauka i dokazati u budućnosti.

Ljudi koji su "brain dead", dakle legalno i medicinski deklarirani kao mrtvi, ali srce im još uvijek kuca, možda ipak postoje, u inat Descartesu. :p

Mada i sam on kaže da je to njegovo bilo jedini razuman način da dokaže da postoji, a ne i završna riječ o postojanju.

Završnu riječ daje nauka.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests