FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by MunDzi » 14 May 2021, 14:56

A da probas nasut kafe u haparat? :hihi

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15284 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by HAVANA » 14 May 2021, 14:59

MunDzi wrote: 14 May 2021, 14:56 A da probas nasut kafe u haparat? :hihi
Ne mogu bona ni otvorit. Ima firma koja to radi. Njihovo. Ja ubacim parica i izadje kafica. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by MunDzi » 14 May 2021, 15:05

HAVANA wrote: 14 May 2021, 14:59
MunDzi wrote: 14 May 2021, 14:56 A da probas nasut kafe u haparat? :hihi
Ne mogu bona ni otvorit. Ima firma koja to radi. Njihovo. Ja ubacim parica i izadje kafica. :cudi
Pa sta ce ti to bolan.
Zar ti tesko imati kuhac i kafu mutavac?

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15284 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by HAVANA » 14 May 2021, 15:07

MunDzi wrote: 14 May 2021, 15:05
HAVANA wrote: 14 May 2021, 14:59

Ne mogu bona ni otvorit. Ima firma koja to radi. Njihovo. Ja ubacim parica i izadje kafica. :cudi
Pa sta ce ti to bolan.
Zar ti tesko imati kuhac i kafu mutavac?
Nisam ba kuharica. Udje mi dnevno 50 ljudi. I svi kafu. Znas bosnu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43004
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14203 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Masamune » 14 May 2021, 15:07

Naseef Mushroom wrote: 14 May 2021, 14:53
MarlboroGold wrote: 14 May 2021, 14:14 Pa nije tebi ni namjenjena njihova muzika. Ne slusam ih ni ja. Znam mozda 1-2 pjesme koje su se vrtile u kaficima itd. i to je sve. Ne svrstavam ni ja to u kvalitetnu muziku niti sam ikad. Ali tekstovi im se ne mogu osporiti po pitanju ukazivanja na probleme u BiH sa kojima se mnogi ljudi suocavaju i to je cinjenica bez obzira sto drece na mikrofone. Uostalom mnoga raja i to mladji ih slusaju. I to je bitan faktor.
Pa nije ni Tupac pravio muziku namjenjenu meni pa je čovjek imao par super tekstova koji imaju veze sa problemima Afroamerikanaca pa i šire.
Ja sam čuo za jedno 10 pjesama od Dubioze, većinom slučajno na TV kanalima između dvije emisije ili za vrijeme poluvremena utakmice ili na radiu i nema nijedne pjesme gdje bi rekao "Kako su današnje društvo i vlast dobro opisali", pa više ima talenta i pogađa više u srž naše forumanje.

Ako ćemo baš govoriti kome je šta namjenjeno, pa prije 15-20 godina su Edo Maajka i Frenkie pravili muzilu za identičnu dob i tipu omladine pa je se moglo naći par fantastičnih tekstova.
Ovi danas veoma tanko i uglavnom kreveljenje.
I dubioza je na sceni bar 10 godina ako ne i vise. U zivotu su jer ima raje koja ih slusa. I meni je kreveljenje ono od Jale i Bube, ali razumijem da ima masa omladine koja ih slusa. Tako je kako je. Ali to nije poenta mog pisanja. Mrsko mi je dalje o ovome.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43004
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14203 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Masamune » 14 May 2021, 15:09

HAVANA wrote: 14 May 2021, 15:07
MunDzi wrote: 14 May 2021, 15:05

Pa sta ce ti to bolan.
Zar ti tesko imati kuhac i kafu mutavac?
Nisam ba kuharica. Udje mi dnevno 50 ljudi. I svi kafu. Znas bosnu...
Pravis li im baklave? :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15284 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by HAVANA » 14 May 2021, 15:10

MarlboroGold wrote: 14 May 2021, 15:09
HAVANA wrote: 14 May 2021, 15:07

Nisam ba kuharica. Udje mi dnevno 50 ljudi. I svi kafu. Znas bosnu...
Pravis li im baklave? :oo
Ko pare izbroji i na sampitu ga vodim, u luna park, sta god hoce.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by MunDzi » 14 May 2021, 15:11

HAVANA wrote: 14 May 2021, 15:07
MunDzi wrote: 14 May 2021, 15:05

Pa sta ce ti to bolan.
Zar ti tesko imati kuhac i kafu mutavac?
Nisam ba kuharica. Udje mi dnevno 50 ljudi. I svi kafu. Znas bosnu...
Pa nisi kafic.
Neces im ti praviti kafe, samo sebi.
Oni nek si nose termosku sa sobom. :D.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Naseef Mushroom » 14 May 2021, 15:23

Odraz wrote: 14 May 2021, 14:34
Naseef Mushroom wrote: 14 May 2021, 11:46
Ono jučer što je Bakir dijelio bajrambanku, to je dokaz da SDA iako ima grešaka i nekoliko tačaka gdje se mogu kritikovati da Bakir i SDA ipak nisu omraženi koliko ih žele FGRovci predstaviti. Kada se pročitaju komentari rekao bi čovjek da Bakir ne bi živ ostao od jaja koja bi ga gađali ili ne daj Bože još gore.
Kada se pročitaju ti FGR komentari o Bakiru i onda se pogledaju slike iz realnog života poput Bakira za Bajram onda je očigledno da komentari ne odgovaraju realnosti. Onda je najlakše reći da su to njegovi jer se ne želi priznati da su forumi paralelni univerzum.

To za tjeranje omladine od strane SDA je običan spin. Da je otišlo omladine je istina međutim puno toga ima veze sa globalizacijom i olakšanim uslovima za odlazak kao npr. balkanskim zakonom za odlazak u Njemačku. Rijetko će koji dobar majstor koji i BiH zarađuje 1200km odoljeti da ne pokuša u Njemačku isti posao gdje će zaraditi najmanje 3000 eura bar na 5 godina.
Njemačka je ovdje puna stranaca iz država koje su daleko isped BiH.
Kriviti SDA za odlazak omladine i radne snage u doba kada je olakšan odlazak je u rangu kada Čović krivi Bošnjake za odlazak Hrvata zbog majorizacije a svi su svjesni olakšanog odlaska ako imaš hrvatski pasoš.

Eno u jutarnjem programu Batka za vrijeme prvog talasa pandemije se javljali doktori iz arapskih emirata, tamo su plate boli glava, je li i za to kriva Sebija ili je možda do medicinskih radnika koji su dobili erekciju kada su pročitali koliko doktori tamo zarađuju?
Ali ne, valja se nekako obraz sačuvati kada moraš bolesnom narodu se opravdati da si bez protesta i demonstracije otišao jer je zinula guzica za parama pošto je to važnije od ljudskih života pa svali na Sebiju, stranku ili šta god već
:haha

Joj analize prekinu me od smijeha ... :plavi :plavi :plavi
Podijelio Bakir bajram-banku ... i sad treba sav kriminal zaboraviti ... :plavi :plavi :plavi
Najgore sto si se izvukao u njemacku i odatle mudrujes, veze nemas sta se u Bosni desava, misljenje ti kreirano od stranackih informatora ... to neki kompleks identiteta, kao ako se trudis da pravdas SDA kao veci si bosnjak sta li? :kafa
Ta vaša FGR šuplja više ne prolazi a evo zašto.
To je možda važilo za one dezertere koji su dodir sa Bosnom i Hercegovinom imali samo preko novina Avaz i Ljiljan.
U međuvremenu je 26 godina prošlo iza rata, masa naroda je otišla u tih 26 godina što znaju veoma dobro stanje na terenu, evo ja sam otišao tek prije nekoliko godina i navraćam redovno (eto me za 2 sedmice opet u BiH :) ), danas imas zahvaljujući internetu razne portale gdje si uvijek u toku šta se dešava, kroz IPTV su razni BH kanali dostupni, naravno mislim vijesti na tim kanalima.
Ukratko, zahvaljujući modernom dobu, ti jedino možes imati prednosti nad drugima što se tiče opstine u kojoj živiš ali što se tiče ostatka BiH neko iz Argentine je jednako upućen u dešavanja kao i ti što živiš u BiH.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Chloe » 14 May 2021, 15:25

:hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Melek » 14 May 2021, 15:36

Ma ne moraš biti rocket scientist da znaš šta se tamo dešava. Pod broj jedan se u stvari ništa ne dešava a pod broj dva se puno drame pravi. Teatar neki. Jedino Havana gradi i renovira i Sejo udjeljuje bakšiše naokolo. Njih dva jedino priznam :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5888
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 174 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by bosnjakinja » 14 May 2021, 15:37

Odraz wrote: 14 May 2021, 14:55 Taj termin "fina gradska raja" nije izmislila SDA, taj termin postoji u svakom nasem gradu i tako se vole zvati starosjedioci Tuzle, Mostara, Zenice, i odnosi se na one fine uljudne gradjane, koji su dobri sa svojim komsijama. FGR kao pogrdna rijec je SDA-ovska manipulacija, pokusaj omalovazavanja gradske elite, odnosno rodjenih sarajlija u ovom slucaju, a sto se vuce od pocetka vladavine SDA, i dovodjenja stanovnika iz ruralnih sredina kao svojih sigurnih glasaca, koji su im vjecno zahvalni jer su planinske kote i cuvanje ovaca zamijenili za stanove u gradu od izbjeglih srba. SDA sigurno gubi glasove u Sarajevu kod gradjana, ovih skolovanih i samomislecih, i zato ih treba ocrniti, to je sva prica - seljaci protiv gradjana u njihovom gradu, da otjeraju ovo malo inteligencije koja je ostala jer je vlast draga. Kad skolovani odu mozete se posrat na to sto ostane. :kafa
Vidi se koliko smo malogradjani na zapadu to nisam vidjela niti je elitno zivjet u gradu...krema drustva ima van grada kuce

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43004
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14203 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Masamune » 14 May 2021, 15:51

Teatar je kad i vi tamo u inostranstvu kukate kao da vam je gore nego svima nama.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15284 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by HAVANA » 14 May 2021, 16:02

Melek wrote: 14 May 2021, 15:36 Ma ne moraš biti rocket scientist da znaš šta se tamo dešava. Pod broj jedan se u stvari ništa ne dešava a pod broj dva se puno drame pravi. Teatar neki. Jedino Havana gradi i renovira i Sejo udjeljuje bakšiše naokolo. Njih dva jedino priznam :ok
Ma havana sere po forumu a sejo javno cirkuza.Rade ba ljudi itekako al nema ih po ovim kinima...O sebi se zabavili.Ja da sam vani i da citam samo forum i portale,kupio bi pusku i evakuiro mater.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by insomnia » 14 May 2021, 17:19

HAVANA wrote: 14 May 2021, 16:02
Melek wrote: 14 May 2021, 15:36 Ma ne moraš biti rocket scientist da znaš šta se tamo dešava. Pod broj jedan se u stvari ništa ne dešava a pod broj dva se puno drame pravi. Teatar neki. Jedino Havana gradi i renovira i Sejo udjeljuje bakšiše naokolo. Njih dva jedino priznam :ok
Ma havana sere po forumu a sejo javno cirkuza.Rade ba ljudi itekako al nema ih po ovim kinima...O sebi se zabavili.Ja da sam vani i da citam samo forum i portale,kupio bi pusku i evakuiro mater.
Atif kaze da bi trebalo
General Armije BiH Atif Dudaković je u Luksemburgu na skupu Bošnjaka, posvećenom Srebrenici, pozvao mlade Bošnjake da se naoružaju. Okupljenima je rekao da su Bošnjaci “olako napustili služenje vojnog roka“ i poručio da svaki Bošnjak sa 17 godina mora sebi da kupi ’alfa uniformu‘, čizme, vreću za spavanje i ranac. "Kao što imamo fizičku kulturu, radnu kulturu, kulturu ishrane, mi moramo razvijati kulturu pamćenja i kulturu odbrane“, rekao je Dudaković.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Melek » 14 May 2021, 17:24

Pušku imam, mater me se odrekla, jedini mi je problem da ja forumam dok radim :hm

Medjutim, ne fali meni puno da se spustim ponovo dole i mlatim, zlu ne trebalo. Ionako sam sit svega :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Chloe » 14 May 2021, 17:31

Odraz wrote: 14 May 2021, 14:55 Taj termin "fina gradska raja" nije izmislila SDA, taj termin postoji u svakom nasem gradu i tako se vole zvati starosjedioci Tuzle, Mostara, Zenice, i odnosi se na one fine uljudne gradjane, koji su dobri sa svojim komsijama. FGR kao pogrdna rijec je SDA-ovska manipulacija, pokusaj omalovazavanja gradske elite, odnosno rodjenih sarajlija u ovom slucaju, a sto se vuce od pocetka vladavine SDA, i dovodjenja stanovnika iz ruralnih sredina kao svojih sigurnih glasaca, koji su im vjecno zahvalni jer su planinske kote i cuvanje ovaca zamijenili za stanove u gradu od izbjeglih srba. SDA sigurno gubi glasove u Sarajevu kod gradjana, ovih skolovanih i samomislecih, i zato ih treba ocrniti, to je sva prica - seljaci protiv gradjana u njihovom gradu, da otjeraju ovo malo inteligencije koja je ostala jer je vlast draga. Kad skolovani odu mozete se posrat na to sto ostane. :kafa
I u ovom kontekstu mi je bezveze, umišljeno I ufurano.

Baš zbog tih preseravanja nekakvih ko fol gradjana, vragova, kažem da sam SELJANKA ... :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Lavlje_srce » 14 May 2021, 22:33

Naseef Mushroom wrote: 14 May 2021, 09:11
Lavlje_srce wrote: 12 May 2021, 20:50 Procitah cijelu temu i potpis na ova tri posta. Da je bilo vise FGR - rata nikad ne bi ni bilo, jer se SDS, HDZ I SDA nikad ne bi ni zacele. Ne bi bilo 'zavadi pa vladaj', ne bi bilo prebrojavanja krvnih zrnaca jer ih ne bi imao ko brojati, ne bi bilo krvi do koljena, mas-silovanja, istih takvih grobnica, genocida i vracanja infrastrukture na nivo kasnog 19-tog stoljeca. Zivjeli bi u miru i blagostanju, bili bi mini-Svicarska, uzivali u kulturi i kreativnosti koje ne manjka i sve bi bilo ugodno i civlizirano.
To što nije bilo više FGRa, zbog toga se zahvali idolu FGRovaca Titu koji nikada nije forsirao jugoslovensku naciju već slogu različitih naroda "Bratstvo i Jedinstvo", "Bosna i Hercegovina je i srpska i hrvatska i muslimanska" itd.

Još jednom, SDA, HDZ i SDS nisu bile uzrok nego posljedica jer kada imaš državu gdje veliki vođa forsira narode a ne građansku državu i to decenijama kakav ćeš drugačiji rezultat očekivati na prvim demokratskim izborima uopšte nego pojavu nacionalnih stranaka i apsolutnu pobjedu?
Kult ličnosti kojeg neki vole više od sopstvenog oca forsira da je Bosna i srpska i hrvatska i bošnjačka umjesto da je Bosna bosanska i onda neki očekuju da će narodi glasati za neke (u poređenju sa Titom) nižerazredne igrače koji govore da glasaju za njih a ne za nacionalne stranke?

Ali zanimljiva je ta tipična FGRovska logika "Da nije bilo SDS, HDZ i SDA ne bi bilo krvi do koljena"
Evo recimo da nije bilo SDSa i da su Srbi FGR ne bi bilo genocida u Srebrenici, da nije bilo HDZa i da su Hrvati bili FGR ne bi bilo genocida u Ahmićima.
Da su svi Bošnjaci bili FGR? Poznate su nam priče da četnik pred vratima nije gledao da li je to Osman notorni alkoholičar, ateista koji psuje Allaha, jede čvarke i nije izašao na izbore ili sje Osman hadžija koji je klanjao pet vakata i ponosio se gradom da je glasao za SDA na prvim izborima, njemu je važno da se zove Osman.
Tako da manite se te FGR priče da su Bošnjaci išta krivi za krvoprolića i te ogavne FGRovske "Svi smo isti".

A to za Švicarsku, pa živili smo u jednoj većoj državi sa tim istim narodima pa umjesto u kulture i kreativnosti imali smo " Bojan miriše a Hiso je prljav iza ušiju" i vicevi o Muji i Hasi umjesto o Draganu i Petru. Da nije bilo tako ne bi imali ni razloga za otcjepljenje a možda ni apsolutnu pobjedu SDA.

Najveća ironija je što je narod koji je najviše ličio na ono na šta bi FGR i ljevičari trebali ličiti, Albanci, kojima je narod (a sad i država) na prvom mjestu bez obzira jesu li muslimani ili kršćani najviše sataniziran u SFRJ od tih koji su za bratstvo i jedinstvo a i danas bi Bošnjak FGRovac kada bi igrao Kosovo protiv Srbije ili Hrvatske izjavio da navija za Srbiju i Hrvatsku da se ne bi Igor dva stola unazad uvrijedio.
Pa morao je forsirati bratstvo i jedinstvo kad se Srbi i Hrvati mrze i ako otvoreno ne ratuju, prebrojavaju mrtve u periodima izmedju 2 rata i reze jedni na druge. Bosanci i Hercegovci za razliku od Albanaca npr. nisu razvili nacionalnu svijest izmedju WWII i pocetka 90-tih, pa su se okrenuli vezivanju za pro-religijsku opciju koju je nudila SDA, da bi se tek naknadno nacionalno osvjescivali kao Bosnjaci u sendvicu izmedju Srba i Hrvata.

Da je bilo dovoljno Bosanaca i Hercegovaca (svih religijskih denominacija), ljudi koji istinski vole zemlju, a ne nacionalne torove, SDS, HDZ I SDA bi bile fringe, minorne stranke koje se ne bi pitale za bilo sta. Da, sam taj uspon krajnjih desnicarskih stranaka je bio pad - kulture, civilizacije i intelekta. To je prvo palo u BiH, a kad je palo - horde su krenule s klanjem, logorima i genocidom. Horde nista bolje ne mogu i ne znaju. Gotovo 30 godina nakon pocetka vladavine hordi, njihovi predvodnici su subare, sajkace i opanke zamijenili Gucci odijelima, kupili Bentley-je, sagradili zamkove (sve na krvi ovaca), ali vuk cud ne mijenja.

Sto se tice viceva o bosanskim muslimanima, to stoji, samo ti vicevi nisu nista u poredjenju sa polaganim, sistematskim urusavanjem zemlje, nepotizmom i korupcijom kojoj je SDA izlozila dio zemlje na kom vlada. U proteklih 30-tak godina smo vidjeli da Srbin nece pitati - Ako si Osman, ubice te ako je u ratu protiv tebe. Hrvat nece pitati - ako si Osman, zarobice se i smjestiti u logor ako ratujete, a SDA ce sve to pustiti, jer se zadeverala kako da sagradi jos koji trzni centar od donacija, kako da sagradi jos koji zamak za skorojevice na Poljinama i kako da unisti KCUS. Dakle razlike izmedju otvorenih neprijatelja BiH i SDA su u tome sto ce te otvoreni neprijatelji ubiti bez oklijevanja, a SDA nas mezi. Ako su to uradili iz gluposti - pa glupost nije opravdanje ako si se ufoteljasio skoro 30 godina umjesto da sluzis narodu, gradis infrastrukturu, tvornice, privredu i prije svega jacas odbranu, edukaciju i nauku. Nakon svega sto ste pokazali, ne znam kako vas nije sramota da se oglasavate. Da sam na vasem mjestu, zavukla bih se u misju rupu i barem sutila. :grana

I za desert:


User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16657 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Fuddo » 14 May 2021, 22:44

Znaci, jos jedan dodatni razlog da glasam za SDA.
Ona je protiv.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31701
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2695 times
Been thanked: 5152 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Matan » 14 May 2021, 22:49

Chloe wrote: 14 May 2021, 17:31
Odraz wrote: 14 May 2021, 14:55 Taj termin "fina gradska raja" nije izmislila SDA, taj termin postoji u svakom nasem gradu i tako se vole zvati starosjedioci Tuzle, Mostara, Zenice, i odnosi se na one fine uljudne gradjane, koji su dobri sa svojim komsijama. FGR kao pogrdna rijec je SDA-ovska manipulacija, pokusaj omalovazavanja gradske elite, odnosno rodjenih sarajlija u ovom slucaju, a sto se vuce od pocetka vladavine SDA, i dovodjenja stanovnika iz ruralnih sredina kao svojih sigurnih glasaca, koji su im vjecno zahvalni jer su planinske kote i cuvanje ovaca zamijenili za stanove u gradu od izbjeglih srba. SDA sigurno gubi glasove u Sarajevu kod gradjana, ovih skolovanih i samomislecih, i zato ih treba ocrniti, to je sva prica - seljaci protiv gradjana u njihovom gradu, da otjeraju ovo malo inteligencije koja je ostala jer je vlast draga. Kad skolovani odu mozete se posrat na to sto ostane. :kafa
I u ovom kontekstu mi je bezveze, umišljeno I ufurano.

Baš zbog tih preseravanja nekakvih ko fol gradjana, vragova, kažem da sam SELJANKA ... :123
Pod FGR se bas i ne podrazumjeva, mjesto stanovanja..
vec kultura razmisljanja..
moze i na selu biti FSR, koja su pandan FGR..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests