FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Naseef Mushroom » 21 Jun 2021, 11:48

MarlboroGold wrote: 21 Jun 2021, 07:06 Nabio vam FGR komplekse pa ih ne izostavljate iz usta 😁
Ja mislim da je čak suprotno, da FGR ima komplekse baš zbog toga što ta tvoja rečenica ne važi bar 20 godina više.
Iako su za mene FGR svaki stanovnici BH gradova sa bošnjackom većinom navest ću sad samo Sarajevo kao primjer (mada se to odnosi i na svaki drugi grad).

Prije je bio pojam doći u Sarajevo, biti dio gradske raje, da se pokaže selu da je neko uspio i uzdigao se i bili su kompleksi međutim danas je se izbrisala granica građanin-seljak ili mještanin-došljak.
Nekada je ako dođes u Sarajevo morao si se prilagodi da bi se uklopio u to društvo a danas neki Sandžaklija, Zeničanin, Tuzlak, Tešnjak, Fočak koji dođe u Sarajevo živjeti i raditi, dovoljno mu je otići na Facebook i vidjeti da mu 5 od 500 prijatelja isto živi u Sarajevu i odmah ima krug prijatelja.

Danas neko novi kada dođe u Sarajevo i ima određene hobije i omiljene teme za razgovor on će pogledati na internetu ima li kakva grupa u Sarajevu koja voli iste stvari kao on i zašto bi patio što nije dio društva sa kojim nema nikakvih dodirnih tačaka i imao komplekse zbog toga?

Danas je osobi od 25-30 godina koja u modernom dobu za sekundu može naći oglas u drugom gradu i odseliti se tamo pa onda sutra u trećem gradu raditi ili gdje se zahvaljujući Facebook grupama biraju osobe sa kojima imaju šta zajedničko i nisu primorani da se druže sa društvom koje im ne leži neshvatljivo da postoje kompleksi i da ljudi pate što nisu dio neke raje.

Sa druge strane, izgleda da baš ti FGRovci imaju komplekse jer u modernom dobu nisu još svarili da može neko raditi i živjeti u "njihovom" gradu i ne mora se adaptirati i pratiti njihova pravila niti ih ko više uzima za faktor da se trude da im se prilagode i da ne važi više "Ja sam ovdje 7. generacija, ja imam poznatog djeda i prezime u tom gradu".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Masamune » 21 Jun 2021, 12:01

Jašta su ti nabili komplekse. Da nisu ne bi ih spominjao u gotovo svakom postu čak i kad tema nije vezana za njih.
S druge strane identično ponašanje kod onih koji na svakom koraku spominju SDA u negativnom kontekstu. Ista stvar drugo pakovanje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by insomnia » 21 Jun 2021, 12:03

‘snjacima samo Srbi mogu nabiti konplekse i onda postaju FGR
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Naseef Mushroom » 21 Jun 2021, 12:10

MarlboroGold wrote: 21 Jun 2021, 12:01 Jašta su ti nabili komplekse. Da nisu ne bi ih spominjao u gotovo svakom postu čak i kad tema nije vezana za njih.
S druge strane identično ponašanje kod onih koji na svakom koraku spominju SDA u negativnom kontekstu. Ista stvar drugo pakovanje.
Pominjem ih u svakom drugom komentaru jer se sjećam dobro agresivne taktike prije nekoliko godina kada su mnogi toliko provodili vremena na internetu da su mislili da to oslikava stvarnost i mogli su se pročitati razne bljuvotine na račun Bošnjaka, islama, Alije, ARBiH i onih kojih koji su toliko strahota doživjeli u ratu da ne žele suživot jer su mislili da dolazi novi talas gdje Jugobalije dobijaju izbore i preuzimaju kontrolu nad državom. Zato je milina pominjati ih svaki put kada god dožive poraz kao kod blamaže Kurjaka i ludila Nenada kao i mnoge druge stvari koje su se desile ranije.

Ko je na strani pobjednika neće nikada imati komplekse zbog propale ideologije.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Masamune » 21 Jun 2021, 12:20

Nije ti ba ovo klix... ne budi energetski vampir.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by The 51st State » 21 Jun 2021, 12:32

na stranu prepucavanje ali ima smisla ovo sto gljiva govori, prosto fgr nema taj kapacitet kao nekad da kreira trendove, mozda su zato bijesni i karikaturalni u svojim istupima.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Naseef Mushroom » 21 Jun 2021, 18:37

The 51st State wrote: 21 Jun 2021, 12:32 na stranu prepucavanje ali ima smisla ovo sto gljiva govori, prosto fgr nema taj kapacitet kao nekad da kreira trendove, mozda su zato bijesni i karikaturalni u svojim istupima.
Pa zato što FGR crpi energiju iz propale ideologije gdje ti rahmetli djed i poznato prezime osiguravaju budućnost u svom gradu.
Ja sam već jednom ovdje napisao da su FGRovci poput momka kojeg su roditelji izdržavali dok su njegovi vršnjaci več uveliko postali samostalni pa kada su mu roditelji umrli (smrt onog sistema) on sa 40 godina ne zna sebi jaje ispeći i uplatiti račin na šalteru.

Ako se išta može pozitivno izvući iz toliko protjeranih iz zadnjeg rata jeste da su te protjerane osobe kao kroz hladan tuš probuđene iz umaženosti onog sistema i naučili su se snalaziti van svog grada i dalje od kućnog praga i te osobe bi sutra mogle uspjeti i u Japanu dok su FGRovci uglavnom ostali u svojoj komfort zomi i ne shvataju da u 2021. godini nije isto kao što je bilo u 1990. godini
Dok je danas uobičajeno da Tešnjak i Zeničanin skupa dođu u Sarajevo i dobiju radna mjesta ako poslodavac smatra da su korisni za njegovi firmu FGRovci i dalje smatraju da im je taj posao zagarantovan jer je to "njihov" grad.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Odraz » 22 Jun 2021, 03:54

Naseef Mushroom wrote: 21 Jun 2021, 12:10
MarlboroGold wrote: 21 Jun 2021, 12:01 Jašta su ti nabili komplekse. Da nisu ne bi ih spominjao u gotovo svakom postu čak i kad tema nije vezana za njih.
S druge strane identično ponašanje kod onih koji na svakom koraku spominju SDA u negativnom kontekstu. Ista stvar drugo pakovanje.
Pominjem ih u svakom drugom komentaru jer se sjećam dobro agresivne taktike prije nekoliko godina kada su mnogi toliko provodili vremena na internetu da su mislili da to oslikava stvarnost i mogli su se pročitati razne bljuvotine na račun Bošnjaka, islama, Alije, ARBiH i onih kojih koji su toliko strahota doživjeli u ratu da ne žele suživot jer su mislili da dolazi novi talas gdje Jugobalije dobijaju izbore i preuzimaju kontrolu nad državom. Zato je milina pominjati ih svaki put kada god dožive poraz kao kod blamaže Kurjaka i ludila Nenada kao i mnoge druge stvari koje su se desile ranije.

Ko je na strani pobjednika neće nikada imati komplekse zbog propale ideologije.
A jesu ti nabili komplekse ... :(

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Odraz » 22 Jun 2021, 04:33

Naseef Mushroom wrote: 21 Jun 2021, 11:48 Prije je bio pojam doći u Sarajevo, biti dio gradske raje, da se pokaže selu da je neko uspio i uzdigao se i bili su kompleksi međutim danas je se izbrisala granica građanin-seljak ili mještanin-došljak.
Nekada je ako dođes u Sarajevo morao si se prilagodi da bi se uklopio u to društvo a danas neki Sandžaklija, Zeničanin, Tuzlak, Tešnjak, Fočak koji dođe u Sarajevo živjeti i raditi, dovoljno mu je otići na Facebook i vidjeti da mu 5 od 500 prijatelja isto živi u Sarajevu i odmah ima krug prijatelja.

Danas neko novi kada dođe u Sarajevo i ima određene hobije i omiljene teme za razgovor on će pogledati na internetu ima li kakva grupa u Sarajevu koja voli iste stvari kao on i zašto bi patio što nije dio društva sa kojim nema nikakvih dodirnih tačaka i imao komplekse zbog toga?

Danas je osobi od 25-30 godina koja u modernom dobu za sekundu može naći oglas u drugom gradu i odseliti se tamo pa onda sutra u trećem gradu raditi ili gdje se zahvaljujući Facebook grupama biraju osobe sa kojima imaju šta zajedničko i nisu primorani da se druže sa društvom koje im ne leži neshvatljivo da postoje kompleksi i da ljudi pate što nisu dio neke raje.

Sa druge strane, izgleda da baš ti FGRovci imaju komplekse jer u modernom dobu nisu još svarili da može neko raditi i živjeti u "njihovom" gradu i ne mora se adaptirati i pratiti njihova pravila niti ih ko više uzima za faktor da se trude da im se prilagode i da ne važi više "Ja sam ovdje 7. generacija, ja imam poznatog djeda i prezime u tom gradu".
Zasto bi neko trebao da ima komplekse jer zivi u gradu gdje je rodjen?
Treba da se stidi jer ima svoj krug prijatelja, stan u centru i ne ide na koride? :plavi

Podsjeti me na trojicu kolega sa faksa, focaci, jedan je od prvog dana postao modni macak, pratio trendove i postao redovan i dobrodosao lik u toj kako ti kazes FGR raji, i postao je pravi predstavnik FGR iako nema nikakve gradske korijene. Posjecuje izlozbe i pozorista, prati modu ... i nema kompleksa da kaze da je rodom iz Foce, ustvari to nikoga previse ne zanima, Sarajevo je puno ljudi iz drugih mjesta.
Drugi je bio grmalj, zderonja i bekrija, zajedno smo planinarili, ostvario karijeru i sad je tehnicki direktor u jednoj velikoj sarajevskoj firmi.
Treci ... :123
Treceg cu komentarisati rijecima Drugog - "Sta da radim sa onim konjem ... sramota me sresti ga. Zavrsili smo zajedno fakultet, isto proveli u gradu, u istom drustvu ... i sve dzaba. Cim me vidi na ulici dernja se HOJAAA DZULAGA, u zemlju da propadnem ... gledam da me neko od poslovnih partnera ne vidi sa njim, govorio sam mu daj ne budi takva seljacina, gdje su ti maniri, ponasas se u Strosmajerovoj k'o da si u sumi, sramotis nas ... i nista, on po svome po onoj moze seljak iz sela ali ne i selo iz seljaka."
Ovaj treci se vratio u IB i u svojoj sredini se najbolje snasao, postao inspektor za urbanizam.

Neko se uklapa neko ne ali se uklopi gdje mu pase i to ti je to ... :kafa

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by The 51st State » 22 Jun 2021, 07:13

Ako more malo vise realnosti u tim izmisljenim anegdotalnim primjerirma

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Naseef Mushroom » 22 Jun 2021, 11:17

Odraz wrote: 22 Jun 2021, 04:33
Naseef Mushroom wrote: 21 Jun 2021, 11:48 Prije je bio pojam doći u Sarajevo, biti dio gradske raje, da se pokaže selu da je neko uspio i uzdigao se i bili su kompleksi međutim danas je se izbrisala granica građanin-seljak ili mještanin-došljak.
Nekada je ako dođes u Sarajevo morao si se prilagodi da bi se uklopio u to društvo a danas neki Sandžaklija, Zeničanin, Tuzlak, Tešnjak, Fočak koji dođe u Sarajevo živjeti i raditi, dovoljno mu je otići na Facebook i vidjeti da mu 5 od 500 prijatelja isto živi u Sarajevu i odmah ima krug prijatelja.

Danas neko novi kada dođe u Sarajevo i ima određene hobije i omiljene teme za razgovor on će pogledati na internetu ima li kakva grupa u Sarajevu koja voli iste stvari kao on i zašto bi patio što nije dio društva sa kojim nema nikakvih dodirnih tačaka i imao komplekse zbog toga?

Danas je osobi od 25-30 godina koja u modernom dobu za sekundu može naći oglas u drugom gradu i odseliti se tamo pa onda sutra u trećem gradu raditi ili gdje se zahvaljujući Facebook grupama biraju osobe sa kojima imaju šta zajedničko i nisu primorani da se druže sa društvom koje im ne leži neshvatljivo da postoje kompleksi i da ljudi pate što nisu dio neke raje.

Sa druge strane, izgleda da baš ti FGRovci imaju komplekse jer u modernom dobu nisu još svarili da može neko raditi i živjeti u "njihovom" gradu i ne mora se adaptirati i pratiti njihova pravila niti ih ko više uzima za faktor da se trude da im se prilagode i da ne važi više "Ja sam ovdje 7. generacija, ja imam poznatog djeda i prezime u tom gradu".
Zasto bi neko trebao da ima komplekse jer zivi u gradu gdje je rodjen?
Treba da se stidi jer ima svoj krug prijatelja, stan u centru i ne ide na koride? :plavi

Podsjeti me na trojicu kolega sa faksa, focaci, jedan je od prvog dana postao modni macak, pratio trendove i postao redovan i dobrodosao lik u toj kako ti kazes FGR raji, i postao je pravi predstavnik FGR iako nema nikakve gradske korijene. Posjecuje izlozbe i pozorista, prati modu ... i nema kompleksa da kaze da je rodom iz Foce, ustvari to nikoga previse ne zanima, Sarajevo je puno ljudi iz drugih mjesta.
Drugi je bio grmalj, zderonja i bekrija, zajedno smo planinarili, ostvario karijeru i sad je tehnicki direktor u jednoj velikoj sarajevskoj firmi.
Treci ... :123
Treceg cu komentarisati rijecima Drugog - "Sta da radim sa onim konjem ... sramota me sresti ga. Zavrsili smo zajedno fakultet, isto proveli u gradu, u istom drustvu ... i sve dzaba. Cim me vidi na ulici dernja se HOJAAA DZULAGA, u zemlju da propadnem ... gledam da me neko od poslovnih partnera ne vidi sa njim, govorio sam mu daj ne budi takva seljacina, gdje su ti maniri, ponasas se u Strosmajerovoj k'o da si u sumi, sramotis nas ... i nista, on po svome po onoj moze seljak iz sela ali ne i selo iz seljaka."
Ovaj treci se vratio u IB i u svojoj sredini se najbolje snasao, postao inspektor za urbanizam.

Neko se uklapa neko ne ali se uklopi gdje mu pase i to ti je to ... :kafa
Pa ima komplekse ako je rođen u gradu gdje vlada mentalitet da si neka nadrasa i onda u doba globalizacije i interneta gdje nekome ne treba više nikakav posrednik da uspiju u velikom gradu te osobe skontaju da osim poznatog djeda i prezimena nemaju nikakav argument zašto su nadrasa.

Da li je "Dobar dan, kako ste?" kulturnije od "HOJAAA DŽULAGA!"? Naravno ali na današnjem vaktu taj je isto Sarajlija kao i modni mačak jer je danas izbrisana definicija šta čini Sarajliju.

Nema to veze samo sa Sarajevom isto je npr. i u Njemačkoj gdje prije ako ode Bošnjak u Njemačku je imao dvije opcije:
Ili se pošvabiti pa kada dođe u posjetu u BiH pola govori njemački a pola bosanski, svaka druga rečenica je " Kod nas u Deutschland se to ne radi"
ili živi 30 godina tamo i vječiti je autsajder, nije naučio 10 riječi njemačkog, djeca ga vode tamo kroz život i prevode mu kada treba izvaditi neki papir i muzička kolekcija su mu pjesme poput "Yebem ti Njemačku, kako je lijepo kod majke u Bosni".

Danas je već situacija gdje su se Bošnjaci (a i ostali) uklopili u Njemačkoj, imaju društvo od Nijemaca do Rusa, rade solidan posao, za neke bi pomislio da su Nijemci i onda sjednu u auto i puste Merlina ili Jalu Brata.
Nema jednostavno više autsajdera u Njemačkoj jer je izbrisano pravilo kamo se uklopiti u Njemackoj da budes prihvaćen, samo poštuj zakon i uplaćivaj račune.

Dok je za svaku normalnu osobu koja živi u sadašnjosti " Nisam zadovoljan sa situacijom u Sandžaku, odoh probati u Sarajevu. Ali ima bolje plaćen posao u Tuzli pa ću tamo pokušati pa ako ne uspije mogu predati papire za Njemačku da idem u Berlin", FGRovci i dalje gledaju ko je dosao u njihov grad i ko im je uzeo posao koji im pripada zbog prorodičnog stabla.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Hurija » 08 Oct 2021, 22:14

:ok

Dobro si ovo pojasnio Nasef,najrečitiji si ovdje ,ejvala.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Šabović Adis » 08 Oct 2021, 23:43

Vidiš ti kako Nazif lijepo opisa Bošnjake u Njemačkoj. :oo
Ne mereeee 👉👌

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by HAVANA » 08 Oct 2021, 23:47

Meni ovo kompliment kad mi ko kaze fgr.Bas fino zvuci. :srce
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by HAVANA » 08 Oct 2021, 23:48

Samo nek ne kaze supak. Supak je najgore.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Taare » 09 Oct 2021, 00:07

A more l pakaš, il je to rezervisano za benija? :o
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Naseef Mushroom » 09 Oct 2021, 11:20

HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 23:47 Meni ovo kompliment kad mi ko kaze fgr.Bas fino zvuci. :srce
Jest kompliment ako ne prepoznaješ ironiju.
I meni je jednom žena rekla da mi lijepo majica stoji dok se nisam pogledao u ogledalu i vidio da sam je naopako obukao.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Naseef Mushroom » 09 Oct 2021, 11:45

Šabović Adis wrote: 08 Oct 2021, 23:43 Vidiš ti kako Nazif lijepo opisa Bošnjake u Njemačkoj. :oo
Ma onako su se svi narodi i građani ponašali iz SFRJ kada su bili gastarbajteti dok se danas isto ponaša Bošnjak koji živi u svom selu, koji živi i radi u Sarajevu ili koji je u Beču.
Ne samo Bošnjaci već i Srbi, Grci, Turci ili Tajlanđani u EU i Americi.

Multikulturalnost u smislu da svi kopiramo narode države u kojoj živimo je mrtva. Danas se multikulturalnost u EU zemljama oslikava u tome da svi narodi koji žive u toj državii su zadržali svoj jezik, tradiciju i način života a jezik te države se govori samo kada se mora i jedino šta ga spaja sa ostalim strancima i Nijemcima mještanima je što svi skupa rade i plaćaju račine i tako doprinose državi.

Dok je prije 30-40 godina ako si vozio auto sa njemačkim tablicama i skušao balkansku muziku bio znak papanluka danas je to jedna sasvim normalna pojava i pojam moderne multikulturalnosti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84541
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by Fuddo » 09 Oct 2021, 11:59

Ljudi jednostavno odbijaju da razumiju jedni druge.
Nema nista losega u tome sto je neko fino carsijsko dijete, ili sto je neko zaljubljenik u koride.
Et, ja volim koride.
Havana voli svirat gitaru i vodat cuku okolo. :DD
Moremo sest dana lokat, sve ce proc u dobroj zajebanciji i niko nece napravit pizdariju.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: FGR - fina gradska raja - definicija, politicki plan, ko su, sta su

Post by HAVANA » 09 Oct 2021, 12:03

Fuddo wrote: 09 Oct 2021, 11:59 Ljudi jednostavno odbijaju da razumiju jedni druge.
Nema nista losega u tome sto je neko fino carsijsko dijete, ili sto je neko zaljubljenik u koride.
Et, ja volim koride.
Havana voli svirat gitaru i vodat cuku okolo. :DD
Moremo sest dana lokat, sve ce proc u dobroj zajebanciji i niko nece napravit pizdariju.
Hocu i ja na koridu, ima puno mesa, pive i sisatih zena. :ljut
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests