Cancel kultura, politike identiteta i ostali bućkuriš

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Cancel kultura, politike identiteta i ostali bućkuriš

Post by Odraz » 28 May 2021, 10:52

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2021, 08:38 Ima onaj poznati tekst Prvo su došli po one a ja se nisam bunio pa kad su došli po mene nije niko ostao da se pobuni.
Tako i ovdje, ako se bude šutilo za sve onda će na kraju svakoga "cancelovati" jer tu nema nikakvog pravca kao npr. vjernici protiv ateista, ljevičari protiv desničara, homoseksualci protiv protivnika, građani protiv seljaka ili hipiji protiv vlasti, ovo je jednostavno samo put uništenja gdje će se ti isti okrenuti protiv svojih kada ne bude više šta da bude da se ukine kod protivnika.
Već sad su mnogi zagovornici Cancel kulture isto postali žrtve.
Ima dobar YouTube kanal vezan za tu temu gdje se mogu vidjeti kakve su sve gluposti bile do sada, kanal se zove JosiahRises, ima hrpa videa.
Da, stoposto. Ova nova kultura sve vise lici na ono kad se skupi grupa nervoznih nezadovoljnih necim i pocnu da vriste na nekoga, i onaj neko zbrise a oni ostanu na ledini i razmisljaju sta sad ... i pocnu vristati jedni na druge. Ustvari ovo i nije nikakva kultura, ovo je ono ... novo normalno a nenormalno. Nova sorta aktivista ni za koji k.... samo za slikanje u zutoj stampi, za sve deblji album maloumnika. :123

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14915
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 441 times
Been thanked: 794 times
Status: Offline

Re: Cancel kultura, politike identiteta i ostali bućkuriš

Post by vila » 28 May 2021, 15:01

Isto sam zestoki protivnik cancel prakse pa cak i u ovom nasem forumskom mikrokosmosu gdje se manifestira preko banova i brisanja postova
A ako tu pricu prosirimo onda to ide i do tuzbi,stigmatiziranja,trajnog obiljezavanja osobe
A sve samo zbog toga jer nismo sposobni suvislo raspravljati i na kraju krajeva prihvatiti necije pravo na misljenje...ma koliko ono bilo po nasim mjerilima pogresno

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24870
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6959 times
Been thanked: 6595 times
Status: Online

Re: Cancel kultura, politike identiteta i ostali bućkuriš

Post by Koraci_u_noci » 28 May 2021, 16:04

Pricao mi prijatelj da u Njemackoj isto moraju paziti sta govore u tom nekom javnom prostoru, da i u privatnoj firmi mozes lako dobit otkaz ako pricas, primjera radi, protiv migranata. Ocekuje se politicki korektno ponasanje i zatomljava i opravdana kritika i rasprava.
Bili su neki turski svatovi i mustulugdzija zaustavio saobracaj na autoputu, uhvatila se kolona, niko nije smio nesto protestovat, svi se boje optuzbi za netoleranciju, ksenofobiju i sl.
Dosta se i zataskavaju krivicna djela i neprimjereno ponasanje nekih manjinskih grupa ili stranaca i sl
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14915
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 441 times
Been thanked: 794 times
Status: Offline

Re: Cancel kultura, politike identiteta i ostali bućkuriš

Post by vila » 28 May 2021, 16:18

Koraci_u_noci wrote: 28 May 2021, 16:04 Pricao mi prijatelj da u Njemackoj isto moraju paziti sta govore u tom nekom javnom prostoru, da i u privatnoj firmi mozes lako dobit otkaz ako pricas, primjera radi, protiv migranata. Ocekuje se politicki korektno ponasanje i zatomljava i opravdana kritika i rasprava.
Bili su neki turski svatovi i mustulugdzija zaustavio saobracaj na autoputu, uhvatila se kolona, niko nije smio nesto protestovat, svi se boje optuzbi za netoleranciju, ksenofobiju i sl.
Dosta se i zataskavaju krivicna djela i neprimjereno ponasanje nekih manjinskih grupa ili stranaca i sl
Meni idu na klinac sa tom politicki korektnom pricom
Ok..ne smijes nikog maltretirati i diskriminirati na osnovi spola,vjere,nacije...itd
To je normalno
Ali da moras vagati svaku svoju rijec i svaki svoj stav da se ne bi slucajno netko uvrijedio
Pretjeruju i to je kontraproduktivno

Sad mi najvise idu na jetru ovi sa neodredenim spolom
Jos malo pa ces i rodeno dijete morati oslovljavati sa "ono" jer je to politicki korektno
Ma mrsh
Ili npr ja vise necu moci napisati da ne volin engleze,francuze i srbe da me slicajno ne bi cancelovalo
:D.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: immuno and 12 guests