Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Zaslužuje li iko šamarčinu?

Post by zvrk » 31 Oct 2020, 12:22

Image



Image




:hihi

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Zaslužuje li iko šamarčinu?

Post by bagra » 31 Oct 2020, 18:10

smjesnoje nema sta brate zvrče :kafa
ovaj gif je jednom btw insomija
turo nam, kao on je vakav. vako
se on zamislja tojest. zabavan lik
pravo :pusto

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Zaslužuje li iko šamarčinu?

Post by zvrk » 31 Oct 2020, 20:16

bagra wrote: 31 Oct 2020, 18:10 smjesnoje nema sta brate zvrče :kafa
ovaj gif je jednom btw insomija
turo nam, kao on je vakav. vako
se on zamislja tojest. zabavan lik
pravo :pusto

De malo veselije... covjek ba djeli samare, toliko mu sve bezze da je sve isamaro :hihi

e sad, moze li to stvarno neko tako... pa ja ih znam dosta koji to sve sami mogu, i ja sam nekoliko puta morao bjezat, lik sam sve povaljo, ja imao srecu sto sam bio brzi pa mu pobjegao, pa sad mozes ga upucat, ali je stvar sto i on moze upucat... zato se tu razligu :hihi

ja vidio covjeka koji je sam 8 ljudi polupao, onda dosla 2 policajca pa zvali pojacanje, doslo ih 10, morali mu nogu i ruku slomit da bi ga savladali...

ima li takvih ljudi da su pravo zajebani...???... IMA, ja ih licno znam nekoliko, i snjima nema zajebancije, ja sam tu miran ko buba :hihi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Mala_Mu » 04 Dec 2020, 18:44

Britanka se udaje za luster: Viđam se s više njih, a li on je svjetlo mog života

Image

Amanda Liberti (35) iz Lidsa u Velikoj Britaniji toliko obožava svoj luster da planira da se uda za njega.

Kako kaže, on je svjetlo njenog života. Kaže da je 'u otvorenoj vezi sa više lustera i odlučila je rasvijetliti svoju neobičnu ljubavnu vezu, a brak sa najdražim lusterom dokazaće svima da je njena ljubav prava'.

Organizovaće vjenčanje za njih dvoje. Svjesna je da to ne može biti klasično i pravno valjano vjenčanje.

"Odlučila sam napraviti ceremoniju posvećenosti kako bih dokazala da sam ovdje zbog svojeg Lumierea (luster) i da će moja ljubav trajati. Restauriram lustere u slobodno vrijeme kako bi i dalje bili ljudima zanimljivi i u centru pažnje. Od njih dobijam dobru energiju", rekla je.

"Nisam sigurna koju haljinu ću obući, a pozvaću bliske ljude na vjenčanje. Kupiću i odgovarajuće bračno prstenje za Lumierea i mene. Znam da mnogi ljudi misle da je to što me privlače lusteri čudno, ali ja nisam luda. Većinu noći sam glancala Lumierea kako bih bila sigurna da će izgledati najbolje", dodala je.

Prije lustera, bila je u vezi sa 'Libby', Kipom slobode, ali udaljenost je predstavljala problem pa se okrenula lusterima. Svog Lumierea je kupila preko interneta iz Njemačke, star je 91 godinu, razlika u godinama im, kaže Amanda, ne smeta.

"Prvo sam ga vidjela na eBayu, i tada nisam imala pojma da ću mu postati supruga. Platila sam ga 400 funti. To je zaista bila ljubav na prvi pogled. Čim sam ga vidjela, nisam mogla da prestanem razmišljati o njemu, kako je lijep. Osjećala sam stvarno nevjerovatnu energiju. Znala sam da mora biti moj", kazala je.

Dodaje da je Lumiere prevelik da bi bio s njom u krevetu te da mu ne smeta kada vrijeme provodi s ostalim lusterima. Svjesna je da to njeno ponašanje ima dijagnozu - objektofilija (razvoj emotivne i čak seksualne povezanosti sa stvarima).

"Neki ljudi sa objektofilijom vjeruju da njihovi partneri sa njima razgovaraju, ali znam da Lumiere komunicira drugačije. On daje energiju i tako pokazuje kako se osjeća", objasnila je pa poljubila Lumiera.

Kaže da je sretna te da ljudi često ne mogu shvatiti da je to za nju nešto prirodno, da može pronaći ljepotu u objektima i osjetiti njihovu energiju. Ceremonijom vjenčanja ljudima želi "da otvori oči".

"Radim to u nadi da će ljudi razumjeti našu ljubav, a ako je ne razumiju, možda bi barem mogli da je prihvate. Neću nikoga povrijediti ako uđem u odnos s njima, jednostavno pratim svoje srce. Želim da drugi vide koliko me lusteri usrećuju i koliko su mi obogatili život", rekla je ona, a prenosi "Mirror".

(24sata.hr)

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Zana » 04 Dec 2020, 18:47

Vako ću i ja, garant :123
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by insomnia » 04 Dec 2020, 18:48

Tacno sam znao da je to napisala
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Masamune » 04 Dec 2020, 18:57

:muta
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Username » 04 Dec 2020, 19:05

35 ili 65?

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24817 times
Been thanked: 4701 times
Status: Online

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by ElTriconi » 04 Dec 2020, 19:07

Jel stoji na njeme? Ne kontam kako ce se popet na njega 🙈
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20885 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Shadow » 04 Dec 2020, 19:09

Unio je svjetlo u njen zivot..


:ovaj
:ubihse
Mirno more

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Username » 04 Dec 2020, 19:11

Ugasi ga kad vara s ostalim lusterima

Nije ni to prava ljubav

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Username » 04 Dec 2020, 19:11

Zao mi lustera

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Mala_Mu » 04 Dec 2020, 20:21

Kaže da je 'u otvorenoj vezi sa više lustera
Al ovo mi je najjace :D.

Malo joj jedan 🤣

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24817 times
Been thanked: 4701 times
Status: Online

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by ElTriconi » 04 Dec 2020, 20:23

Mala_Mu wrote: 04 Dec 2020, 20:21
Kaže da je 'u otvorenoj vezi sa više lustera
Al ovo mi je najjace :D.

Malo joj jedan 🤣
Imaju lusteri na svjece, na edisonove sijalice, na led sijalice :plavi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by Mala_Mu » 04 Dec 2020, 20:33

ElTriconi wrote: 04 Dec 2020, 20:23
Mala_Mu wrote: 04 Dec 2020, 20:21

Al ovo mi je najjace :D.

Malo joj jedan 🤣
Imaju lusteri na svjece, na edisonove sijalice, na led sijalice :plavi
Pa ne mora ih sve imati :ccc
Ja da sam na mjestu ovog mladenca lustera ne bih mogla pristati na to

Bas me zanima jel i on u otvorenoj vezi ili samo ona smije sarati :hm

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24817 times
Been thanked: 4701 times
Status: Online

Re: Pa koliko to ima kretena na svijetu!?

Post by ElTriconi » 04 Dec 2020, 20:34

Mala_Mu wrote: 04 Dec 2020, 20:33
ElTriconi wrote: 04 Dec 2020, 20:23

Imaju lusteri na svjece, na edisonove sijalice, na led sijalice :plavi
Pa ne mora ih sve imati :ccc
Ja da sam na mjestu ovog mladenca lustera ne bih mogla pristati na to

Bas me zanima jel i on u otvorenoj vezi ili samo ona smije sarati :hm
Sara i on, zagleda svakoj u njedra :rumenko
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

NOVI SAD: Supružnici pobili svoju djecu pa skočili u smrt sa solitera

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2024, 08:00

Image



Muž i žena su, sumnja se, u petak prvo u kući u kojoj su živjeli na Petrovaradinu ubili svoje sinove, a onda su otišli na najviši soliter i skočili zajedno u smrt.

Istražitelji u podtsnarskoj kući supružnika Lav Petrović Suvajdžić (25) i Martina Petrović Suvajdžić (23) pronašli egipatske simbole vezane za zagrobni život, kao i simbole odvajanja od kolektiva. Računari i telefoni odnijeti su na vještačenje, moguće je i proširenje istrage.

Supružnici Lav Petrović Suvajdžić (25) i Martina Petrović Suvajdžić (23) koji su u petak uveče, držeći se za ruke, skočili sa 17. sprata solitera u Novom Sadu i, kako se sumnja, prethodno ubili svoju djecu, dječake stare tri i jednu godinu, do detalja su isplanirali smrt, a isnpektori motiv traže u sekti.


Muž i žena su, sumnja se, u petak prvo u kući u kojoj su živjeli na Petrovaradinu ubili svoje sinove, a onda su otišli na najviši soliter i skočili zajedno u smrt.


Osmatrali teren

"Oni nisu živjeli u našoj zgradi, ali očigledno je da su poznavali teren. Vjerovatno su ranije dolazili ovdje da osmotre. Njih su u petak oko 22 sata snimile kamere kako su ušli u zgradu držeći se za ruke. Zvonili su na interfon i neko im je otvorio. Vidi se na kamerama da su prvo išli liftom do 16. sprata, a zatim pješke do tog krova. Planski su sve uradili, ako uzmemo u obzir da su znali gdje idu i imali su alat kojim su razbili to debelo, duplo staklo kako bi izašli na krov", kaže jedan od stanara novosadskog solitera.

Podsjetimo, kod supružnika nisu pronađena lična dokumenta, pa je identifikacija bila otežana, a kada su inspektori utvrdili njihov identitet, u subotu su otišli na adresu na kojoj su stanovali. Nažalost, tamo su zatekli tijela dvojice dječaka.

"Tijela mališana zatečena su u sobi, bila su u svojim krevetima, prekrivena čaršafima. Na tijelima nije bilo tragova nasilja, nije bilo krvi, ali se sumnja da su dječaci otrovani. Sumnja se da su im roditelji hranu pomiješali sa otrvom, dali im da pojedu, sačekali da djeluje, prekrili tijela, zaključali kuću i otišli da se ubiju", kaže izvor Kurira i dodaje da je policija u dvorištu podstanarske kuće pronašla kesicu fungicida, sredstva za zaštitu biljaka.

– Prazna kesica pronađena je u dvorištu kuće, a policija proverava da li postoji mogućnost da su djeca otrovana upravo time. Tijela su na obdukciju koja će utvrditi na koji način su mališani izgubili živote – kaže izvor Kurira i objašanjava da je trovanje pesticidima, odnosno fungicidima, jako opasno kod ljudi i da stvara paralizu respiratornog centra usljed čega nastupa smrt.


"Kesica fungicida koja je nađena može da se nađe u slobodnoj prodaji i jeftina je. Obično se koristi za vinovu lozu. Otkud to u njihovom dvorištu utvrđuje istraga.

Ušli su u mozak roditelja i naveli ih da počine zločin!

Sektolog Dimitrije Pastuović rekao je juče da se plaši da nas ovako nešto tek čeka.

"Daj Bože da griješim, ali mislim da je, nažalost, ovo naša budućnost. Te organizacije ulaze ljudima u mozak i izazivaju pometnju, tako da ljudi nemaju više nikakvu percepciju, već sve rade u interesu te zajednice, koja ih je vrbovala njihovim pričama o ljubavi, kosmosu i slično", objasnio je Pastuović za medije, dok je njegov kolega Slađan Mijaljević istakao da je upravo sekta ušla u mozak roditelja i navela ih da počine ubistvo djece.

"Definitivno sekta je ušla u mozak roditelja i to velikom psihološkom manipulacijom. Sekta je tražila od njih to da urade i oni su uradili ono što je traženo", ističe Mijaljević.

Inspektore je još više zaprepastilo i ono što su pored tijela i kesice otrova zatekli u kući mladog bračnog para. Naime, zatečeni su simboli egipatskog zagrobnog života, sotone i odvajanja od kolektiva, što ukazuje na to da se ovdje radi o ritualnom ubistvu, a onda i samoubistvu.


(SB)
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24817 times
Been thanked: 4701 times
Status: Online

Re: NOVI SAD: Supružnici pobili svoju djecu pa skočili u smrt sa solitera

Post by ElTriconi » 05 Mar 2024, 08:40

Kakve sekte, cuj sekta. Ljudi psihicki osli, samo steta sto su djecu povukli sa sobom 🤔

Prosla su doba kad je religija bila sve od medicine do psihologije, treba vise ulagat u psihologiju i medicinu, raditi na tome da je manja stigma nad ljudima koji zatraze pomoc zbog mentalnih problema. Pruziti ljudima pomoc sa medicinske strane ili preventivno rjesavati te probleme.

Lakse je vikat sekta, amerika, ovo ono 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11917
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13564 times
Been thanked: 5705 times
Status: Offline

Re: NOVI SAD: Supružnici pobili svoju djecu pa skočili u smrt sa solitera

Post by Nice » 05 Mar 2024, 10:56

Sekta našla pogodno tlo, a gdje nego kod ovakvih koji očigledno nisu bili psihički dobro
Žao mi je zbog dječice

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51951
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19399 times
Been thanked: 22138 times
Status: Offline

Re: NOVI SAD: Supružnici pobili svoju djecu pa skočili u smrt sa solitera

Post by Zanki » 05 Mar 2024, 11:02

Ko zna štae to bilo, jadna dica
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests