Bogati vs siromašni - Ko je saosjecajniji?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bogataš objasnio zbog čega ste siromašni!

Post by Hannibal » 02 Feb 2016, 22:05

sve je ovo tacno dede mi, pametan lik
🐽

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Bogataš objasnio zbog čega ste siromašni!

Post by lisko » 03 Feb 2016, 05:01

kinez ajd ne seri dodji u bosnu pa postani bogat al da nisi politicar ....
Image

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25675
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4120 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bogataš objasnio zbog čega ste siromašni!

Post by ina » 03 Feb 2016, 16:41

Neko misli da se postane siromasan na osnovu izabrano individualnih odluka.
Ima i toga ako se bacis na kocku, drogu itd.
Stoji i navedeno u kos ambicije koju neko moze imati ili ne ali

Razlozi globalnog siromastva su razni i idu ipak iznad.
U zemljama razvoja (mada nije potrebno ni ici toliko daleko) stotine miliona osoba su svedene na mizeriju i u vecine slucajeva nemaju krivice. A ekonomska svijetska struktura zabusavajuci zanemaruje bica koja nemaju da jedu. Cisti rezultat sistema kojeg nije briga nizasto osim za vlastite profite.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Bogataš objasnio zbog čega ste siromašni!

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2016, 18:32

Ovdje sigurno nije mislio na ljude koji se nalaze u najsiromasnijim zemljama, i necemo ici u krajnost.
Krenut cu od sebe - kada sam "digla sidro" i otisla, ljudi u Bosni su mi se smijali jer radim za malu platu, ne misleci o icemu drugom osim o zaradi. Sada imam rijesen status, platu o kojoj mogu sanjati, oni su ostali na isitim ili gorim mjestima, neki postali i nezaposleni, i sada samo kazu "lako je tebi". A prije mi nije bilo lako, bilo je njima?
Sve je stvar perspektive, ambicije i zelje! Ne mora to biti nista veliko,ali ako hoces promjene u bilo kojem segmentu svog zivota - pokreni se! Radi nesto sto ce dovesti do tih promjena. Mozda neces uspjeti ali se neces kajati sto nisi pokusao!

Najlakse je sjediti kod kuce, kutati i cekati da padne s neba. A nece, sigurno.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Oni imaju a žive skromno

Post by storm » 23 Feb 2016, 08:12

Image
Super bogate slavne osobe koje žive nevjerojatno skromno
Sarah Jessica Parker potpuna je suprotnost od rastrošne Carrie koju je glumila u seriji "Sex and the City"


Foto: JLP, Splash, Instagram, Tumblr

NJIH su zaista dobro odgojili!

Ovi slavni ljudi imaju milijune na bankovnom računu, slavu i brojne nadolazeće projekte na kojima će zaraditi, no ne kupuju helikoptere i nevjerojatne dvorce, već žive ugodno, ali za svoje prilike, jako skromno.

Jennifer Lawrence

"Curu trenutka" novostečena slava i bogatstvo nisu promijenili. Jennifer je čak i nakon prvih većih uspjeha nastavila živjeti u stanu kojem je živjela i kad se doselila u Los Angeles, a lijepu kuću na Beverly Hillsu je kupila tek krajem prošle godine. Uz to, Jennifer kupuje u normalnim dućanima u kojima voli iskoristiti popuste i izbjegava luksuzne robne kuće. Ne voli kad ju dvore pa nema osobnog kupca već sama kupuje sve što joj treba, a nedavno se pomirila i s činjenicom da na elegantnim mjestima mora koristiti usluge osoba koje su zadužene za parkiranje automobila u kojima su stigli gosti.
Image


Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica potpuna je suprotnost od rastrošne Carrie koju je glumila u seriji "Sex and the City". Premda se može nazvati pravom bogatašicom, nikad ne zaboravlja skromno odrastanje u osmeročlanoj obitelji te djecu pokušava odgojiti da budu racionalna i da ne rasipaju novac bez potrebe. Sarah Jessica i suprug ulažu u nekretnine, ali rijetko odlaze na luksuzna putovanja i gotovo nikad ne kupuju stvari koje im ne trebaju. Djeca često nose i stvari koje su im poklonili prijatelji, piše Holly Fame.
Image


Leonardo Di Caprio

Teško je i zamisliti silno bogatstvo koje je ovaj slavni glumac nakupio godinama snimajući hit filmove. Vjerojatno ste primijetili kako, osim dugonogih plavuša, Leo nema neke poroke te se ne ponaša poput rasipnog milijardera, premda bi si to mogao priuštiti.

Najskuplja stvar koju je kupio je privatni otok za koji je izdvojio 2.5 milijuna dolara, a inače živi poprilično normalno i ne troši na ludosti. Vozi Toyotu Prius i ne izlazi u klubove svaku večer, a najveći dio njegova bogatstva odlazi na financiranje filmova ili u humanitarne svrhe.
Image


Sarah Michelle Gellar

Zvijezda serije "Buffy, ubojica vampira" i njezin suprug Freddie Prinze, Jr. bili su velike zvijezde u devedesetima, a sve što su tada zaradili danas mudro čuvaju. Njihovo bogatstvo procjenjuje se na 15 milijuna dolara, no Sarah i Freddie ne ponašaju se kao bogataši. Plavokosa glumica često izjavljuje kako zna izrezivati kupone za popuste iz novina i kako najviše voli dobru rasprodaju.

Među većim izdacima ove obitelji su donacije humanitarnim udrugama koje podržavaju.
Image


Zooey Deschanel

Popularna glumica, koja stoji iza serije "New Girl" vrlo je pametna kada je novac u pitanju. Oko 40 posto svoje imovine drži na bankovnom računu, a ostatak je vezan uz različite štednje i dionice. Nikad ne kupuje skupe odjevne komade jer misli kako bi moda trebala biti pristupačna, a obožava kupovati u second-hand dućanima.
Image


Dave Grohl

Bubnjar benda "Nirvana" koji je kasnije postao vokalist banda "Foo Fighters" ima bogatstvo koje se procjenjuje na vrtoglavih 225 milijuna dolara.

Premda posjeduje vilu u Los Angelesu u kojoj ima i ugrađen studio, ponaša se izuzetno odgovorno kada je novac u pitanju. Oni koji ga bolje poznaju kažu kako je od mladih dana izuzetno racionalan s novcima jer zna kako nema srednju školu ni fakultet na koje se može pouzdati te kako je slava prolazna stvar.
Image


Tyra Banks

Slavna manekenka, voditeljica i producentica ne mora brinuti oko novca - njezino se bogatstvo procjenjuje na 75 milijuna dolara. Ipak, svaki put kad poželi kupiti nešto malo skuplje, odlazi do računovođe kako bi ga pitala može li si to priuštiti te se nikad ne rasipa stvarima u svom kućanstvu. Kad u hotelima spazi mini šampone i sapune, nosi ih kući kako bi uštedjela.
Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by lisko » 23 Feb 2016, 11:36

ova zadnaj ciganci bas jebo je sampon 55 centi kosta po litre jeftinog
Image

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by kuplung » 28 Feb 2016, 10:55

po cemu su skromni????????drze pare na racunu,zive od kamate
sto brate ne poklone sve siromasnim i zive s njima.to je skromnost.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by Ideja » 28 Feb 2016, 11:02

lisko wrote:ova zadnaj ciganci bas jebo je sampon 55 centi kosta po litre jeftinog
jes vala :D.

A poznajem one kojima je iz ponizenja kupiti kozmetiku koja nije iz apoteke, tj mora biti vrhunske kvalitete(cijene). A tubu kreme na kraju izrezu makazama da bi pokupile sve i miligram iz nje, ne dao Bog dragi da i najmanja kolicina bude bacena :hihi
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by storm » 28 Feb 2016, 11:25

Vjerojatno je mišljeno, da sa stečenim bogastvom ne kupuju luksuz, vile, dvorce ( a la Nicholas Cage, koji je propao k'o sikira zbog tih investicija, mada je stotinjak milijuna zaradio....ili Mike Tyson koji je zaradio 400 milijuna a dužan je upravo toliko.....znaći uspio je spiskati 800)....nego žive najnormalnije moguće :cudi
Zašto odmah i uvijek negativno?
Mnogi od njih daju i siromašnima kroz razne zaklade i fondove....to sad što ne urliču okolo i mi ne znamo, ne znači da su škrtice.
Leonardo Di Caprio je jedan od takvih.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by kuplung » 28 Feb 2016, 11:34

Najskuplja stvar koju je kupio je privatni otok za koji je izdvojio 2.5 milijuna dolara

daju samo sto pretjeruju.zar leonardu bas treba ostrvo?odrzavanje kosta

noopet trebamo sami razmisliti rasipamo li se ponekad?kontra pitanje je,sta je rasipanje za prosjecnu osobu?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by storm » 28 Feb 2016, 11:37

kuplung wrote:Najskuplja stvar koju je kupio je privatni otok za koji je izdvojio 2.5 milijuna dolara

daju samo sto pretjeruju.zar leonardu bas treba ostrvo?odrzavanje kosta

noopet trebamo sami razmisliti rasipamo li se ponekad?kontra pitanje je,sta je rasipanje za prosjecnu osobu?
Da ...to mu je fail :oo

Mislim da prosjećna osoba puno više utroši na gluposti u odnosu na zaradu nego eto DiCaprio....unatoč tome što je kupio taj otok na primjer...
Koliki postotak trošimo na nepotrebne stvari?
Ja mislim da jako puno.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by kuplung » 28 Feb 2016, 11:40

to bas i hocu rec kad bi se moglo racunati na procenat....koliko se rasipas koliko poklanjas je li ovo ili ono luksuz

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by navika » 28 Feb 2016, 17:40

Julia Roberts. Ona ima kokoske i bastu... hoce da joj porodica zivi zdravo, a organski proizvodi su joj preskupi.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by navika » 28 Feb 2016, 17:55

Ideja wrote:
lisko wrote:ova zadnaj ciganci bas jebo je sampon 55 centi kosta po litre jeftinog
jes vala :D.

A poznajem one kojima je iz ponizenja kupiti kozmetiku koja nije iz apoteke, tj mora biti vrhunske kvalitete(cijene). A tubu kreme na kraju izrezu makazama da bi pokupile sve i miligram iz nje, ne dao Bog dragi da i najmanja kolicina bude bacena :hihi
:ruke
Upoznaj joj jednu :)

Ovdje su apoteke sve opremljene kozmetickim preparatima, ali oni nisu svi nuzno vrhunske kvalitete... imas skoro za svaciji navcanik. Tako da i ja sebi u apoteki mogu priustiti, za razliku od moje kcerke koja sebi (a s maminim i babinim parama :)) kupuje samo u sephora i ulta trgovinama.
I ja doduse volim kupit kvaliten proizvod, pa ga kasnije "razvlacit", jer na kraju i koza je jako bitan organ naseg tijela koja upija i propuste dobru kolicinu svega onog sto stavljamo na nju.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by Julia-Klara » 06 Mar 2016, 12:55

A zar je Sephora low budget store?
U Evropi nije, samo sto se u Evropi ne moze bas sminka kupovati po apotekama. Kod vas apoteka nije apoteka u klasicnom smislu rijeci nego nesto sto se ovdje zove drogerija.

E da...Ista sam ko Zoe - obozavam kupovati u secondhand sopovima :jupi kad moze ona sto ne bi ja ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by navika » 06 Mar 2016, 14:27

Julia-Klara wrote:A zar je Sephora low budget store?
U Evropi nije, samo sto se u Evropi ne moze bas sminka kupovati po apotekama. Kod vas apoteka nije apoteka u klasicnom smislu rijeci nego nesto sto se ovdje zove drogerija.

E da...Ista sam ko Zoe - obozavam kupovati u secondhand sopovima :jupi kad moze ona sto ne bi ja ;)

Ma nije, preskupe su i ovdje, zato mene nece vidjeti :oo

Kod nas je i svaka vece trgovina hranom opremljena apotekom... volja ti na recept, volja ti bez recepta. I te trgovine koje se drze za farmacije (cvs, walgreens, rite aid) prepune su kojecega.

A secondhand trgovine su mi malkice preskupe.... zamisli sad moj budget kad su mi preskupe :valja
Salim se za budget, al stvarno ako imas vremena da lunjas po prodavnicama u vrijeme sezonskih snizenja onda mozes naci bolje cijene vec u secondhand trgovinama.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by Biba » 06 Mar 2016, 14:36

Ma oba zadnja mi zanimljiva.
Ima milijune a samponic uzika iz hotela da bi ustedila.
To nije stedljivost ni skromnost. To je prokleta skrtost..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by navika » 06 Mar 2016, 14:39

Biba wrote:Ma oba zadnja mi zanimljiva.
Ima milijune a samponic uzika iz hotela da bi ustedila.
To nije stedljivost ni skromnost. To je prokleta skrtost..
Ne vjeruj u sve ono sto procitas :)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by Biba » 06 Mar 2016, 14:47

navika wrote:
Biba wrote:Ma oba zadnja mi zanimljiva.
Ima milijune a samponic uzika iz hotela da bi ustedila.
To nije stedljivost ni skromnost. To je prokleta skrtost..
Ne vjeruj u sve ono sto procitas :)
Nisam rekla da vjerujem vec komentiram sto je napisano.
Takvi ljudi postoje.
Moj trgovac se napljackao i ika novca u banci.
Skupljao je mrvice s pulta i stavljao u bijelu kavu..
Macku nisu bili uvstanju jednu nahraniti.
Psobali su sve po spisku svojoj maloj djevojcici jer je macki dala malo jajeta.
Nedavno su na cestu izbacili krasnu kujicu da ju auta pogaze samo da ju ne moraju hraniti..
Kad je negdje sahrana, trgovac jede ko mutav...da ustedi kod kuce..i dvije kave odjedno uzme...
Imala sam i kolegu koji je na proslavama jako puno jeo...a onda isao setati da mu ne bude zlo..samo da kod kuce ostane hrane..
A kad casti, onda je posluzavnik vrlo malen...
Skrtice i prokletinje postoje...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Oni imaju a žive skromno

Post by navika » 06 Mar 2016, 14:51

:D.
Svi znamo bar po jednu takvu osobu bibo. :D.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 49 guests