Feministkinje

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Mutevelija » 08 Aug 2017, 19:14

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Čarobni » 14 Sep 2017, 17:42

https://www.klix.ba/vijesti/bih/asocija ... /170914064

Pročitah i sjetih se nebrojeno puta ponovljenog argumenta: "Eh, da su žene na vlasti."

Uglavnom, bez većih promjena, znaju( i hoće) se uvući u tuđe dupe, zarad vlastitog interesa, na tuđu štetu, jednako dobro kao i muškarci (simpatizeri mafijaške hobotnice u ovom slučaju).

"Asocijacija žena"-koja smijurija.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Zagorka » 14 Sep 2017, 23:38

Ofulili poentu.
Ali haj niko nije ni ocekivao da skontate pa nije neki belaj :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Mutevelija » 14 Sep 2017, 23:49

Toliko su zanimljive da se ni meni ne komentarisu, feminizam je luksuz privilegovanih.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Mutevelija » 29 Nov 2017, 19:00

"14. Žena i porodica
Položaj žene u muslimanskom društvu mora se svugdje promijeniti u skladu s njenim zadatkom
majke i prirodnog odgojitelja podmlatka. Neobrazovana, zapuštena i nesretna majka ne može podići
i odgojiti sinove i kćeri, koji su kadri pokrenuti i uspješno voditi preporod muslimanskih naroda.
Islam treba povesti inicijativu da se majčinstvu prizna rang društvene funkcije. Haremi se imaju
dokinuti. Nitko nema pravo da se poziva na Islam da bi održao bespravlje žene i zloupotrebi ove
vrste mora se učiniti kraj.
Ovi stavovi nisu nikakav feminizam zapadnjačkog kova, koji je izražavao težnju da se društvu
nametnu mjerila, hirovi i gospodarenje iskvarenog sloja ženskog roda. To nije ni ravnopravnost u
europskom smislu. To je isticanje jednake vrijednosti muškaraca i žene, zajedno s isticanjem
njihove različitosti koja treba biti sačuvana. A princip jednake vrijednosti direktna je posljedica
pravila jednakih vjerskih i moralnih obveza, koja su na više mjesta na izričit način izložena u
Kur’anu (posebno ajet 33/55).
Civilizacija je od žene napravila objekt koji se koristi ili kojem se robuje, ali je ženi oduzela ličnost,
koja jedina može biti nosilac vrijednosti i poštovanja. Zanemarujući majčinstvo, ona je ženu lišila
njene osnovne i nezamjenjive funkcije.
U ovo doba kada porodica prolazi kroz ozbiljnu krizu i kada je njena vrijednost stavljena pod znak
pitanja, Islam ponovo potvrđuje svoju privrženost ovom obliku ljudskog života. Doprinoseći
sigurnosti porodičnog gnijezda i otklanjajući vanjske i unutrašnje faktore koji ga razaraju (alkohol,
nemoral, neodgovornost), Islam praktično zaštićuje najviši stvarni interes zdrave i normalne žene.
Umjesto apstraktne ravnopravnosti, on ženi osigurava ljubav brak i djecu, sa svim onim što za ženu
znače ove tri stvari.
Porodično i bračno pravo koje je formulirano u prvim vijekovima Islama, bit će potrebno preispitati
u skladu sa sadašnjim potrebama i stupnjem razvoja ljudske i društvene svijesti s tendencijom da se
ide na što veće sužavanje poligamije i u pravcu njenog postepenog eliminiranja iz prakktičnog
života, kao i u smislu ograničavanja razvoda braka i djelotvorne materijalne zaštite žene i djece u
ovim slučajevima. "
Alija I.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Heidi » 29 Nov 2017, 20:53

Image
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Hannibal » 29 Nov 2017, 20:55

ja sam cuo da feministkinje imaju malu cunu
🐽

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Heidi » 29 Nov 2017, 20:56

Moja je ovolika

Image
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Mutevelija » 29 Nov 2017, 20:57

Masallah sestro.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Nobelovka 'slijepa' na genocid u Mijanmaru

Post by Mutevelija » 01 Dec 2017, 14:49

HUMANITARNA KATASTROFA

MORALNO POSRNUĆE OMILJENE SVJETSKE NOBELOVKE Heroina borbe za demokraciju na kraju je - zašutjela
Image
Gotovo svi ljudi mogu izdržati nedaće, no ako želite testirati njihov karakter, dajte im moć, rekao je Abraham Lincoln. Nažalost, u današnje vrijeme njegova izjava paše Aung San Suu Kyi poput rukavice”, napisala je književnica Sufiya Ahmed za britanski Independent u osobnom komentaru pod naslovom “Jednom sam Suu Kyi istaknula kao jedan od svojih najvećih uzora - a onda je izdala”.

VEZANE VIJESTI
GENOCID U DRŽAVI KOJU VODI NOBELOVKA: DOGAĐA NAM SE NOVA SREBRENICA Odrasle i tinejdžere su ubili, bacili u jamu i spalili ih, bebe su bacili u rijeku
Sufiya Ahmed samo je jedna u nizu javnih osoba, dužnosnika, dobitnika Nobelove nagrade i komentatora koji su se ovih dana nesmiljenom žestinom obrušili na mianmarsku lidericu zbog njezina odnosa prema mianmarskoj muslimanskoj manjini Rohinjama, prema “dijagnozi” Ujedinjenih naroda iz 2013. godine jednom od “najprogonjenijih” naroda na svijetu.

Naime, nakon što su pripadnici Oslobodilačke vojske Rohinja Arakan 25. kolovoza izveli iznenadne koordinirane napade na policijske i vojne ispostave u inače nemirnoj državi Rakhine, gdje Rohinje većinom žive, a u kojima je poginulo 12 policajaca, mianmarske sigurnosne snage krenule su u veliku protuofenzivu koju aktivisti za ljudska prava, ali i UN izjednačavaju s etničkim čišćenjem i genocidom.


Mianmarske vlasti tvrde da provode sigurnosnu operaciju protiv terorista u Rakhineu. U najnovijoj kulminaciji od 25. kolovoza ubijeno je 1000 ljudi, a oko 270.000 Rohinja, od kojih 80 posto žene i djeca, prebjeglo je u Bangladeš, pričajući užasne priče o proizvoljnim uhićenjima, ubijanjima, silovanjima i paljenju sela. Mianmarske su vlasti, tvrde u Bangladešu, navodno čak minirale područje uz granicu kako bi spriječile povratak onih koji su pobjegli u pokušaju da spase život. Mianmarske vlasti tvrde da je poginulo samo 400 ljudi i da su za nasilje odgovorni teroristi.

Cvijet u kosi
U svakom slučaju, od listopada prošle godine, kada se situacija u Rakhineu iznova zaoštrila, međunarodna zajednica uprla je oči u Suu Kyi, čekajući i očekujući od nje da reagira. No, reakcija koju su očekivali je izostala. Suu Kyi je, rezimiraju svjetski mediji, odgovorila mješavinom šutnje, negiranjem dobro dokumentiranih dokaza, optužbama za širenje “lažnih vijesti” i dezinformacija, opstrukcijom humanitarne pomoći i optuživanjem humanitarnih radnika da pomažu teroriste.

Kao i mnogi drugi, i Sufiya Ahmed u komentaru sažima osnovno o Suu Kyi. Opisuje je kao neumornu zagovornicu demokracije i ljudskih prava, koja je 1991. dobila Nobelovu nagradu za mir zbog nenasilne borbe protiv mianmarske vojne hunte. Iznimno predana principima za koje se zalagala, piše, u kućnom je pritvoru provela čak 15 godina života, pozicionirajući se na globalnoj sceni - s prepoznatljivim cvijetom u kosi i blagim licem - kao “suvremeni Mandela, King i Gandhi”, ljubimica Zapada. Njezino konačno puštanje iz kućnog pritvora, a zatim i pobjedu njezine Nacionalne lige za demokraciju (NDL) na izborima 2015. godine svijet je slavio kao pobjedu dobra nad zlom.

No, sada se impozantnom životopisu dodaje riječ “ali”.

“Aung San Suu Kyi očito nije ikona kakvu je Zapad zamišljao i kakva je želio da bude. Ona koja zaslužuje biti na listi ženskih modela koji u svima nama bude osjećaj pravde. Njezina šutnja sugerira da je demokraciju i ljudska prava željela samo za ‘svoje’, ne i za Rohinje koje smatra ‘onima drugima’”, piše Sufiya Ahmed.

Kao liderica zemlje koja ne osuđuje počinjena zvjerstva te čak, kao što je svojedobno učinila, upućuje američkog ambasadora da ne koristi termin Rohinje, ona postaje suučesnica u zločinu, optužuju je danas.

Mnogi pokušavaju pronaći odgovor na pitanje što se dogodilo sa Suu Kyi. Neki smatraju da se ona boji da će, ako progovori, napraviti još veće zlo, omogućiti vojsci - koja i dalje upravlja velikim dijelom državnog aparata - da ponovno pojača stisak. Neki, tražeći opravdanje za šutnju, tvrde da ionako ne može ništa učiniti jer policija i vojska nisu pod njezinom ingerencijom, a drugi se prisjećaju početka godine. U siječnju je u Yangonu, u zračnoj luci, ubijen Ko Ni, jedan od njezinih savjetnika te najprominentnijih muslimana u zemlji koji se zalagao za promjenu Ustava, veća prava te vjerske zajednice te glasno kritizirao utjecaj vojske na politiku, zbog čega se susretao s prijetnjama. Likvidiran je s leđa dok je u rukama držao svog malog unuka, a navodno iza ubojstva stoje obavještajno-vojni krugovi. Suu Kyi je i tada šutjela, unatoč kritikama. Trebalo joj je mjesec dana da se oglasi i nazove ga mučenikom.

No, većina ne pokušava pronaći objašnjenja za šutnju. Nobel za mir, u kakvoj god da se situaciji Suu Kyi nalazila, nosi obavezu reakcije, tvrde. Pogotovo s obzirom na izjave koje je i sama svojedobno davala. “Burma je država mnogih etniciteta i vjera u njezinu budućnost može počivati samo na istinskom duhu ujedinjenja”, poručila je u govoru 2012. kada je konačno preuzela svog Nobela.


Prevelika cijena
Njezine današnje izjave imaju drugačiji ton.
"Nakon što je s vlasti sišla vojna hunta, a na čelo države došla dobitnica Nobelove nagrade za mir Aung San Suu Kyi, situacija se dodatno pogoršala za Rohinje. Napeta situacija eskalirala je prošli mjesec napadom militanata iz redova Rohinja na policijske postaje i vojne baze koji je poslužio kao izgovor za brutalan odgovor mjanmarske vojske.
Image

Sistematski progon pripadnika ove manjine, paljenje njihovih sela i ubojstva nekoliko stotina osoba natjerali su desetke tisuća ljudi da pobjegnu u susjedni Bangladeš. Različiti izvori iz redova Rohinja rekli su za Al Jazeeru da je ubijeno najmanje tisuću ljudi, uključujući žene i djecu. Kako navodi Al Jazeera, neki od njih upozoravaju da bi im se "mogla dogoditi nova Srebrenica" ako međunarodna zajednica ne učini ništa.
- Moja vlada radi sve što može kako bi zaštitila sve stanovnike države Rakhine. Moramo se brinuti za svoje građane, moramo se brinuti za svakoga tko je u našoj zemlji, bez obzira na to jesu li ili nisu naši građani. Naravno, naši resursi nisu potpuni i adekvatni kao što bismo htjeli, no dajemo sve do sebe i želimo osigurati da svi imaju pravo na zakonsku zaštitu - rekla je nedavno,ali nije izrijekom spomenula Rohinje.

Dodala je kako je situacija u Rakhineu teška već desetljećima i da je “malo nerazumno očekivati da njezina administracija riješi problem u samo 18 mjeseci koliko je na vlasti”. U najnovijem intervjuu za BBC, pak, ustvrdila je da ona ne šuti, da konstantno progovara, ali je osuđuju jer ne govori ono što žele čuti, jer ne želi osuditi nijednu zajednicu.

Peticijom da joj se oduzme Nobela, koja je pokrenuta u međuvremenu, do jučer su prikupljena 377.322 potpisa. Oglasio se, moleći je da prestane šutjeti, i nobelovac Desmond Tutu. “Godinama sam na stolu držao tvoju fotografiju kako bi me podsjećala na nepravdu i žrtvu koju si izdržala zbog ljubavi i predanosti mianmarskom narodu. Simbolizirala si pravdu. Ako je politička cijena tvog uspona na najvišu funkciju u Mianmaru tvoja šutnja, ta cijena je definitivno prevelika”, poručio joj je.

Suu Kyi je svojedobno rekla “da nije moć ta koja korumpira, nego strah od gubitka moći”. Mnogi traže da pokaže da se ne boji.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Čarobni » 08 Dec 2017, 18:59

Slavni argument "eh, da su žene na vlasti" pade u vodu.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Mutevelija » 25 Dec 2017, 11:38



:oo


:tjesi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dadys_lil_monster
Na probnom
Na probnom
Posts: 14
Joined: 21 Dec 2017, 19:54
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by dadys_lil_monster » 25 Dec 2017, 18:28

Ja mislim da je to jedno veliko sranje :zid :zid neću da budem ravnopravna sa muškarcem.On unosi drva,On cijepa drva,on popravlja stvari po kući,on hrani porodicu.Ja rađam,kuham,perem,radim :hihi :D :D nećemo nikad biti ravnopravni,koliko god feministkinje to htjele. :aplauzz :aplauzz
Ich brauche keine Schutz von keinem,ausser von dem Teufel in mir :zao :srce :cvike

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Venera » 25 Dec 2017, 18:30

davno je feminizam postao besmislen :kafa

jednakost nije isto sto i ravnopravnost :kafa ravnnopravnost treba postojati, npr. na poslu

jednaki ne mozemo biti i ne trebamo biti, majka priorda nam je dala predivnu rznolikost, hocu musko pored sebe a ne feminiziranog msukarca :srce :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by storm » 25 Dec 2017, 18:38

statebriga wrote: 25 Dec 2017, 18:30 davno je feminizam postao besmislen :kafa

jednakost nije isto sto i ravnopravnost :kafa ravnnopravnost treba postojati, npr. na poslu

jednaki ne mozemo biti i ne trebamo biti, majka priorda nam je dala predivnu rznolikost, hocu musko pored sebe a ne feminiziranog msukarca :srce :kafa
Moj naklon kolegice :cvijece

Mnogi nisu razjasnili ta dva termina....ravnopravnost i jednakost :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Venera » 25 Dec 2017, 18:39

storm wrote: 25 Dec 2017, 18:38
statebriga wrote: 25 Dec 2017, 18:30 davno je feminizam postao besmislen :kafa

jednakost nije isto sto i ravnopravnost :kafa ravnnopravnost treba postojati, npr. na poslu

jednaki ne mozemo biti i ne trebamo biti, majka priorda nam je dala predivnu rznolikost, hocu musko pored sebe a ne feminiziranog msukarca :srce :kafa
Moj naklon kolegice :cvijece

Mnogi nisu razjasnili ta dva termina....ravnopravnost i jednakost :ok
hvala storme :pivo

:D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Venera » 25 Dec 2017, 18:49

dadys_lil_monster wrote: 25 Dec 2017, 18:28 Ja mislim da je to jedno veliko sranje :zid :zid neću da budem ravnopravna sa muškarcem.On unosi drva,On cijepa drva,on popravlja stvari po kući,on hrani porodicu.Ja rađam,kuham,perem,radim :hihi :D :D nećemo nikad biti ravnopravni,koliko god feministkinje to htjele. :aplauzz :aplauzz
ja sam vise puta pisala, danasnji feminizam vuce na sovinizam, a j anecu da budem protiv muskaraca, i mislim , ai znam , da su vecina najglasnijih fminsitikanja lezbejke, koje porlanaze priliku da jos vise drece protiv muskaraca :srce

sufrozetkinje su nesto sto je imalo smisla u formiranju ravnopravnosti zena da glasaju ili ravnopravnost na poslu, ai bez cilja diskiminacije muskaraca :srce

u vezi cijepanja drva: to ovisi od niza faktora , to prevnestevno ovisi kako i koliko osoba zivi u kuci, ko je zdrav i prav, star, mlad, da lima musaraca u kucanstvu i slicno :kafa zato mi je primjer cijepanja drva kao i ostali poslovi u domacinstvima prilicno nerealan :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Mutevelija » 25 Dec 2017, 18:57

RAvnopravnost i jednakost je isto.
ŠTa će žena u vojsci kad gine ti narod? Umjesto da ona doprinese još jednom novom biću ili više ih tako što će se poroditi, ona ide gubi svoj život i još više potencijalnih, ne treba žene baš tako rasipati, muškarce je lakše nadomjestiti nego žene.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by storm » 25 Dec 2017, 18:59

Joj ti smederevac :valja

pa objasnila ti je gore briga :lupa
Ima li u tvom pogledu na svijet išta, osim ratne situacije, osvajanja, pokoravanja :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Feministkinje

Post by Mutevelija » 25 Dec 2017, 19:01

Nema jer se bilogoija pita, a i ništa ne miruje, uvijek će ona civilizacija kod koje je patrijarhat izraženi nadvladati one kod koje je feminizam.
Žene su puno popustljivei emotivne, lakše civilizacija muškarca ih osvoji.
Dobar primjer je Zapad.


Žena je tvrđava, ako se ta tvrđava ne zaštiti cijelo carstvo je u opasnosti, tako je , to djeluje primitivno ali je tako.


Svaki gubitak žene i odlazak za one anamo je gubitak jedne "loze" i generacija koje dolaze, Srpkinja koja se uda za Hrvata, ona će imati Hrvatsku djecu unučad praunučad, a neće srpsku npr.

Jedino Jevreji imaju običaj da dijete prima od majke običaje vjeru i nastavlja lozu Židosku ako se uda ona za Nejevrejina.
Last edited by Mutevelija on 25 Dec 2017, 19:06, edited 2 times in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests