Halo taxi!

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 21:29

Htjedoh nesto reci avaj e da nije li ta peticija na internetu neka vrsta linča :??
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 21:32

U potresnoj ispovijesti ogorčene samohrane majke, koju je objavila na internetu, gdje apeluje da taksista bude smješten u zatvor, ona navodi da joj je kćerkica napadnuta prije nekoliko večeri, dok je bila kod drugarice, a koja živi kod stadiona. "Tu su one sjedile ispred kuće. Iznenada se začulo lupanje iza zida stadiona, pa se iznad zida pojavila glava taksiste, koji je djevojčice upitao da mu pomognu kako bi uvrnuo cijev za vodu, jer ne može sam", navodi Brčanka. :valja pa ko još na ovo nasijeda i ide pitati "djevojčice" (E cure zapeko mi ovaj šaraf pomozite mi da ga odvrnem :?? :valja Njena kćerka, kako dalje dodaje, ustala je i pošla da mu pomogne, ne pretpostavljajući šta će se dalje dogoditi. "On ju je uvukao u pomoćnu prostoriju igrališta, podupro vrata kolicima s krečom i sa dva kamena i počeo je dirati svuda. Govorio joj je: 'Vidi kako si se razrasla, de skini grudnjak... Sigurno si imala više momaka, znaš kako je to lijepo!' Dalje neću ni da pričam", naglašava Brčanka. Kako dodaje, djevojčica je plakala i molila da je taksista pusti, te pokušavala pobjeći, ali on nije odustajao, pa je tek treći put uspjela odgurnuti kolica i pobjeći kod drugarice plačući i ne znajući za sebe. "'Odužiću ti se ja u gradu', zaprijetio joj je. Sad mi se dijete boji i ne zna kako će u školu jer školuje se u gradu, a taj gad taksira i vreba svaki dan", naglašava majka. Tvrdi da je policija privela taksistu, inače oca sedmogodišnje djevojčice, ali je on imao opravdanje - tvrdio je da je petnaestogodišnjakinja "to tražila". Iz policije Brčko distrikta "Nezavisnim" je potvrđeno da su 26. avgusta naveče zaprimili telefonsku prijavu o pokušaju silovanja. "Odmah po zaprimanju prijave na mjesto događaja izašli su policajci i poduzeli mjere iz svoje nadležnosti. Nakon prikupljenih informacija o prijavljenoj osobi i oštećenoj, obaviješteno je Tužilaštvo Brčko distrikta", rekli su nam iz policije. Pod nadzorom i uputama brčanskog tužilaštva već se preduzimaju određene mjere i radnje. "Nakon utvrđivanja činjenica biće podnesen izvještaj Tužilaštvu", rekli su nam iz brčanske policije.
Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... kom/440831
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Hannibal » 30 Aug 2017, 23:42

a sigurno nema oca ni brata jadnica
🐽

User avatar
Hahik
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1394
Joined: 29 Aug 2017, 10:04
Location: Uvijek ispred tebe
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Hahik » 30 Aug 2017, 23:43

Bijeli badem wrote: 30 Aug 2017, 23:39
Hahik wrote: 30 Aug 2017, 21:11 Nakon naslova krenem da se šprdam sa današnjjim generacija, kao da se sve iz konkubina ispililo, kad u tekstu skroz druga priča.
U šta ti gledaš? Samo u Behkove naslove...e nećeš vala dugo dogurati onda :hihi
Ja sam od muških još najbolje prošao. Pročitao tekst prije nego sam kliknuo na "pošalji". :oo
Ako ti ljudi kažu da se promijeniš, promijeni njih.

User avatar
Hahik
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1394
Joined: 29 Aug 2017, 10:04
Location: Uvijek ispred tebe
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Hahik » 30 Aug 2017, 23:51

Bijeli badem wrote: 30 Aug 2017, 23:46Koji tekst Behkov ili svog posta? :hm
I jedno i drugo. Pika se samo krajnji ishod. :o
Ako ti ljudi kažu da se promijeniš, promijeni njih.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Krokodil Behko » 31 Aug 2017, 00:42

Bijeli badem wrote: 30 Aug 2017, 23:46
Hahik wrote: 30 Aug 2017, 23:43
Bijeli badem wrote: 30 Aug 2017, 23:39
Hahik wrote: 30 Aug 2017, 21:11 Nakon naslova krenem da se šprdam sa današnjjim generacija, kao da se sve iz konkubina ispililo, kad u tekstu skroz druga priča.
U šta ti gledaš? Samo u Behkove naslove...e nećeš vala dugo dogurati onda :hihi
Ja sam od muških još najbolje prošao. Pročitao tekst prije nego sam kliknuo na "pošalji". :oo
Koji tekst Behkov ili svog posta? :hm

Hajde, nemojte tako, ja sam tu da vas informišem, a vi oftopičarite :off
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Mirelam » 31 Aug 2017, 08:29

Bijeli badem wrote: 30 Aug 2017, 23:40
Mirelam wrote: 30 Aug 2017, 21:26:misli
Gdje zapelo furlanijo? :cudi
Mescini da mod.malo :sex

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Bla » 31 Aug 2017, 09:03

sram je bilo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Nice try » 31 Aug 2017, 09:20

Krokodil Behko wrote: 30 Aug 2017, 21:08
Image

Policiji u Brčko Distriktu prijavljeno je da je taksista M.H. u subotu na stadionu u tom gradu pokušao da siluje djevojčicu (15), ali je ona u zadnjem trenutku uspjela da pobjegne i spasi se.

Prema izjavama majke djevojčice, taksista se u policiji branio da je ona to tražila i da se sa svakim vucara, a prema njenim riječima, djevojčicu je odvela na ljekarski pregled i ljekari su utvrdili da do sada nije imala seksualne odnose.

Majka djevojčice ispričala je za „EuroBlic“ da je njena kćerka u subotu otišla kod drugarice koja stanuje u blizini stadiona. Kaže da su njih dvije sjedile ispred kuće kada se začulo neko lupanje iza zida stadiona, a tada se pojavio M.H. koji im je kazao da mu treba pomoć.

- Moja kćerka je ustala da pomogne, a naivno dijete nije ni slutilo šta će se desiti. On ju je uvukao u pomoćnu prostoriju i blokirao vrata kolicima krečom i ciglama. Tada je počeo da je dira po tijelu i govorio joj je „Vidi kako si se razrasla, skini grudnjak... Sigurno si imala više momaka, znaš kako je to lijepo“ – ispričala je majka.

Ne smije da izađe iz kuće

Kaže da je djevojčica plakala i molila da je pusti pokušavajući da pobjegne, a on nije odustajao. Međutim, iz trećeg puta ona je uspjela da odgurne kolica i cigle i pobjegne kod drugarice plačući. Dok je bježala on joj je dobacio da će joj se „odužiti“ u gradu.

- Moje dijete se sada boji izaći iz kuće, jer taj gad taksira i vreba svaki dan. Sada treba krenuti u školu i ne znam kako ću je pustiti. U policiji se branio tako da je ispalo da je ona njega pokušala napastvovati, a ne on nju. Inspektorima je izjavio da je moje dijete nemoralno, da je to sama htjela i da se vucara sa svakim, pa eto i on bi! Kćerka ima momka kao većina curica njenih godina, ali se sva njihova veza odvija pred mojim očima. Odvela sam je doktoru, curica je nevina – rekla je njena majka.

Prema njenim riječima, ovaj taksista se nedolično ponaša već godinama, što “znaju sve žene u Brčkom koje su se bar jednom vozile sa njim u taksiju”. Ističe da je svaka žena koja ima dvije noge za njega privlačna i potencijalna meta.

- Moj suprug je umro od raka pluća 2014. godine i sama odgajam kćerku. Neću dozvoliti nekom da je siluje – poručuje majka ove djevojčice.

Potpisavanje peticije

Majka djevojčice koju je u Brčkom pokušao silovati taksista na internetu je pokrenula peticiju u kojoj je traži da se M.H. osudi na zatvorsku kaznu.

- Žene, nemojte da ćutite. Ovo se sutra može desiti vašem djetetu. Apelujem na svaku ženu kojoj se on nabacivao na taj način, potpište peticiju, spasite sebe i svoju djecu, ovo je monstrum. Evo, ja sam prvo progovorila i nije me sramota, sramota je ćutati i trpjeti. Otvorite oči, da se ovo sutra ne desi vama – napisala je majka.

(Blic.rs)
Ovakve vijesti mi uvijek izazivaju neku jezu,ne samo zato što sam majka već i što neosnovane i lažne optužbe mogu vrlo lako uništiti život čovjeka i čak ga odvesti u smrt.
Iz teksta se ne da zaključiti šta je istina,a šta ne,ali situacija vrlo lako može izmaći kontroli.
Prije par godina imali smo sličan događaj,lažne optužbe uništile su čovjeka,umro je od posljedica srčanog udara samo dan prije početka suđenja.
Slučajno ili ne,ali vjerovatnoća postoji.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by spacebound » 31 Aug 2017, 09:34

Iz onoga sto je rekao u Policiji sasvim je jasno o kakvo se sorti radi i verujem djevojcici.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Username » 31 Aug 2017, 11:29

To je kretencina Mirsad i nije mu prvi put

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Brčko: 15-godišnja djevojčica pokušala silovati taksistu

Post by Mutevelija » 31 Aug 2017, 12:48

Ali malo je naivno to de cure pomozite mi da odvrnem šaraf..
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by Maja » 01 Oct 2020, 11:09

Svaki dan minimum 2x vozim se taksijem kad sam u Mostaru i nikad nisam imala ruzno iskustvo. Cak mi je jednom ostao mobitel u taksiju kojeg su mi poslije vratili.
Pisem o ovim firmama sto voze marka kilometar.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by spacebound » 01 Oct 2020, 11:10

Sigurno 15 godina nisam sjela u taxi. Pojma nemam kakvi su :D.

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22424
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1653 times
Been thanked: 1351 times
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by MrH » 01 Oct 2020, 16:37

:bubica :srce


11/11/22

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by Sibila » 05 Dec 2020, 06:44

spacebound wrote: 01 Oct 2020, 11:10 Sigurno 15 godina nisam sjela u taxi. Pojma nemam kakvi su :D.
vozim se dosta cesto...mama itd.

bilo je nekih neprijatnih scena ali daleko od nasilja ...psovki itd..

bude provala pravo sa njima.


i da sarajevo taksi jesu .... doduse sve manje i manje ...vazili za nadmene..nece kratke voznje ..varanje ljudi po aerodromu itd.


isto tako masa ih je korektnih....
nikad nisam imala problem zbog kojeg se recimp ne bih usudila vise sjesti .

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by Sibila » 05 Dec 2020, 06:47

moram pohvaliti mlade taxiste...koji su naslijedili licence ...

tokom prvog vala korone...u taksi je mogla samo jedna osoba...ok provlacili su oni...neki nisu htjeli..

a mama mi je bila prilicno bolesna...od do sam je vodala...

svi i jedan su mi pomagali....primali nas dvoje troje ..i skidali su firmu da bi nas vozili..

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by Sibila » 05 Dec 2020, 06:48

spacebound wrote: 01 Oct 2020, 11:10 Sigurno 15 godina nisam sjela u taxi. Pojma nemam kakvi su :D.
a vrijedi i to da se i oni nagledaju svega.....i naslusaju .

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Taksista na aerodromu u Sarajevu odbio voziti putnika sa štakama jer mu je vožnja bila prekratka

Post by CikCikCikPogodi » 14 Sep 2021, 16:58

Image

Redakciji portala Klix.ba obratio se čitatelj koji kaže da je, nakon slijetanja na Međunarodni aerodrom u Sarajevu u nedjelju kasno navečer, doživio neugodno iskustvo prilikom pokušaja da uzme taksi sa taksi štanda na aerodromu.

Naime, čitatelj (identitet poznat redakciji portala Klix.ba) je tražio od taksiste da ga poveze od aerodroma do Čengić Vile u Sarajevu, što je udaljenost od nekih pet kilometara, zavisno od rute.

"Nakon što smo rekli gdje idemo taksista je odjednom kazao da nas ne može povesti jer mu se ne isplati ići na tako kratku relaciju i da se obratimo nekom drugom vozaču", kaže čitatelj. A da stvar bude gora, čitatelj koji je tražio vožnju nosi gips i za kretanje mora koristiti štake.

Nakon što su prišli drugom vozaču on je rekao da će ih povesti do lokacije, ali za fiksnih 30 KM bez uključivanja taksimetra.

"Pristali smo jer nismo imali izbora, a kada smo stigli na odredište, tražili smo račun. On nam je dao prazan nota račun i rekao da sami napišemo iznos koji želimo, tvrdeći da je to praksa i da to svi rade", ističe čitatelj.

Tragom ovih informacija kontaktirali smo predsjednika Udruženja "Sarajevo taxi" Envera Suljagića.

"Svaki vozač je dužan prihvatiti svaku vožnju, bez obzira na udaljenost, ukoliko broj osoba ili prtljaga ne prelazi kapacitet vozila. Jedino kada nije dužan prihvatiti vožnju je ako primijeti da je mušterija pod utjecajem alkohola ili droga", navodi Suljagić ističući da je mandatorno da se prilikom vožnje uključi taksimetar i da nema dogovaranja "fiksne cijene".

Dodao je da svako ko misli da ga je na bilo koji način oštetio vozač "Sarajevo taxija" treba doći kod njega da podnese prijavu.

"Ukoliko se utvrde bilo kakve neregularnosti, mi ćemo vozača pozvati na odgovornost, a oštećenom će biti vraćen puni iznos novca", zaključuje Suljagić.

Izvor: Klix.ba

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Taksista na aerodromu u Sarajevu odbio voziti putnika sa štakama jer mu je vožnja bila prekratka

Post by Maja » 14 Sep 2021, 17:00

Zato su najbolji ovi taksiji 1km - 1KM.
Imaju startnu cijenu i ako ces 5 metara voznje, platis startnu i to je to.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests