Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumima?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 02:57

Krokodil Behko wrote:
Socrates wrote:Interesantno je da većina, ako ne i svi, komentari na ovoj temi uzimaju kao činjenicu to da nije bilo rata Jugoslavija bi ostala cijela. Teoretski, postojale su dvije druge mogućnosti.

Prva, da je bilo rata a da je Jugoslavija ostala cijela. Druga, da se Jugoslavija raspadne bez rata.

Prva opcija znači da je Milošević okupirao teritoriju 2. lige zapad i pripojio je teritoriji 2. lige istok, a to se nikome ne bi dopalo, unutar najmanje 4 naroda (Slovenci, Hrvati, Bošnjaci, Albanci)

Druga opcija je nemoguća, jer involvira razlaz bez rata, a to znači da je svako unutar svojih (realnih) historijskih granica, sa kojima su na kraju svi i stekli međunarodno priznanje, a znamo da je bilo (još uvijek ima) raznih teritorijalnih aspiracija, pogotovo od strane golorukih Srba.
Dosadan si sa Miloševićem....Iz sećnja da ti napišem. Sloba je vratio dve autonomne pokrajine pod okrilje Srbije, a Slovenija i Hrvatska su napale JNA. Kako sam služio u JNA vojsku i imao obuku celu jednu godinu znam da je doktrina JNA bila kako da se branimo od spoljneg neprijatelja. Ako samo pogledate gde su pravljeni najbolji vojni objekti biće vam sve jasnije. U Bosni, jer Bosna nije smela pasti ma ko nas napao. Da smo napadnuti sa istoka mogle su pasti Makedonija Srbija, sa severa Vojvodina Slavonija, da smo napadnuti sa severozapada pale bi Slovenija i Hrvatska al Bosna nikako. E da nas je Albanija napala oni bi preko Grčke i Turske bežali u Siriju...zezam al je tako. JNA je bila nesposobna da se bori protiv svog naroda jbg.
Jugoslavija je trebala ostati kao labava federacija i takva bi pre Mađarske i Češke ušla u EU. Pa nudili su nam to...e sad onih 6 mamlaza nisu bili sposobni naći rešenje. Ustvari jesu , ali samo za sebe, svaki je opljačkao svoju republiku.
Mogli smo izbeći rat...al nije bilo pameti.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Socrates » 11 Feb 2016, 05:08

Nole wrote:
Krokodil Behko wrote:
Socrates wrote:Interesantno je da većina, ako ne i svi, komentari na ovoj temi uzimaju kao činjenicu to da nije bilo rata Jugoslavija bi ostala cijela. Teoretski, postojale su dvije druge mogućnosti.

Prva, da je bilo rata a da je Jugoslavija ostala cijela. Druga, da se Jugoslavija raspadne bez rata.

Prva opcija znači da je Milošević okupirao teritoriju 2. lige zapad i pripojio je teritoriji 2. lige istok, a to se nikome ne bi dopalo, unutar najmanje 4 naroda (Slovenci, Hrvati, Bošnjaci, Albanci)

Druga opcija je nemoguća, jer involvira razlaz bez rata, a to znači da je svako unutar svojih (realnih) historijskih granica, sa kojima su na kraju svi i stekli međunarodno priznanje, a znamo da je bilo (još uvijek ima) raznih teritorijalnih aspiracija, pogotovo od strane golorukih Srba.
Dosadan si sa Miloševićem....Iz sećnja da ti napišem. Sloba je vratio dve autonomne pokrajine pod okrilje Srbije, a Slovenija i Hrvatska su napale JNA. Kako sam služio u JNA vojsku i imao obuku celu jednu godinu znam da je doktrina JNA bila kako da se branimo od spoljneg neprijatelja. Ako samo pogledate gde su pravljeni najbolji vojni objekti biće vam sve jasnije. U Bosni, jer Bosna nije smela pasti ma ko nas napao. Da smo napadnuti sa istoka mogle su pasti Makedonija Srbija, sa severa Vojvodina Slavonija, da smo napadnuti sa severozapada pale bi Slovenija i Hrvatska al Bosna nikako. E da nas je Albanija napala oni bi preko Grčke i Turske bežali u Siriju...zezam al je tako. JNA je bila nesposobna da se bori protiv svog naroda jbg.
Jugoslavija je trebala ostati kao labava federacija i takva bi pre Mađarske i Češke ušla u EU. Pa nudili su nam to...e sad onih 6 mamlaza nisu bili sposobni naći rešenje. Ustvari jesu , ali samo za sebe, svaki je opljačkao svoju republiku.
Mogli smo izbeći rat...al nije bilo pameti.
Labava federacija je mogla da bude da je Milošević bio spreman da pristane na političku prije svega, ali i svaku drugu reformu Jugoslavije. Posto on to nije bio spreman, ne vjerujem baš da je Krokodil Behko "dosadan sa Milosevicem".

Svejedno, i on je malo limitirao tu prvu opciju. Interesantno je da nije bilo pro-jugoslovenske opcije koja bi se suprotstavila Miloševiću i njegovom viđenju Jugoslavije.
. . . . . . . . .

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 07:01

Jeste Ante Marković je jedini bio projugoslovenska opcija i imao svoju stranku.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by storm » 11 Feb 2016, 07:01

Nole wrote: Dosadan si sa Miloševićem....Iz sećnja da ti napišem. Sloba je vratio dve autonomne pokrajine pod okrilje Srbije, a Slovenija i Hrvatska su napale JNA. Kako sam služio u JNA vojsku i imao obuku celu jednu godinu znam da je doktrina JNA bila kako da se branimo od spoljneg neprijatelja. Ako samo pogledate gde su pravljeni najbolji vojni objekti biće vam sve jasnije. U Bosni, jer Bosna nije smela pasti ma ko nas napao. Da smo napadnuti sa istoka mogle su pasti Makedonija Srbija, sa severa Vojvodina Slavonija, da smo napadnuti sa severozapada pale bi Slovenija i Hrvatska al Bosna nikako. E da nas je Albanija napala oni bi preko Grčke i Turske bežali u Siriju...zezam al je tako. JNA je bila nesposobna da se bori protiv svog naroda jbg.
Jugoslavija je trebala ostati kao labava federacija i takva bi pre Mađarske i Češke ušla u EU. Pa nudili su nam to...e sad onih 6 mamlaza nisu bili sposobni naći rešenje. Ustvari jesu , ali samo za sebe, svaki je opljačkao svoju republiku.
Mogli smo izbeći rat...al nije bilo pameti.
Isuse :grana Ovo je ja mislim 48. put da nas uvjeravaš u jedne te iste nebuloze....jadni dobri čika slobo sve najbolje hteo, ovi vampiri nikako i nasta rat ..

Što se tiče toga za, kako veliš, "najbolje vojne objekte" .....jasno je....bosna je bila zacrtana u grosse muter zerbia ;)
I neplanski se otela :sok
Nemoj tu više dijeliti tu vašu kolektivnu pamet, razradjenu godinama po bircuzima i ispred kioska :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 07:17

storm wrote:
Nole wrote: Dosadan si sa Miloševićem....Iz sećnja da ti napišem. Sloba je vratio dve autonomne pokrajine pod okrilje Srbije, a Slovenija i Hrvatska su napale JNA. Kako sam služio u JNA vojsku i imao obuku celu jednu godinu znam da je doktrina JNA bila kako da se branimo od spoljneg neprijatelja. Ako samo pogledate gde su pravljeni najbolji vojni objekti biće vam sve jasnije. U Bosni, jer Bosna nije smela pasti ma ko nas napao. Da smo napadnuti sa istoka mogle su pasti Makedonija Srbija, sa severa Vojvodina Slavonija, da smo napadnuti sa severozapada pale bi Slovenija i Hrvatska al Bosna nikako. E da nas je Albanija napala oni bi preko Grčke i Turske bežali u Siriju...zezam al je tako. JNA je bila nesposobna da se bori protiv svog naroda jbg.
Jugoslavija je trebala ostati kao labava federacija i takva bi pre Mađarske i Češke ušla u EU. Pa nudili su nam to...e sad onih 6 mamlaza nisu bili sposobni naći rešenje. Ustvari jesu , ali samo za sebe, svaki je opljačkao svoju republiku.
Mogli smo izbeći rat...al nije bilo pameti.
Isuse :grana Ovo je ja mislim 48. put da nas uvjeravaš u jedne te iste nebuloze....jadni dobri čika slobo sve najbolje hteo, ovi vampiri nikako i nasta rat ..

Što se tiče toga za, kako veliš, "najbolje vojne objekte" .....jasno je....bosna je bila zacrtana u grosse muter zerbia ;)
I neplanski se otela :sok
Nemoj tu više dijeliti tu vašu kolektivnu pamet, razradjenu godinama po bircuzima i ispred kioska :kafa
Ma jebo te Sloba. Ko njega brani? Ja ti kažem da nije on počeo rat. Naročito ne onaj u Sloveniji. Seti se malo vrati film. A što se Slobe tiče taj je ukrao milijarde iz Srbije i trebalo mu se ovde suditi a ne u Hagu. Ako su Dinkić i ekipa našli te pare možemo ae hebati. Ja i sad verujem da je Borka Vučić ubijena. A ona je bila najbolja bankarka na ovim prostorima.
Storme....aj stavi prst na čelo...pa aerodrom u Bihaću i svu onu nanensku industriju u BIH je pravio Tito. U toj JNA sam bio a ne u nekakvoj Slobovoj koja je kasnije nastala...sl i svi su dezertirali iz JNA i dali je Slobi kao poklon.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by storm » 11 Feb 2016, 07:29

Opet smo na ratu :D.

Tko je onda napao Sloveniju?
25.6.1991 skupština Slovenije usvaja ustavni zakon o nezavisnosti države.
Mijenjaju se granične table sa znakovljem Republike Slovenije i postavljaju se granični prijelazi prema Hrvatskoj.
Istu večer u Beogradu se sastaje savezno izvršno viječe i donosi akt o očuvanju granica SFRJ i time daje otvoren put za djelovanje saveznoj policiji ( miliciji) i JNA .....no na teritoriju sad već legalno samostalne države Republike Slovenije.
Izašla je JNA na granice, pružen je otpor slovenske TO i policije.
Deset dana rata i to je to.
I tako dalje, po Hrvatskoj i Bosni.
I da te podsjetim i da je većina vojne infrastrukture u RH bila locirana na teritoriju nekadašnje i samozvane, takozvane RSK.
I da su vojne vježbe 80ih bile uglavnom usmjerene slo/cro kontra ostatka juge .....puno je bilo indikacija, kud to sve ide.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Chloe » 11 Feb 2016, 07:34

O @Noletu, da li jede buniku ili ne? :123 :D. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by storm » 11 Feb 2016, 07:49

Chloe wrote:O @Noletu, da li jede buniku ili ne? :123 :D. :D.

Kajgod....dobra mu je :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 07:50

storm wrote:Opet smo na ratu :D.

Tko je onda napao Sloveniju?
25.6.1991 skupština Slovenije usvaja ustavni zakon o nezavisnosti države.
Mijenjaju se granične table sa znakovljem Republike Slovenije i postavljaju se granični prijelazi prema Hrvatskoj.
Istu večer u Beogradu se sastaje savezno izvršno viječe i donosi akt o očuvanju granica SFRJ i time daje otvoren put za djelovanje saveznoj policiji ( miliciji) i JNA .....no na teritoriju sad već legalno samostalne države Republike Slovenije.
Izašla je JNA na granice, pružen je otpor slovenske TO i policije.
Deset dana rata i to je to.
I tako dalje, po Hrvatskoj i Bosni.
I da te podsjetim i da je većina vojne infrastrukture u RH bila locirana na teritoriju nekadašnje i samozvane, takozvane RSK.
I da su vojne vježbe 80ih bile uglavnom usmjerene slo/cro kontra ostatka juge .....puno je bilo indikacija, kud to sve ide.
Zaboravio si da napišeš i da sve carine iz cele Jogoslavije koje su naplaćivane u Sloveniji nisu prosleđivane u savezni budžet već u budžet SLO ostavljane. Zato je premijer SFRJ Ante Marković i poslao kolonu tenkova na granice. E sad da je ta kolona imala vazdušnu i pešadijsku podršku TO bi moga da ga duva. I opet se vraćamo da JNA nije bila spremna da ratuje sa svojim narodom. Slovenija proglasila nezavisnost...moš misliti...pa koliko je takvih regija u svetu i još nisu dobili niti će skoro dobiti nezavisnost? Moglo se sačekati još koji mesec i rešilo bi se pitanje Slovenije. Nije se moralo pucati na golobrade mladiće kojima nije duzvoljeno da pucaju i brane se. Komunista zna mog rođaka koji je tad služio vojsku u ljubljani. Bio je u kasarni. Na njih su iz bolnice pucali snajperi...nekoliko dana su bili pod vatrom, držali kasete na prozorima. Kad su popizdeli i opalili nekoliko rafala svi svetski mediji su to snimili i orikazali, a ni jedan nije da sa bolnice pucaju na vojsku. Po ratnim zakonima bolnica iz koje se neko napada postaje legitimni vojni cilj.
To je samo znak da je raspad Jugoslavije spremljen spolja.
Negde na prethodnim stranicama je Krokodil napisao da bi u slučaju da se Juga nije raspala Sandžak priključio BIH jer je tamo 2\3 muslimana...pitanje za vas Bošnjake. Ako bih ja sutra uzeo islam kao moju veru da li bih bio Srbin islamske veroispovesti ili automatski Bošnjak?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by storm » 11 Feb 2016, 08:06

Bilo je raketiranja iz migova na graničnom prijelazu Holmec.....ja sam osobno bio u 10 dana jedno 5-6 puta u skloništu zbog nadlijetanja migova, tako da ne pričaj o tome.
Šta bi se riješilo, kad ste vojno krenuli na suverenu državu?
JNA je upućen poziv, da se razoruža i napusti državu....nakon odbijanja i ovi su krenuli vojno djelovati ( u istini za volju skromnim mogućnostima) opkoljene su kasarne sa šleperima i kamionima.
Nemoj mi sad ti objašnjavati kako je tu bilo....šta su vama tamo prodavali pod istinu, nije moj problem.

Image

Image

Image

Image

Image

Image





i odlazak "u nove pobjede" :rol
Image




ovi su vas :oo

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 08:42

storm wrote:Bilo je raketiranja iz migova na graničnom prijelazu Holmec.....ja sam osobno bio u 10 dana jedno 5-6 puta u skloništu zbog nadlijetanja migova, tako da ne pričaj o tome.
Šta bi se riješilo, kad ste vojno krenuli na suverenu državu?
JNA je upućen poziv, da se razoruža i napusti državu....nakon odbijanja i ovi su krenuli vojno djelovati ( u istini za volju skromnim mogućnostima) opkoljene su kasarne sa šleperima i kamionima.
Nemoj mi sad ti objašnjavati kako je tu bilo....šta su vama tamo prodavali pod istinu, nije moj problem.

Image

Image

Image

Image

Image

Image





i odlazak "u nove pobjede" :rol
Image




ovi su vas :oo

Image
Pa to sam video...šta mi ti pokazuješ...i dva puta ti napisao da JNA nije bila sposobna da se bori protiv svog naroda. I koga nas??? A da vi svi ostali ste dezertirali. Slovenija nije bila suverena država jer još nije bila priznata od međunarodne zajednice.
Ne tvrdim ja da je loše što se Juga raspala, nije moralo biti ovako krvavo...I budi siguran doći će nove generacije i napraviće se novi jugoslovenski pokret koji će napraviti novu Jugoslaviju al bolju jer će se znati da je svako dobrovoljno ušao u tu zajednicu i ko je i šta uneo. Kralj se zajebo sa Jugoslavijom a vojvoda Mišić mu je, po obilasku zapadnih kasarni odmah posle rata, savetovao da pusti Slovence i Hrvate iz Jugoslavije. Da je Pera bio tad verovatno bi poslušao svog vojvodu ovako Aca...pa u Marseju je i nastradao od ustaša i VMRO (Bugara)
Još samo ovo, niti mogu Rusi biti bliži Srbima od Bosanaca i Hrvata, niti Švabe Hrvatima od Srba i Bosanaca niti Turci Bošnjacima od Srba i Hrvata...svi istim jezikom govorimo istim pismom se pišemo jedino se razlčičito krstimo tj klanjamo....vera je uništila Jugoslaviju i dovela do krvavog rata. Sad nacionalisti mogu da izmišljaju neka nova porekla neke nove istorije al to ne pije vodu...Zbog tih nacionalista je i izašla anegdota da su Hrvati koristili najviše pisama na ovim prostorima: glagoljicu, ćirilici, latinicu, a kako su oni poreklom iz Irana i pahvel ili već kako se zove njihovo pismo...mrzi me googlat pijem kafu jbg. :valja

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by storm » 11 Feb 2016, 08:49

Možda....valjda ne budem više živ :D.

ajde okončajmo to ovdje...zar baš svaku temu moramo posrat s tim :rol

Ovaj forum ionako samo religiji i politici služi.... to bi ja tabuizirao....sporta, ljubavi i zabave :djed
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 08:50

Chloe wrote:O @Noletu, da li jede buniku ili ne? :123 :D. :D.
čuj bunike...pa ko je lud ko ja taj mora biti na teškim drogama :plavi :plavi :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Krokodil Behko » 11 Feb 2016, 10:24

Nole wrote: Dosadan si sa Miloševićem....Iz sećnja da ti napišem. Sloba je vratio dve autonomne pokrajine pod okrilje Srbije, a Slovenija i Hrvatska su napale JNA.
A zašto su napali JNA? Zašto? Zašto?

E da nas je Albanija napala oni bi preko Grčke i Turske bežali u Siriju...zezam al je tako.
Ne zezaš se ti, nego je to i bio jedan od ciljeva. Najslabiju susjednu zemlju poklopiti, a stanovništvo otjerati u pm. Nije se džaba Enver Hodža ogradio bunkerima, naspram YU. Nije on to učinio da bi napao nas, nego da bi se odbranio od Jugoslavije, jer podrazumijeva se da je Albanija slabija i ne bi napadala.

Znači, isti scenarij progona kao i u Vojvodini 45. ali i u mnogim opštinama širom BiH i HR nakon 2.w.w.
Nole wrote: A što se Slobe tiče taj je ukrao milijarde iz Srbije i trebalo mu se ovde suditi a ne u Hagu.
Ne zanima nas milijarda iz Srbije, nego milijarde koje je Srbija ukrala iz platnog prometa Jugoslavije.
Tačnije, nasilništvo nad drugim narodima, krađa i pljačka drugih naroda, da bi se skupio novac za ratovanje i istrebljenje tih istih drugih naroda.

Np, nastavite i dalje pričati kako ste branili Jugoslaviju, jer Jugoslavija ste samo vi, a mi ostali nismo i nemamo pravo glasa, pa čak ni pravo da objasnimo šta se desilo :lud

Negdje sam već pominjao. Miloševiću je pošlo za rukom, da od Muslimana, kao od totalno jugoslovenski opredjeljenog naroda, u roku od tri godine napravi totalno anti-jugoslovenski narod.
On nije glup. da je htio sačuvati Jugoslaviju drugačije bi se ponašao i nema se tu šta pričati.
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 10:41

Krokodil Behko wrote:
Nole wrote: Dosadan si sa Miloševićem....Iz sećnja da ti napišem. Sloba je vratio dve autonomne pokrajine pod okrilje Srbije, a Slovenija i Hrvatska su napale JNA.
A zašto su napali JNA? Zašto? Zašto?

E da nas je Albanija napala oni bi preko Grčke i Turske bežali u Siriju...zezam al je tako.
Ne zezaš se ti, nego je to i bio jedan od ciljeva. Najslabiju susjednu zemlju poklopiti, a stanovništvo otjerati u pm. Nije se džaba Enver Hodža ogradio bunkerima, naspram YU. Nije on to učinio da bi napao nas, nego da bi se odbranio od Jugoslavije, jer podrazumijeva se da je Albanija slabija i ne bi napadala.

Znači, isti scenarij progona kao i u Vojvodini 45. ali i u mnogim opštinama širom BiH i HR nakon 2.w.w.
Nole wrote: A što se Slobe tiče taj je ukrao milijarde iz Srbije i trebalo mu se ovde suditi a ne u Hagu.
Ne zanima nas milijarda iz Srbije, nego milijarde koje je Srbija ukrala iz platnog prometa Jugoslavije.
Tačnije, nasilništvo nad drugim narodima, krađa i pljačka drugih naroda, da bi se skupio novac za ratovanje i istrebljenje tih istih drugih naroda.

Np, nastavite i dalje pričati kako ste branili Jugoslaviju, jer Jugoslavija ste samo vi, a mi ostali nismo i nemamo pravo glasa, pa čak ni pravo da objasnimo šta se desilo :lud

Negdje sam već pominjao. Miloševiću je pošlo za rukom, da od Muslimana, kao od totalno jugoslovenski opredjeljenog naroda, u roku od tri godine napravi totalno anti-jugoslovenski narod.
On nije glup. da je htio sačuvati Jugoslaviju drugačije bi se ponašao i nema se tu šta pričati.
Sloba, a mama Mira??? Pa ona se više pitala bre... Sloba je zahvaljujući Kosovu postao to što jeste, on je podigao nacionalizam u Srbiji zbog slučaja Martinović i one njegove posete Kosovu kad je policija udarila po okupljenim Srbima. Seti se one njegove čuvene : Narod niko ne sme da bije....(osim mene) to smo kasno ukapirali i puno krivice snosimo za taj rat..ali za svađu je potrebno dvoje...zato ovde i često pominjem Kutiljerov plan.
Rat u BIH ne bih puno pominjao jer sam uvek govorio da tamo jebe lud zbunjenog...u BIh smo imali Srbe potomke četnika i potomke partizana, Hrvate potomke ustaša i potomke partizana, Muslimane potomke balija i potomke partizana...tako da uopšte ne bih o Bosni pisao jer nisam učesnik tog rata pa pojma nemam šta je bilo...i sad kad sam u Bosni ne polemiše se u društvu o ratu već o svemu drugom...ok u SA sam bio sa curom, aj sad serite neslavno :grana :plavi
Sloba jeste prvi uleteo u platni promet SFRJ al nisu ostali dužni ni Slovenija ni Hrvatska...
E sad plačka u ratu...o tome sam već pisao ko je pljačkao...a misliš li da i druge strane nisu...
Nego ne odgovori ti meni na ono pitanje o Sandžaku (Raškoj) kako si to zamislio da bi trebao preći u sastav BIHs obzirom da je 2/3 stanovništva muslimani. I postavio pitanje još: Ako ja sutra primim islam kao veru šta sam onda ja? Srbin islamske veroispovesti ili Bošnjak???

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 10:50

Uuu ovo nisam video

Ne zezaš se ti, nego je to i bio jedan od ciljeva. Najslabiju susjednu zemlju poklopiti, a stanovništvo otjerati u pm. Nije se džaba Enver Hodža ogradio bunkerima, naspram YU. Nije on to učinio da bi napao nas, nego da bi se odbranio od Jugoslavije, jer podrazumijeva se da je Albanija slabija i ne bi napadala.

Znači, isti scenarij progona kao i u Vojvodini 45. ali i u mnogim opštinama širom BiH i HR nakon 2.w.w.


A zašto su napali JNA? Zašto? Zašto?
A kakve pretenzije je SFRJ imala prema Albaniji???? Nikakve i nikada od 1943. kad je nastala do 1990. kad se raspala. Ako ti znaš nešto ondda napiši. Nego i ovo da ti napomenem što se u SFRJ nije govorilo ali u Bugarskoj jeste. Tito, Enver Hodža i Gergi Dimitrov su imali tajni plan da prave BALKANIJU. Da bi privoleo Envera Tito je proteranim Srbima sa Kosova zabranio povratak na Kosovo već ih naselio u Vojvodinu i Beograd.Staljin je otkrio taj plan i u Sofiji ubio Georgi Dimitrova. E Enver se bojao Staljina, a ne Tita.
Ne pišešš o progonu 1945 Italijana iz Istre i Dalmacije??? Italijani nisu ljudi ili ti mrsko o tome pisati. Princ Eugen nemačka divizija koja se povlačila iz Grčke je mobilisala puno vojvođanskih Švaba da brane Berlin. Kako sam rođen u Vojvodini i poznajem Švabe koji su ostali i od njih čuo tu priču. Mnogi su se sakrili po kućama Srba koji su još pod Čarnojevićem naselili ove krajeve. Vojvođanske Švabe nisu pravili zločin kao hortijevi Mađari. Znam da je švapski pop izašao ispred jednog sela i zaustavi hortijevce da u njegovom selu ne naprave pokolj.
Zašto su napali JNA...jer je JNA jugoslovenska vojska koja po ustavu brani Jugoslaviju. Hrvat , tj Jugosloven Ante Marković je JNA poslao na granice Jugoslavije. JNA je smetala secesionistima za svoje planove. 2+2=4 odlličan 5
Last edited by Nole on 11 Feb 2016, 10:56, edited 1 time in total.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by storm » 11 Feb 2016, 10:51

Ako ja sutra primim islam kao veru šta sam onda ja?
Biti ćeš Mehmed ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 12:05

storm wrote:
Ako ja sutra primim islam kao veru šta sam onda ja?
Biti ćeš Mehmed ...
to je ime koje bih uzeo al koja mi nacionalnost to pitam?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by storm » 11 Feb 2016, 12:12

Nole wrote:
storm wrote:
Ako ja sutra primim islam kao veru šta sam onda ja?
Biti ćeš Mehmed ...
to je ime koje bih uzeo al koja mi nacionalnost to pitam?
Bošnjak...ako si Mehmed :cudi

Zar nisu u RS Dragan, Miloš, Jovan ............Srbi :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nole » 11 Feb 2016, 12:20

storm wrote:
Nole wrote:
storm wrote:
Ako ja sutra primim islam kao veru šta sam onda ja?
Biti ćeš Mehmed ...
to je ime koje bih uzeo al koja mi nacionalnost to pitam?
Bošnjak...ako si Mehmed :cudi

Zar nisu u RS Dragan, Miloš, Jovan ............Srbi :hm
E vidiš baš se to meni ne sviđa kod nas jer se preko vere postaje nacija... bem ti ludog Tita...trebalo je svi Jugosloveni, a ti kući neguj svoje običaje...kao u Americi. I meni nikakav problem ne bi bio da se izjašnjavam kao Jugoslloven. Spinerka je Amerikanka bošnjačkog porekla...i šta joj fali?

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests