Šta je nama Turska?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by bosnjakinja » 23 Nov 2021, 00:19

MarlboroGold wrote: 23 Nov 2021, 00:13
bosnjakinja wrote: 23 Nov 2021, 00:09

nije umro, tu je samo sto nije trenutno "na vlasti" ali uvijek bukti,i tu je u pozadini ,pokazuje se svako malo kada neko iz muslimanskog svijeta nesto osvoji dobije i slicno
To je samo odlika nezrelih nacija.
opet sve gledas kroz prizmu ateiste kojem je vjera nebitna

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by MorningStar » 23 Nov 2021, 00:24

bosnjakinja wrote: 23 Nov 2021, 00:18
MorningStar wrote: 23 Nov 2021, 00:15

Mislim da ti imas pogresan dojam, ja sam ravnodusan na Tursku - mislim dodje mi ko ne znam... Estonija ? Ali ne primjecujes opsesiju opet pojedinih pa cak ni uvazenog prvog u Bosnjaka koji kaze hladno da je Bosna ostavljena u amanet Turskoj.
Nemam .To je indirektno neki kompleks ako pokusavas estoniju i tursu u isti rang,sa estonijom bosna historijski nema nista a sa turskom svasta..ono 500 godina,promjenjena vjera itd to nije malo
Pa jedino sto ja vidim da je nesto konkretno je to "promjenjena vjera" i to je da se ne lazemo jedini razlog podilazenja istoj. To donosenje vjere = sve drugo cemo zaboraviti te se pokloniti njihovoj kulturi i dominaciji. I upravo ovo je primjer necega sto sam vec spomenuo - samo mnogo jake kulture su uspjele da odrze naciju jakom u islamskom svijetu jer islam pored vjere ima i jasne politicke stavove koji su u direktnoj koliziji sa nacijom-drzavom.Jake kulture i zemlje poput Turske i Irana su uspjele da prakticno "saviju" vjeru i integrisu svoju kulturu te dobiju neki da kazemo kompromis u kojem su odrzali svoju kulturu jakom - ostali su ili izbrisani (tako i sve kulture i jezici sjeverne afrike i bliskog istoka te je arapska u potpunoj dominaciji) ili su zapeli ni tamo ni vamo ko BiH.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2128 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by Laser » 23 Nov 2021, 07:59

MarlboroGold wrote: 23 Nov 2021, 00:13
bosnjakinja wrote: 23 Nov 2021, 00:09

nije umro, tu je samo sto nije trenutno "na vlasti" ali uvijek bukti,i tu je u pozadini ,pokazuje se svako malo kada neko iz muslimanskog svijeta nesto osvoji dobije i slicno
To je samo odlika nezrelih nacija.
Ono, koje je pripadnik nečega od 5% će kazati turcima da su nezrela nacija. :valja
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: Šta je nama Turska?

Post by Masamune » 23 Nov 2021, 08:01

Ummet je koncept koji je propao po svim mogućim parametrima. Teško je to vama priznati, jer jebiga... dolazi od Muhammeda kao primjer apsolutnog morala, a negirati nešto njegovo je bogohuljenje iako je svima jasno da to više nisu ta vremena.

Danas su samo interesi i u arapskom svijetu. Možda običnom narodu bude malo drago jer je tamo neki ibn Omer osvojio zlato na olimpijadi, ali to uopšte nije relevantno. Kad je ummet i dalje na prvom mjestu to je odlika nezrelih nacija poput Bošnjaka.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by Matan » 23 Nov 2021, 08:27

Ma Turci pokusavaju biti mali Kinezi..
da se nametnu na svjetskoj sceni kao vazni igraci..
ne mozes ti, zna se ko su gazde vec stoljecima na svjetskoj sceni..
pocev od Britanaca, koji su br,1..pa onda u novije vrijeme, oni koje su oni stvorili,
Ameri..tj.USA..prate ih kao ekonomski vazaan igrac, Njemacka, Francuzi kaskaju..
Rusi, su uvijek tu negdje..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by The 51st State » 23 Nov 2021, 08:58

razmontira sestra fgr u par postovoa. kakva kmeka i koprcanje neznalica jbt.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: Šta je nama Turska?

Post by Masamune » 23 Nov 2021, 09:03

Znači moraš biti vjernik da ne bi bio neznalica :D.

Vas koče emocije vezano za Muhammeda i Islam da realno sagledate situaciju.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by The 51st State » 23 Nov 2021, 09:06

ne, moras biti obrazovan sbeobuhatno,

a sta tebe koci da das tacan sud? losa kompozicija atoma i elektrona u svemiru?

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: Šta je nama Turska?

Post by Masamune » 23 Nov 2021, 09:10

Pa ništa... nastavite živjeti u nekom svom svijetu kad vam očigledne stvari izbijaju oči po pitanju ummeta.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by The 51st State » 23 Nov 2021, 09:12

nastavi i ti zivijeti u svijetu gdje je sve realinacija atoma i elektrona, sto je ocigledni apsurd.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by Šabović Adis » 23 Nov 2021, 10:07

Da se samo hoće zapitat otkud apsurd, ko ga dao...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: Šta je nama Turska?

Post by Masamune » 23 Nov 2021, 10:19

The 51st State wrote: 23 Nov 2021, 09:12 nastavi i ti zivijeti u svijetu gdje je sve realinacija atoma i elektrona, sto je ocigledni apsurd.
Ovo su diskusije koje se vode i u islamskom svijetu, jer sve više muslimana nastupa kritički po pitanju koncepta ummeta, kao i Hilafeta i stalne težnje da muslimani osvoje svijet. Shvataju ljudi da su to nebuloze gledajući kroz današnju prizmu i da do toga nikad neće doći, kao i da tu nema nikakve individualnosti. Ono što su prošli npr. katolici to čeka i muslimane i to je neminovno, a i vi ste toga sve više svjesni.

Ti mene po defaultu diskvalificiraš jer nisam vjernik iako možda bolje poznajem Islam od prosječnog muslimana (čak sam ja bošnjakinju po pitanju Islama ispravljao bar 10 puta na ovom forumu), pa tako znam i gdje leže problemi. Samo što ja mogu nastupati slobodoumno po pitanju toga, a to tebi smeta jer ne želiš čuti ono što bi trebao i što jesu činjenice, a koje smatraš bogohuljenjem. Praksa apsolutno demantuje naprijed navedene koncepte jer ne postoje osim u slučaju kad treba moralisati, izraziti sreću i empatiju, ali to i mrski zapadnjaci rade također i po pitanju Palestine, BiH itd. i to nema neke posebne veze sa Islamom, već humanizmom.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by The 51st State » 23 Nov 2021, 10:42

MarlboroGold wrote: 23 Nov 2021, 10:19
The 51st State wrote: 23 Nov 2021, 09:12 nastavi i ti zivijeti u svijetu gdje je sve realinacija atoma i elektrona, sto je ocigledni apsurd.
Ovo su diskusije koje se vode i u islamskom svijetu, jer sve više muslimana nastupa kritički po pitanju koncepta ummeta, kao i Hilafeta i stalne težnje da muslimani osvoje svijet. Shvataju ljudi da su to nebuloze gledajući kroz današnju prizmu i da do toga nikad neće doći, kao i da tu nema nikakve individualnosti. Ono što su prošli npr. katolici to čeka i muslimane i to je neminovno, a i vi ste toga sve više svjesni.

Ti mene po defaultu diskvalificiraš jer nisam vjernik iako možda bolje poznajem Islam od prosječnog muslimana (čak sam ja bošnjakinju po pitanju Islama ispravljao bar 10 puta na ovom forumu), pa tako znam i gdje leže problemi. Samo što ja mogu nastupati slobodoumno po pitanju toga, a to tebi smeta jer ne želiš čuti ono što bi trebao i što jesu činjenice, a koje smatraš bogohuljenjem. Praksa apsolutno demantuje naprijed navedene koncepte jer ne postoje osim u slučaju kad treba moralisati, izraziti sreću i empatiju, ali to i mrski zapadnjaci rade također i po pitanju Palestine, BiH itd. i to nema neke posebne veze sa Islamom, već humanizmom.
to su tlapnje koje nemaju realno uporiste, to kroz sta katolici prolaze je nebitne jer njihova religija nije bazirana na istini i logici te je materijalno debunkirana u tom smislu je islam neprobojan, a nije da se ne pokusava svakodnevno.

moram te diskvalificirati zbog te cinjenice jer kompletan ateizam je neracionalna i neodrziva pozicija pod filozofsko moralnom skrutinizacijom, zasto bi uopste uzimo tvoj stav regerentan po bilo cemu kad je tvoja osnovna pozicija problematicna.
izvini, slobodoumno ako pod tim mislis na slobodnu volju ne postoji u ateizmu barem ovom mainstream, to je iluzija i deterministicka materijalisticka dijalektika, sto je iz mog ugla gledanja deluzije nevidjenih razmjera.
praksa uopste ne demantuje nego potvrdjuje jedini humanisticki koncept na planeti je kroz islam dat, a taj zapadni "humanizam" je fejk i instrument zapadnog imperijalizma i isti je uzrok 99posto problema na zemlji sto je vrlo lako empirijski dokazivo. ponovicu jos jednom jer vidim da si zaboravio sta je taj humanizam iz ugla lika kojeg ti smatras humanistom i pametnim hitchensa, taj monstrum je zagovaro humanisticki dzihad protiv iraka koji je rezultirao milionskim zrtvama, a o njihovoj brizi za Palestinom mi se riga, toliko ih je briga da je sve ijedna vlada klijent i hamal izraela. nemoj sviju ti...

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by Taare » 23 Nov 2021, 10:43

Muslimani teže ka tome da osvoje svijet? Svašta...
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: Šta je nama Turska?

Post by Masamune » 23 Nov 2021, 10:49

Pa naši imami viču muslimani će ponovo zavladati svijetom :D.

Ne moramo dalje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: Šta je nama Turska?

Post by Masamune » 23 Nov 2021, 10:50

The 51st State wrote: 23 Nov 2021, 10:42
MarlboroGold wrote: 23 Nov 2021, 10:19
Ovo su diskusije koje se vode i u islamskom svijetu, jer sve više muslimana nastupa kritički po pitanju koncepta ummeta, kao i Hilafeta i stalne težnje da muslimani osvoje svijet. Shvataju ljudi da su to nebuloze gledajući kroz današnju prizmu i da do toga nikad neće doći, kao i da tu nema nikakve individualnosti. Ono što su prošli npr. katolici to čeka i muslimane i to je neminovno, a i vi ste toga sve više svjesni.

Ti mene po defaultu diskvalificiraš jer nisam vjernik iako možda bolje poznajem Islam od prosječnog muslimana (čak sam ja bošnjakinju po pitanju Islama ispravljao bar 10 puta na ovom forumu), pa tako znam i gdje leže problemi. Samo što ja mogu nastupati slobodoumno po pitanju toga, a to tebi smeta jer ne želiš čuti ono što bi trebao i što jesu činjenice, a koje smatraš bogohuljenjem. Praksa apsolutno demantuje naprijed navedene koncepte jer ne postoje osim u slučaju kad treba moralisati, izraziti sreću i empatiju, ali to i mrski zapadnjaci rade također i po pitanju Palestine, BiH itd. i to nema neke posebne veze sa Islamom, već humanizmom.
to su tlapnje koje nemaju realno uporiste, to kroz sta katolici prolaze je nebitne jer njihova religija nije bazirana na istini i logici te je materijalno debunkirana u tom smislu je islam neprobojan, a nije da se ne pokusava svakodnevno.

moram te diskvalificirati zbog te cinjenice jer kompletan ateizam je neracionalna i neodrziva pozicija pod filozofsko moralnom skrutinizacijom, zasto bi uopste uzimo tvoj stav regerentan po bilo cemu kad je tvoja osnovna pozicija problematicna.
izvini, slobodoumno ako pod tim mislis na slobodnu volju ne postoji u ateizmu barem ovom mainstream, to je iluzija i deterministicka materijalisticka dijalektika, sto je iz mog ugla gledanja deluzije nevidjenih razmjera.
praksa uopste ne demantuje nego potvrdjuje jedini humanisticki koncept na planeti je kroz islam dat, a taj zapadni "humanizam" je fejk i instrument zapadnog imperijalizma i isti je uzrok 99posto problema na zemlji sto je vrlo lako empirijski dokazivo. ponovicu jos jednom jer vidim da si zaboravio sta je taj humanizam iz ugla lika kojeg ti smatras humanistom i pametnim hitchensa, taj monstrum je zagovaro humanisticki dzihad protiv iraka koji je rezultirao milionskim zrtvama, a o njihovoj brizi za Palestinom mi se riga, toliko ih je briga da je sve ijedna vlada klijent i hamal izraela. nemoj sviju ti...
Bolje je da ništa nisam govorio. Jednostavno je nemoguće imati smislenu diskusiju. Javim ti se ako ikad pređem na Islam :oo

I to što si nabrojao je šupljo da valja.
Last edited by Masamune on 23 Nov 2021, 10:51, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by The 51st State » 23 Nov 2021, 10:50

to je neminovnost, brojke ne lazu.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by The 51st State » 23 Nov 2021, 10:52

MarlboroGold wrote: 23 Nov 2021, 10:50
The 51st State wrote: 23 Nov 2021, 10:42

to su tlapnje koje nemaju realno uporiste, to kroz sta katolici prolaze je nebitne jer njihova religija nije bazirana na istini i logici te je materijalno debunkirana u tom smislu je islam neprobojan, a nije da se ne pokusava svakodnevno.

moram te diskvalificirati zbog te cinjenice jer kompletan ateizam je neracionalna i neodrziva pozicija pod filozofsko moralnom skrutinizacijom, zasto bi uopste uzimo tvoj stav regerentan po bilo cemu kad je tvoja osnovna pozicija problematicna.
izvini, slobodoumno ako pod tim mislis na slobodnu volju ne postoji u ateizmu barem ovom mainstream, to je iluzija i deterministicka materijalisticka dijalektika, sto je iz mog ugla gledanja deluzije nevidjenih razmjera.
praksa uopste ne demantuje nego potvrdjuje jedini humanisticki koncept na planeti je kroz islam dat, a taj zapadni "humanizam" je fejk i instrument zapadnog imperijalizma i isti je uzrok 99posto problema na zemlji sto je vrlo lako empirijski dokazivo. ponovicu jos jednom jer vidim da si zaboravio sta je taj humanizam iz ugla lika kojeg ti smatras humanistom i pametnim hitchensa, taj monstrum je zagovaro humanisticki dzihad protiv iraka koji je rezultirao milionskim zrtvama, a o njihovoj brizi za Palestinom mi se riga, toliko ih je briga da je sve ijedna vlada klijent i hamal izraela. nemoj sviju ti...
Bolje je da ništa nisam govorio. Jednostavno je nemoguće imati smislenu diskusiju. Javim ti se ako ikad pređem na Islam :oo
nemoj se povlaciti kroz humor kad ostanes bez argumenata.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: Šta je nama Turska?

Post by Masamune » 23 Nov 2021, 10:56

Imam argumente, ali nisi iskren tako da ne bih dalje gubio vrijeme. O ovim stvarima i možeš samo diskutovati izvan okvira ideologije, ali ti to nisi u stanju raditi. Faktički nisi nikad ni bio u stanju.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Šta je nama Turska?

Post by Taare » 23 Nov 2021, 10:57

MarlboroGold wrote: 23 Nov 2021, 10:49 Pa naši imami viču muslimani će ponovo zavladati svijetom :D.

Ne moramo dalje.
Gdje bolan viču? Ti slušo isilovsku propagandu.
Fala što nas poistovjećuješ s tom bagrom.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests