Silovanja

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by lejlamo » 19 Oct 2019, 10:05

fakat ti nemam šta odgovoriti, osim, popij kafu.

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by respo » 19 Oct 2019, 10:07

Al fakat zar je tesko shvatiti sta sam napisao i da ovako uvijek zakljucujete?
Razumjeti i podrzavati nesto su sasvim razlicite stvari al vama nekolicini izgleda cim kazes da razumijes neku negativnu radnju osobe odmah si isti kao on
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by Hannibal » 19 Oct 2019, 10:10

respo aj na kafu 😂
🐽

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22429
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1654 times
Been thanked: 1355 times
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by MrH » 19 Oct 2019, 10:11

Razumjeti silovanje??!! Wtf? Nemas tu sta da razumijes.
Metak u celo i .
Vecih gmazova na planeti nema od silovatelja i pedofila, fuj.
11/11/22

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by respo » 19 Oct 2019, 10:14

mrH wrote: 19 Oct 2019, 10:11 Razumjeti silovanje??!! Wtf? Nemas tu sta da razumijes.
Metak u celo i .
Vecih gmazova na planeti nema od silovatelja i pedofila, fuj.
Pa zar je tesko razumjeti zasto siluje neki koji nema zenske osobe pored sebe nece ga djevojke i sta ja znam?
I gdje sam uopste napisao da ne zasluzuju kaznu bio to netak u celo ili dozivotna?
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22429
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1654 times
Been thanked: 1355 times
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by MrH » 19 Oct 2019, 10:18

respo wrote: 19 Oct 2019, 10:14
mrH wrote: 19 Oct 2019, 10:11 Razumjeti silovanje??!! Wtf? Nemas tu sta da razumijes.
Metak u celo i .
Vecih gmazova na planeti nema od silovatelja i pedofila, fuj.
Pa zar je tesko razumjeti zasto siluje neki koji nema zenske osobe pored sebe nece ga djevojke i sta ja znam?
I gdje sam uopste napisao da ne zasluzuju kaznu bio to netak u celo ili dozivotna?
Respo respect ali ne mogu razumjeti i hvala Bogu pa ne mogu. Ogranicen sam po tom pitanju da ja razumijem da neko moze silovati svoju rodjenu kcerku ili bilo kakvu zenu.
Jer kada bih ja trazio razloge, nesto dumao, pa mozda mu je ovo, mozda mu je ono, ne zelim, ne znam i necu. Extrem sam po tom pitanju. Ne postoji razlog ni nista na svijetu da se to moze razumjeti.

Muskarci su zastitnici zena i vode brigu o njima. Amin
11/11/22

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by Dorian » 19 Oct 2019, 10:21

Ovdje moram, iako nerado :), stati na resopovu stranu. Razumjeti i odobriti nije isto. Kao u situaciji recimo kada što psihijatar mora znati razumjeti kako i zašto je neko postao šizofrenik i kako i šta sa tim ljudima raditi, to ne znači da šizofreniju prihvata kao zdravo psihološko stanje čovjeka.

Ne možeš se protiv nečega boriti ako to ne razumiješ.

Naravno da razumijem emocije društva, pogotovo roditelja (zlostavljanje djeteta) i žena naročito (silovanje), ali stvar je u tome da emocije zamagljuju rasuđivanje.

Tako da će teško ljudi koji emotivno reaguju pronaći efikasna rješenja za takve stvari.

Zato se javnom mijenju pusti da svoj opravdani bijes ispoljava na različite načine, a stručnjaci hladne glave razmišljaju o uzrocima, samim činovima i načinima kako u što večoj mjeri takve stvari prevenirati. Pa i koji je optimalan način djelovanja postfestum, dakle kako kazniti počinitelja, kako oporaviti žrtvu itd.
Last edited by Dorian on 19 Oct 2019, 10:22, edited 1 time in total.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by lejlamo » 19 Oct 2019, 10:21

ko je, uopšte, napisao odobriti, podržati i sl. riječ?

nulta tolerancija ide na razumijevanje silovanja. ništa razumno tu nema. ništa što se treba razumijeti. wtf. jedino se može razumjeti da osoba treba stručni tretman, izoliranje iz socijalne sredine i kaznu sa oznakom i upozorenjem da je silovatelj.
bilo koja vrsta silovanja, pa i silovanje u braku.
Last edited by lejlamo on 19 Oct 2019, 10:25, edited 3 times in total.

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by respo » 19 Oct 2019, 10:23

mrH wrote: 19 Oct 2019, 10:18
respo wrote: 19 Oct 2019, 10:14

Pa zar je tesko razumjeti zasto siluje neki koji nema zenske osobe pored sebe nece ga djevojke i sta ja znam?
I gdje sam uopste napisao da ne zasluzuju kaznu bio to netak u celo ili dozivotna?
Respo respect ali ne mogu razumjeti i hvala Bogu pa ne mogu. Ogranicen sam po tom pitanju da ja razumijem da neko moze silovati svoju rodjenu kcerku ili bilo kakvu zenu.
Jer kada bih ja trazio razloge, nesto dumao, pa mozda mu je ovo, mozda mu je ono, ne zelim, ne znam i necu. Extrem sam po tom pitanju. Ne postoji razlog ni nista na svijetu da se to moze razumjeti.

Muskarci su zastitnici zena i vode brigu o njima. Amin
pa ok to je tvoje hoces li ili neces razumjeti zasto neko radi nesto lose
opet ponavljam za neke razumijem zasto siluju i to da naglasim ne znaci da ne trebaju biti kaznjeni
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by respo » 19 Oct 2019, 10:27

lejlamo wrote: 19 Oct 2019, 10:21 ko je, uopšte, napisao odobriti, podržati i sl. riječ?

nulta tolerancija ide na razumijevanje silovanja. ništa razumno tu nema. ništa što se treba razumijeti. wtf. jedino se može razumjeti da osoba treba stručni tretman, izoliranje iz socijalne sredine i kaznu.
bilo koja vrsta silovanja, pa i silovanje u braku.
trebali smo onda frojda odmah ubiti jer je pokusao razumjeti zasto neko ima nekakve devijacije bolesti ili sta vec
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by lejlamo » 19 Oct 2019, 10:29

sve ti se pomiješalo. jarane nisi psihoanalitičar. osoba kojoj je to struka radiće u svom domenu i baviti se konkretnom problematikom.
domen forumaša je da osudi takav oblik devijantnog ponašanja, a ne da ga razumije, jer nije kvalifikovan za razumijevanje uzroka koji dovode do devijacije.

silovanje je narušavanje ličnog integriteta na više polja. tu nema diskusije, opravdanja i razumijevanja.

liječenje, prevaspitavanje, i sl. je druga stvar. li tu nismo kompetentni.
Last edited by lejlamo on 19 Oct 2019, 10:31, edited 1 time in total.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by Dorian » 19 Oct 2019, 10:31

lejlamo wrote: 19 Oct 2019, 10:21 ko je, uopšte napisao, odobriti, podržati i sl. riječ?
Napli ste čovjeka kada je napisao da razumije na način koji meni govori da podsvjesno mislite da ako ne odobrava onda barem da hoće reći da to nije nepto strašno. A on to nije rekoa, samo je rekao da neki ljudi mogu doći u takvo stanje da takve stvari urade.

Evo pitaje:

Ako se ražamo malo drugačiji od većine, recimo ako se homoseksulaci takvi rađaju, ne postaju neogo su naprosto takvi, da li su silovatelji, pedofili, incestuozne osobe takve rođene ili su takve postale.

I koji god odgovor da date, kako ste do njega došli, kojm proučavanjima, koim eksperimentima, analizama, medicinskim, psihološkim, socijalnim, antropološkim itd metodama ste došli do jednog ili drugog zaključka.

Ili je to ono "Pa to svi znaju, svakom normalnom je jasno da..." i smajli sa kolutanjem očiju.

Postoje razlozi zašto se masi ne daje da o nekim stvarima odlučuje, u smislu da donosi pravne norme. Nego to rade, ili bi barem trebali raditi, timovi stručnjaka koji u obzir uzimaju gore navedene naučne discipline začinjene još i tradicijom društva kojoj određuju pravnu normu, religijom itd...

Gnijev pravednika je plemenit, ali nije uvijek optimalno rješenje.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by lejlamo » 19 Oct 2019, 10:32

Dorian wrote: 19 Oct 2019, 10:31
lejlamo wrote: 19 Oct 2019, 10:21 ko je, uopšte napisao, odobriti, podržati i sl. riječ?
Napli ste čovjeka kada je napisao da razumije na način koji meni govori da podsvjesno mislite da ako ne odobrava onda barem da hoće reći da to nije nepto strašno. A on to nije rekoa, samo je rekao da neki ljudi mogu doći u takvo stanje da takve stvari urade.


nije tačno.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by Dorian » 19 Oct 2019, 10:33

lejlamo wrote: 19 Oct 2019, 10:29 sve ti se pomiješalo. jarane nisi psihoanalitičar. osoba kojoj je to struka radiće u svom domenu i baviti se konkretnom problematikom.
domen forumaša je da osudi takav oblik devijantnog ponašanja, a ne da ga razumije, jer nije kvalifikovan za razumijevanje uzroka koji dovode do devijacije.

silovanje je narušavanje ličnog integriteta na više polja. tu nema diskusije, opravdanja i razumijevanja.

liječenje, prevaspitavanje, i sl. je druga stvar. li tu nismo kompetentni.
11. božija zapovijed: Forumaš ne smije razmišljati, mora pratiti masu, nema pravo na svoje mišljenje.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by lejlamo » 19 Oct 2019, 10:33

de ba.

protiv jednoumlja sam, svakako, ali ne na štetu ličnog integriteta bilo koje osobe.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by lejlamo » 19 Oct 2019, 10:36

još jednom, nasilje bilo koje vrste treba da naiđe na NULTU stopu tolerancije. tačka. nema se šta kontati, ali, ali, možda je, avaj.
ništa možda. NULA.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by damir5 » 19 Oct 2019, 10:40

treba, ali nije tako, neko to nasilje radi, neko drugi ima razumijevanja za njega, treci ima razumijevanja za ovog koji ima razumijevanja,...
Last edited by damir5 on 19 Oct 2019, 10:40, edited 1 time in total.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22429
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1654 times
Been thanked: 1355 times
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by MrH » 19 Oct 2019, 10:40

lejlamo wrote: 19 Oct 2019, 10:36 još jednom, nasilje bilo koje vrste treba da naiđe na NULTU stopu tolerancije. tačka. nema se šta kontati, ali, ali, možda je, avaj.
ništa možda. NULA.
Sa posebnim naglaskom, pedofilija, silovanje, psihicko i fizicko nasilje nad zenama.
11/11/22

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by lejlamo » 19 Oct 2019, 10:41

damir5 wrote: 19 Oct 2019, 10:40 treba, ali nije tako, neko to nasilje radi, neko drugi ima razumijevanja za njega, treci ima razumijevanja za ovog koji ima razumijevanja,...
damke, ba.

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: VOGOŠĆA: Majka je tri godine gledala kako otac siluje kćerku

Post by respo » 19 Oct 2019, 10:44

lejlamo wrote: 19 Oct 2019, 10:36 još jednom, nasilje bilo koje vrste treba da naiđe na NULTU stopu tolerancije. tačka. nema se šta kontati, ali, ali, možda je, avaj.
ništa možda. NULA.
nema tu silovao je ali
nego silovao je zbog ovoga ili onoga
i kao sto rekoh donekle razumijem one koji su sami jer logika kaze ako nemas zensku a prirodni nagon je sexualna zelja i sl naravno da ce taj doci u iskusenje na ovaj ili onaj nacin bilo da plati kurvu ili da neku siluje
ovaj koji ima zenu je sasvim druga prica i on sigurno nije silovao zbog nedostatka sexa nego nesto deseto
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests