DJED MRAZ

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Šta bi voljeli da vam djed mraz donese za N.G.?

novu ljubav
17
17%
više seksa
12
12%
više prijatelja
7
7%
posao
11
11%
putovanje svijetom
9
9%
bebu
5
5%
besplatan net 2g.
3
3%
zdravlje
39
38%
 
Total votes: 103

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by mrki62 » 09 Mar 2011, 10:14

Djed mraz uopšte nije namijenjen odraslima, to je dio djetinjstva i djad mraz kao takav pripada djeci i ko god je protiv lagodnog djetinjstva - nešto sa njegovom psihom nije ok.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by Sanjarko » 09 Mar 2011, 11:48

mrki62 wrote:Djed mraz uopšte nije namijenjen odraslima, to je dio djetinjstva i djad mraz kao takav pripada djeci i ko god je protiv lagodnog djetinjstva - nešto sa njegovom psihom nije ok.
mrki nemoj tako pa i ja jos vjerujem u Djeda Mraza i kako sam ja dobro dijete uvijek dobijem ono sto pozelim :D
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by komsija » 09 Mar 2011, 12:31

Ako ga neko ne zeli ne znaci da nije u pravu, to samo znaci da svi imamo pravo na licni izbor
sve drugo je diskriminacija i nametanje
Ako neko smatra da mu treba tzv. djed mraz neka izvoli ali nikako da ga drugima namecu i palamude nam o nekom sretnom djetinjstvu
Da ponovim; Svi ljudi imaju pravo na izbor a da to ne bude na stetu drugoga
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by mrki62 » 09 Mar 2011, 12:50

marinac wrote: Da ponovim; Svi ljudi imaju pravo na izbor a da to ne bude na stetu drugoga
Djeca, djeca, djeca , djeca i opet djeca i tako milijardama puta, a ti o ljudima ,......... djed mraz je dječiji i kao takav je stvoren za dobrobit djece.
Ljudi a pogotovo oni što vode državu žele u ime nekakve religije da ga ukinu.
Pa kakav je to političar, koji miješa religiju sa vođenjem države, vođa države mora biti vođa svih a ne samo pripadnika nekakve svoje vjere , religije i td.
E sad,....... djeca se nikad ne bi odrekla djedu mrazu i poklonima al odrasli ljudi prisiljavaju svoju djecu da to kobiva nije naše ,....... pa i nije naše , to je dječije .
Takvi isti odrasli ljudi po zapadnim zemljama imaju mnogo šta reći u vezi božićno - novogodišnjih praznika al niko se ne odriče božićnice , koja se dobiva u kešu :lupa
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by komsija » 09 Mar 2011, 13:14

bio praznik ili ne moja djeca su imala sve sto im je trebalo
za djecu smo mi odgovorni dok ne budu punoljetni
Nisam svojoj djeci nikada nista oduzimao sto bi im kvarilo djetinjstvo
Danas su mi jako zahvalni na svemu sto sam im ucinio i na vaspitanju koje sam im dao
nije u tome stos da im za taj Bozic das poklon (jer u vecini zemalja se djedo pojavljuje za Bozic) stvar je u tome da djeca imaju lijep i skladan zivot cijelo vrijeme
a to sto neko npr. voli svinjske kobasice ne mora automatski znaciti da ih vole i drugi
Ovo sam samo onako usputno pomenuo i zato uvijek napominjem dajte pravo i drugima da budu protiv ako su neki za
zasto nekome nametati i osudjivati ga ako to ne zeli i jos pri tome ga debelo etiketirati

Kada dodjem kuci pokusacu naci sliku gdje je moje dijete primalo paketice a tadasnji "djed mraz" je bio Rajko Djokic u nasoj firmi a koji je kasnije u zadnjem ratu ubijao tu djecu jer je bio veliki cetnik
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
sancho_no1
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 185
Joined: 17 May 2011, 23:58
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by sancho_no1 » 26 Dec 2011, 18:19

Na mail DEPO PORTAL-a stiglo je reagiranje 'anonimnog kreativca' pod šifrom "revolucija.ba", upućeno Edinu Džeki zbog spota u kome naš reprezentativac, preobučen u Djeda Mraza, svekolikoj javnosti čestita Božić. Fetvu protiv zalutalog džematlije prenosimo u cjelosti...
"Ova fetva protiv našeg zalutalog džamtlije - reprezentativca Edina Džeke, upućena je svim arapskim državama i svim muslimanima kojima je na srcu BiH, svim muslimanskim državama, ambasadama i konzulatima, uvaženim vjerskim vođama... Edin Džeko ponizio nas je pristupajući, protivno islamu, preoblačenju u Svetog Nikolu, prihvatanjem ponizne uloge za radi lične koristi, čestitajući Božić u neispravnom izdanju, ne kao musliman, već kao preobučena kreatura-karikatura muslimana Bošnjaka kakvog želi imati.

Pozivamo,

- sve arapske /islamske/ muslimanske države da bojkotuju kupovinu tv prava za njegov klub Manchester City,

- sve navijače iz islamskog svijeta da se uzdrže od gledanja utakmica u kojima nastupa Edin Džeko,

- sve navijače u BiH da ustraju i da ne dopuste ismijavanje muslimana,

- sve navijače - muslimane i Bošnjake da bojkotuju sve utakmice reprezentacije BiH u kojima bude nastupao Edin Džeko,

- EPBiH da se javno oglasi i ogradi i povuče reklamni spot sa Edinom Džekom,

- Safeta Sušića, selektora, da više ne poziva Edina Džeku,

- djecu u BiH, a posebno muslimansku djecu u Britaniji i svijetu da ne kupuju dresove Edina Džeke,

- sve Bošnjake navijače na fubalskim utakmicama da bojkotuju svaku utakmicu i pomen Edina Džeka,

- sve prinčeve i investitore iz islamskih zemalja da ne kupuju sa stotinama miliona dolara fudbalske klubove za koje potpiše Edin Džeko,

- sve efendije iz reis-slavije da okrenu glavu kad Džeko zabije gol,

Gluho bilo - Sram ga i stid bilo!"
prenosi depo.ba
Tamo gdje svi misle isto, niko ne misli mnogo!!!

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by adacta » 27 Dec 2011, 10:37

Bez obzira na aktuelna razmisljanja i polemike da je djeda mraz izmisljeni lik zapada , komunizma ili gdje ga vec ne trpaju ja licno vise volim da djeca imaju viziju i sliku pred ocima kao ovu dole

Image


vec da moraju gledati svakodnevno modernog i trenutno aktuelnog lika djede mraza u vidu ovog dole bolesnika

Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by carobnjak N » 27 Dec 2011, 11:44

Na mail DEPO PORTAL-a stiglo je reagiranje 'anonimnog kreativca' pod šifrom "revolucija.ba", upućeno Edinu Džeki zbog spota u kome naš reprezentativac, preobučen u Djeda Mraza, svekolikoj javnosti čestita Božić. Fetvu protiv zalutalog džematlije prenosimo u cjelosti...
"Ova fetva protiv našeg zalutalog džamtlije
I ova deponija od portala se fkt sve više srozava .FEtvu ne može izdati u BiH niko osim fetva-ul-emina tako da je ovo preglupo . Osim toga "anonimni kreativac" je izvor na kojeg se nebi 90% portala pozvalo da napravi od toga vijest
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
euphoria
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2011, 21:36
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by euphoria » 27 Dec 2011, 16:29

Image
Ovaj svijet neće uništiti atomska bomba kao što kažu novine, nego će umrijeti od smijeha, od banalnosti, od ismijavanja svega i zato što će od svega praviti vic, i to loš vic. *Carlos Ruiz Zafon*


I svi misle da su jedinstveni, a zapravo nije nitko. Čovjek bi se mogao utopiti u beznačajnosti.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by Rum » 27 Dec 2011, 16:57

Euphoria si ovo ti :D
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
euphoria
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2011, 21:36
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by euphoria » 27 Dec 2011, 17:03

Naravno da da :P
Ovaj svijet neće uništiti atomska bomba kao što kažu novine, nego će umrijeti od smijeha, od banalnosti, od ismijavanja svega i zato što će od svega praviti vic, i to loš vic. *Carlos Ruiz Zafon*


I svi misle da su jedinstveni, a zapravo nije nitko. Čovjek bi se mogao utopiti u beznačajnosti.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by Krokodil Behko » 01 Jan 2012, 23:42

[media]kVMXo0QbFiY[/media]
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by Julia-Klara » 02 Jan 2012, 00:10

Voljela bih da vjerujem u Deda Mraza ali iz tehnickih razloga nikad nisam bila u mogucnosti :0 Zasto? Moj djed j ebio glumac, i svake godine je on bio Deda Mraz, tako da sam ja, ustvari od malih nogu znala da ne postoji,ali nikad to nisam htjela reci drugoj djeci, to je bila nasa mala tajna...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by alma75 » 03 Jan 2012, 00:42

Pa kao dijete sam dobro znala da je to obični čiko koji se malo preobuče (valjda zato što nikada nisam vjerovala u čarobnjake, vile, duhove, vještice i ostale aždahe), ali da sam bila sretna zbog tog Djeda Mraza - jesam. Sjećam se pred Novu godinu - podjela paketića - predstava, crtani filmovi, pa recitacija koju vrijedno vježbaš od početka decembra... bila su to lijepa vremena. I sad mi je žao što se u sve to upliće religija i što se to nastoji djeci oduzeti. i poručila bih onima koji toliko vode računa o religiji da malo povedu računa o vlastitom moralu umjesto da djeci uskraćuju radosti u kojima nema ama baš nikakvog grijeha!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Uhapšen jer je tvrdio da Djed Mraz ne postoji

Post by Krokodil Behko » 26 Nov 2012, 23:45

Image

Kanadska policija uhapsila je na godišnjoj paradi Djeda Mraza u Kingstonu u Ontariju muškarca koji je djeci vikao da Djed Mraz ne postoji.

Dvadesetčetverogodišnji muškarac pod uticajem alkohola pojavio se na festivalu Djeda Mraza u američkom Kingstonu. Hodajući glavnom ulicom i probijajući se kroz gužvu, počeo je urlati 'Djed Mraz ne postoji!'

Prolaznici i svjedoci kasnije su rekli da je izgledao kao 'sotona kojem su rogovi virili iz glave', a sve zbog kose zalizane gelom.

Policija iz Kingstona je na Twitteru objavila: 'Uhapsili smo pijanog Grincha jer je urlao djeci da Djed Mraz ne postoji. Kako je neinformiran. Srce mu je sigurno nekoliko brojeva premalo!'

Mada ne postoji zakon koji brani uništavanje božićnog duha, muškarac je zadržan u pritvoru zbog javnog opijanja i remećenje javnog reda i mira. Iz policije su također naveli da je maltretirao ljude, uznemiravao porodice i očito zabrinuo djecu, a i prema njihovim riječima mnogi policijski službenici su jednako tako bili lično povrijeđeni, jer 'mnogi od njih imaju djecu', prenosi Tportal.

Muškarac je sljedeći dan pušten iz pritvora pod uslovom da se suzdrži od konzumacije alkohola, prenosi Daily Mail.

24SI
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119711
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5666 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uhapšen jer je tvrdio da Djed Mraz ne postoji

Post by Maja » 27 Nov 2012, 10:59

Pa neka su ga uhapsili :D
Sreća pa se nije poslije ispostavilo da je musliman :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Uhapšen jer je tvrdio da Djed Mraz ne postoji

Post by Krokodil Behko » 27 Nov 2012, 11:24

I ja mislim da je jako nehumano rušiti dječije snove :D
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Uhapšen jer je tvrdio da Djed Mraz ne postoji

Post by dacina_curica » 27 Nov 2012, 14:18

Trebali su ga usput jos i nalemati po tintari da mu ne naumpadne vise da djeci uskracuje ovu veliku radost. :pendrek
Ne mogu ni da zamislim kako ce Bozic biti drugaciji kad moj zvrk prestane vjerovati u Deda Mraza. :(

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Uhapšen jer je tvrdio da Djed Mraz ne postoji

Post by Sheval » 27 Nov 2012, 19:26

Krokodil Behko wrote:I ja mislim da je jako nehumano rušiti dječije snove :D
Apsolutno.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Re: DJED MRAZ

Post by Rum » 05 Dec 2014, 14:00

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests