Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 14:09

malo se udaljismo od teme
jna do sredine 80-tih je opravdavala svoje ime
ne vidim nista lose u tome sto je nekoga naucila da sam sredi svoj krevet
ili ocisti cipele a ne da ceka da to mamica uradi za njega
takodje je mnogima dala hljeb u ruke
koliko je samo sofera izaslo iz jna kojima je volan bio hljeb
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Mister No » 29 Jul 2012, 14:16

@ Major

E jesi naso porediti od koga nam je bilo bolje... od rezima Staljina, E. Hodze, Pol Pota... zasto ne uporedis malo sa Njemackom, pa srusena je bila do temelja i znatno vise nego YU, a gdje oni bjese 70-tih a gdje mi???

Nakon samo 30 godina za nas izmislili sve, eto ti dobar rezim i aman zaman rahatluk u njemu. Budite ozbiljni vise.
Ni sa Titonjinim pasosem nisi mogo u Saudiju bez vize, samo da te napomenem ;)

Sav taj rezim je bio jad i bijeda i zivjelo se na "zapadnim" donacijama jer su nam davali i kapom i sakom da sprijece Ruski uticaj u YU. Skoro su isplivali i dokumenti o dogovoru Tita sa Amerikancima i NATOM.

Ja ne komentarisem sadasnji rezim samo hocu da vec jednom prekinete sa idealiziranjem necega sto nije valjalo i sto nije moglo prije svega financijski opstat, i to zahvaljujuci prije svega ogromnim troskovima JNA i generalcina, a zatim usljed dijeljenja dzabaleske stanova "zasluznim" pojednicima.

Pa gdje to ima molim te??? Dzaba stan dobiti :lud otidji u SAD-e pa nek ti daju dzabaleske stan, kurko al dokoljenko sto ces da dobijes. Zaradi sebi pa kupi!

A, ne, ovdje Tito oduzme od plate 10 - 20 % svima a onda od tih svih para kupi stanove nekima - odabranima, ostalima isti onaj kurko od maloprije.

I tebi to OK jel, pa jest ako si se ogrebo ti ili neko od tvojih za kakav trosoban?!
Last edited by Mister No on 29 Jul 2012, 14:22, edited 1 time in total.
High Hopes...

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Mister No » 29 Jul 2012, 14:19

blento59 wrote:malo se udaljismo od teme

koliko je samo sofera izaslo iz jna kojima je volan bio hljeb

Tutun je isto vozac, nesto ne znam da je od JNA dobio hljeb :oo ;)
High Hopes...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 14:51

ja sam mislio da je tutun isuvise mlad da je mogao sluziti jna
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
ljože1
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 22 Dec 2011, 22:05
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by ljože1 » 29 Jul 2012, 16:50

Ja koliko se sjecam da su ispracaji u vojsku bili ludnica.Zeljeznickoj stanici nisi mogao prici.Ja bio u Kraljevu na obuc 1985 god. i prekomanda Bela crkva.Pita me rahmetli babao(dedo) "gdje si sad".Kazem mu Bela crkva.On meni "kako se to drukcije zove".hahahhahah

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 16:52

da
to je bilo bas veselje
i pjevalo se i plakalo
ispracaji su zaista bili dozivljaj
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Toruk Makto » 29 Jul 2012, 17:38

blento59 wrote:ja sam mislio da je tutun isuvise mlad da je mogao sluziti jna
Kakvo to ba , stigo Sam samo do regrutacije :dzoja 86-o Sam ja .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 17:41

to sam bas i mislio
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Mister No » 29 Jul 2012, 17:59

blento59 wrote:ja sam mislio da je tutun isuvise mlad da je mogao sluziti jna
Pa to ti i kazem, ne mora ici u jebenu JNA da dobije diplomu profesionalnog vozaca :cudi
High Hopes...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 18:00

momak ,
pricamo o vremenu od prije od prilike prije 30-ak godina
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Mister No » 29 Jul 2012, 18:01

blento59 wrote:momak ,
pricamo o vremenu od prije od prilike prije 30-ak godina
Momcino,

I tad se moglo poloziti za profi vozaca izvan JNA ;)
High Hopes...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 18:02

ali je kostalo para
sto neki nisu imali
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by mrki62 » 29 Jul 2012, 18:08

Mister No wrote:@ Major

E jesi naso porediti od koga nam je bilo bolje... od rezima Staljina, E. Hodze, Pol Pota... zasto ne uporedis malo sa Njemackom, pa srusena je bila do temelja i znatno vise nego YU, a gdje oni bjese 70-tih a gdje mi???
Mislim da pojma nemaš , jer sedamdesetih je Yu dinar bio jedan od najjačih valuta a izgradnja kuća i stanova je bila skoro pa najveća - procentualno na svijetu.
Mister No wrote: Nakon samo 30 godina za nas izmislili sve, eto ti dobar rezim i aman zaman rahatluk u njemu. Budite ozbiljni vise.
Ni sa Titonjinim pasosem nisi mogo u Saudiju bez vize, samo da te napomenem ;)
Saudija i danas zahtijeva vize i to za sve i našao si plemenjašku Saudiju kao primjer u pm !
Mister No wrote:
Sav taj rezim je bio jad i bijeda i zivjelo se na "zapadnim" donacijama jer su nam davali i kapom i sakom da sprijece Ruski uticaj u YU. Skoro su isplivali i dokumenti o dogovoru Tita sa Amerikancima i NATOM.
Ja ne znam koje si ti godište i nije mi jasno odakle toliko neznanja u tebi i koliko fulanih frustracija.
Koliko tebi treba vremena da shvatiš da bi se i danas moglo dobivati u ime neširenja islama i narod bi mogao imati hape a ovako narod umire na obroke, suicidi su dio svakodnevnice al to tebe ne zabrinjava, treba opravdati ove današnje nesposobne političare.
Mister No wrote: Ja ne komentarisem sadasnji rezim samo hocu da vec jednom prekinete sa idealiziranjem necega sto nije valjalo i sto nije moglo prije svega financijski opstat, i to zahvaljujuci prije svega ogromnim troskovima JNA i generalcina, a zatim usljed dijeljenja dzabaleske stanova "zasluznim" pojednicima.
Šta nije valjalo sinko ???????
Jel nije valjalo druženje - kojeg danas nema ?!
Veselje - kojeg danas nema ?!
Pomaganje jedni drugim - kojeg danas nema ?!
Redovni obilasci prijatelja, rođaka - kojih danas nema ?!
Poštivanje roditelja - čega danas nema ?!
Teferiči , fešte - kojih danas nema ?!
Ko to koga yebe u mozak, ko to želi pojasniti kako je prije bilo ružno a danas kao valja, danas kad niko nikoga ne može, pa čak ni brat brata ,....... niko se ne obilazi i to sve sa jednim jedinim izgovorom; nema se vremena a prije se uvijek imalo.
Onaj režim je garantovao svima jednaka prava a šta je danas sinko, ha ?????
Mister No wrote: Pa gdje to ima molim te??? Dzaba stan dobiti :lud otidji u SAD-e pa nek ti daju dzabaleske stan, kurko al dokoljenko sto ces da dobijes. Zaradi sebi pa kupi!

A, ne, ovdje Tito oduzme od plate 10 - 20 % svima a onda od tih svih para kupi stanove nekima - odabranima, ostalima isti onaj kurko od maloprije.

I tebi to OK jel, pa jest ako si se ogrebo ti ili neko od tvojih za kakav trosoban?!
Uprkos tvom neznanju; tito je dao svima a ovi sad samo izabranima,............. danas ne smije biti pametan a siromašan, jer se ne možeš školovati , ne smiješ biti ni bolestan , jer nemaš novaca za liječenje ,............ hoš još?????
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Mister No » 29 Jul 2012, 18:09

blento59 wrote:ali je kostalo para
sto neki nisu imali
Slazem se, al da su raspustili one silne vodnike, starije vodnike, starije vodnike 1. klase, zastavnike, zastavnike 1. klase (oficire da ne spominjem) koji su, toboze, upravljali sektorom saobracaja u JNA (citaj jeli , pili, krali gorivo i rezervne dijelove, koristili benificiran radni staz :lupa) mogli smo svi, nas cca 22 miliona Yugovica imati besplatan vozacki i obuku :)
High Hopes...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 18:11

ne shvatam
pa zar u to vrijeme, vrijeme kada su sve istocne zemlje bile okupirane,
a jedino............
bolje da ne zavrsim
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Mister No » 29 Jul 2012, 18:23

mrki62 wrote:
Mister No wrote:@ Major

E jesi naso porediti od koga nam je bilo bolje... od rezima Staljina, E. Hodze, Pol Pota... zasto ne uporedis malo sa Njemackom, pa srusena je bila do temelja i znatno vise nego YU, a gdje oni bjese 70-tih a gdje mi???
Mislim da pojma nemaš , jer sedamdesetih je Yu dinar bio jedan od najjačih valuta a izgradnja kuća i stanova je bila skoro pa najveća - procentualno na svijetu.
Mister No wrote: Nakon samo 30 godina za nas izmislili sve, eto ti dobar rezim i aman zaman rahatluk u njemu. Budite ozbiljni vise.
Ni sa Titonjinim pasosem nisi mogo u Saudiju bez vize, samo da te napomenem ;)
Saudija i danas zahtijeva vize i to za sve i našao si plemenjašku Saudiju kao primjer u pm !
Mister No wrote:
Sav taj rezim je bio jad i bijeda i zivjelo se na "zapadnim" donacijama jer su nam davali i kapom i sakom da sprijece Ruski uticaj u YU. Skoro su isplivali i dokumenti o dogovoru Tita sa Amerikancima i NATOM.
Ja ne znam koje si ti godište i nije mi jasno odakle toliko neznanja u tebi i koliko fulanih frustracija.
Koliko tebi treba vremena da shvatiš da bi se i danas moglo dobivati u ime neširenja islama i narod bi mogao imati hape a ovako narod umire na obroke, suicidi su dio svakodnevnice al to tebe ne zabrinjava, treba opravdati ove današnje nesposobne političare.
Mister No wrote: Ja ne komentarisem sadasnji rezim samo hocu da vec jednom prekinete sa idealiziranjem necega sto nije valjalo i sto nije moglo prije svega financijski opstat, i to zahvaljujuci prije svega ogromnim troskovima JNA i generalcina, a zatim usljed dijeljenja dzabaleske stanova "zasluznim" pojednicima.
Šta nije valjalo sinko ???????
Jel nije valjalo druženje - kojeg danas nema ?!
Veselje - kojeg danas nema ?!
Pomaganje jedni drugim - kojeg danas nema ?!
Redovni obilasci prijatelja, rođaka - kojih danas nema ?!
Poštivanje roditelja - čega danas nema ?!
Teferiči , fešte - kojih danas nema ?!
Ko to koga yebe u mozak, ko to želi pojasniti kako je prije bilo ružno a danas kao valja, danas kad niko nikoga ne može, pa čak ni brat brata ,....... niko se ne obilazi i to sve sa jednim jedinim izgovorom; nema se vremena a prije se uvijek imalo.
Onaj režim je garantovao svima jednaka prava a šta je danas sinko, ha ?????
Mister No wrote: Pa gdje to ima molim te??? Dzaba stan dobiti :lud otidji u SAD-e pa nek ti daju dzabaleske stan, kurko al dokoljenko sto ces da dobijes. Zaradi sebi pa kupi!

A, ne, ovdje Tito oduzme od plate 10 - 20 % svima a onda od tih svih para kupi stanove nekima - odabranima, ostalima isti onaj kurko od maloprije.

I tebi to OK jel, pa jest ako si se ogrebo ti ili neko od tvojih za kakav trosoban?!
Uprkos tvom neznanju; tito je dao svima a ovi sad samo izabranima,............. danas ne smije biti pametan a siromašan, jer se ne možeš školovati , ne smiješ biti ni bolestan , jer nemaš novaca za liječenje ,............ hoš još?????

Kcerko, hos ti jos!

Ti palamudis po obicaju i ne demantujes. Budi bolan ozbiljan na forumu i pocni sa argumentima da diskutujes. Ja ti kazem da financijski sistem tadasnje YU nije moga podnijeti dijeljenje stanova dzabaleske, a ti meni laprdas o tome kako je Tito dao svima.

Kome bolan svima, jebo te on da te jebo a ti njega?!

Mojoj porodici je oduzeto na stotine hektara zemlje bez da su dinara za to dobili + kuca u po Tuzle, sta seres koji kurac vise.

Eto kcerko, to nije valjalo, al da je nekima od vas valjalo, e to jeste sigurno :)

Saudiju i pasose je tvoj jaro spomeno nisam ja, ja sam samo rekao da je i sa komunjrcinom beznogom trebala viza za ulazak na HADZ.

A ti to nudis "stranjske" pare za nesirenje islama, jel da, to je tvoj problem, dosli Bosnjaci makar malo tobe :)
High Hopes...

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by Mister No » 29 Jul 2012, 18:28

blento59 wrote:ne shvatam
pa zar u to vrijeme, vrijeme kada su sve istocne zemlje bile okupirane,
a jedino............
bolje da ne zavrsim

Ma JNA je tu bila 0, bila i ostala do zadnjeg dana.
Sila ni za sta, ili tacnije receno sila za obracunavanje sa "unutarnjim" neprijateljem.
Bila je sposobna samo za granatirati gradove, sela i civile, tako da je dzaba silne pare potrosila tokom tih 50-tak godina, a da nije mozda smo mogli biti jos uvijek YU i bar upola razvijeni kao sto je Njemacka.
High Hopes...

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by mrki62 » 29 Jul 2012, 18:30

Mister No wrote:
Ti palamudis po obicaju i ne demantujes. Budi bolan ozbiljan na forumu i pocni sa argumentima da diskutujes. Ja ti kazem da financijski sistem tadasnje YU nije moga podnijeti dijeljenje stanova dzabaleske, a ti meni laprdas o tome kako je Tito dao svima.

Kome bolan svima, jebo te on da te jebo a ti njega?!

Mojoj porodici je oduzeto na stotine hektara zemlje bez da su dinara za to dobili + kuca u po Tuzle, sta seres koji k.... vise.

Eto kcerko, to nije valjalo, al da je nekima od vas valjalo, e to jeste sigurno :)

Saudiju i pasose je tvoj jaro spomeno nisam ja, ja sam samo rekao da je i sa komunjrcinom beznogom trebala viza za ulazak na HADZ.

A ti to nudis "stranjske" pare za nesirenje islama, jel da, to je tvoj problem, dosli Bosnjaci makar malo tobe :)
Ma da, kad ti se lijepo opiše i to točka po točka, to je za tebe palamuđenje hadalju jedan.
Nisi ti kriv što si takav a nisi ni kriv što nisi pročitao moj potpis , jer da jesi, ti bi se drugačije ponašao,............. nego , odakle tvojima silno bogatstvo
A kako radi sistem denacionalizacije danas ?
Ili nisi ni upoznat sa time,..... a da se nađemo negdje na gradini, pa da mi platiš pivkaru :pivo
Yebiga, kad si već popio, mogao si i meni dat za jednu pivu , ha :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by blento59 » 29 Jul 2012, 18:32

ponavljm
pricamo o 80-tim i prije
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sluzenje vojnog roka u bivsoj JNA

Post by STrendzer » 29 Jul 2012, 18:33

Šta nije valjalo sinko ???????
Jel nije valjalo druženje - kojeg danas nema ?!
Veselje - kojeg danas nema ?!
Pomaganje jedni drugim - kojeg danas nema ?!
Redovni obilasci prijatelja, rođaka - kojih danas nema ?!
Poštivanje roditelja - čega danas nema ?!
Teferiči , fešte - kojih danas nema ?!
Ko to koga yebe u mozak, ko to želi pojasniti kako je prije bilo ružno a danas kao valja, danas kad niko nikoga ne može, pa čak ni brat brata ,....... niko se ne obilazi i to sve sa jednim jedinim izgovorom; nema se vremena a prije se uvijek imalo.
Onaj režim je garantovao svima jednaka prava a šta je danas sinko, ha ?????
"druzenje"!?...,ma da,jesmo se druzili,bilo je druzenja...Jovo veli s prozora iz kancelarije Muji;"'ajde bre malo to brze s lopatom,vidis da Ivica u kamionu skoro zaspo"!!...da s erazumijemo,Mujo je bio u kanalu i kopao.

-sve one ostale navode sto si napisao ne piju vode,to ti je globalizam,to je cijena kapitalistickog nazor ustroja koji nije ni nas mimoisao..
teferici,ejs...a gladi bilo koliko hoces,ja bio u srednjoj skoli tamo negdje 1980 godine,prvi srednje-ne znam koliko puta su mi dolazili moji skolski iz razreda da me pitaju,"K......,imas li dinar-fali mi za burek"...i tako non-stop,neki nisu nista ni jeli...meni babo/caca bio samostalni autoprevoznik,bilo love,ja svaki dan "crvenku" u dzepu(uglavnom,moglo se kupit 4 bureka,mada ih ja tada nisam posebno gotivio jer je to i mama kuhala,ja gotivio slatkise raznorazne(bureka sam tek ovdje osto zeljan,ovdje gdje sam sad)...i sve bilo dobro dok otac nije napravio udes s kamionom,izbjegao je nekog jugosvabu u mercedesu da ga ne ubije i jos 4 osobe u autu koji je presao 1,40 cm na ocevu stranu i vozio kao lud na nasim ionako nikakvim,pisljivim,komunjarskim putevima a zimski period,zbog toga se prevrnuo s kamionom punim onih crvenih blokova za zidanje....na sudu je jegosvabo potplatio(milu mu majku,dabogda gorio u vatri) a Sarajevske prljave komunjare u ZOIL osiguranju strpali DM u dzep od jugosvabe,moj stari nije dobio ni koliko vrijedi 4 gume kamionske...i nikom nista...bem ti JUgu,bem ti "JNA",bem ti komunjare...

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests