Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by edo_79 » 28 Jan 2020, 11:09

Jeste ali onoliko koliko to sebi dozvoli ..... ni manje ni više
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 28 Jan 2020, 11:48

ina wrote: 28 Jan 2020, 10:49
Dorian wrote: 27 Jan 2020, 15:01 Ina, i te slike koje s postavila, možda paradoksalno, su u korist mog stava.

Mi smo morali donijeti zakone kojima sprečavamo seksualizaciju. Nismo prirodno kao vrsta ili kao društva oslobođeni primisli da seksualiziramo sve šta je seksualizirati moguće, u ovom slučaju djecu. Nego smo morali donijeti zakone kojima sprečavamo tu pojavu. Da neko, njena majka, otac, fotograf, agencija koja je predstavlja, takmičenje ili grupa, trupa, organizacija u koju ta djevojčica sa slike pokušava da uđe, publika koja takav sadržaj konzumira itd ne žele da ona bude seksualizirana, ti tu sliku ne bi mogla koristiti kao primjer. Takva njena slika, naime, ne bi ni postojala. A to nije mali broj ljudi, to je cijela industrija uz konzumente, pa se ne možemo vaditi na to da je to mali broj perverznjaka koji to rade. I svi se oni pravdaju "djeca se igraju", ali...

A čim imamo tendenciju da seksualiziramo sve šta je moguće seksualizirati (seks prodaje, zar ne), to znači da je seks ogromna sila.

Ja ću ostati pri svom viđenju na to kakvi smo kao vrsta, koliko god nam se ta slika nas ne dopadala.

Mi sigurno nismo skroz loši. Ali smo u dubini, ako ne stalno onda počesto, gori nego što o sebi volimo da mislimo.

Fotkama sam namjeravala reci da banaliziras itekako fenomen trubeci konstantno: sila prirode, :rol dodavajuci
Kome misli da je oko njega/nje previše seksualizacije ili ima neke žice u mozgu drugačije (da ne kažem pogrešno, nema pogrešnog, samo drugačijeg) spojene ili više ne može pa mora misliti o nečem drugom.
Ono kao ja jos mogu (i to kojim ritmom).
U suprotnom bi mor'o razmisljati i o necemu drugom, koja degradacija i pokidanje umne veze...:ovaj
ne uzimajuci detaljnije u obzir da ta profitabilna seksualizacija svega i svacega ostavlja (pa i prosirava) evidentan zig za sobom, u svim poljima.  Ali pih penis/vagina/pare zovu, i sve sama sila prirode. Aha.
A i svi ti (ili skoro svi, bilo ih je sa drugačije spjenim vezama) veliki filozofski i umjetnički, pa i naučni umovi su se odavali i hrani i njenom izbacivanju i seksu i na kraju umrli. Jebiga, priroda je ipak najjača, jača i od filozofije i umjetnosti i nauke (doduše, od nauke nije jer nauka i jeste, u stvari, priroda, nauka može uraditi maksimalno ono šta joj priroda dozvoljava, ne može prekršiti zakone prirode).

A dobro, da nećeš reći da si ti to prevazišla, grubu, necivilizovanu i prljavu prirodu, sada si valjda više biće?

Štajaznam, valjda bi to trebao biti cilj kojem treba težiti, da evoluiramo i prestanemo biti ljudi sa svim našim nagonima koji nam samo smetaju i prave nam probleme.

Biće, strpljen - spašen...

NEgo, sva ta industrija, ne samo seksa (filmovi, pomgala itd), nego i sve industrije koje se koriste seksom (od mode i kozmetike pa sve do automobilskih guma, čovječe) sigurno griješe kada seksualiziraju svoje proizvode, bio to karmin ili četka za boju za zidove.

KAda se pogledaju novci koji se u tim industrijama obrću, ipak će biti da sam ja u pravu.

Ne sjećam se da sam vidio reklamu u vidu molera koji citira Hegela dok moluje neki stan. A sigurno sam vidio reklamu u obliku djevojke koja miješa guzovima dok to radi i kojoj boja kaapa među sise.

A zamisli i konzumenti te boje za zidove i osobe koje rade u firmama koje prave reklame za te boje, djevojka u toj reklami, ap i osobe koje rade u firmama koje proizvode te boje su i žene. I to ne samo kao hamali, radnice, neko i na mjestima na kojima se odlučuje.

Nije nemoguća stuacija u kojoj je žena koja je zadužena za reklamu rekla ženi modelu obučenu u teksas tregeršlus bez majice i grudnjaka "Sad će ti boja kapati među sise, a ti ćeš se onako puteno i seksi nasmijati".

Žena fotograf (znam da je bila žena, Hrvatska fotografkinja, bilo je i puno intervua sa njom zbog toga) je napravila fotografiju žene (model je bila Češka balerina) koja je pristala da potpuno gola napravi špagu koja simulira da se svojim međunožjem kao vakuumom priljubi uz tlo, i da uz tu fotografiju piše "Prijanja uz svaku podlogu". A radilo se o reklami za automobilske gume!

I sada ja griješim kada kažem da se prirodno sve seksualizuje ako može, pa i gume za automobile. A biće i da se se seksuazije slučajno a ne zato što je seks jedna od najvećih sila.

Majka mu stara, da seks nije tako jak, naprosto se ne bi seksualizovalo valjda? Ne bi bilo korsiti pa se ne bi to ni radilo.

E da, pošto ponavljam, da završim sa ovim:

Biblija. Pa u njoj postoji jedan tekst koji znamo pod imenom "Pjesma nad pjesmama" A u tom tekstu postoje dijelovi kao što su "Tvoje dvije dojke kao košute koje se igraju..."

Dakle bog nije mogao proći da ne bude seksualizovan prije 2.000 godina, a mi raspravljamo o tome da li je svijet danas previše seksualizovan.

Ali, kako god ti kažeš.

Pozdravljam.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 28 Jan 2020, 14:01

edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 11:09 Jeste ali onoliko koliko to sebi dozvoli ..... ni manje ni više
ali, nije uvijek takvo pravilo, jer imamo primjere , vaseg neadekvatnog i vulgranog poansanja, iako zena nije uzrocnica vasih slabih tackica :jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by edo_79 » 28 Jan 2020, 14:04

Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:01
edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 11:09 Jeste ali onoliko koliko to sebi dozvoli ..... ni manje ni više
ali, nije uvijek takvo pravilo, jer imamo primjere , vaseg neadekvatnog i vulgranog poansanja, iako zena nije uzrocnica vasih slabih tackica :jutarnja
Kao što si sama rekla, nije uvijek pravilo, ali u gro slučajeva jeste .... neće se niko ''iz čista mira'' vulgarno ponašati ... mora biti neka inicijalna kapisla za takvo ponašanje :ooo
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 28 Jan 2020, 14:06

edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:04
Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:01

ali, nije uvijek takvo pravilo, jer imamo primjere , vaseg neadekvatnog i vulgranog poansanja, iako zena nije uzrocnica vasih slabih tackica :jutarnja
Kao što si sama rekla, nije uvijek pravilo, ali u gro slučajeva jeste .... neće se niko ''iz čista mira'' vulgarno ponašati ... mora biti neka inicijalna kapisla za takvo ponašanje :ooo
hoce, hoce, i to je jedan od problem danasnjice, jer to je "nauceno ponasanje" sredine :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by edo_79 » 28 Jan 2020, 14:06

Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:06
edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:04

Kao što si sama rekla, nije uvijek pravilo, ali u gro slučajeva jeste .... neće se niko ''iz čista mira'' vulgarno ponašati ... mora biti neka inicijalna kapisla za takvo ponašanje :ooo
hoce, hoce, i to je jedan od problem danasnjice, jer to je "nauceno ponasanje" sredine :rumenko
Hoćeš li ti iz čista mira dobacit nešto?
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 28 Jan 2020, 14:09

edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:06
Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:06

hoce, hoce, i to je jedan od problem danasnjice, jer to je "nauceno ponasanje" sredine :rumenko
Hoćeš li ti iz čista mira dobacit nešto?
zene nemaju takvu naviku, ali, mi zene, smo to dozivljavale, i jos uvijek to dozivljavamo od muskraca :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by edo_79 » 28 Jan 2020, 14:11

Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:09
edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:06

Hoćeš li ti iz čista mira dobacit nešto?
zene nemaju takvu naviku, ali, mi zene, smo to dozivljavale, i jos uvijek to dozivljavamo od muskraca :ok
Jesi sigurna :tjesi
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 28 Jan 2020, 14:12

edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:11
Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:09

zene nemaju takvu naviku, ali, mi zene, smo to dozivljavale, i jos uvijek to dozivljavamo od muskraca :ok
Jesi sigurna :tjesi
pokusavas neuspjesno izjednaciti ponasanje zena i muskraca u dotcnom primjeru :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by edo_79 » 28 Jan 2020, 14:14

Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:12
edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:11

Jesi sigurna :tjesi
pokusavas neuspjesno izjednaciti ponasanje zena i muskraca u dotcnom primjeru :D.
Kao što i ti neuspješno pokušavaš prebaciti sve na jednu stranu :pusa
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 28 Jan 2020, 14:15

edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:14
Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:12

pokusavas neuspjesno izjednaciti ponasanje zena i muskraca u dotcnom primjeru :D.
Kao što i ti neuspješno pokušavaš prebaciti sve na jednu stranu :pusa
ne, vec si ti svojom prvom izjavom automatski optuzio zene kao uzrocnice dobijanja vasih vulgarnih komentara :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by edo_79 » 28 Jan 2020, 14:18

Venera wrote: 28 Jan 2020, 14:15
edo_79 wrote: 28 Jan 2020, 14:14

Kao što i ti neuspješno pokušavaš prebaciti sve na jednu stranu :pusa
ne, vec si ti svojom prvom izjavom automatski optuzio zene kao uzrocnice dobijanja vasih vulgarnih komentara :D.
Jesam li?! :sok .... Oprosti i izvini, molim te :pusa
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Zagorka » 28 Jan 2020, 15:35

Oblak wrote: 27 Jan 2020, 20:25 Šta mislite o ovom zanimanju?
Pit djevojke na trkama i hostese na izložbama automobila. Tvoje je da držiš kišobran i izgledaš, smješkaš se i to je to. Dobre dnevnice. Je li moralno to raditi? Degradirajuće?



Image
Image
Image

Image
Image


Ne bih voljela ovo raditi.

Ne bih voljela da mi kćerka ovo radi.

Ne bih voljela da mi unuka ovo radi, ako je doživim.

Zašto? Jer nas to užasno vraća unazad. Na surovi divlji zapad kad je žena ako želi zaradit večeru morala tijelom zaraditi.


Ovo je pljuvanje po svim ženama koje su se izborile krvavo za nas, da se možemo školovati, pilotirati, operirati, voditi države, gradove.

Amy Jonson i Marie Sklodowska se okreću u grobu.

Svaka žena i muškarac koji zarađuju služeći ko ukras, pobuđuju toliku količinu i poštovanja u meni.

Cijenim te ko prosječnu lampu. Toliko vrijediš.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 28 Jan 2020, 15:45

Image

Male models dressed as car cleaners appear in Shanghai auto show in April this year. The show used to feature scantily dressed female models, but the practice was banned in February.

:jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 28 Jan 2020, 15:54

Zagorka wrote: 28 Jan 2020, 15:35
Ne bih voljela ovo raditi.

Ne bih voljela da mi kćerka ovo radi.

Ne bih voljela da mi unuka ovo radi, ako je doživim.

Zašto? Jer nas to užasno vraća unazad. Na surovi divlji zapad kad je žena ako želi zaradit večeru morala tijelom zaraditi.


Ovo je pljuvanje po svim ženama koje su se izborile krvavo za nas, da se možemo školovati, pilotirati, operirati, voditi države, gradove.

Amy Jonson i Marie Sklodowska se okreću u grobu.

Svaka žena i muškarac koji zarađuju služeći ko ukras, pobuđuju toliku količinu i poštovanja u meni.

Cijenim te ko prosječnu lampu. Toliko vrijediš.
Ama to su poslovi koje djevojke rade vikendom da zarade za kafu i red-bull koji im pomažu da imaju energiju dok se radim danima na univerzitetima hvataju u koštac sa Higsovim bozonom.

Sve je to uredu.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 28 Jan 2020, 15:55

Venera wrote: 28 Jan 2020, 15:45 Image

Male models dressed as car cleaners appear in Shanghai auto show in April this year. The show used to feature scantily dressed female models, but the practice was banned in February.

:jutarnja
Ima pravde na ovom svijetu...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Zagorka » 28 Jan 2020, 15:59

Jeste. Soraja upravo piše diplomski :Električni aktivni defekti u poluprovodnicima.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 28 Jan 2020, 16:00

Zagorka wrote: 28 Jan 2020, 15:59 Jeste. Soraja upravo piše diplomski :Električni aktivni defekti u poluprovodnicima.
Eto, vidiš.

A da pokrivena mahramom u nemom malom, tamnom i memljivom sobičku piše disertaciju na temu "Uticaj sevdalinke na promet alkohola u BiH" šta bismo tada rekli?

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Zagorka » 28 Jan 2020, 16:03

Koji bi to fakultet bio?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 28 Jan 2020, 16:08

Zagorka wrote: 28 Jan 2020, 16:03 Koji bi to fakultet bio?
Islamskih nauka valjda, u sklopu katedre koja proučava negativne pojave u bošnjačkom društvu i narodu.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests