Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15352
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 644 times
Been thanked: 2120 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Laser » 24 Jan 2020, 11:20

Zagorka wrote: 23 Jan 2020, 22:35
Dorian wrote: 23 Jan 2020, 16:11 Jeste.

Samo, nije problem u tome da je seksualni objekat. Problem je u ako je SAMO seksualni objekat.

Ne vjerujem da bi same žene voljele da ih muškarci poštuju kao supruge, poslovne žene, naučnice, političarke, majke itd, a onda da ih, da se tako izrazim, seksualno ignorišu.

Ne bih razmotrila muškarca koji bi me odabrao zbog atributa.

Premda me većina odabirala zbog njih.
Htjeli su te samo povalit. Andrija, očito, nije htio samo to.

Naravoučenije: Nek svaka nađe svog Andriju.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 24 Jan 2020, 11:32

ina wrote: 24 Jan 2020, 11:15
Venera wrote: 24 Jan 2020, 11:10

da, u pravu si, ali nije isto isticati atibute na jedan bljutav nacin , ali sa dozom elegancje ; zensko tijelo ih jednsotavno ima, i ako takvo je predispozicinirano istkanuto, ne mozemo ih sakriti :D musrko tijelo nema takve predispozicije :D

zena treba biti svijeestna svojih intlekthanilin, eocioanlnih , ali i bioloskih atributa, ali bioloski atrinuti bi joj trebali biti na zadnjem mjestu u zivotu :ok
Da, :ok
Ipak bljutavosti ima. I to ne u malom broju.
ina :ok

zene jesu djelomicno krive, ,narocito uspjesne zene me nerviraju, jer one bi trebael biti pozitivan uzor drugim zenama , a ( na zlaost, mnoge) uspejsen zene upravo sebe postave na jedna jako ruzan nivo, upravo forsirnim izbacivnjem atributa :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by prog321 » 24 Jan 2020, 12:02

Meni bi život bio sumorna tamnina da nema žena koje izbacivaju adute.
Uljepšaju mi dan...


Hvala im na tome.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 24 Jan 2020, 12:24

lejlamo wrote: 24 Jan 2020, 08:54
Dorian wrote: 23 Jan 2020, 21:05
Žena si. Radiš u mojoj firmi. Posao ti je da radš sa klijentima, dovodiš ih, zadržavaš. Znači, to može biti advokatura, marketing, bankarstvo, poslovi za koje je bitna visoka obrazovanost i stručna sposobnost, ne poslovi sekretarice itd. Ako izgubiš klijenta koji donosi veliki novac ne samo da ćeš dobiti otkaz, nego će se u profesiji za to pročuti, rizikuješ karijeru.

Do tebe je da li ćeš iskoristiti i svoje tijelo da to izbjegneš ili nećeš pa šta bude. Niko te ni na šta ne tjera, sama biraš sved a da svaka radnha ili nečinjenje imsju posljedice.

A iza tebe u redu za tvoju poziciju čekaju vučice, jednako obrazovane i sposobne, ali i mlađe i spremnije da se podaju za karijeru...
tipičan primjer nakaradnog gledanja na žensku osobu kao na objekat, a ne na biće koje je jednako muškom biću.

to bi kao trebao biti izbor?! izbaci dupe ili sise da zadovoljiš muškog klijenta i sačuvaš radno mjesto. iza mene je vučica koja će to uraditi?

kada će se više prestati stvarati nove generacije koje gledaju svijet iz perspektive muškarca....
muškarcima je još uvijek normalno baljezgati kako "ne razumiju žene" ....
kako će razumjeti kada se sve gleda kroz mušku prizmu?
dominantni narativ društva je još uvijek takav da je subjekat muškarac.....odakle god da se krene, od reklamnih postera, spotova, modelinga, filmova, do upotrebe rodnih oznaka u gramatikama i sl. :ooo

iskreno se nadam da će ove novije generacije roditelja malo pametnije pristupati problemu, da će se same žene više dozvati i osvijestiti u čemu je problem. a nije lako promijeniti ustaljeni obrazac ponašanja i djelovanja.
Seks je efikasno sredstvo kojim žene manipulišu muškarcima. I ženama, naravno. Pa i muškarci ženama.

I to rade otkako postoji ljudska vrsta. Nije to novo.

Ili stvarno neko misli da je manipulacija seksom muška izmišljotina? Da nema žena koje su pomislile kada im je u bilo kojoj oblasti života neka žena suparnica, ima iste kvalifikacije i sposobnosti, da je način na koji će jedna tako sposobna žena stvoriti prednost nad drugom takvom biti spremnost na seks? To samo muškarcima pada na pamet, žene ne razmišljaju tako? Nikada nisu?

Aha, kako da ne.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by HAVANA » 24 Jan 2020, 13:15

Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by HAVANA » 24 Jan 2020, 13:18

Imam ja inspektoricu pdv-a. Znaci sve bi mi naumpalo al da j.... ne bi. :plavi Fino ona izgleda, al kad je vidim pozli mi.Budi kao inspektorica pdv-a :ooo
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 24 Jan 2020, 13:32

HAVANA wrote: 24 Jan 2020, 13:18 Imam ja inspektoricu pdv-a. Znaci sve bi mi naumpalo al da j.... ne bi. :plavi Fino ona izgleda, al kad je vidim pozli mi.Budi kao inspektorica pdv-a :ooo
Nije to tema.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 24 Jan 2020, 13:34

Ima slučajeva kada su neke balerine tužile teatre i baletske grupe zato što su ih odbili primiti u ansambl zbog prevelikih grudi.

Tako da je nekada bolje da je posmatraju kao seksualni objekt, nego da je ne posmatraju... :zao

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by HAVANA » 24 Jan 2020, 14:00

Dorian wrote: 24 Jan 2020, 13:32
HAVANA wrote: 24 Jan 2020, 13:18 Imam ja inspektoricu pdv-a. Znaci sve bi mi naumpalo al da j.... ne bi. :plavi Fino ona izgleda, al kad je vidim pozli mi.Budi kao inspektorica pdv-a :ooo
Nije to tema.
Halali.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 24 Jan 2020, 14:15

HAVANA wrote: 24 Jan 2020, 14:00
Dorian wrote: 24 Jan 2020, 13:32

Nije to tema.
Halali.
Ne, ne smeta mi, nego samo kažem da smo pričali o nečemu drugom. Sličnom ali ne istom.

Slobodno ti nastavi, izvini na upadici.

Upstalom, nisam jednom otišao od teme. Štaviše... :hihi

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 24 Jan 2020, 15:37

Dorian wrote: 24 Jan 2020, 13:34 Ima slučajeva kada su neke balerine tužile teatre i baletske grupe zato što su ih odbili primiti u ansambl zbog prevelikih grudi.

Tako da je nekada bolje da je posmatraju kao seksualni objekt, nego da je ne posmatraju... :zao
prva recenica, tocno, balet ima svoje kriterijume
ai, druga recenica :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 24 Jan 2020, 15:38

HAVANA wrote: 24 Jan 2020, 13:18 Imam ja inspektoricu pdv-a. Znaci sve bi mi naumpalo al da j.... ne bi. :plavi Fino ona izgleda, al kad je vidim pozli mi.Budi kao inspektorica pdv-a :ooo
:hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Zagorka » 24 Jan 2020, 16:33

Laser wrote: 24 Jan 2020, 11:20
Zagorka wrote: 23 Jan 2020, 22:35


Ne bih razmotrila muškarca koji bi me odabrao zbog atributa.

Premda me većina odabirala zbog njih.
Htjeli su te samo povalit. Andrija, očito, nije htio samo to.

Naravoučenije: Nek svaka nađe svog Andriju.

Ne znam kad sam zadnji put pročitala da neko ovako jednostavno u samo dvije rečenice sažme svu bit. Aferim :ok
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by lejlamo » 24 Jan 2020, 20:21

Dorian wrote: 24 Jan 2020, 12:24

Seks je efikasno sredstvo kojim žene manipulišu muškarcima. I ženama, naravno. Pa i muškarci ženama.

I to rade otkako postoji ljudska vrsta. Nije to novo.

Ili stvarno neko misli da je manipulacija seksom muška izmišljotina? Da nema žena koje su pomislile kada im je u bilo kojoj oblasti života neka žena suparnica, ima iste kvalifikacije i sposobnosti, da je način na koji će jedna tako sposobna žena stvoriti prednost nad drugom takvom biti spremnost na seks? To samo muškarcima pada na pamet, žene ne razmišljaju tako? Nikada nisu?

Aha, kako da ne.
Niko ne negira postojanje svega toga što si udrobio.
Ali, pitanje je odakle sve to, zašto i koje su posljedice toga.

Razlog svega je upravo naučeni šablon gledanja kroz mušku vizuru. Zaostatak patrijarhata.

Odmalena se uči muškarce da im priliči u razgovorima o prvim, drugim, trećim ljubavima da koriste termine i pitanja tipa..."jarane, jesil joj zabio, povali li ti nju" i sl.
A, istovremeno, žene se uči da glume teško osvojive, da zavode...TO je objektivizacija!
Trebaju biti objekat kojeg će šatro lovac osvojiti i "poderati ko dijete zvečku"..bezbeli..

Koliko se samo komentariše odijevanje žena, pa kaže ona izaziva, ona prosto poziva na seks...pa je siluje..izazvala ga.
A gdje je odgovornost onoga ko običnu odjeću tumači kao poziv? Helou.

I, odakle potiče objektivizacija kada žena hoće na plažu, pa čuje komentar...eno je ko morž sa celulitonm guzicom..predebela za plažu...
Čuj predebela za plažu, a to izgovara lik od 150kg žive vage s dlakavim prsima, ušima i pazusima..

Muškarci znaju i "opravdanje" naći u činjenici kako su vizuelna bića...ma hajde...eto žene nisu..

Eto žene ne uzbudi zategnuto muško tijelo, izvajano dupe, poveći i podeblji penis...

Ma joook. Ženama je bitno da je tehničar, makar i mali...

Jes' al' u panjevima.

Ali žene to ne ističu, nemaju potrebu objektivizirati do te mjere do koje to rade muškarci i na način da su kroz patrijarhat to nametnuli i osakatili i današnje, a i evo, kako vidim, buduće generacije.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 24 Jan 2020, 20:25

Dobro.

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Iskra » 24 Jan 2020, 20:26

20200124_202601.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Venera » 24 Jan 2020, 20:26

lejlamo wrote: 24 Jan 2020, 20:21
Niko ne negira postojanje svega toga što si udrobio.
Ali, pitanje je odakle sve to, zašto i koje su posljedice toga.

Razlog svega je upravo naučeni šablon gledanja kroz mušku vizuru. Zaostatak patrijarhata.

Odmalena se uči muškarce da im priliči u razgovorima o prvim, drugim, trećim ljubavima da koriste termine i pitanja tipa..."jarane, jesil joj zabio, povali li ti nju" i sl.
A, istovremeno, žene se uči da glume teško osvojive, da zavode...TO je objektivizacija!
Trebaju biti objekat kojeg će šatro lovac osvojiti i "poderati ko dijete zvečku"..bezbeli..

Koliko se samo komentariše odijevanje žena, pa kaže ona izaziva, ona prosto poziva na seks...pa je siluje..izazvala ga.
A gdje je odgovornost onoga ko običnu odjeću tumači kao poziv? Helou.

I, odakle potiče objektivizacija kada žena hoće na plažu, pa čuje komentar...eno je ko morž sa celulitonm guzicom..predebela za plažu...
Čuj predebela za plažu, a to izgovara lik od 150kg žive vage s dlakavim prsima, ušima i pazusima..

Muškarci znaju i "opravdanje" naći u činjenici kako su vizuelna bića...ma hajde...eto žene nisu..

Eto žene ne uzbudi zategnuto muško tijelo, izvajano dupe, poveći i podeblji penis...

Ma joook. Ženama je bitno da je tehničar, makar i mali...

Jes' al' u panjevima.


Ali žene to ne ističu, nemaju potrebu objektivizirati do te mjere do koje to rade muškarci i na način da su kroz patrijarhat to nametnuli i osakatili i današnje, a i evo, kako vidim, buduće generacije.
za, sve, narocito podevljano italizirani dio :srce :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 24 Jan 2020, 20:31

Venera wrote: 24 Jan 2020, 20:26
lejlamo wrote: 24 Jan 2020, 20:21
Niko ne negira postojanje svega toga što si udrobio.
Ali, pitanje je odakle sve to, zašto i koje su posljedice toga.

Razlog svega je upravo naučeni šablon gledanja kroz mušku vizuru. Zaostatak patrijarhata.

Odmalena se uči muškarce da im priliči u razgovorima o prvim, drugim, trećim ljubavima da koriste termine i pitanja tipa..."jarane, jesil joj zabio, povali li ti nju" i sl.
A, istovremeno, žene se uči da glume teško osvojive, da zavode...TO je objektivizacija!
Trebaju biti objekat kojeg će šatro lovac osvojiti i "poderati ko dijete zvečku"..bezbeli..

Koliko se samo komentariše odijevanje žena, pa kaže ona izaziva, ona prosto poziva na seks...pa je siluje..izazvala ga.
A gdje je odgovornost onoga ko običnu odjeću tumači kao poziv? Helou.

I, odakle potiče objektivizacija kada žena hoće na plažu, pa čuje komentar...eno je ko morž sa celulitonm guzicom..predebela za plažu...
Čuj predebela za plažu, a to izgovara lik od 150kg žive vage s dlakavim prsima, ušima i pazusima..

Muškarci znaju i "opravdanje" naći u činjenici kako su vizuelna bića...ma hajde...eto žene nisu..

Eto žene ne uzbudi zategnuto muško tijelo, izvajano dupe, poveći i podeblji penis...

Ma joook. Ženama je bitno da je tehničar, makar i mali...

Jes' al' u panjevima.


Ali žene to ne ističu, nemaju potrebu objektivizirati do te mjere do koje to rade muškarci i na način da su kroz patrijarhat to nametnuli i osakatili i današnje, a i evo, kako vidim, buduće generacije.
za, sve, narocito podevljano italizirani dio :srce :srce
Od svega tebi važan poveći i podeblju.

A onda muškarci krivi...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Julia-Klara » 24 Jan 2020, 20:32

ja ne volim velik i debeo penis :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Je li žena u današnjem društvu sexualni objekat?

Post by Dorian » 24 Jan 2020, 20:32

Iskra wrote: 24 Jan 2020, 20:26 20200124_202601.jpg
ŠBBKBB.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests