Palac gore-palac dolje

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 14 Dec 2010, 11:11

palac gore i dolje ne mora biti vezano za humanitarne akcije kao na ovom prvom postu već kopiramo tekstove o ljudima koji su vrijedni pohvale i kritike

Vedad Ibišević: "Vrijeme je bitno, pozivam sve ljude da se uključe u akciju!"

Image

Početkom juna 2009. godine Amili Džinović, 23-godišnjoj studentici iz Tuzle dijagnostifikovan je Non-Hodgkin limfom (izuzetno agresivno - maligno oboljenje krvi) i za tu vrstu bolesti izlječenje je moguće jedino transplantacijom koštane srži koja se može uraditi samo van granica BiH.

Ibišević nije ostao ravnodušan na jednu ovakvu priču, te je kroz projekat Dijete BiH i uz pomoć Bingo marketa odlučio da uključi u prikupljanje sredstava neophodnih za liječenje Amile. Bingo je osigurao donaciju od 7.500 KM otkupljivanjem replika znojnica Dijete BiH, a Ibišević je odlučio učestvovati u potpisivanju replika koje će se moći kupiti u Bingo marketima, prenosi Reprezentacija.net.

"Prva ideja bila je da se uključim u ovu akciju, ali ne javno. Međutim, sa ljudima iz projekta Dijete BiH dogovorio sam da organizujemo akciju kojom ćemo i ostale ljude animirati da se uključe u ovaj projekat. Smisao akcije je da pozovemo što više ljudi i da se skupi što više novca. Vrijeme je bitno u svemu, jer je do januara potrebno skupiti oko 100.000 KM", poručio je Ibišević.

Naš reprezentativac uključen je u još nekoliko humanih misija.

"Moje životno iskustvo potaklo me na to. Za vikend sam se malo iznervirao zato što nismo pobijedili, ali brzo shvatiš da ima i važniji stvari od fudbala. Bitna je želja, a vremena se uvijek može naći. Danas sam dobio slobodan dan u klubu, ali večeras moram biti u Njemačkoj", rekao je Ibišević.

Naš reprezentativac ostvarnuo se i na svoje nastupe u Hoffenheimu, te sumirao polusezonu koja će biti okončana narednog vikenda.

"Zadovoljan sam, na treningu zabijam, ide mi dobro, ali to se ne vidi na utakmicama. Uvijek može bolje i trudim se da budem bolji. Što se tiče rezultata Hoffenheima ne možemo biti zadoljvni. Izgubili smo desetak bodova u posljednjim sekundama utakmica. Moramo poraditi na tome", rekao je Ibišević.

Treba naglasiti da je Ibišević uključen i u rad fondacije Wings for Life, koju su prije dvije godine osnovali legenda moto sporta Hajnc Kinigadner i Ditrih Matešić, a koja okuplja neke od najistaknutijih svjetskih naučnika s ciljem neposrednog analiziranja problema i razvijanju strategije za izliječenje povreda kičmene moždine.

"Nije pitanje da li je moguće naći djelotvorne tretmane i lijekove, već kada", moto je ove fondacije.

Palac gore

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 24 Dec 2010, 12:01

[media]VLD5wuIfeCs&feature=player_embedded[/media]

navijači dinama-palac gore
mamić-palac dolje

:bua

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by carobnjak N » 13 Jan 2011, 14:14

Isa Abdulah Ali je bivsi americki marinac koji je presao na islam te se pocetkom rata u BiH prikljucio ARBIH,tzv "mudzahedin". Nakon raznih progona poslije rata i neuspjelih optuznica sad zivi mirno u BiH sa suprugom Sanelom.Pogledajte video i stavite palac gore ili dole,pozeljno bi bilo i da obrazlozite svoj stav.
[media]Odoy-NsT8H4&feature=player_embedded[/media]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by carobnjak N » 13 Jan 2011, 16:24

Samo jos da kazem da je ovo jedna od forumskih tema koje zasluzuju biti u samom vrhu i ne kontam zasto je ovako malo obraceno paznje na nju.Ja je nisam ni primjetio do sada i dobro da se neko sjetio da je otvori ,a ko ce drugi ako ne nasa cijenjena gazdarica Maja :ok nije da je ovo sad neko uvlacenje u guzu(suhonjavu :valja ) njoj (a sta fali malo se i uvuci joj kadkad :hmm ).
Pa vas ja lijepo pozivam da dizete i spustate svoje ...palceve te da isto tako objavljujete nesto o cemu vas zanima misljenje drugih forumasica i forumasa,pa cu evo i ja da dignem svoj ,(a ponekad se mora i spustiti jel..ne moze ti sve biti po cejfu)palac.
P.S. Jedno pitanje za nasu Maju,a zasto nema ovaj kad se spusti dole palac ili ti ne volis te spustane palceve?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by carobnjak N » 13 Jan 2011, 16:42

Ibisevic :ok naravno,mislim da nema potrebe govoriti zasto.
Mamic palac doleon je jos jedna kapitalisticka seljacina(ne zato sto je sa sela)koji se obogatio u ovim vremenima i misli da su pare dovoljne da naprave covijeka.Osim toga lik je dokazano neuravnotezen i ne zna podnositi teret javne licnosti,pa kad god se nasmrce bijelog dobije muda i ponasa se ovako.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 20 Jan 2011, 11:56

Milionerka ne želi sjediti u vili, radi kao čistačica u svojoj firmi

Image

Milionerka Catherine von Fürstenberg-Dussmann (59) odlazila je na posao u svoju firmu gdje je jedno vrijeme radila kao čistačica. Catherine je naime željela vidjeti kao zapravo žive i što rade njeni zaposlenici pa je prerušena radila različite poslove. Bila je čistačica, radnica za strojem, piše njemački Bild.

Milionerka objašnjava kako je njen suprug prije tri godine, dok su bili na putovanju u Rimu, imao srčani udar. Zbog bolesti više nije mogao raditi. Tako je firmu sa sjedištem u Berlinu koja se bavi čišćenjem, tehnikama gradnje, cateringom i brigom za starije 2009. morala preuzeti Catherine. Firma godišnje zarađuje i do 1,4 milijarde eura, a ima više od 53.000 zaposlenih, pišu hrvatski mediji.

Catherine objašnjava kako ne želi sjediti u palači već želi vidjeti kako rade njeni zaposlenici.

"Zanimalo me kako je to kad počneš raditi u pet sati ujutro i kako je raditi sa teškim strojevima. Zanimalo me i šta radnici trebaju kako bi bili zadovoljni poslom u Dussmannu", objasnila je Catherine koja je sve dok nije preuzela firmu bila domaćica.

palac gore

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by carobnjak N » 20 Jan 2011, 15:31

Ma dobro da se sjetila ikako jer osim marketinga na taj nacin se fkt moze poboljsati kvaliteta rada i postici bolje rezultate.
X stvari u poslu je tesko ukapirati iz fotelje i stalno poslodavci donose pogresne odluke kojima osim sto stete radnicima joss vise stete sebi tj dobiti ukupnoj od posla.Radnicima treba pustiti da budu kreativni i stimulisati one koji se trude (a ima i negativna stimulacija za lijencine).
Ako je ova to skontala iz ovog svog uleta ,onda palac goree :ok
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 20 Oct 2011, 17:04

Jon Bon Jovi otvorio restoran u kojem plaćate koliko možete

Image

Iako je jeo u restoranima širom svijeta, Jon Bon Jovi najviše voli jesti u svom novootvorenom restoranu "Soul Kitchen" smještenom u Red Banku (New Jersey).

U ovom restoranu nema cijena, a gosti plaćaju onoliko koliko mogu. Otvoren je u bivšoj trgovini auto dijelova, u blizini željezničke stanice, i namijenjen je siromašnim ljudima. Posebno je pogodan za one siromašne koji se stide jesti u javnoj kuhinji, prenose hrvatski mediji.

Ovdje se može i potpuno besplatno jesti ukoliko ste spremni raditi u restoranu. I sam Bon Jovi radi u njemu – pere suđe, jer kuhati ne zna. Rad restorana finansira se iz humanitarne fundacije pjevača koji je, inače, porijeklom upravo iz New Jerseya.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/zabava/showbussi ... z1bKoHdNfo


:ok

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 21 Oct 2011, 11:05

Beyonce uređuje dječju sobu od 204 kvadratna metra

S obzirom da su Beyonce i Jay Z među najbogatijim bračnim parovima, očekivalo se da bi mogli potrošiti koji dolar više na svoje nerođeno dijete. Ali, ovaj moćni par navodno se naveliko priprema za prinovu uređujući ogromnu dječju sobu u svom luksuznom stanu u New Yorku.

Budući roditelji grade dječju sobu koja će imati 204 kvadratnih metara, piše magazin Us Weekly.

Ali, uprkos njihovim ekstravagantnim planovima nekoliko ljudi bliskih paru nisu previše oduševljeni divovskim dimenzijama dječje sobe. "Neki su ih pitali zar ih neće biti strah ostaviti bebu u tako ogromnom prostoru", rekao je upućeni izvor magazinu, prenosi Tportal.

Bez obzira na skeptične prijatelje, Beyonce je uzbuđena zbog nove faze u svom životu i uživa u trudnoći. "Bit će jako dobro, tako sam sretna sada", rekla je nedavno 30-godišnja pjevačica.

"Nisam nervozna jer znam da se sve događa u pravo vrijeme. Osjećala sam da sam se udala u pravo vrijeme i sada osjećam da je prvo vrijeme da imamo bebu".

Beyonce i Jay Z već znaju spol djeteta, ali kao u pravom holivudskom stilu tu informaciju čuvaju za sebe, prenosi Daily Mail.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/zabava/showbussi ... z1bPCOfMYZ


:dole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 22 Nov 2011, 00:45

Nevesinje: Sveštenici Srpske pravoslavne crkve na obnovu džamije donijeli pečeno jagnje!

Delegacija Srpske pravoslavne crkve (SPC) predvođena mostarskim parohom Radivojem Kruljom zajedno sa predstavnicima Medžlisa Islamske zajednice Mostar posjetila je gradilište Ljubovića džamije u Odžaku kod Nevesinja.

U znak iskrenog uvažavanja i jačanja dobrih međuvjerskih odnosa, sveštenici su radnike koji obnavljaju porušenu džamiju počastili pečenim jagnjetom. Poseta je nastavak dobre saradnje SPC-a i IZBiH u Mostaru, prenose srbijanski mediji pisanje "Dnevnog avaza".

"Muftija Seid Smajkić i glavni mostarski imam Salem Dedović među prvima su dali podršku obnovi Saborne crkve u Mostaru", rekao je Radivoje Krulj, kome ovo nije prvi put da posećuje gradilišta obnovljenih džamija.

Delegacije su posjetile i gradilište crkve u Odžaku.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaj ... z1eO2AOdwC


:ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2012, 00:17

Ama kakav palac???
Noga dole!


Iako su im primanja redovna i iznad prosjeka: Od ponedjeljka štrajk upozorenja administracije u FBiH

Od sutra štrajk upozorenja - i tako cijele radne sedmice - administracije u Federaciji Bosne i Hercegovine. Razlog je dobro poznat, umanjenje osnovice plaće za 15 maraka, koja je najavljena iz Vlade FBiH. Štrajkovat će tako oni čija su primanja redovna i iznad prosjeka.
[24 sata info]

Štrajk upozorenja najavljen je iz Sindikata čiji čelnik Salih Kruščica, kako smo ranije objavili, godišnje, na osnovu plaće i naknada zaradi oko 60.000 maraka, prenosi FTV.

Plan Vlade Federacije BiH je smanjenje osnovice plaća u ovom sektoru sa 330 na 315 maraka. Korak je to ka brojnim uštedama, a sve kao preduslov za nastavak razgovora o stand-by aranžmanu sa MMF-om. Ali, to uopšte ne interesuje čelnike Sindikata državnih službenika i namještenika FBiH i njihovog predsjednika Saliha Kruščicu, koji su u znak protivljenja ovakvom potezu Federalne vlade najavili sedmodnevni, kako su ga nazvali, štrajk upozorenja.

U praksi, od sutra će službenici u svim federalnim tijelima i institucijama redovno dolaziti na posao, ali po dva sata dnevno, tačnije od 10 do 12 sati, neće ništa raditi. A da je administracija prekobrojna, preglomazna i neefikasna to je već odavno poznato. Tome treba dodati da je statistički BiH najgora u regiji, i to po nesrazmjeru prosječne i plaće zaposlenih u administraciji.

Ovo je odnos plaća u državama regije i BiH:

- Bosna i Hercegovina - plaće u javnom sektoru za 40% veće od prosječne. Skoro 1.800 KM iznosi prosječna plaća u javnoj upravi i odbrani - kažu podaci Agencije za statistiku BiH iz jula 2011. godine! Plaće su redovne + topli obrok, praznici, slobodni dani, regres...
- Srbija - plaće u javnom sektoru za 22% veće od prosječne.
- Makedonija – plaće u javnom sektoru za 20% veće od prosječne.
- Hrvatska i Slovenija - plaće u javnom sektoru za 16% veće od prosječne.
- Crna Gora - plaće u javnom sektoru za 4% veće od prosječne.


Prosječna plaća radnika u Bosni i Hercegovini jedna je od najmanjih u regiji i iznosi 416 eura, podaci su agencija za statistiku. Dakle, plaća zaposlenih u državnoj administraciji za 40 posto je veća od prosječne, što je najveći jaz u tim primanjima među evropskim tranzicijskim zemljama.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2013, 23:04

Bil Gates Če svoje bogatstvo razdijeliti siromašnima

Image

Osnivač Microsofta, Bill Gates (57), u intervjuu za britanski Telegraph je rekao kako ima dovoljno novca za hranu i odjeću, a svoje bogatstvo će podijeliti siromašnima po svijetu. Jedan od najbogatijih ljudi na svijetu istaknuo je kako će 95 posto svog bogatstva donirati udrugama u narednih nekoliko godina.

- Ja sam osiguran što se hrane i odjeće tiče, a trenutačno mi novac više ne predstavlja ništa u životu. Svoje bogatstvo ću donirati udruzi kako bi došao do najsiromašnijih ljudi na svijetu – rekao je Gates. Njegova obitelj inače ima i imanje kraj jezera u SAD-u, a ukoliko zaista i donira svih 95 posto bogatstva, njegova djeca će naslijediti dovoljan postotak, kojim će si priskrbiti život bez briga oko novca.

Osnivač Microsofta istaknuo je kako želi da se njegovim novcem izliječi dječja paraliza. Kaže kako je svjestan da su mnoge zemlje u svijetu još protiv cjepiva, ali se nada kako će se to uskoro promijeniti.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Ruana » 22 Jan 2013, 23:11

Svaka cast ako je stvarno istina.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 22 Jan 2013, 23:15

Jeste, istina je. Bilo je na svim televizijama. Najbolje je bilo kad je rekao kako je dugo razgovarao sa ženom u vezi ovog. Malo je takvih žena.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Pasaga » 23 Jan 2013, 21:03

Plemenit potez ovog covjeka.
Ima mnogo ljudi koji bi ucinili slicno,nedostaju im ideje.
Ova treca era tehnologije ce da razvali i ovo malo civilizacije sto je ostalo.
Oni su toga svjesni.
Pored toga ima mnogo malih ljudi,medju nama ,pojedinaca
koji smo voljni iz raznih,najpre patriotskih i ljudskih razloga uciniti dobro djelo
a tesko se odlucujemo iz sigurnosnih razloga.
Bez obzira koliko mi ucinili ,to ce da bude kratkorocnog vjeka jer drzavne strukture
nisu zainteresovane i nedaju dojam da ce se uskoro sveopste siromastvo smanjiti ili na neki nacin amortizovati.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

dacina_curica
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by dacina_curica » 23 Jan 2013, 21:12

Warren Buffet je prije nekoliko godina rekao da gotovo sve sto ostaje iza nega ide u prilog organizaciji koju vode Billi Melinda Gates. Izmedju njihova dva bogatstva radi se o ogromnoj sumi novca koja moze promijeniti toliko zivota ugrozene djece koji su oduvijek bili prioritet Gatesove organizacije.

Svaka cast!!! Nije novost ali je svakako vijest za pohvalu. :aplauzz

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Sergej Trifunović šokirao regionalnu javnost (VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2013, 11:05

"Pomozite teško bolesnoj djevojčici umjesto da gledate kako Stanija muze kravu i ko kome masturbira falus!"

Image

U TV emisiji 'VB Magazin' koja prati dešavanja u srbijanskom VIP Velikom bratu, Sergej Trifunović je napravio nesvakidašnji gest napustivši studio posle poziva gledaocima da ne troše novac na glasanje u 'Velikom bratu'

Naime, svoj poziv u ovu emisiju iskoristio je, umjesto da komentariše ukućane 'Velikog brata', on je pozvao gledaoce da svoje glasove, odnosno novac ne troše na glasanje, već da taj novac iskoriste da pomognu nekome da sačuva svoj život.

Konkretno, Sergej je pozvao gledaoce da novac doniraju za pomoć pri operaciji jedne djevojke:

- “ Ja ću vrlo kratko, pre nekoliko meseci su se skupljale pare za jednu devojku za njenu operaciju. Pare nisu skupljene i devojka je umrla. Godinu dana pre toga, država je dala milion dolara za otkup Miladina Kovačevića. U ovom trenutku imamo Tijanu Ognjanović kojoj je potrebna transplantacija srca. Svi su odbili da to urade, postoji samo jedan doktor u Hjustonu koji to hoće, ali za milion dolara."

Šta je sve Sergej rekao u ovom gostovanju - pogledajte u videu!

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Nela » 01 Apr 2013, 17:41

Svaka mu cast, ja njega bas gotivim :ok
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by mrki62 » 01 Apr 2013, 18:52

Bil Gates, to što će poslije smrti podijeliti, to je ok al malo se govori koje silne milione svake godine daje za nerazvijene države - zdravstvo, školstvo,.......
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Sheval » 01 Apr 2013, 19:01

Kao da mi je brat,Trifunović.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests