Palac gore-palac dolje

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Biba » 18 Oct 2015, 21:07

Prva haljina je katastrofa...ko da je donji dio s djecjeg kisobrana otkinila...
Fotogenicna jest... :ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Ideja » 18 Oct 2015, 21:15

A meni baš ta prva haljina najsimpatičnija :D.
Lijepa žena, bez previše šminke na sebi... I mene podsjeća na Doris ( Bibo :klara ne tako ...) još kad za koju godinu dobije koji gram više, biće još ljepša :hihi
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 16 Nov 2015, 12:38

Nakon što je jedna žena završila u bolnici zbog niskog nivoa šećera, 2 policajca koja su došla sa kolima hitne pomoći su ostala u kući...

...kako bi spremili večeru za 5 dece koja su ostala sama.

Nakon toga su i oprali sudove.

:aplauzz
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mohr » 16 Nov 2015, 13:00

Ne treba od pandura pravit papučare :o

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 16 Nov 2015, 16:41

Mohr wrote:Ne treba od pandura pravit papučare :o
:klara

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 04 Dec 2015, 01:06

Žena, majka, kraljica: S multiplom sklerozom živi 14 godina, ali nije odustala od normalnog života

Image

Veliki broj osoba nije zadovoljan svojim izgledom i mijenjali bi nešto na sebi jer su nesigurni, no Eminna Mirna Fejzović Spahić nije jedna od njih. Uprkos tome što boluje od multiple skleroze, ona je jaka žena pozitivnog duha koja život nije podredila bolesti, već obratno.

Povodom 3. decembra, Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, ekipa portala Klix.ba posjetila je Eminnu u njenom domu, gdje smo je zatekli s bebom Nadijom. Na njenom licu je prekrasan osmijeh i ni po čemu ne možete uvidjeti da boluje od multiple skleroze.

"Često kažem da je multipla odvratna podstanarka koja ne plaća kiriju i stalno me maltretira. Ne dopuštam joj da mi diktira život jer nisam ja nastala od nje, već onda od mene", kazala je u razgovoru za Klix.ba.

Bebin osmijeh

Prije nego je oboljela radila je kao prevoditeljica i sekretarica u Ambasadi Palestine u BiH. Stanje joj se pogoršalo 2009. godine i tada prestaje raditi, barem na radnom mjestu. Eminna i dalje čisti i sređuje svoj dom koliko može, kuha, te odgaja šestomjesečnu bebu.

"Uradim koliko mogu fizički. Kada ne mogu zovnem tetu ili zamolim muža, ukoliko je slobodan, da pomogne. Ne bih se mijenjala ni sa jednom ženom koja radi, ima basnoslovnu platu, a nema priliku da gleda svoje dijete kako odrasta. To je neprocjenjivo. Nema novca koji bi zamijenio to što svako jutro gledam svoju Nadiju kako se mijenja", kazala je.

Istakla je da nijedna osoba koja boluje od multiple skleroze nema iste simptome, poteškoće i ne može obavljati iste zadatke. Individualno reaguju i na lijekove. Naglašava kako vjeruje da za svaku bolest postoji i lijek, samo ga treba naći.

"Činjenica je da nema konvencionalnih lijekova. Ali vjerujem da je Bog za svaku bolest napravio lijek", rekla je.


Image

Funkcionisanje iz inata

Multipla skleroza potvrđena joj je 2001. godine kada joj je ljekar Dželaludin Kantardžić saopćio da će joj se oduzeti ruke, noge, jezik i pamet.


"Nije on to rekao iz zle namjere, već je kao vrstan dijagnostičar rekao stvar koja bi pokosila mnoge. Pokosila je i mene na trenutak, ali on nije gledao u mene kao bolesnu osobu, već je gledao kroz mene i znao je da funkcionišem iz inata. Samo mi reci da ne mogu, paša moj solidni, samo me gledaj! To je moje pravilo u životu", rekla je ponosno.


Ta energija i izbija iz nje. Prije više od godinu dana takmičila se na izboru za Miss Colours International 2014. na kojem je odnijela titulu prve pratilje. Na takmičenje su je prijavili Mensur Peljto i Udruženje oboljelih od multiple skleroze KS.

"Ne znam zašto su mene nominovali, ali bilo je predivno iskustvo. Upoznala sam nove žene i djevojčice koje su također ogromni borci", prisjetila se.

Uprkos upozorenjima rodila

Iako su prije ljekari upozoravali kako žene oboljele od multiple skleroze ne smiju zatrudnjeti jer im se u tom slučaju pogoršava stanje, Eminna ih nije poslušala i nije strahovala kada je ostala trudna. Govorila im je da je situacija suprotna i da je trudnoća za te žene dobra.

"Kada sam bila trudna nisam imala multiplu. Evo sad se vraća, pa Bože moj. Ako Bog da zdravlja i nafake, ne mislim Nadiju ostaviti samu, već joj roditi bracu ili seku, pa ćemo ako Bog da opet ozdraviti i ostat ćemo zdravi", kazala je veselo.

Zahvalila se Jasminki Đelilović, Emri Suljić i Neurološkoj klinici što su njoj i ostalim porodiljama omogućili primanje imunoglobulina koji im daje nadu da će zaustaviti bolest.

"U svemu ovome najvažnije je prihvatiti sebe takvu kakva jesi. Svi mi, bilo ja s multiplom ili neko drugi, imamo mane i vrline. U ovom slučaju multipla nije ni jedno ni drugo, ali recimo da je negativna. Ja sam se s multiplom dogovorila da ću od nje napraviti jednu pozitivnu stvar u životu i da ona meni neće diktirati život. Bitno je saživjeti se s tim što ti se dešava", poručila je.

Njen radni dan izgleda poput dana svake porodilje. Probudi je beba koju prvo nahrani i presvuče, a potom uživaju jedna s drugom.

"Igramo se, pjevamo, gledamo crtiće, plešemo, pa malo bude u šetalici i onda ide na spavanje Potom jede čvrsti obrok i nakon svega ako ja stignem doručkovati budem presretna. Nekada zaboravim popiti lijekove, što ne bih smjela, ali pored nje ja sam na 777. mjestu", kazala je ponosna majka.


Podrška partnera

Važna je i podrška partnera i najbližih. Eminnin suprug pomaže koliko može, u skladu sa svojim obavezama, ali ističe da joj je velika podrška.

"Da ga nije bilo kada se Nadija rodila, ganjali bi me u luđačkoj košulji. Odgojila sam mnogo djece, ali kada je tvoje dijete u pitanju nemaš pojma. On je nosao, jer je ja ne mogu nositi, ljuljao je kada je imala grčeve i sada kada joj rastu zubi. Čim dođe s posla preuzme je kako bih ja mogla imati barem pet minuta za sebe i svoju puš-pauzu", kazala je Eminna.

Ova lijepa žena završila je obuku UMID u Institutu za razvoj mladih, u CPE-u obuku za rad na računaru i programima Corel i Photoshop, certifikovani kurs engleskog jezika u Poliglotu, a govori i španski jezik. Eminna je primjer da je s jakom voljom, uprkos svemu, samo nebeo granica.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 03 Oct 2018, 13:33

Mustafa Alajmović prodaje prirodne proizvode kako bi liječio suprugu i hranio troje djece

Image

Priča o rudaru iz Breze Mustafi Alajmoviću i njegovoj bolesnoj supruzi Zehri koja mu život znači, obišla je regiju, a u razgovoru za Klix.ba Alajmović je govorio o tome kako je počeo svoju borbu za Zehrino zdravlje prodajom prirodnih sokova, džemova i drugih proizvoda.
Mustafinoj Zehri 2013. godine dijagnosticiran je tumor na dojci koji se pretvorio u rak, a Mustafina rudarska plaća nije bila dovoljna da plati sve troškove. Posuđivao je novac od komšija, dizao kredite dok mu nisu banke blokirale račune, a stan mu je oduzela banka zbog toga što je bio žirant jednom čovjeku.


U teškoj ekonomskoj situaciji prvo su mu u pomoć pritekle humanitarne organizacije, ali s obzirom na to da su troškovi Zehrinog liječenja bili puno veći, Mustafa je pronalazio načine da pomogne svojoj supruzi.


"Iako sam bio rudar, i imao svoje osiguranje, sve sam morao platiti. Sve je bilo dobro dok nismo ostali bez novca. Odnosno, imali smo tek toliko da smo razmišljali da li doći u bolnicu na liječenje i ostati gladan ili kupiti djeci krišku hljeba", govorio Alajmović.

Nakon što se povrijedio na rudniku, Mustafa je 13 mjeseci u svim problemima morao i na bolovanje. Zehri se u tom periodu otkrio rak na maternici, a u najvećem očaju razmišljao je prodati svoj bubreg kako bi preživio i pomogao svojoj supruzi i vratio dugove ljudima.

"Pod kućom gdje živim imali smo nešto grožđa, a iznad kuće nekoliko stabala šljive te smo uspjeli napraviti desetak tegli džema. Uspjeli smo prodati 3-4 na autopijaci i zaradili 17-18 KM. Odmah sam 10 KM vratio komšinici od koje sam posudio novac da odem na pijacu, a sedam maraka je ostalo da živimo. Tog dana na pijaci mi je došla žena s curicom koja je htjela džem. Tegla je bila 3 KM, a žena je prebirući po novčaniku našla samo 2,70 KM. Tada sam joj rekao, ‘Ako nemate, uzmite, halal je’, i od tada je to moj slogan", dodaje naš sagovornik.

Dodao je da nikada neće zaboraviti tu ženu, a nedugo nakon toga njegova tabla i štand s prirodnim proizvodima osvanuli su na Facebooku, a Mustafu su počeli prepoznavati po pijaci. Svjestan situacije u kojoj je bio, Mustafa je ostao posvećen svojoj ženi i njenom liječenju. Kako je zarađivao više novca, dobivao je i više nalaza koji su govorili da je zdravstveno stanje kod Zehre gore nego što su mislili.

Sačuvao čast i obraz, iako nema ništa svoje osim toga

Dok su novac trošili na pretrage, nepoznata osoba je donirala novac za njegovih troje djece. 



"Dok su svi spavali, ja sam navečer sebi govorio da imam rudarski ponos, da moram biti jak. Teško je sve to bilo, ali sam odlučio da pravim sokove, i kada sam počeo više raditi i pripremati sokove, koje sam prodavao pred džamijom Kralja Fahda u Sarajevu i na autopijacama, dobio sam i auto od čovjeka kako bi mogao prodavati po cijeloj Bosni i Hercegovini. Međutim, u tom svemu nikada nisam zaboravljao dane kada bih zaradio 30 KM dnevno od čega bi 20 KM ostavio da odem sa Zehrom u bolnicu, 7 KM da jedemo dva dana u kući, a 3 KM bi ponio na posao. I opet bih kupio pola hljeba i jogurt kako bi prodeverao treću smjenu i nešto para vratio kući djeci. Znao sam cijeli grad obići za 5 KM da djeci kupim salamu, da ne osjete glad na ovom vremenu. Zehra je moja motivacija, kao i moja djeca za koju živim”, govori naš sagovornik.

Zehra je do sada imala 11 operacija, a posljednja je obavljena u Zagrebu prije nekoliko dana. Mustafa je vikend proveo u Krajini gdje je prodavao svoje proizvode, a Zehra je kući, iako tek operisana, pripremala zimnice koje će Mustafa prodavati u Tuzli.

Na pitanje, odakle crpi snagu, Mustafa kaže od ljudi koji ga poštuju, kupuju od njega i mole Boga za zdravlje njegove Zehre i njega.

"Ja u životu ništa svoje nemam. Ni auto nije moje, ni stan u kojem živim, ni odjeća u kojoj sam sada, ali je moj čast i obraz. Ja se trudim uz pomoć Allaha da sam sebi pomognem. I sada kada imam dovoljno, a kada mi je Zehra dobro, i sam doniram po 1 KM od svakog proizvoda, iako mi je zarada 1,5 KM, za pomoć drugima koji nemaju, jer znam kako je zaspati gladan", pojašnjava Mustafa.

Najveća snaga i vjetar u leđa su mu Zehra i djeca


Dodaje kako rudarska plata ode za kredite i vanredna Zehrina zdravstvena snimanja, jer ne možete ženi koja je bolesna reći da mora čekati šest mjeseci na magnetnu rezonancu.


Prije svakog puta Mustafa na Facebook profilu informiše javnost gdje dolazi i šta će prodavati, a do sada svi građani BiH bi ga rado dočekali i kupili artikle. Iako mnogi misle da je prodaja više od 1.000 proizvoda unosan biznis, Mustafa kaže da mu na kraju ostane od 1.000 do 2.000 KM što je dovoljno za jednu Zehrinu terapiju.

"Sedam dana sam sjedio za računarom i čekao da mi čovjek uplati 50 eura kako bi otišao u Zenicu sa Zehrom na pretrage. Sedam dana sam sjedio i čekao, ali to se nije dogodilo. Vidio sam da nema ništa od toga i odlučio sam se sam aktivirati i hvala Bogu sada vidim da je sve do čovjeka. Ja mogu bez auta, bez bubrega i stana, ali bez svoje Zehre i djece i Zehra bez nas, ne možemo. Nakon 1.400 kilometara i tri dana bez sna, sada bih ponovo mogao raditi. Zehru nećete nikada vidjeti da kuka, a prije posljednje posjete Tuzli tražila je da ide sa mnom. Pitao sam je zašto, a ona je odgovorila da ne zna šta će s njom biti ako meni nešto bude. Kaže, lakše bi joj bilo iako bismo poginuli zajedno, nego da ostane sama. Sve to čovjeka drži i daje snagu. Sa mnom bi bila i u najgorim situacijama, a moja porodica je moj emanet i za nju ću odgovarati", govori ponosno brezanski rudar.

S obzirom na to da je interes za Mustafinim proizvodima veliki, pomoć u pripremi proizvoda pruža mu komšinica, amidža i strina.

Petkom je pred džamijom Kralja Fahda u Sarajevu, a vikendom na autopijacama.

"Ja radim dobro sebi, ali i drugima. Mnogi kažu da ja gledam samo sebe, ali Mustafa opet od zarađenih para kupi mrkvu od dede i nene na Ciglanama. Pomažem i drugima jer znam koja je to borba. Ja sam musliman, sljedbenik sunneta, ali želim da svi znaju da je Mustafa pomogao i obnovu fasade na crkvi, pomagao na uređenju dvorišta katoličke crkve i učestvovao u kupovini tepiha za džamiju. Ja ne dam svoje svetinje i komšije", naglasio je Mustafa kojem je pomoć od pravoslavnog popa stigla i iz Crne Gore.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by alcapone » 03 Oct 2018, 13:35

Ovoga sam mislio postaviti na heroj dana pa sam zaboravio, uglavnom :ok
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 12 Dec 2018, 22:50

Alal ti vera bako :D.
Ovo je haman staro godinu dana. al da postavim i ja prvi put da citam...

Stogodišnjakinja skočila iz aviona u humanitarne svrhe
Image
Irene O'Shea je postala najstarija osoba koja je skočila iz aviona, a to je učinila da bi skupila novac za rijetku bolest od koje je umrla njena kćerka. Osim što je prikupila novac, ona je osvojila srca internet publike a njen video je do sada pregledan preko milion puta.

Irene O'Shea je postala najstarija osoba koja je skočila iz aviona, a to je učinila da bi skupila novac za rijetku bolest od koje je umrla njena kćerka. Osim što je prikupila novac, ona je osvojila srca internet publike a njen video je do sada pregledan preko milion puta.

Facebook stranica "Now This" je podijelila video na kojem opisuju kako je stogodišnja Irene O'Shea skočila iz aviona kako bi skupila novac za bolest motornih neurona (MND) od koje je ranije umrla njena kćerka.

Ovo je bolest zbog koje ljudi izgube motoričke sposobnosti. Irene je u zadnje dvije godine skočila tri puta a publicitet je iskoristila da bi skupila novac za organizaciju koja se bavi pronalaskom lijeka za bolest od koje je preminula njena kćerka.

Irene je prije skoka morala uzeti dosta kisika ali prije skoka sa skoro 5000 metara nije pokazala strah.

"Što se mene tiče, ja sam ista kao i svi ostali ljudi na svijetu", kratko je izjavila Irene koju je na svaki skok ispratila porodica koja ju je kasnije čekala na zemlji. Ona je do sada skupila 12,000 dolara te je pokrenula stranicu preko koje ljudi mogu donirati novac na internetu.

klix.ba

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: Palac gore-palac dolje

Post by spacebound » 13 Dec 2018, 07:25

Ja se sva najezih od ovog teksta o Mustafi i Zehri.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 03 Jan 2019, 23:29

:dole

Ministrica o osuđenim Srbima u Haagu: Stari su i bolesni i rijetko viđaju svoje porodice

Image

U zatvorima evropskih država trenutno 14 srbijanskih državljana osuđenih pred Haškim tribunalom, izdržava višedecenijske zatvorske kazne između 20 i 40 godina.

Dva osuđenika izdržavaju kazne doživotnog zatvora, a Srbija posljednjih 10 godina traži od Vijeća sigurnosti Ujedinjenih nacija da im se omogući služenje kazne u Srbiji, prenosi B92.

Po odluci Haškog tribunala, čiji je rad naslijedio Mehanizam za krivične sudove, osuđeni Srbi kazne izdržavaju uglavnom u zatvorima Njemačkoj, zatim u Poljskoj, Danskoj, Estojini, Finskoj i Francuskoj.

"Svi oni su već stari i bolesni i rijetko viđaju svoje porodice, a u najtežem položaju su Milan Martić i Dragomir Milošević koji kazne služe u zatvoru u Estoniji", kaže ministrica pravde Nela Kuburović u izjavi za Tanjug.

Zbog toga je Ministarstvo pravde više puta pisalo predsjedniku Mehanizma Teodoru Meronu i Ministarstvu pravde Estonije, a zbog cijele te situacije i Međunarodni Crveni krst je izrazio svoju zabrinutost, napomenula je Kuburović.

klix.ba

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 16 Mar 2019, 23:06

:cool :bravo

Učenici su saznali da profesor 2 mjeseca nije dobio plaću, priredili su mu nezaboravno iznenađenje

Grozan je osjećaj kad se čovjek trudi obaviti što bolji posao, a na kraju ne dobije plaću. Mladi brazilski profesor Bruno Rafael Paiva nije dobio plaću 2 mjeseca, morao je čak početi spavati u školi jer nije mogao plaćati najam.

Kad su učenici saznali za njegov problem, sami su skupili oko 2500 kn te ga nagradili "plaćom". Kad je shvatio što se događa, Bruno se rasplakao pred razredom. Uslijedio je veliki grupni zagrljaj, a video koji ćete vidjeti obišao je svijet i završio u medijima.


User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 04 Jul 2019, 19:22

:ok

:tuga


User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83758
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16185 times
Status: Offline

Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Post by Fuddo » 15 Oct 2019, 16:36

Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Fond Gazi Husrev beg 0
Foto: E. H./Klix.ba

Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura
Fond Gazi Husrev-beg, koji djeluje pri Islamskoj zajednici Bošnjaka u Njemačkoj, u četvrtak, 17. oktobra, podijelit će 220 stipendija učenicima i studentima u BiH i Sandžaku, za što je osigurano 110.000 eura.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Svečana dodjela biće organizirana nakon podne namaza, u prostorijama Gazi Husrev- begove biblioteke.

U proteklih 18 godina, koliko ovaj fond prikuplja i dodijeljuje stipendije, obrađeno je 5.553 molbi i podjeljeno 2.720 stipendija po 500 eura, odnosno 1.360.000 eura.
U prikupljanju sredstava za ovogodišnje stipendije učestvovalo je 38 džemata, a najveća pojedinačna uplata bila je od hadži Omera Hodžić iz džemata Mannheim, koji je izdvojio 5.000 eura.

Fond Gazi Husrev-beg osnovan je 23. oktobra 2000. godine, s ciljem uvezivanja humanitarnih akcija koje su provođene u džematima u Njemačkoj, a kako bi se efikasnije pomagalo onima kojima je pomoć potrebna.

Prve godine postojanja Fonda dodijeljeno je 14 stipendija, a sljedeće već njih 105, tako da je do sada pomoć primilo oko 3250 učenika i studenata, s obzirom na činjenicu da se neke stipendije od 500 eura dijele na dvije od 250, kako bi što više učenika i studenata bilo obuhvaćeno.

Stipendije i pomoć se dodjeljuje studentima koji studiraju na svim fakultetima i učenicima u raznim srednjim školama u BiH i Sandžaku.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83758
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16185 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Post by Fuddo » 15 Oct 2019, 16:37

Ev, ovo je vijest vrijedna paznje.
A ne ono, sta je rekla kad se vjencala, izrafalo je, nije je izrafalo...drz nedaj.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Post by Čupava » 15 Oct 2019, 16:39

A sve dijaspora ovakva, onakva... :oo
.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83758
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16185 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Post by Fuddo » 15 Oct 2019, 16:40

Ma nebitno dijaspora,
Evo mu Islam.
Uci!
A ne doslovno shvatio, prouci i spucaj hurmasicu, et te musliman.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Post by Krokodil Behko » 15 Oct 2019, 17:29

Fuddo wrote: 15 Oct 2019, 16:40 Ma nebitno dijaspora,
Evo mu Islam.
Uci!
A ne doslovno shvatio, prouci i spucaj hurmasicu, et te musliman.


Zamisli đe bi nam bio kraj, da onaj seljačić ne ubi Ferdinanda :123
online

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Post by dadojović » 15 Oct 2019, 17:38

Pristalica sam teze da je ulaganje u obrazovanje najveća moguća pomoć, bilo da je riječ o pojedincu ili šire. Vodeći se onom: ako mi pokloniš ribu pomogao si mi samo za danas, ako me naučiš pecati pomogao si mi za cijeli život.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci u Njemačkoj učenicima iz BiH podijelit će 220 stipendija, obezbijeđeno 110.000 eura

Post by Mister No » 15 Oct 2019, 17:54

Treba zabraniti dodjelu stipendija ucenicima ciji su roditelji aktivni sudionici SDA.

Ako hoce da izbjegnu lopovluke to je nuzno.
High Hopes...

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests