Kako bi vi pomogli siromašnima?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by blento59 » 29 Sep 2012, 23:50

a zasto moramo biti pojedinci
pa bosna ima preko 4 mil.stanovnika
hajde da prestanemo bitipojedinci
boli me djon ko je ko
gladni smo svi
hajde da budemo udruzenje gladnih bez obzira na bilo koju pripadnost
da li smo dovoljno svjesni da to shvatimo
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Dust » 30 Sep 2012, 02:26

Pa nisu svi siromasni radno sposobni! Niko da spomene penzionere i invalide koji cine barem 50% siromasne populacije nase BiH.
Krenimo redom (ovo je pod uslovima da je drzava normalna, sa normalnim zakonima):

Obezbjediti neku vrstu socijalne pomoci, ukljucujuci besplatno zdravstvo i neku vrstu novcanog primanja, tek onoliko da bude dovoljno.
Stanove podijeliti, bez naplacivanja stanarine i komunalija.

Ovo isto za radno sposobne (a siromasne), s tim da se njihovo dzabalesku provlacenje ogranici na period dok ne dobiju posao. U trazenju posla, pored pojedinca, aktivno treba da ucestvuje i Ured za socijalna primanja. U slucaju da pojedinac odbije posao, oduzeti mu beneficije ili iste poceti naplacivati.

Za one koji se pitaju, kako obezbjediti to sve, a jos besplatno, odgovor je od poreza onih koji vec rade. Osim toga, koliko je dijaspora spremna pomoci i pomaze, sigurna sam da kada bi se pokrenula neka akcija u prikupljanju novca za takve stvari ili recimo za kupovinu zemljista i izgradnju stanova, dijaspora bi pomogla opcinama u snosenju velikog dijela troskova.

Da novac ne bi isao tamo gdje ne treba i da se to sve ne bi oteglo po xyz godina, opcinari bi se obavezali potpisivanjem ugovora kojim bi ne ispostivanje istog dovelo do oduzimanja opcinskog vlasnistva i isto bi se aukciniralo.

Prije nego me popljujete, vratite se na drugu recenicu ovog posta :)
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by silence » 30 Sep 2012, 14:20

Dust wrote:Pa nisu svi siromasni radno sposobni! Niko da spomene penzionere i invalide koji cine barem 50% siromasne populacije nase BiH.
Krenimo redom (ovo je pod uslovima da je drzava normalna, sa normalnim zakonima):

Obezbjediti neku vrstu socijalne pomoci, ukljucujuci besplatno zdravstvo i neku vrstu novcanog primanja, tek onoliko da bude dovoljno.
Stanove podijeliti, bez naplacivanja stanarine i komunalija.

Ovo isto za radno sposobne (a siromasne), s tim da se njihovo dzabalesku provlacenje ogranici na period dok ne dobiju posao. U trazenju posla, pored pojedinca, aktivno treba da ucestvuje i Ured za socijalna primanja. U slucaju da pojedinac odbije posao, oduzeti mu beneficije ili iste poceti naplacivati.

Za one koji se pitaju, kako obezbjediti to sve, a jos besplatno, odgovor je od poreza onih koji vec rade. Osim toga, koliko je dijaspora spremna pomoci i pomaze, sigurna sam da kada bi se pokrenula neka akcija u prikupljanju novca za takve stvari ili recimo za kupovinu zemljista i izgradnju stanova, dijaspora bi pomogla opcinama u snosenju velikog dijela troskova.

Da novac ne bi isao tamo gdje ne treba i da se to sve ne bi oteglo po xyz godina, opcinari bi se obavezali potpisivanjem ugovora kojim bi ne ispostivanje istog dovelo do oduzimanja opcinskog vlasnistva i isto bi se aukciniralo.

Prije nego me popljujete, vratite se na drugu recenicu ovog posta :)

Kako da ne, spomenula sam ja siromašne korisnike fondova koji se ne pune, a za primjer sam dala penzioni fond :).

Sve si ti Dust lijepo napisala, odlično zamišljeno i ne znam zašto bi smo se pljuvali.. :hihi , ovdje smo da razmijenjujemo mišljenja, pa je moj stav, ako su i oprečna da ne trebamo pljuvati i omalovažavati druge diskutante... :)... ja se ipak vraćam na tvoju drugu rečenicu:

Krenimo redom (ovo je pod uslovima da je drzava normalna, sa normalnim zakonima)


Dust, ovo ni po čemu nije normalna Država, nažalost, to je realnost. Upravo sam čitala, pa pročitaj i ti ako ti se da čitati. Ova mala Ustikolina je slika, originalna slika stanja u cijeloj Državi:

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/cengic- ... i-gradjani

I šta ovdje uraditi? Vraćam se na svoj prvi post gdje sam rekla šta PRVO treba uraditi, a to je PROMIJENITI VLAST!
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Krokodil Behko » 30 Sep 2012, 16:34

Dust wrote:Pa nisu svi siromasni radno sposobni! Niko da spomene penzionere i invalide koji cine barem 50% siromasne populacije nase BiH.
Krenimo redom (ovo je pod uslovima da je drzava normalna, sa normalnim zakonima):

Obezbjediti neku vrstu socijalne pomoci, ukljucujuci besplatno zdravstvo i neku vrstu novcanog primanja, tek onoliko da bude dovoljno.
Stanove podijeliti, bez naplacivanja stanarine i komunalija.

Ovo isto za radno sposobne (a siromasne), s tim da se njihovo dzabalesku provlacenje ogranici na period dok ne dobiju posao. U trazenju posla, pored pojedinca, aktivno treba da ucestvuje i Ured za socijalna primanja. U slucaju da pojedinac odbije posao, oduzeti mu beneficije ili iste poceti naplacivati.

Za one koji se pitaju, kako obezbjediti to sve, a jos besplatno, odgovor je od poreza onih koji vec rade. Osim toga, koliko je dijaspora spremna pomoci i pomaze, sigurna sam da kada bi se pokrenula neka akcija u prikupljanju novca za takve stvari ili recimo za kupovinu zemljista i izgradnju stanova, dijaspora bi pomogla opcinama u snosenju velikog dijela troskova.

Da novac ne bi isao tamo gdje ne treba i da se to sve ne bi oteglo po xyz godina, opcinari bi se obavezali potpisivanjem ugovora kojim bi ne ispostivanje istog dovelo do oduzimanja opcinskog vlasnistva i isto bi se aukciniralo.

Prije nego me popljujete, vratite se na drugu recenicu ovog posta :)
Nisu samo penzioneri i invalidi siromašni. Siromašni su i oni koji su zaposleni.
Nije dovoljno zaposliti ljude. I te plate, moraju ličiti na nešto.

Što se tiče promjene vlasti time se zanose samo oni koji bi da odmijene na vlasti
ove koji su to sve i napravili pa da i oni kradu kao i ovi.

Najefikasniji način za borbu protiv siromaštva, bio bi da se umanje nameti na plate
u oblasti proizvodnje a srežu plate svih budžetskih korisnika. Ko hoće da palamudi po cijeli dan u kancelariji neka to radi za minimalac i gotovo.

Sljedeći način bi bio privatizacija elektroprivrede i telekoma. Da ga hebem ko mi objasni kakvu ja korist imam od toga što je to državno vlasništvo. Tu korist, opet imaju samo uposlenici u državnim firmama i institucijama. Stvoren je sistem u kojem je lijepo samo birokratiji i ovo bi bili prijedlozi da se iz birokratske predje u radničku državu. Takodjer svim državnim uposlenicima trebalo bi ukinuti naknade za prevoz a topli obrok smanjiti za 50%. To ako se uradi, sljedećeg ljeta sigurno nećemo čitati o tome kako su srednje zanatske i tehničke škole poluprazne kao što je sada slučaj.

Država naprijed može krenuti samo radom a da bi bilo rada on mora biti na cijeni i biti cijenjen u društvu. Meni se čini da bi ovako možda i uspjeli smanjiti stopu siromaštva u BiH.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by blento59 » 30 Sep 2012, 16:52

u prvom redu treba imati pravnu drzavu
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by silence » 30 Sep 2012, 17:09

Pa da blento, treba imati pravnu Državu, to i jeste osnov. Ali kako doći do pravne Države :sok? Jedini put je da se prvo uklone ovi koji su nam Državu ovakvom napravili, osiromašili je. Koji su Zakone krojili prema sebi, i koji su bili van Zakona, nedodirivi - pa onda krenuti u promjene, Zakon za sve jednak, rad, red i disciplina. Sve su ovo glavni preduslovi da se riješimo siromaštva.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by blento59 » 30 Sep 2012, 17:12

jedini put je da nih maknemo
uostalom izbori su tu
dakle glasajmo za one koji ce napraviti nesto
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Dust » 30 Sep 2012, 18:31

Krokodil Behko wrote:
Nisu samo penzioneri i invalidi siromašni. Siromašni su i oni koji su zaposleni.
Nije dovoljno zaposliti ljude. I te plate, moraju ličiti na nešto.

Što se tiče promjene vlasti time se zanose samo oni koji bi da odmijene na vlasti
ove koji su to sve i napravili pa da i oni kradu kao i ovi.

Najefikasniji način za borbu protiv siromaštva, bio bi da se umanje nameti na plate
u oblasti proizvodnje a srežu plate svih budžetskih korisnika. Ko hoće da palamudi po cijeli dan u kancelariji neka to radi za minimalac i gotovo.

Sljedeći način bi bio privatizacija elektroprivrede i telekoma. Da ga hebem ko mi objasni kakvu ja korist imam od toga što je to državno vlasništvo. Tu korist, opet imaju samo uposlenici u državnim firmama i institucijama. Stvoren je sistem u kojem je lijepo samo birokratiji i ovo bi bili prijedlozi da se iz birokratske predje u radničku državu. Takodjer svim državnim uposlenicima trebalo bi ukinuti naknade za prevoz a topli obrok smanjiti za 50%. To ako se uradi, sljedećeg ljeta sigurno nećemo čitati o tome kako su srednje zanatske i tehničke škole poluprazne kao što je sada slučaj.

Država naprijed može krenuti samo radom a da bi bilo rada on mora biti na cijeni i biti cijenjen u društvu. Meni se čini da bi ovako možda i uspjeli smanjiti stopu siromaštva u BiH.

Trebalo bi odrediti koji je to minimum da poslodavac moze isplatiti mjesecno i skalu kojom ce se utvrditi koliko je to minimalno potrebno jednoclanoj, dvoclanoj, troclanoj, cetveroclanoj itd porodici da bi bili na rubu siromastva. Ako osoba koja radi prima taj minimalac ili malo nesto vise od toga, a nije dovoljno za zivot (po toj skali onda takva osoba/porodica treba imati povlastice koje sam ranije navela (umanjeno ili ukinuto placanje stanarine, komunalija i sl). Isto tako im dodijeliti mjesecno bonove za hranu, s tim da bi oni morali mjesecno donositi dokaz koliko zaradjuju, da li prelaze te limite zarade itd.

Malo mi je smijesno kada kazes da bi ukinuo vece plate onima koji te plate zasluzuju. Zasto? Neko ko je isao na fakultet i napatio se, zasluzio je platu koju ima. To oko toplih obroka... u to se ne razumijem i smijesno mi je (grohotom se smijem) da firma ili ko vec (kako sam razumjela) placa ishranu radnicima dok rade :sok Nevjerovatno!!!!!!!!!!

Ali sve ovo nije moguce postici jer riba smrdi od glave. Svake 4 godine se izabiru isti ljudi, isti politicari, ista stoka.... Sta drugo zakljuciti nego da narodu pase sto je Suljo, Pero, Vlado na vlasti i sto isti nosi krst ili mjesec i zvjezdu oko vrata od tri tone, a sto je narod siromasan... ebi ga, krivi drugog.

Ja uopste ne krivim politicare niti drzavu.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Krokodil Behko » 30 Sep 2012, 19:15

Malo mi je smijesno kada kazes da bi ukinuo vece plate onima koji te plate zasluzuju. Zasto? Neko ko je isao na fakultet i napatio se, zasluzio je platu koju ima. To oko toplih obroka... u to se ne razumijem i smijesno mi je (grohotom se smijem) da firma ili ko vec (kako sam razumjela) placa ishranu radnicima dok rade Nevjerovatno!!!!!!!!!!


Privreda se mora rasteretiti a administracija mora opstati. Pa prema tome, nek rasterete privredu i nek se snalaze sami za taj udio rasterećenja da tako kažem.

Što se tiče toplih obroka, mislio sam da je diskusija o tome već vodjena. Minimalni topli obrok u FBiH iznosi 4 marke dnevno. Takav t.obrok, uglavnom se isplaćuje u privredi. Njegova visina se kreće od 4 do 6-7 maraka.

U državnim institucijama zimus je topli obrok dnevno išao i do 16 maraka što je (u ovoj opštini) 4 porcije vapaće. Tek tada se digla neka manja halabuka pa su odredili da ne može biti veći od 12 maraka čini mi se. A oni sad samo takve i isplaćuju. Eto. Sad da hoće samo za tri marke to smanjiti pa te tri marke pomnoži sa 23 i to je već 69 maraka samo od jednog službenika - svaki mjesec. Taman pa komplet nekih knjiga za nekog sirotog djaka?
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by gejsha » 01 Oct 2012, 15:24

Problem je što većina onih koji mogu učiniti nešto ne žele, sebični su , jer naravno imaju sve i zašto bi se oni zamarali da nekome bude bolje. "Meni je dobro ovako, briga me za druge".. to je to..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by bubica » 01 Oct 2012, 15:39

Da li se sjecate " U ime naroda" sto je Pejakovic vodio. Svaki puta kada sam gledala oplakala sam , pa nakon par sedmica nezna insan kome pomoci, jer od cetvrtka do cetvrtka je sve gora sudbina bila prikazana.
EHHHto sam gledala dok BHtV nije zakljucala prijem ( hoce pare za gledanje a ja nedam jer svejedno samo sranje prikazuju), a gdje je bosanska humanost, pa da su rekli, OK , pustit ce mo Cetvrtkom od 20:00 do 21:00 slobodno gledanje, neka narod van BiH gleda ,tolika dijaspora bi pomogla, pa Boze dragi neka svako dadne 1€, nas 10 000 po 1€ 10 000€, automatsko olaksanje drzavi. Ja vjerujem da bi svako ziv dao sedmicno taj 1 €.

Kako pomoci siromashnima? NEZNAM. Nemam milione da bih svakom od njih pomogla. Pomazem roditelje i to ne malo, halal bilo. Pomazem i drzavi jer je mog oca koji je pola godine bio zarobljen kod cetnika i cijeli rat na prvoj borbenoj drhtao nagradila sa 40km penzije :aplauz . Eh toliko mu sedmicno treba za jedan dio ljekova koje uzima.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Major » 01 Oct 2012, 16:08

bubica wrote:Da li se sjecate " U ime naroda" sto je Pejakovic vodio. Svaki puta kada sam gledala oplakala sam , pa nakon par sedmica nezna insan kome pomoci, jer od cetvrtka do cetvrtka je sve gora sudbina bila prikazana.
EHHHto sam gledala dok BHtV nije zakljucala prijem ( hoce pare za gledanje a ja nedam jer svejedno samo sranje prikazuju), a gdje je bosanska humanost, pa da su rekli, OK , pustit ce mo Cetvrtkom od 20:00 do 21:00 slobodno gledanje, neka narod van BiH gleda ,tolika dijaspora bi pomogla, pa Boze dragi neka svako dadne 1€, nas 10 000 po 1€ 10 000€, automatsko olaksanje drzavi. Ja vjerujem da bi svako ziv dao sedmicno taj 1 €.

Kako pomoci siromashnima? NEZNAM. Nemam milione da bih svakom od njih pomogla. Pomazem roditelje i to ne malo, halal bilo. Pomazem i drzavi jer je mog oca koji je pola godine bio zarobljen kod cetnika i cijeli rat na prvoj borbenoj drhtao nagradila sa 40km penzije :aplauz . Eh toliko mu sedmicno treba za jedan dio ljekova koje uzima.
Forumska tema kao i svaka druga, da insani pojedinacno mogu omoci je cista utopija.
Ublaziti privremenu bol siromastva je moguce i nista drugo.

I kada bi bubice imala 1 milion €, da svima poklonis po jedan € njima malo a ti bi osiromasila.
Nigdje to ne funkcionira da gradjani sprijece stepen siromastva, drzava mora imati programe i investicije gdje se siroastvo sprecava.
To cak ni bogatim drzavama u potpunosti ne uspijeva pa kako bi nama do gole duse koruptnim uspjelo.

Gdje vlada korupcija fukarluk je orogramiran.
Imas pravo ako kazes, dovoljno ti je ako ne i materijalno i suvisno pomagati roditelje, sa moralne strane opravdano i nije ni tesko,
nesto vise ne dolazi u obzir.

Kada samo uzmem u obzir za gradnju dvije kuce, utrosio sam vrecu novaca, na svu tu robu za izgradnju morao sam platiti PVD,
valjda se tako zove, porez na promet.
Taj novac isao je u drzavnu kasu,i jos imajuci u vidu svaki godisnji odmor utrosena je najmanja suma od 5-6 hiljada KM,
takodje porez za drzavu...mislim da je vise nego dovoljno.

Neshvatljivo mi je da jedna drzava nema koncepta osigurati svoje gradjane, bar ih zdravstveno osigurati i da ne moraju biti prepusteni ulici
na milo i drago.
Mislim da ima i takvih slucajeva.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by bubica » 01 Oct 2012, 17:09

Ma Majore, BiH je jedna od drzava "Bure bez dna".
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Sheval » 01 Oct 2012, 17:11

Standardno,po naški.
Klepnem ga dva put po leđima i kažem-biće dobro.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by bubica » 01 Oct 2012, 17:13

TakodjeRa :;
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Sheval » 01 Oct 2012, 17:28

Logično.
Svi mi znamo manire,svi znamo kako bi to trebalo izgledati,sve mi to lijepo znamo objasniti.
Ali,primjenjujemo li to u praksi?
Lako je biti forumaški slatkorječiv i idealan,kakav si inače?
Kakav si ko čoek?
Djela,a ne riječi.
Ili,kako bi jedan moj kolega objasnio forumašenje onih koji bi nešto mijenjali,koji misle na nekog,koji forumašenjem pokušavaju pomaknuti kamen sa puta...Riječi a ne djela :ooo
Uostalom,evo zatražite neku pomoć na forumu,na netu,nešto banalno.
Ne mora to biti ništa materijalno,tek neku uslugu.
Pa vidite koliko će vam ljudi pomoći.
Eto,oprobajte.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Katja » 01 Oct 2012, 17:45

Sheval wrote: Uostalom,evo zatražite neku pomoć na forumu,na netu,nešto banalno.
Ne mora to biti ništa materijalno,tek neku uslugu.
Pa vidite koliko će vam ljudi pomoći.
Eto,oprobajte.
Jel bi mi ti, Shevale, mogao pomoći... poslala mi jedan zgodna mlada djevojka sliku sebe k’o od majke rođene, i zamolila ako mogu smanjit na 150x150, a ja to ne znam…
Jel ti mogu poslat na pp?

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Sheval » 01 Oct 2012, 17:53

O,ne bih.
Slabo se služim sa tim smanjivanjima.
Naćeš nekoga...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Zagorka » 01 Oct 2012, 17:58

Sheval wrote:Logično.
Svi mi znamo manire,svi znamo kako bi to trebalo izgledati,sve mi to lijepo znamo objasniti.
Ali,primjenjujemo li to u praksi?
Lako je biti forumaški slatkorječiv i idealan,kakav si inače?
Kakav si ko čoek?
Djela,a ne riječi.
Ili,kako bi jedan moj kolega objasnio forumašenje onih koji bi nešto mijenjali,koji misle na nekog,koji forumašenjem pokušavaju pomaknuti kamen sa puta...Riječi a ne djela :ooo
Uostalom,evo zatražite neku pomoć na forumu,na netu,nešto banalno.
Ne mora to biti ništa materijalno,tek neku uslugu.
Pa vidite koliko će vam ljudi pomoći.

Eto,oprobajte.
:aplauzz
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Kako bi vi pomogli siromašnima?

Post by Katja » 01 Oct 2012, 18:06

Sheval wrote:O,ne bih.
Slabo se služim sa tim smanjivanjima.
Naćeš nekoga...

Ma šalim se malo.
Samo da provjerim koliko si čvrst u dokazivanju svoje tvrdnje. :oo

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests