Odijelo ne čini čovjeka!

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by STrendzer » 24 Aug 2012, 14:29

na sta se ovdje misli na "covjeka"?...covjeka kao uopce ljudsko bice ili na covjeka u socioloskom,humanom itd. smislu?...

odijelo ne moze od necovjeka napravit covjeka-nikad, ali moze pojacat dojam o nekoj osobi i to drasticno...bar na prvi pogled pa i duze...

zamislite da sve ove predsjednike npr. koje samo par puta u mjesecu vidjamo na televiziji uvijek vidjamo u nekom starom,radnom odijelu?!...hm: mislim da bismo promijenili misljenje o njima i to skroz iako znamo da se radi o istim osobama koje su prije toga nosile extravagantno odijelo..,ne ide,jednostavno ne ide...

a zamislite superluxuzni restoran,sa fain ambijentom,,kuhinjom,dekoracijom itd. i konobarima u nekim obicnim jeans pantalonama...ne ide opet,jednostavno kroz konobarsko cisto,elegantno,fino odijelo sticemo dojam da je restoran jos exklusivniji nego sto je...

ja bih rekao da je odijelo jaaako bitno ali ne samo odijelo nego i cijeli ambijent u kombinaciji sa odijelom daje nam jednu sasvim drugu sliku...iako mozda varljivu ali je tako...
znaci odijelo cini puno toga ali samo u kombinaciji sa "cijelim" ambijentom...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Konsultant » 26 Aug 2012, 09:43

merylin wrote:Da li se prije čovjek manje osvrtao na odijelo,mislite da je to samo groznica današnjice ili je to oduvijek bilo tako?
Postoji nekih zakon odjevanja kada u kojoj prilici sta obuci. Medjutim to je otislo van granica jer marketing=propaganda i to je ono sto ispire mozak. U modni se obrce OGROMNA lova o kojoj ne da mozemo sanjati vec ni zamisliti. Za svako godisnje doba nova kreacija plus svake godine nesto novo, onda tu dodajte modne pravce, pa jos bankare koji se ugrade kreditnom karticom i pricom kako ces platiti kasnije. Tu su jos zazivili web shopovi koji to donose na kucna vrata, mada ne mora ni to. Kod zena je postao vid relaxacije i mode tako sto ce tumarati i kupovati satima, danima po trznim centrima.

Zamislite kompaniju Nike, koja nema svoje ni jedne jedine fabrike, kada bi ona prestala s marketingom, stancanjem novih modela i kreacija. Oni bi jako brzo propali. Najveci dio kolaca uzimaju modne kuce, a sami proizvodjaci rade za sitnu lovu cak i u zapadnim zemljama. Oni na istoku su svakako moderno roblje koje se eto mora plati dok ih ne zamjene masine.

Neke kompanije jos uvijek imaju granica dokle se ide u odjevanju, ali najgori su novopeceni koji bi preko noci se probili pa onda prave divlje kreacije. Eh da... tu je jos moda izgledati mrsav ko grana, pa angazuju anorexicne djevojke na kojima sve pliva plus ih nasminkaju kao vjestice. Rijetka novina na drzistu su modeli ciji su materijali izradjeni na bazi vlakna mlijeka. Ima tu jos nekih inovacija tipa obuce kod koj djon apsorvira udarac, materijala od Goretexa medjutim stancanje cistih vizuelnih modnih kreacija je postalo pravo ludilo. Daj nesto novo pa makar nek je nakaradno.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2013, 09:58

Najvažnije je da čovjek sve što radi i sve što nosi, čini to dostojanstveno. Pošten rad i uredna odjeća pa makar bila i obična HTZ odjeća. Ako je opeglana, čista i pristaje uz stas i posao. To takodjer ostavlja dojam na ljude u okruženju. Sklad radnih aktivnosti i čovjekove ličnosti mogu umnogome nešto jednostavno prikazati u puno boljem svjetlu. ahhaa
online

Ruana
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Ruana » 02 Apr 2013, 10:05

Oduvjek sam tvrdila, i uvjek cu tvrditi da odjelo ne cini covjeka bar ne u mom svijetu i u mojoj glavi.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Julia-Klara » 02 Apr 2013, 10:11

Ruana wrote:Oduvjek sam tvrdila, i uvjek cu tvrditi da odjelo ne cini covjeka bar ne u mom svijetu i u mojoj glavi.
Upravo tako! Dovoljno je biti uredno i cisto obucen , i vec ce osoba ostaviti ugodan dojam.
Kada vidim nekoga ko se sepuri svojom markiranom odjecom, kontajuci da je nesto bolji od mene, sposobniji, bogatiji, zeludac mi se okrene.
Lijepo s eko dnas kaze "spolja gladac, a unutra jadac"... Od loseg covjeka ne mozes napraviti dobrog samo time sto ga obuces lijepo u skupo, Govno ostaje govno,smrdi na kilometar, taman ga u parfemu kupao
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Ruana » 02 Apr 2013, 11:27

Jedino sto kupujem skupo je obuca. Zato sto sam vise obuvena nego bosa. Uvjek gledam da je udobna i kvalitetna obuca a takva je ovdje skupa. Sto se tice odjece, vazno mi je da se meni svidja i da se lijepo u tome osjecam. Briga me koja je marka, i naravno uvjek gledam sastav da nije sintetika.
A ima naroda sto se "markira" a kad prica ne zna dvije sastaviti.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Julia-Klara » 02 Apr 2013, 12:08

E da, ovo sa obucom si u pravu... Primjetila sam da moram kupovati kvalitetnu obucu, iz istog razloga kao i ti, znaci po cijeli dan sam u cipelama, i ako nisu udobne bole me pete, stopala... Red je opet da kupim sljedeci mjesec neke za proljece,skupe za moj budzet,ali mora se... Inace od obuce mi nema udobnije od Josef Seibel i Rieker, pa ce vjerovatno neke od njih biti
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Lebowski » 29 Jul 2014, 14:07

Presudimo o osobi za 2 sekunde na osnovu toga kako je odijeven. Naučnici dokazali. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Lebowski » 19 Sep 2014, 12:59

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

krhotina
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 621
Joined: 10 Jan 2014, 02:27
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by krhotina » 22 Sep 2014, 20:22

Ovdje se htjelo reći da bi shupcima trebalo zabraniti da nose odjeću.
Al' opet ako bi se takvo što ozakonilo, malo koji bi od nas ostao i u gaćama...
Ha, toliko o ljudstvu :pivo

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Calla » 07 Oct 2014, 20:40

Meni se sve vise cini da je ipak ovako kako je i Leb prezentirao,,

prvi pogled na covjeka bilo to zena ili muskarac , skenira zaista, izgled oblaku i urednost !

E sada sta cemo zakljuciti od tog pogleda, to je sasvim drugi dio price!
Last edited by Calla on 09 Oct 2014, 16:25, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by drugrankovic » 09 Oct 2014, 14:30

Lebowski wrote:Presudimo o osobi za 2 sekunde na osnovu toga kako je odijeven. Naučnici dokazali. :oo


ако ставим титовку шта ћеш о мени помислити?
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Melek » 09 Oct 2014, 15:54

Šajkača ko šajkača, šta da se misli..
Jel' misliš na onu fleksibilnu titovku, sa petokrakom sa jedne strane a kokardom s druge, ili?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by drugrankovic » 09 Oct 2014, 19:34

ovu sa slike druga rankovića, vidji lepotan! mani kokarde i prekini me ajvane četnikom zvati osim ako tebe nije svaki srbin četnik... ako me svrstavaš u one dražine gibaničare i slaninare j... se s njima zajedno...


a ako misliš na one prve od kojih rječ potiče (jurišne elitne ČETE u I sv ratu) čete- četnici, e ti zaslužuju pomen i skidanje kape...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Melek » 09 Oct 2014, 21:27

Ama evo, krme, da te i ja malo citiram (sa chat-a 30. juna):
drugrankovic « 30 jun 2014, 14:29 » i njegovog dedu stumbafirera

drugrankovic « 30 jun 2014, 14:29 » banujem ti dragog bricom po glasnim zilama

drugrankovic « 30 jun 2014, 14:26 » necesh ni nogicom otresti

drugrankovic « 30 jun 2014, 14:26 » da od tebe napravim salatu

drugrankovic « 30 jun 2014, 14:26 » dodji u srbiju

drugrankovic « 30 jun 2014, 14:18 » pa ti pricaj sta oces jer su takve za odstrel

drugrankovic « 30 jun 2014, 14:18 » i rado bi ti napunio lobanju

drugrankovic « 30 jun 2014, 14:18 » i imam dozvolu za oruzje
E sad, ako je to biti partizan - onda - zna se!

P.S.
Imam i ja dozvolu za oruzje, odstreljujem divlju krmad sad pa sad..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Vladimir RUS » 09 Oct 2014, 21:47

Odijelo ne čini čovjeka, ali se nadovezuje na njegovu ličnost.

Kao što marka automobila govori o karakteru onoga ko vozi takav automobil, rasa psa o o tome kakav mu je njegov gazda, ishrana o osobi koji takvu hranu preferira, higijena u kući o njenom domaćinu tako i odijelo, kao i način odijevanja koji govore puno o nečijoj ličnosti. To nema veze sa nečijim statusom pošto i sa par desetina KM čovjek može da izgleda dobro već sa stilom oblačenja jer budimo realni pozitivnije ćemo imati mišljenje o nekom ko se oblači normalno nego o nekom ko ne.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by drugrankovic » 18 Oct 2014, 07:23

kad žensko obuče za novu godinu seksi crveno sa kapicom baba mraze mene učini nad čovjekom! :D
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Lebowski » 22 Jan 2015, 21:26

Neko će reći nije neko mjerilo obični snimak, skrivena kamera -- al :bua

Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Biba » 15 Feb 2015, 18:20

Sve je vec receno.Odijelo ne cini covjeka ali puno govori o njemu.Mislim na stil odijevanja.Moja je jedna molegica nosila tajice na posao a bila je vec pred mirovinom.Barem da je obukla dulju majicu a i trbušasta je bila.Neke stvari ipak nemaju smisla ma koliko pricali o udobnosti.Ipak treba biti prikladno i prigodno odjeven.Nama nista ne sugriraju....nosim farmerice na posao....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Odijelo ne čini čovjeka!

Post by Biba » 21 Feb 2015, 20:10

Poznajem zenu koja misli ako se skocka cakum pakum da ce ljudi o njoj misliti bolje...ja slusam vise sta i kako ljudi govore a ne odijelo...ipak mislim da u odijevanju treba postovati dobar ukus...ipak ne pristaje sve svakome, sto na nekome savrseno stoji..na nekome je katasrofa.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests