PROSJACI

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by Bahra » 02 Apr 2013, 12:36

Davala nekada ko mahnita,svakog mi bilo zao. Sad je druga prica. Ima jedna zena na Ilidzi koja je bolesna,zaostala je i u psihickom i u fizickom razvoju. Nju znam maksuz da trazim da dam koju marku jer znam da je to sto dobije njoj za hranu. Ovo ostalo, jok ja ni pod razno. Jednom poodavno dosla ciganka sa djetetom pred ordinaciju da prosi i kaze doktorica da ce dati 10 km operi portal (sega to oprati za 10 min). Nece ona gluho bilo,kao da ce umrijeti ako to uradi. I od tad ne dam tim prosjacima.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by Ideja » 12 Apr 2013, 23:55

:( rahmet joj duši
[ytube][/ytube]
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Zagreb: Prosjak-rob zaradio 250.000 maraka za osam godina

Post by Krokodil Behko » 27 Jan 2014, 16:25

Image

Podignuta je optužnica Općinskog državnog odvjetništva (ODO) u Zagrebu protiv 51-godišnjaka koji je od 2005. do 2013. 67-godišnjaka prisiljavao na prosjačenje u centru Zagreba i time stekao, navodno, milionsku korist, javio je dopisnik Anadolu Agency (AA).

Prema optužnici, 51-godišnjak je tokom osam godina prisiljavanja svoje 67-godišnje žrtve na prošnju zaradio više od milion kuna ( više od 250.000 KM).

Kako je žrtva ovog zlostavljanja beskućnik bez porodice, 51-godišnjak ga je uspijevao prijetnjama i prisilom držati pod stalnim nadzorom, te ga potčiniti i nakon više pokušaja bijega. Optuženi je, navodno, žrtvu držao pod nadzorom, prateći iz daljine njegovo prosjačenje na trgovima, pred crkvama i na javnim mjestima, te ga je prijetnjama smrću i batinama držao u strahu i pod kontrolom.

Žrtva je od isprošenog novca, prema optužnici, dobivala cigarete i alkohol, a ostatak novca, s tim da je dnevni „utržak“ bio oko 700 kuna, pripao bi 51-godišnjem okrivljeniku kojemu je Državno odvjetništvo predložilo oduzimanje imovine u vrijednosti većoj od milion kuna.

Okrivljenik je uhapšen potkraj 2013. godine u sklopu policijske akcije „Oliver Twist“ u kojoj je u glavnim hrvatskim gradovima uhapšeno 40 osoba zbog ropstva i trgovine ljudima.

(Anadolija/av)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zagreb: Prosjak-rob zaradio 250.000 maraka za osam godin

Post by storm » 30 Jan 2014, 08:05

Ima tih "profesionalnih prosjaka" i tu kod nas puno.....nakon dolaska rumunja i bugara, posao cvate i dobro su organizirani...posao cvate.
Gledao sam jednu englesku emisiju, gdje se novinarka infiltrirala preko jedne cure u taj njihov "sustav"...trag rada na ulici desetine žena odveo ju je u neku zabit u rumunjskoj, a na kraju blatnjave ceste vilurina koje se ni u monacu nebi postidjeli :grana
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zagreb: Prosjak-rob zaradio 250.000 maraka za osam godin

Post by Nela » 30 Jan 2014, 08:16

Nazalost, svaki dan, odnosno svako jutro na ulici mozete vidjeti kombije koji izbacuju zene, djecu, starce, koji idu prositi. I osim sto se pise o tome, apeluje na gradjane da im ne daju novac, nista drzava konkretno ne radi.
Nedavno je bio clanak, danima je kruzio preko fb kako zene sa djecom, drogiraju i opijaju djecu kako bi spavala i bila mirnija sto veci dio dana :(
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zagreb: Prosjak-rob zaradio 250.000 maraka za osam godin

Post by storm » 30 Jan 2014, 08:21

Nela wrote:Nazalost, svaki dan, odnosno svako jutro na ulici mozete vidjeti kombije koji izbacuju zene, djecu, starce, koji idu prositi. I osim sto se pise o tome, apeluje na gradjane da im ne daju novac, nista drzava konkretno ne radi.
Nedavno je bio clanak, danima je kruzio preko fb kako zene sa djecom, drogiraju i opijaju djecu kako bi spavala i bila mirnija sto veci dio dana :(
pa baš to....pisao sam tu negdje...tu kod nas sam primjetio, ganc novi VW transporter ih razvozi po lokacijama...kombi koji košta blizu 40.000€ ...da bude pouzdan,da posao ne trpi...a ljudi ko ljudi...zažale se kad vide ženu/dijete u krpama :cudi i nemoš zamjeriti a policiji se neda baviti sa glavama posla...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zagreb: Prosjak-rob zaradio 250.000 maraka za osam godin

Post by Nela » 30 Jan 2014, 08:29

Ja uvijek sebi kazem da cu proci pored takvih ali cesto ne prodjem, ne mogu, slaba sam na djecu :(
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Zagreb: Prosjak-rob zaradio 250.000 maraka za osam godin

Post by Lebowski » 30 Jan 2014, 09:01

Kod nas se sve zna, ko za koga radi, koliko ko od njih ima para..a neki imaju jako mnogo..pa opet im narod daje. Oni to i ne kriju više, navikli ljude. Dođu ta dječica pa pričaju kako im je u kući..uglavnom babo luta, pošalje djecu da prose..ako ne naprose dovoljno malo ih kazne a sav novac moraju predati.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119227
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5513 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Pogledajte ko su, ustvari, ovi prosjaci

Post by Maja » 21 Sep 2014, 01:48

Image

Preko dana glume invalide, da bi ih po završetku "radnog vremena“ građani viđali kako normalno šetaju gradom sa iPhoneom u ruci ili voze skupe automobile

Salzburška policija otkrila je grupu rumunskih prevaranata koji su, izigravajući prosjake, mjesečno zarađivali i po 2.000 eura!
Specijalno formirana policijska jedinica već mjesecima radi na prikupljanju dokaza protiv prevaranata, a višemjesečna istraga je sada urodila plodom. Policija je prikupila dokaze protiv jedanaest Rumuna, pripadnika jedne prosjačke bande, koji preko dana glume invalide, da bi ih po završetku "radnog vremena“ građani viđali kako normalno šetaju gradom sa iPhoneom u ruci ili voze automobile, prenosi Kurir.

Image

Lažni prosjaci vole ovaj grad jer je posao u Salzburgu, u poređenju sa drugim evropskim gradovima, više nego unosan.

- Sigurno da još uvijek postoje prosjaci koji su siromaštvom primorani da mole građane da im udijele nešto novca. Ipak, sve češće nailazimo na prevarante, koji zaista dobro zarađuju na ljudskoj dobrodušnosti i saosjećanju, izjavio je Franz Ruf, direktor pokrajinske policijske inspekcije.

Image

Jedanaestočlana rumunska banda mjesecima je vršila prevaru na ulicama Salzburga. Šestorica članova glumili su invalide kako bi izazvali saosjećanje građana i turista, a petorica su im pomagala time što su ukrupnjavali sitan novac u bankama ili vozili prevarante sa jednog mjesta na drugo.

Oni su noćili na odmorištima u Salzburgu i okolini, a nakon što ih je policija privela na saslušanje sredinom ljeta, pobjegli su iz Salzburga. Ova banda varala je širom Evrope, a većina ima policijski dosije.

Image

Policija je otkrila i Slovaka (52) iz Salzburga koji je četiri osobe tjerao na prosjačenje i prisvajao sav novac.

On je svojim zemljacima oduzeo pasoše, natjerao ih da prose svakoga dana, a sav novac uzimao za sebe. Prosjaci su spavali na ulicama, dobijali po dva mala obroka, tek toliko da ostanu u životu.

Na ovaj način 52-godišnjak je zaradio oko 63.000 eura.

Image

(Kurir/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/aa)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pogledajte ko su, ustvari, ovi prosjaci

Post by paparaci » 21 Sep 2014, 02:03

njemacku su preplavili. kako ih treba tuci. mislim na gazde, a i prosijake koji to u biti nisu.

posmatrao sam jednom u centru grada kako njih dvojica prilaze zeni koja prosi i naredjuju joj da promijeni lokaciju.
ali ono skroz drsko i bezobrazno. uH! :puca
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Pogledajte ko su, ustvari, ovi prosjaci

Post by Pasaga » 21 Sep 2014, 08:34

paparaci wrote:njemacku su preplavili. kako ih treba tuci. mislim na gazde, a i prosijake koji to u biti nisu.

posmatrao sam jednom u centru grada kako njih dvojica prilaze zeni koja prosi i naredjuju joj da promijeni lokaciju.
ali ono skroz drsko i bezobrazno. uH! :puca
Preplavili su i Svedsku.
U svakom gradu,pa i najmanjoj carsiji,ko mrava ih.
Sjede vecinom ispred trgovina,banki....svega gdje ljudi izlaze ili ulaze.
Postave se tik uz vrata,nemoz rahat uci,toliko je to drsko i neprijatno da se ljudi cak i vracaju..
nemili im se uci.
Starosna dob je od 15-tak pa i do 70.
Ove vlast odnosno komune,nekad ih kupe sa policijskim kombijima,medjutim za sat-dva,opet su tu.
Hajd,razumijem i nekako onog od 20-tak god. da se progura u tu yebenu EU,ali one od 70 pa i vise....
...i da kazemo da su tu cista posla.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Pogledajte ko su, ustvari, ovi prosjaci

Post by Julia-Klara » 21 Sep 2014, 10:40

ih kako ih ceska policija rastjera u sekundi :)
inace Cesi imaju zahebanu policiju, i ne sjecam se da sam vidjela prosjake u velikom broju
uglavnom oni beskucnici alkosi pitaju za par kruna,a inace ne znam da sma vidjela... moram bas obratiti paznju
mada :ovaj vjerovatno i oni kontaju da u Ceskoj nema love
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Pogledajte ko su, ustvari, ovi prosjaci

Post by Pasaga » 21 Sep 2014, 10:41

Julia-Klara wrote:ih kako ih ceska policija rastjera u sekundi :)
inace Cesi imaju zahebanu policiju, i ne sjecam se da sam vidjela prosjake u velikom broju
uglavnom oni beskucnici alkosi pitaju za par kruna,a inace ne znam da sma vidjela... moram bas obratiti paznju
mada :ovaj vjerovatno i oni kontaju da u Ceskoj nema love
...koja je valuta tamo,koliko vrjedi....??
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Pogledajte ko su, ustvari, ovi prosjaci

Post by greeneyes » 21 Sep 2014, 12:18

Ma ima svega, ima i u Zen'ci jedna baba, sin joj voza(o) x5, a ona prosi po gradu. Pa ima onaj koji ordinira po Šoping centru, onaj gluhonijemi, da'š mu para i on ode loze nabaviti. :oo
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119227
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5513 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Re: PROSJACI

Post by Maja » 24 Dec 2014, 11:28

Poznati YouTuber “JoshPalerLin” je vidio beskućnika i odlučio mu je dati 100 dolara.

Zatim ga je pratio kako bi vidio gdje će potrošiti novac.

Mislio je da će kupiti alkohol i završiti negdje pijan, ali je istina drugačija…

[ytube][/ytube]

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119227
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5513 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Re: PROSJACI

Post by Maja » 24 Jul 2017, 22:45

Danas sam dala po marku dvojema.
Nena je sjedila na zidu, skupila se, premrsava. Nije ciganka.
Drugi je bio jedan covjek. Isto nije cigo al malo mi je bio sumnjiv.
Reko evo ti al nemoj pivu kupovat.
Ma joook gdje cu jaaa tooo....
Kladim se da jeste.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by Bla » 24 Jul 2017, 22:50

Gdje ima piva za marku :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119227
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5513 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Re: PROSJACI

Post by Maja » 24 Jul 2017, 22:56

U prodavnici sarajevska limenka

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by Bla » 24 Jul 2017, 22:58

pa to isplatnije od ove cedevite :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by Mutevelija » 24 Jul 2017, 23:00

Neki dan prodaje jedna košpe a druga prosi kod pekare, i bila dva momka kazu one njima :Mogli ste marku dati. Ja kupim košpe i dam ovoj drugoj što je prosila, i onda prepješačim 3 kilometra i jedem košpe i još mi i ostalo kod kuće.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests