Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by Biba » 01 Sep 2015, 11:35

i puno više cijenim neki duboki mir, spokoj u kojem svaki strah iščezava
... :aplauzz ...To je to, spokoj unatoč svemu ružnom što nas zadesi i stvara patnju... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by titicha » 10 Sep 2015, 18:57

Za biti sretan ne trebaju oči. Sreća je feeling. I istina da kratko traje ali ne uvijek zato što nama to dosadi pa dižemo ljestvicu zadovoljstva. Ljudi su različiti i svakog usrećuje nešto drugo. Bitno je znati prepoznati osjećaj koji te čini sretnim. I znati ga zadržati.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by ina » 10 Sep 2015, 19:42

Mozes imati oci i na ledjima a ne vidjeti srecu ispred nosa. Dzaba ti i skupi dzozluci...
Mozes biti corav/a i opet je namirisati i dozivjeti.
Sreca je samo trenutak koji moze trajati i dobar dio zivota, kad se hoce.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by Biba » 10 Sep 2015, 20:08

Priroda je superiornija u odnosu na covjeka, ona je inteligentnija, perfektnija i ona upravlja stvarima koje stvara. Ona ima najvisi nivo svijesti. Ona zna zasto nas je stvorila ovakve kakvi jesmo i tu sigurno postoji nekakva svrha i cilj. E sad, zasto covjek nije zivotinja? On iako danas ima i oblik i fizionomiju koji podsjecaju na neke zivotinjske vrste on to ipak nije. Jednostavno zato sto posjeduje ogromnu dozu fleksibilnosti. Danas-sutra covjek moze totalno da modifikuje samog sebe, bilo genetski bilo mehanicki ili elektronski, sve u cilju da tezi ka vecem cilju, da olaksa svoju egzistenciju i stvori put ka sopstvenoj sreci. Danas je covjek ovakav - a sutra onakav. Covjek se konstantno mijenja. E, sad, klasificirati covjeka medju kreature zbog zlih postupaka je isto tako nelogicno. I zivotinje, i ljudi i mikroorganizmi pa cak i biljke pokazuju ogromnu dozu okrutnosti a ta neracionalnost po kojoj sve okrutno ima da radi sa zivotinjama - to je vise stvar semantickog karaktera a ne logickog rasudjivanja. Zasto? Zato jer ako nam se maternji jezik razvio u pravcu nastajanja sinonima okrutno-zvjerski-zivotinjski onda nam je isti izvitoperio percepciju logike. A logika govori nesto sasvim drugo. Prema njoj je okrutno-prirodno, isto tako sto je i altruisticno-prirodno a ne samo zvjerski i ne samo zivotinjski. I svi mi u principu povrsno gledamo na stvari oko sebe. Ograniceni smo svojim culima, ogranicenoscu svoj jezika koji u principu kroji i ogranicava same nase misli itd itd. Dakle, sve je stvar nivoa (terase) svijesti koji posjedujemo
Previše si toga natrpao u jedan post...

1. Već sam napisala da ljudi krivo tumače pojam sreće. Velika je razlika između IMATI SREĆE I BITI SRETAN...
2. Kako ti tumačiš tu inteligenciju prirode - priroda stvorila čovjeka :ovaj ... biljke i životinje su niža vrsta od nas, dakle oni nas nisu mogli stvoriti...priroda ima najviši nivo svijesti - koji je to nivo...
U prirodi postoje prirodne sile i čovjekova tragedije je upravo u tome što on svojim neznajem ili mišlju da je sveznakući -oslobodi te sile i one se okrenu protiv njega...
3. Čovjek danas ovakav, sutra onakav :ovaj ...na koje to promjene misliš da se čovjek stalno mijenja...činjenica je da su ljudi trenutno u svijetu najnezadovoljniji i najnestretniji...i ratuju više nego ikad
Zašto čovjek nije životinja..pa zbog toga samo što je čovjek...
4. Životinje su okrutne jer imaju npr. instinkt za preživljavanje i napadaju druge živ. vrste...a čovjek to ne radi zbog nagona već upravo zbog onoga što ga razlikuje od životinje - razvijeniji um i pogani duh...

Čovjek se sve više udaljava od sreće jer ne zna što je sreća...i traži ju na mnogim pogrešnim mjestima...i ne biva sretan...
...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by Hurija » 26 Jul 2021, 20:18

:D

Ima ona dobra pjesma da je Hanuma bila najsretnija u staroj kući sa malim prozorima ,sreću čine i naoko sitne stvati .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6957
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1282 times
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 26 Jul 2021, 20:54

Sreca ne dolazi sama da bi ti za to trebale oci. Srecu stvaramo mi svojim nacinom zivota, ramisljanjem, postupcima i onim sto gradimo i cemu se nadamo.
Ponekad se dese i neke stvari koje nam idu u prilog a ne mozemo objasniti, tada kazemo “imao sam srecu”. To je rijetkost.
Takodjer neke stvari nekada ne krenu kako smo planirali pa cesto kazemo nismo imali srece, a ustvari smo se zajebali.

Jesam li fulila temu :ovaj
Twiterka

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37362
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Online

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by ElTriconi » 26 Jul 2021, 21:09

koteljubi_kadnisamtu wrote: 26 Jul 2021, 20:54 Sreca ne dolazi sama da bi ti za to trebale oci. Srecu stvaramo mi svojim nacinom zivota, ramisljanjem, postupcima i onim sto gradimo i cemu se nadamo.
Ponekad se dese i neke stvari koje nam idu u prilog a ne mozemo objasniti, tada kazemo “imao sam srecu”. To je rijetkost.
Takodjer neke stvari nekada ne krenu kako smo planirali pa cesto kazemo nismo imali srece, a ustvari smo se zajebali.

Jesam li fulila temu :ovaj
Jesi, selfi moj poremeceni je prava tema :hihi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by bagra » 26 Jul 2021, 21:12

hurka u benchu dize
deset tema iz mrtvi'

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24898
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 6608 times
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by Koraci_u_noci » 26 Jul 2021, 21:48

Nisu one dzaba umirovljene. Ne znam imal ijedna da je duze ostala aktivna nakon dizanja
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by bagra » 26 Jul 2021, 22:44

njeno je da bencha brt :cudi
cilj joj kaze dizat 22 dnevno
planira stic tu normu tam za
sledecu olimpijadu na fidziju

inna cash wrote: 11 Apr 2013, 13:37 Tolstoj je jednom rekao: Ako želite biti sretni, budite.
:?
cojk bi po difoltu pomislio
ovaj tolstoj pametan cojk
vidis ti. autogo
:lupa

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Koliko bi čovjek trebao imati očiju da spozna sreću?

Post by Šabović Adis » 21 Aug 2021, 00:00

Eo, da nije vazda Hurija. :oo
bagra wrote: 26 Jul 2021, 22:44 njeno je da bencha brt :cudi
cilj joj kaze dizat 22 dnevno
planira stic tu normu tam za
sledecu olimpijadu na fidziju

inna cash wrote: 11 Apr 2013, 13:37 Tolstoj je jednom rekao: Ako želite biti sretni, budite.
:?
cojk bi po difoltu pomislio
ovaj tolstoj pametan cojk
vidis ti. autogo
:lupa
Znaš onog što je u buretu živio? E došli mu neki da ga pitaju a kako to on u buretu živi a svaki dan radostan, nasmijan i sretan. Kae ovaj iz bureta: "Štaš, kad se razbudim skontam da imam izbor il da budem sretan il da budem nesretan. I ja izaberem sretan". :valja
Ne mereeee 👉👌

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests