Koliko je vaš grad siguran?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Koliko je vaš grad siguran?

Post by Maja » 05 May 2013, 16:23

Koliko se osjećate sigurnim kad se naveče sami vraćate kući? Inzistirate li da vas neko odveze/otprati, dođe po vas.
Je li vam svejedno dok šetate pustim ulicama ili se trzate na svaki šum?
Je li vas strah kad morate spavati sami kod kuće.
Kad ste zadnji put čuli da je neko bio napadnut u vašoj ulici, da je nekom provaljeno u stan?
Na koji način se osigurate? Nosite li sprej u tašni :oo imate li ugrađene alarme u kući?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Julia-Klara » 05 May 2013, 16:42

u Brnu ne volim hodati po noci sama, grad je pun pijanih ljudi i nikad ne znas kako ce odreagovati kada cuju da si stranac...
u Brckom nemam tih problema, grad siguran, a ja jos sigurnija u njemu
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

dacina_curica
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by dacina_curica » 05 May 2013, 16:55

Ova suburbia u kojoj zivim je ok, nema nekih vecih ispada...obijeno auto tu i tamo ali to je talasika. Ipak imam alarm u kuci, ogradu oko kuce, i nekih 17 brava na ulaznim vratima. :valja Paranoja je zeznuta stvar. :valja

Grad u kojem zivim je vazda u top 2 najopasnijiih gradova Sjeverne Amerike tako da ne volim u nekim dijelovima hodati u po dana a kamo li uvecer. Kad poslom moram u neke zeznutije dijelove grada nikad ne idem sama, vazda kolegu od dva metra vucem za sobom. :cudi

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Rockefeller » 07 May 2013, 19:21

Detroit, Cleveland, New Orleans? :hm
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by gejsha » 07 May 2013, 19:25

Nisam baš mnogo plašljiva osoba, živim u malom gradu i čovjek bi na prvu rekao da je siguran, ali nije.
Često se događaju neka obijanja, pljačke..
Neki dan su opljačkali benzinsku pumpu u blizini moje kuće i ne može mi biti svejedno kada čujem za to.
Ima svega, pa se čovjek ne može osjećati baš najsigurnije.
Kada ostanem sama kući, ako su već neka doba, obavezno se zaključam i ponekad pogledam kroz vrata ima li ikoga ispred ako mi se učini neko šuškanje.
Nisam nikada spavala sama kod kuće i ne znam kako bih se osjećala. a dešavalo mi se u naselju da obiju nekome kuću..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

dacina_curica
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by dacina_curica » 07 May 2013, 19:28

@Roki: St. Louis.....s tim sto se u stopu kriminala uvrstava cijela urbana zona, znaci i Istocni StL koji ima najvecu stopu kriminala u kompletnim SAD pa nas uvijek sHebe na ovim statistikama. :cudi Mada ni Sjeverni StL ne kaska daleko za istocnim, mislim da smo na nekih 7 ubistava dnevno trenutno. :lud

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Nela » 07 May 2013, 19:49

Sigurnost je katastrofa kad je Sa u pitanju, i bas se ne volim ni vozati kad je noc a pogotovo hodati, ne znas il e te prije neko upucati slucajno ili ce te kakav tarzan pokupiti sa kakvom skalamerijom za koju je uvjeren da je F1.
Srecom mahala mi je mirna pa bar mogu u prodavnicu :D
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Dust » 07 May 2013, 20:18

Mali milion puta sam izasla iz kuce, a zaboravila zakljucati vrata. Jednom sam cak i garazna vrata ostavila podignuta i tako su zjapila cijeli dan.

Mogla sam da se selim u bilo koji veci grad, ali kako ostaviti ovu bezbriznost/sigurnost?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Marijana88
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 03 Jun 2013, 09:04
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Marijana88 » 06 Jun 2013, 12:31

delimicno...

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Peggy Sue » 06 Jun 2013, 13:25

Ovdje su jedina prijetnja psi lutalice... njih se najvise bojim. Da mi je kakvog mišomora (slobodno navalite s osudama)..

Ostalo je sve ok..
Image

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Fatma » 06 Jun 2013, 13:50

Živim u mirnoj mahali i dosad nisam imala nikakvih problema.

Nekoliko puta smo ostali otključani po cijelu noć,jer čekajući djecu da se vrate iz grada,ja zaspim,a ja sam jedina koja se sjetim da postoji ključ u bravi...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Krokodil Behko » 06 Jun 2013, 18:00

Grad je dosta siguran. Provalnika ima ali nije često. Lično se osjećam sigurno kao i nekada u Jugoslaviji. Da i ne pretjerujete malo s tim tvrdnjama kako je sve oko nas nesigurno?
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Zagorka » 06 Jun 2013, 23:28

Ako isključim par prolupalih komšija,za koje nisam sigurna kad će eksplodirati,nije loše......nema ubistava,nekad neko sam sebe ubije,ali to ne dozivljavamo kao prijetnju.....rijetko neko nekoga kokne,a i to uvijek bude s razlogom je li,nije da nema razloga za probosti nekoga :grana

Ima šanera poprilično,to ova omladina,travari koji povazdan češu damu,pljuckaju i sjede na ogradama,ali ništa ekstremno.....

Često noćivam sama,ali tako je od početka mog braka,jer muž često(kao sto vec znate)ide na posl put,nekad idem s njim,nekad ne,sve ovisi od obima posla,dogovora,i mnogo čega......nemam strah,niti sam imala,navikla sam.....upalim tv jedino tek da nije ono mrtva tišina,da nije tuhafli nekako.... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Katja » 06 Jun 2013, 23:41

Siguran je... dok nije južina. :ooo E onda se nikome ne smiješ ni obratiti, odmah glave lete. :oo

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by greeneyes » 07 Jun 2013, 09:00

Za mene je siguran,imam sesn'est i po tjelohranitelja,nemere mi niko nista,sem snipera. :kafa
Sad ozbiljno.Zenica je siguran grad,bar za mene,dosad nisam imao prilike da se razuvjerim.. :ooo
Samo sabura

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Pasaga » 07 Jun 2013, 09:35

kod mene je dosta sigurno.
Haman svaki dan je prisutno par kombija policije sa dzukelama i helikoprerom u zraku.... :pusi
...facaju nakve dilere.... :ha
...sta mu ga je to..... :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by komsija » 07 Jun 2013, 09:48

Zanimljivo je da je Atlanta po statistici na visokom mjestu po kriminalu ali eto ja do sada nikada nisam imao problema
Ipak, savjet je da budete pazljivi i ne zalazite u neka sumnjiva mjesta
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by POSAVLJAK » 07 Jun 2013, 11:15

Ostavljam kuću otključanu,auto mi je uvjek otljučan, hodam bez ikakvog straha. Komšiluk mi je nesiguran zbog pljački, no meni se još nije dogodilo da me je neko opljačkao. Ukratko: opasna sam faca i znam gdje bi prvo tražio da me opljačkaju, a onda slijedi guljenje kože. Ko voli nek izvoli. Problem je naša draga policija, znaju da ima 5-6 lopovčića koji kradu po kućama, no uhvate ih, išamaraju i pošalju kući, e bogami kod mene to neide tako, odmah lomim ruke,noge,vilicu i vadim organe.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Dzagoda » 30 Mar 2014, 16:06

Maja wrote:Koliko se osjećate sigurnim kad se naveče sami vraćate kući? Inzistirate li da vas neko odveze/otprati, dođe po vas.
Je li vam svejedno dok šetate pustim ulicama ili se trzate na svaki šum?
Je li vas strah kad morate spavati sami kod kuće.
Kad ste zadnji put čuli da je neko bio napadnut u vašoj ulici, da je nekom provaljeno u stan?
Na koji način se osigurate? Nosite li sprej u tašni :oo imate li ugrađene alarme u kući?
Uf :grana Zivim na dva mjesta zadnjih vise od godinu dana. Gradic u kom mi je porodica je vrlo siguran:) Biser je sto nema skoro uopce ulicne rasvjete, sem u strogom centru mahale hahahahahahaha Nemam ipak problem da se krecem navecer. Ne sjecam se da je ikad bilo nekih aman slucajeva u gradu. Ipak se ufrazavam zbog djece, vazda ih podsjecam na oprez, kupila sam objema sprej, tata ih je naucio par osnovnih stvari zastite. Nemamo bas puno moci tu, sem da ih naucimo.
Drugi gradic u kom sam tokom sedmice je vec druga prica, vazda se nesto dogadja, mada se vodi kao "sigurnija" area. Cesto sam vani uvecer, ali ne mogu reci da se nesto bas bojim. Ako sam u nekoj aman area, uvijek se neko nadje da me doprati do auta, ili nas vise idemo zajedno. Posto zivim sama tu, ispocetka mi priznam nije bilo bas jednostavno, ali hej, radis sto moras:) A i posjeta dragog jednom hefticno ima benificije :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Koliko je vaš grad siguran?

Post by Lanci » 30 Mar 2014, 16:22

E pa ja mislim da danas nemoze covjek biti siguran ama bas nizasta,,Sta ja znam sve od danas do sutra il mozda ja tako mislim jer kod nas se sada ta prasina na veliko dize da se Skotska odvaja od Engleske...a mozda cak jos uvijek ima sigurnosti ovako..a ako vec se razdvoje nema boljeg to sigurno
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests