Dječiji rođendani

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Nice try » 28 Oct 2018, 17:18

Naravno, vole djeca i poklone, ali najviše se raduju prijateljima.
To za dogovaranje, ne znam, neki vole obećati, neugodno im je da kažu da ne žele doći i sl.
A u pravu si za objavljivanje. Nikad ni sama ne bih javno ovako objavila.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by spacebound » 28 Oct 2018, 17:22

uvijek_kontra wrote: 28 Oct 2018, 14:04 Soc, naravno da nije. Al roditelji umjesto da naprave njegov rodjendan SVEJEDNO poseban, oni traze paznju putem novina kako bih neko vidio I napravio sinu rodjendan posebnim. Nije prvi put. Povraca mi se od takvih roditelja. Ne kazem da nije lijepo to sto nitko nije dosao, al okreni pricu I napravi opet nesto posebno.

Ovo je meni dno dna. Objavi pa cekaj sta ce bit. Neki dobiju pisma ljudi, drugi poklone I ko fol djeca se raduju tome. Bitch please, djece hoce svoje prijatelje il nesto zabavno za rd, a ne pisma nekih nepoznatih ljudi.

Bilo je primjera gdje su se javljali poznati itd. Pitam se samo zasto roditelji ne provjere ko ce doci, a ko ne. Bar se u moje vrijeme to dogovaralo I tacno se znao broj.
:ok
I jos su ovako ispali losi pozvani gosti.
Pobogu, ako sam ja negdje pozvana i kazem da ne mogu doci ili ne kazem jer me mozda nesto u zadnji cas sprijecilo kako mogu znati da se niko od ostalih gostiju nece pojaviti.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Hurija » 28 Oct 2018, 17:24

:rumenko Žalosno ,ma dovela bi mu djecu sa igrališta ulice ,nebitno je po meni su gori roditelji od neodazvane djece bas su nekorektni
Ostalo je cutanje.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Maja » 28 Oct 2018, 17:26

Ali nesto mi nema sanse da je potrefilo da bas niko ne moze doci. Nije tu u pitanju 3-4 djece a i da jest i tad bi mi bilo sumnjivo.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Nice try » 28 Oct 2018, 17:32

Bude svega, ima djece koju svi izbjegavaju, iz raznih razloga.
Ne kažem da je ova priča stopostotno tačna, ne znam pozadinu, ali u zadnje vrijeme, ljudima je sve manje stalo do međuljudskih odnosa.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by storm » 28 Oct 2018, 18:58

Priča je ipak dobila epilog...malo drukčiji ali odlično, pokrenulo je ljude...:ok



TEDDY MAZZINI pozvao je 32 razrednih kolega na proslavu svog šestog rođendana koja se održavala u jednoj pizzeriji.

Njegova mama Sil očekivala je desetke njegovih vršnjaka i njihovih roditelja na zabavi u restoranu, no nije se pojavio baš nitko. Sil je za kanal ABC15 Arizona ispričala da su joj neki roditelji ranije javili da njihova djeca neće moći doći, no nije očekivala da se pojaviti neće baš nitko.

"Završila sam s tulumima za neko vrijeme", rekla je. Fotografiju razočaranog Teddyja novinari ABC15 Arizone su podijelili na svom službenom Facebooku.

To je pokrenulo val dobrote.


Teddy je dobio rođendanske čestitke od ljudi iz raznih krajeva SAD-a. "Ljudi su ponekad čudni i nepromišljeni. To ne znači da ti nisi super, nego samo da su ljudi tupasti. Sretan ti rođendan, maleni", tješili su ga neznanci sa svih strana putem društvenih mreža, a Teddy je dobio i brojne poklone.

Međutim, najveći poklon od svih došao je od košarkaškog tima Phoenix Suns koji su Teddyja pozvali na utakmicu protiv LA Lakersa. "Što kažeš da proslavimo s tisućama ljudi kod nas? Karte su tvoje, Teddy, čujemo se uskoro", napisali su na Twitteru i oduševili.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Mutevelija » 28 Oct 2018, 19:20

Cek jesu li kod nas i rođendani sa djedom mrazom ukinuti :hm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Zagorka » 28 Oct 2018, 19:40

Kako je meni debilno sto se ljudi ne jave da nece doci.

Ja cak i kod doktora u drzavnoj bolnici nazovem sestru i kazem da nekome da moj termin. Znam da ljudi cekaju na termin.
Uvijek se zahvale, ko iznenađene. A da ne javis nekome a on uplatio za tebe rezervaciju negdje, to se kod nas redovno desava al ja bih takve odmah prekrižila iz života poptuno.

Kad je restoran u pitanju, ja sam fino cak i za svadbu napisala obavezno da se dolazak potvrdi do određenog datuma.

Za rodjendan, za sve. Nemoj ti meni ne znam idemo li tad na more ili fataš muhe.

Znaš koliko me zanima. Ne javi se, odmah si prekrižn. Slobodno se naljuti.

Stolica je 60-70 maraka po osobi i treba da pustim par vas da se napravite pametni i da ja bacim hiljadu maraka u hladnu vodu.

Mo'š mislit. Ovi kosarkasi bas imaju veliko srce. :rozi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Nice try » 29 Oct 2018, 07:56

Sve je to ispalo donekle uredu na kraju, ali mislim da bi dječak ipak više volio, od toga svega što je dobio, da su mu prijatelji uveličali slavlje.
Pokloni i čestitke od nepoznatih ljudi, jesu održali u njemu i njegovim roditeljima, nadu da još ima dobrih i osjećajnih osoba, ali sve je to kratkog daha. Rođendan je jedan dan, a ima ih još mnogo pred njim, dana i rođendana.
Jučer nisam imala vremena, htjela sam da ukratko napišem jedan sličan slučaj ovdje kod mene u komšiluku. Djevojčica je slavila osmi rođendan. Ide sa mojom kćerkom u razred. Pozvala je sve drugove iz škole, međutim niko nije došao osim moje dvije mlađe kćerke. Bilo mi je drago što su joj donekle uljepšale taj dan, ali i zaprepaštena tolikom količinom nemara i nekulture od njenih drugova.
Što je toliko teško otići na rođendan?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by ina » 29 Oct 2018, 09:08

storm wrote: 27 Oct 2018, 15:11
ina wrote: 27 Oct 2018, 08:44 Sve rodjendane do pete godine smo proslavili kod kuce, uz uski krug najdrazih ljudi i njihove djece.
Za sesti rodjendan, "odvajanjem" od drugova iz vrtica, odlucili smo se za neku vrstu igraonice, uglavnom prostor za nesto siri krug. Iznenadjenje i animatori.
Mali se odusevio.
I ovdje inace se najvise koriste slicne proslave kad je u pitanju jaci broj ljudi i djece.

Malisani budu bas sretni a i mi uzivamo s njima. :ha Pogotovo oni koji se ne boje drekati, plesati ples del kva kva, voziti imaginarni voz, igrati igrice stipa.
I ako je i vrijeme povoljno moze se poneka partija odograti i vani.
U kuci je nekako limitirano, koliko prostora bilo. I koliko gazde bili opusteni ljudi koje ne tangira isprljan tepih ili mrljave rucice na zidu itd
U razred se inace nose samo bombone.
Ja sam bio upao u mlin tih rođendana :lupa
Velike obitelji po meni i po materi mu...
Znaci dva puta, jedni, pa drugi...pa još jednom sa frendovima iz skole, pa na kraju sa ekipom s treninga :spavanje
Sad mu dam 200€ i brisi sa ekipom :oo

Nas nema puno. Najbliza fam. i prijatelji.
S ekipom treninga se organizira ponesto a to van kucnih prostora.

Aaaaaa tvoj je sad vec momce :srce u mahnitim godinama. :ha






Ponekad se djeca znaju razboliti dan ili nekoliko sati prije, pogotovo kad su manji i u zimsko doba.
Ipak u mogucnosti smo lakse komunikacije i putem interneta... :cudi
U zdravom mozgu je najaviti roditeljima nedolazak i razlog. I cak odnijeti kupljeni poklon prve prilike.

Tuzna slika ovog malog. Roditelji su mogli drugacije sto opet ne mijenja supljavost gesta i pozvanih.
Ali eto neko je ipak izazvao osmijeh djecaku, sto je najbitnije.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Mala_Mu » 29 Dec 2018, 10:16

Moji maloprije otisli na rodjendan...
Od 10 do 1.. :ooo
Reko hajte vi ni razbudila se nisam..
Nijemci pa haj.. mogli su i u 8 komotno. :D.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Zagorka » 30 Dec 2018, 12:10

Mala_Mu wrote: 29 Dec 2018, 10:16 Moji maloprije otisli na rodjendan...
Od 10 do 1.. :ooo
Reko hajte vi ni razbudila se nisam..
Nijemci pa haj.. mogli su i u 8 komotno. :D.

Nego sta, pametni ljudi. Vidjeces ti. Hajmo djeco, proletajte 2-3 sahata, evo vam slatkisi, klaun i gluposti, i voz kući. Da ljudi uvece mirno sjednu.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Dječiji rođendani

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2021, 08:18

Slomljena majka: Mom sinu nitko nije došao na rođendan, sam se morao igrati u parku


Image

MAJKA šestogodišnjeg dječaka objavila je srceparajući video na TikToku u kojem je otkrila da se nitko nije pojavio na rođendanu njenog sina, unatoč tome što su pozvali čak 22 djece.

Proslava je bila organizirana u parku na otvorenom, ali budući da baš nitko nije došao, dječak se nastavio sam sa sobom igrati u parku, što je njegovu majku slomilo.

"Sjedili smo u parku i sve pripremili. Prošlo je pola sata, ali nikog bilo. Jadan moj mali. Zaslužuje bolje, nevjerojatan je", ispričala je majka u videu, u kojem se može vidjeti kako se dječak igra sam, dok njegova majka sjedi za stolom punim kolača i rođendanskih ukrasa.




"Znam da je pandemija, ali rođendan je bio u parku", dodala je.

Tužni prizor uzrujao je brojne komentatore.

"Zaista je nevjerojatno koliko ljudi mogu biti zli", napisao je jedan korisnik.

"Ovo mi je slomilo srce", dodao je drugi.

"Zbog toga se ja i moja djeca baš uvijek pojavljujemo na proslavama i s poklonom", poručila je komentatorica.

(index)
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by spacebound » 24 Jun 2021, 08:33

Kako su takvi pogani? Ako neces doci na rodjendan, onda javis onome kome si trebao doci. Nije li to osnov kulture?
Jadno maleno :(

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Maja » 24 Jun 2021, 09:26

Ma ne vjerujem. Nije pozvala dvoje vec 22 djece i da niko ne dodje. Nema sanse.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Dori » 24 Jun 2021, 09:30

O joj grozno.... :(

Kod nas je uglavnom rodjendan kod kuce. Prosle godine htio zvati neku raju iz vrtica, ali pametna mama rekla svi ili niko....Jos komsije, bilo nam 30-tak djece u kuci :D. Jos mislila je li malo dva sata....Ooooo poslije pola sata sam pocela gledati na sat kad ce kuci. Ali super bilo. Dobili svi da jedu, poslije se igrali, pa torta....Pravili im neke igre. Uzela npr kese od zamrzivaca i napravila kesice svima sa slatkisima. Onda smo zagradili stepenice dekama, tu se uvukao amidja. Dali djeci improvizovani ribarski stap i onda su fol pecali ribu. Prvo im nabacis neku glupost na stap...Papririku, papucu, pa kad drugi put zabace dobiju slatkise :D. Imali disco, balone.......
Najbolje mi bilo sto ih je vecina bila iz istog vrtica, pa su pravo disciplinovani. I oni najgori. Kazes im da sjednu, oni sjednu. To mi je bas bilo pozitivno iznenadjenje.
Uglavnom mom malom bilo super, sto je meni navaznije. Dogovorila sa roditeljima granicu za poklone (da ne budu skuplji od 10KM npr) i super.
Svedi uvijek gledaju da izbalansiraju sve i da bude isto i za one koji imaju i nemaju, tako da nema donositi torte i castiti djecu u vrticu. I kod kuce kad pravis, nema pretjerivanja (cemu sam ja inace sklona kad je moje dijete u pitaju) da bi bilo fer prema drugoj djeci. Sto je meni naravno ok. A njima stvarno nekada ne treba puno da budu sretni....

Evo nasla sam kako izgleda to "pecanje ribe", mislim da nisam dobro objasnila :hihi

”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Chloe » 31 Jul 2021, 06:12

Gledajući godine već je djevojka, ali za mene mooojee dijete.

Mjesec dana već joj smišljam zabavu za 18.rodjendan, iznenadjenje da bude. Rodice i kolegice s kojima je bliska sam upoznala i dogovorila kako će postupiti. Sve sam riješila/kupila/dogovorila, dekoracije, slatki sto, ručak/večera, torta, muzika ama sve ali nemam s tim gdje.... 🙈

Kad sam birala lokaciju za zabavu, jedna od mogućnosti je bila kući, vanjska terasa ali mi nije odgovarala trebalo je nešto završiti i oxlučila sam za tu verziju.
Otvoreno je radilište ima 20 dana :ooo , poslovi se proširili, veli glavni majstor da neće završiti do njenog rodjendana. :123

Solucije koje su bile pored kuće su rezervisane na taj datum i ljuta sam zbog svega toga. Najradije bih išla minirati vikendicu pored kuće, u sklopi koje je terasa.... :ljut

Ne znam kako i šta, a dana je malo... :123 et' :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Chloe » 09 Aug 2021, 12:25

Ev djelić
Screenshot_20210809_122106.jpg
Screenshot_20210809_122052.jpg
Screenshot_20210809_122448.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Šabović Adis » 09 Aug 2021, 12:28

Sigurna si da si u Krajini? Ne u Kaliforniji? :sok
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Chloe » 09 Aug 2021, 12:34

Na livadi krajiškoj... :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests