Mjesoviti brak?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by greeneyes » 06 Jan 2017, 23:43

Ne znam da l' ce njih dvoje zavrsiti u dzehenemu, ali znam, tj. vjerujem da bi njih dvoje ako treba i u tu vatru isli jedno uz drugo.
Samo sabura

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Heidi » 06 Jan 2017, 23:44

Jep. Nije li to bozanstveno.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Pametnica » 06 Jan 2017, 23:45

Mutevelija wrote:Haram je muslimanu zeniti dzahilijet.


A to sto to hoces islam prikazati kao religiju koja ispunjava muskarcu zelje, tvoj problem.
Ja se nekad zapitam ko ima problem

Musliman koji zna da je Allah uzdigao muskarca za jedan stepen, ili ?
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Mutevelija » 06 Jan 2017, 23:47

Heidi wrote:Jep. Nije li to bozanstveno.
Nije Božanstveno jer nisu Bog.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Heidi » 06 Jan 2017, 23:48

:oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Mutevelija » 06 Jan 2017, 23:48

Pametnica wrote:
Mutevelija wrote:Haram je muslimanu zeniti dzahilijet.


A to sto to hoces islam prikazati kao religiju koja ispunjava muskarcu zelje, tvoj problem.
Ja se nekad zapitam ko ima problem

Musliman koji zna da je Allah uzdigao muskarca za jedan stepen, ili ?
Pa nije uvijek takav slučaj, nekad žena ima više prava od muškarca.

Npr kad se rastaneš prava za dijete idu tebi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Mutevelija » 06 Jan 2017, 23:49

Heidi wrote::oo
:tjesi Taj pridjev pripada Bogu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by posmatrac » 06 Jan 2017, 23:49

Mutevelija wrote:Šta je Islamski raj a šta kršćanski.

Ja ne znam kako se praviš da ne kontaš.

Jest da je prevod za riječ Raj- Džnnet, ali Džennet kakvog ga zamišljaju muslimani i Raj kakav zamišljaju kršćani nije ni nalil.
Jer jedno isključuje drugo.
Znaci onih na stotine miliona ljudi, mozda i milijarde, koji su zivjeli u PAleolitu(starijem kamenom dobu), 100inama hiljada godina prije pojave monoteistickih religija, oni nemaju sanse da odu u Dzenet, kao i oni koji nisu imali tu sudbinu da imaju nikakve istorijske veze sa Arapima ili sa Turcima, hajde ok.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Pametnica » 06 Jan 2017, 23:50

Mutevelija wrote:Svoju mržnju prema Bošnjaštvu ostavi za druge teme!!
DA bolje je nekome ko ne zna ništa nekom džahilu prodavati neke lafine kao što su Budisti i Hindusi, jer muslimanu ne možeš prodavati te arpaske lafine.
Prvo Islam nije arapska religija nego čovječanska.
Muhamed a.s nije poslan arapima nego cijelom čovječanstvu.
Kur'an nije arapska knjiga nego posljedna Božija objava.
Jasno se zna da musliman može oženiti samo kršćankinju i jevrejkinju.

" Muslimanu općenito nije dozvoljeno da oženi nevjernice, na osnovu riječi Uzvišenog Allaha: ”Ne ženite se mnogoboškinjama dok ne postanu vjernice; uistinu je robinja-vjernica bolja od mnogoboškinje, makar vam se i sviðala.“ (El-Bekare, 221.) Iz ovog općeg propisa izuzimaju se čestite žene ehlul-kitabija (kršćana i židova). Na ovo izuzimanje ukazuju riječi Uzvišenog Allaha: ”Od sada vam se dozvoljavaju sva lijepa jela; i dozvoljavaju vam se jela onih kojima je data Knjiga, i vaša jela su njima dozvoljena; i čestite vjernice su vam dozvoljene, i čestite kćeri onih kojima je data Knjiga prije vas, kad im vjenčane darove njihove dadete s namjerom da se njima oženite, a ne da s njima blud činite i da ih za priležnice uzimate.“ (El-Maide, 5.) Na osnovu spomenutog možemo kazati da nije dozvoljeno vjerniku-muslimanu da se oženi nevjernicom sve dok ona ne prihvati islam, osim ako je u pitanju ehlul-kitabijka, kada je dozvoljeno vjerniku da se oženi njom, bez obzira da li prihvatila islam prije sklapanja braka ili ne, pod uvjetom da je čestita – kako to spominje Uzvišeni Allah. Iako je to dozvoljeno, islamski učenjaci smatrali su da je prioritetnije da mu’min oženi muslimanku i da se ne ženi ehlul-kitabijkom zbog problema koji bi mogli da nastanu u takvom braku.
B- Muslimanki nije dozvoljeno, ni u kom slučaju, da se uda za nevjernika, bez obzira da li bio ehlul-kitabija ili neko drugi, niti da ostane u braku sa njim u slučaju ako žena prihvati islam. Ako se desi da žena, koja je udata za nevjernika, primi islam, a on to odbije, ona je obavezna da ga napusti ili da i muž prihvati islam pa da nastave živjeti zajedno, kada nisu obavezni obnavljati bračni ugovor. Na spomenuto ukazuju riječi Uzvišenog Allaha: ”O vjernici, kada vam vjernice kao muhadžirke doðu, ispitajte ih – a Allah dobro zna kakvo je vjerovanje njihovo – pa ako se uvjerite da su vjernice, onda ih ne vraćajte nevjernicima: one njima nisu dopuštene, niti su oni njima dopušteni; a njima podajte ono što su potrošili.” (El-Mumtehine, 10.) Na osnovu spomenutog, vidimo da žena ne može stupiti u brak sa nevjernikom, pa makar obećao da će prihvatiti islam, sve dok ne prihvati islam i pokaže da je prihvatio islam iz ubjeðenja, a ne kako bi se oženio odreðenom osobom koja je muslimanka.
C- Slično pitanje postavljeno je Stalnoj komisiji za fetve, a koje glasi: ”Je li dozvoljeno muslimanu da se oženi ženom strankinjom, kršćankom ili židovkinjom, koja će ostati u svojoj vjeri, ili onom koja kaže mužu da će prihvatiti islam nakon sklapanja braka, meðutim, kada stupe u brak, ona odbija da prihvati islam?”, pa su odgovorili: Odgovor: Muslimanu je dozvoljeno da se oženi ehlul-kitabijkom – kršćankom ili židovkinjom, ako su slobodne, tj. nisu robinje, i čestite – čedne, na osnovu riječi Uzvišenog Allaha: ”Od sada vam se dozvoljavaju sva lijepa jela; i dozvoljavaju vam se jela onih kojima je data Knjiga, i vaša jela su njima dozvoljena; i čestite vjernice su vam dozvoljene, i čestite kćeri onih kojima je data Knjiga prije vas, kad im vjenčane darove njihove dadete s namjerom da se njima oženite, a ne da s njima blud činite i da ih za priležnice uzimate. A onaj ko otpadne od prave vjere – uzalud će mu biti djela njegova i on će, na onom svijetu, nastradati.” (Trpeza, 5.) Svakako da je prioritetnije da musliman oženi mu’minku – vjernicu, a ostavi ženidbu židovkinjom i kršćankom kako ne bi njega i njegovo potomstvo zavela svojom vjerom. (Fetve Stalne komisije: fetva broj 3081, 18 tom, str. 315)
D- Takoðer, istoj instituciji postavljeno je pitanje koje glasi: Pitanje: Jedan kršćanski bračni par, u kojem je supruga prihvatila islam, a muž ostao kršćanin, pita je li im dozvoljeno da ostanu u braku ili se njenim primanjem islama kida bračna veza, a treba reći i da zbog starosti oni nemaju spolni odnos? Ako bračna veza prestaje, koliko traje njen priček, šta treba da učini sa mehrom – vjenčanim darom, i je li njemu dozvoljeno da je vrati – počnu ponovo živjeti, ako i on prihvati islam?

Odgovor: Ako žena kršćanka primi islam, a njen muž i dalje ostane u svojoj vjeri, prekida se njihova bračna veza. Ona će njemu vratiti vjenčani dar, na osnovu riječi Uzvišenog Allaha: ”Pa ako se uvjerite da su vjernice, onda ih ne vraćajte nevjernicima: one njima nisu dopuštene, niti su oni njima dopušteni; a njima podajte ono što su potrošili.” (Provjerena, 10.)
Na osnovu spomenutog, njoj nije dozvoljeno da ostane u braku sa njim, pa makar bili u poznim godinama i ne imali spolne kontakte. Njen priček traje tri mjeseca, iz predostrožnosti, zato što je ona izgubila nadu da će dobiti mjesečnicu, a Uzvišeni Allah kaže: ”A one žene vaše koje su nadu u mjesečno pranje izgubile i one koje ga nisu ni dobile, one treba da čekaju tri mjeseca, ako niste znali.” (Razvod braka, 4.)
Njemu je dozvoljeno da je vrati, sve dok se ne uda za nekog drugog, sklapanjem novog bračnog ugovora, ako je njen priček završio. Dokaz za to je u postupku Allahovog Poslanika koji je vratio svoju kćer Zejneb njenom mužu kada je primio islam. Ona je primila islam šest godina prije njega i nije se udavala nakon primanja islam sve dok i on nije primio islam.
Pravna ulema cetiri mezheba ohalalila brak nemuslimanke i muslimana a ti ovdje solis pamet ljudima. Svoju mrznju prema arapima ti smiri, ne prebacuj na druge.

Pa poslanikova sada zena hatidza je jevrejskog porijekla o ti Bosnjo Bog ti dao bolju pamet. Sta sad to treba biti pogresno?
Ah da,kao sto rekoh musliman smije, muslimanka ne smije....ne prebacuj bobe da je neko pogrijesio citirajuci odgovor zasto muslimanka ne moze s nemuslimanom

Udaras sebe u stomak
Last edited by Pametnica on 06 Jan 2017, 23:52, edited 2 times in total.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Mutevelija » 06 Jan 2017, 23:51

Koje nemuslimanke.
Koje?
Hatidža je bila kršćankinja i to opet Ehlul Kitab.
Daj mi dokaz da je Muhamed a.s oženi mušrikinju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by posmatrac » 06 Jan 2017, 23:53

Znam da je zenio djevojcice od 10 godina starosti, i da je imao cetvrtak poseban dan za zene :D

ALi on je te djevojcice uzimao da bi ih spasio od siromastva, logicno :D

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Mutevelija » 06 Jan 2017, 23:54

Ne govori u množini.

To što spominješ je Aiša, i ona nije bila siromašna.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by posmatrac » 06 Jan 2017, 23:56

Znaci nalozio se na nju iz seksualnih pobuda, eno i na Ilidzi neki Arapi daju ogromne pare za sex sa djevicama.ZAto valjda i u Jemenu zene djevojcice od 8 g starosti, tradiciju valja ispostovati :D
Last edited by posmatrac on 06 Jan 2017, 23:57, edited 1 time in total.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Pametnica » 06 Jan 2017, 23:57

Mutevelija wrote:Koje nemuslimanke.
Koje?
Hatidža je bila kršćankinja i to opet Ehlul Kitab.
Daj mi dokaz da je Muhamed a.s oženi mušrikinju.
Halali na hatidzi iako mogu se zakleti da je bila jevrejka

Imas rejhanu, safiju itd utd

Jevrejskog porijekla


http://dzemat-oberhausen.de/?p=1282




Dala sam ti kontradiktirnost bošnjačkih fetvi iz koje crpis znanje gdje pise da je s zidovkama zabranjen brak pa pisu isto takve ajete, pa kao zakljucak na brak s srpkinjom ne zaboravi 1992.


Dokazi da hinduizam nije religija
Dokazi da ljudi koji pored Allaha vjeruju u jos 500 bogova da su zabranjeni

Citiram opet kad bosnjo soli pamet

http://studiodin.blogger.ba/arhiva/2007/11/28/1243508


Al to je bosnjina ograničenost oni samo pikaju narod 4 vjerske knjige...
Last edited by Pametnica on 07 Jan 2017, 00:04, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Mutevelija » 07 Jan 2017, 00:04

Lupaš ko maksim po diviziji.

Ja tebi pitam ima li Muhamed a.s mimo kršćana i jevreja drugu ženu nema.
Rejhana Safija da Jevrejsko.
Kršćani Jevreji su Ehlul Kitabije.
DAlje.
Ako je nešto halal da li to znači da je dobro, halal je i brak amidžića sa amidžišnom ali u hadisu kaže da nije zdrav.
I tako mi ga izbjegavamo, dok hanbelije baš i ne.

Gdje sam ja rekao da hinduziam nije religija, ako je nešto religija ne mora značit da je de facto ta religija ispravna.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Heidi » 07 Jan 2017, 00:06

Polako vas dvoje, negdje u sredi je istina. :o
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Pametnica » 07 Jan 2017, 00:07

Mutevelija wrote:Lupaš ko maksim po diviziji.

Ja tebi pitam ima li Muhamed a.s mimo kršćana i jevreja drugu ženu nema.
Rejhana Safija da Jevrejsko.
Kršćani Jevreji su Ehlul Kitabije.
DAlje.
Ako je nešto halal da li to znači da je dobro, halal je i brak amidžića sa amidžišnom ali u hadisu kaže da nije zdrav.
I tako mi ga izbjegavamo, dok hanbelije baš i ne.

Gdje sam ja rekao da hinduziam nije religija, ako je nešto religija ne mora značit da je de facto ta religija ispravna.


Ti si ogranicen. To je tvoj problem. Da mi smo oni koji zenimo amidzice ....da Bog da nam Bog platio.


Isto tako zakir naik kazeeeeee da je nekad veca steta za djecu brak gdje ljudi različito vjeruju negoo brak gdje jedan vjeruje


Ne mozes ti doci i reci pa oni su arapi..nemoj mi arapskog :D. Jer Kur'an je objavljen na arapskom jeziku
Last edited by Pametnica on 07 Jan 2017, 00:11, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Mutevelija » 07 Jan 2017, 00:09

Ja ću ti reći da nije haram, ali ne spada u našu "Bošnjinu" kulturu, eto trebali bi svi obući bijela odijela i Arabizovati da bi bili pravi muslimani.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Pametnica » 07 Jan 2017, 00:12

Mutevelija wrote:Ja ću ti reći da nije haram, ali ne spada u našu "Bošnjinu" kulturu, eto trebali bi svi obući bijela odijela i Arabizovati da bi bili pravi muslimani.
Znaci slazes se :)


Mi smo najcvrsci. Mi pratimo korijen. Mrzis arape se htio bi u dzennet
Last edited by Pametnica on 07 Jan 2017, 00:13, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Ljubavna priča muslimanke i pravoslavca

Post by Tokmak » 07 Jan 2017, 00:13

Mutevelija wrote:Lupaš ko maksim po diviziji.

Ja tebi pitam ima li Muhamed a.s mimo kršćana i jevreja drugu ženu nema.
Rejhana Safija da Jevrejsko.
Kršćani Jevreji su Ehlul Kitabije.
DAlje.
Ako je nešto halal da li to znači da je dobro, halal je i brak amidžića sa amidžišnom ali u hadisu kaže da nije zdrav.
I tako mi ga izbjegavamo, dok hanbelije baš i ne.

Gdje sam ja rekao da hinduziam nije religija, ako je nešto religija ne mora značit da je de facto ta religija ispravna.
znači li to da sam i ja Ehlul Kitabija? :D.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests