O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Nela » 14 Jun 2013, 12:02

Krokodil Behko wrote:
Nela wrote:
Krokodil Behko wrote:
Gdje je ona brižna i savršena žena od prije pedes-šezdes godina?
Sad ćeš ti da kažeš da ima žena-kućanski aparat da se kupi?
Zar se briznost i savrsenstvo ogledaju u potlacenosti?Zena iz tog vremena je bila potlacena i nije bila "brizna" zato sto je htjela vec zato sto je morala. Jel vi fakat mislite da zena ne zasluzuje da je se izmasira, operu noge, ugodi i sl.?
Naravno da zaslužuje ali "prvo pokaži pa traži" :D
uh jesi zaheban, pa stani ko ovdje zavodi muskarci ili zene. Valjda se vi trebate prvi prodati :D.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Julia-Klara » 14 Jun 2013, 13:13

Pametnije mi je bilo da temu nisam otvarala... Evo vec imam par odgovora,a zelim da cutim i ne zapocinjem kavgu, jer ako zapocnem .... :rol

ovako cu samo - :vik :333 :oklagija i :lala

PS zaboravih :klara
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by bubica » 14 Jun 2013, 13:28

1. Sin= skola
2. Muz=firma
3. Ja = dva posla, svekrva, tri baste, kompletna briga sto se kuce i oko kuce tice, moja mama.

Kada bi muz zatrazio da mu lavor donesem, donijela bi mu, jer mu nikada nemogu zaboraviti onaj oslonac koji mi je pruzio u teskim danima.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Peggy Sue » 14 Jun 2013, 13:35

Ovu mucninu koju osjecam nakon citanja postova pripisat cu trudnoci. Hvala
Image

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Luna. » 14 Jun 2013, 13:56

Zagorka wrote:ako ćeš tražiti ženu da te laže i smješka se istovremeno,i da joj je to jedino što treba obavljati,ne trebaš ići do havaja :valja

problem je kad tražiš da živi životom tvoje nane......

a za Lunu,ko je ne zna,da kazem da sere :ooo

za Dacu nisam sigurna,jer je u nje psiha sjebanija haman i od moje :oo

:help
zeno, ja to ozbiljno... lijepo kaze, ugadjam, jer volima ne zato sto moram.. kad bi bilo da moram, pohlupala bi sve po kuci... zna mi se desit da nekad nesto frknem od zid kad mi pritisak skoci :pusi

al´ zato luni kad prahne, luna pare u dzep, prijateljicu po duru i na vikend negdje gdje mi je ceif...

a ovo pranje plahti i to ko prije, ne pada mi na pamet.. i pitu zakuhavam na dugme :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Julia-Klara » 14 Jun 2013, 14:37

Forumske muskarcine imaju problema sa emancipacijom zena, to smo davno skontali. I da stalno potezu pitanje "gdje nestadose zene koje su bile dobre, fine, vrijedne, kao i njihove bake,nane, teticne" , i to smo skontali...

Ali ne skontasmo zasto se lozite na usminkane, napirisane, manikirina, pedikirane, polugole jedva punljetne djevojke, koje vam nemaju sta pruziti osim cvrste guze i nabujalih sisa, napucenih usnica na fotografijama na FBu, i sto vam je toliki ceif da vas jarani vide zajedno s njom, i zavide sto guzite 18ogisnjakinju, koja nije ni "Jezevu kucicu" procitala ? Takva vam sigurno nece donijeti lavor jer ce sjebati nokte, takva sigurno nece kuhati jer ce joj se izmastiti kosa, ali je bitno da je "doooobra", i da se guzi ko stuka.. Pa izvol'te...

Sretno u trazenju pravih zena medju lutkicama :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Luna. » 14 Jun 2013, 14:40

Julia-Klara wrote:Forumske muskarcine imaju problema sa emancipacijom zena, to smo davno skontali. I da stalno potezu pitanje "gdje nestadose zene koje su bile dobre, fine, vrijedne, kao i njihove bake,nane, teticne" , i to smo skontali...

Ali ne skontasmo zasto se lozite na usminkane, napirisane, manikirina, pedikirane, polugole jedva punljetne djevojke, koje vam nemaju sta pruziti osim cvrste guze i nabujalih sisa, napucenih usnica na fotografijama na FBu, i sto vam je toliki ceif da vas jarani vide zajedno s njom, i zavide sto guzite 18ogisnjakinju, koja nije ni "Jezevu kucicu" procitala ? Takva vam sigurno nece donijeti lavor jer ce sjebati nokte, takva sigurno nece kuhati jer ce joj se izmastiti kosa, ali je bitno da je "doooobra", i da se guzi ko stuka.. Pa izvol'te...

Sretno u trazenju pravih zena medju lutkicama :kafa
e nek si povukla i to pitanje :aplauzz

znaju nama nesto pricat a sebe ne vide :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Nela » 14 Jun 2013, 15:01

Julia-Klara wrote:Forumske muskarcine imaju problema sa emancipacijom zena, to smo davno skontali. I da stalno potezu pitanje "gdje nestadose zene koje su bile dobre, fine, vrijedne, kao i njihove bake,nane, teticne" , i to smo skontali...

Ali ne skontasmo zasto se lozite na usminkane, napirisane, manikirina, pedikirane, polugole jedva punljetne djevojke, koje vam nemaju sta pruziti osim cvrste guze i nabujalih sisa, napucenih usnica na fotografijama na FBu, i sto vam je toliki ceif da vas jarani vide zajedno s njom, i zavide sto guzite 18ogisnjakinju, koja nije ni "Jezevu kucicu" procitala ? Takva vam sigurno nece donijeti lavor jer ce sjebati nokte, takva sigurno nece kuhati jer ce joj se izmastiti kosa, ali je bitno da je "doooobra", i da se guzi ko stuka.. Pa izvol'te...

Sretno u trazenju pravih zena medju lutkicama :kafa
Tako je JK :ruke
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Peggy Sue » 14 Jun 2013, 15:08

Julia-Klara wrote:Forumske muskarcine imaju problema sa emancipacijom zena, to smo davno skontali. I da stalno potezu pitanje "gdje nestadose zene koje su bile dobre, fine, vrijedne, kao i njihove bake,nane, teticne" , i to smo skontali...

Ali ne skontasmo zasto se lozite na usminkane, napirisane, manikirina, pedikirane, polugole jedva punljetne djevojke, koje vam nemaju sta pruziti osim cvrste guze i nabujalih sisa, napucenih usnica na fotografijama na FBu, i sto vam je toliki ceif da vas jarani vide zajedno s njom, i zavide sto guzite 18ogisnjakinju, koja nije ni "Jezevu kucicu" procitala ? Takva vam sigurno nece donijeti lavor jer ce sjebati nokte, takva sigurno nece kuhati jer ce joj se izmastiti kosa, ali je bitno da je "doooobra", i da se guzi ko stuka.. Pa izvol'te...

Sretno u trazenju pravih zena medju lutkicama :kafa
:cool

Jedva cekam odgovore!!!
Image

dacina_curica
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by dacina_curica » 14 Jun 2013, 15:31

Kad Julka osamari cuje se preko sedam gora i sedam mora. :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Julia-Klara » 14 Jun 2013, 15:35

:hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Krokodil Behko » 14 Jun 2013, 18:05

Julia-Klara wrote: Ali ne skontasmo zasto se lozite na usminkane, napirisane, manikirina, pedikirane, polugole jedva punljetne djevojke, koje vam nemaju sta pruziti osim cvrste guze i nabujalih sisa, napucenih usnica na fotografijama na FBu, i sto vam je toliki ceif da vas jarani vide zajedno s njom, i zavide sto guzite 18ogisnjakinju, koja nije ni "Jezevu kucicu" procitala ? Takva vam sigurno nece donijeti lavor jer ce sjebati nokte, takva sigurno nece kuhati jer ce joj se izmastiti kosa, ali je bitno da je "doooobra", i da se guzi ko stuka.. Pa izvol'te...

Sretno u trazenju pravih zena medju lutkicama :kafa
Mi ovdje govorimo o ženama za brak/život. Fulila si temu. Možeš na nekoj drugoj temi pisati o tim bezobraznim pojedincima koji ganjaju takve zbog drugih stvari. Rado ću vam se pridružiti u tome jer i mene nerviraju :D

Da nastavim gdje sam stao.... Gdje nestadoše one divne bosanske sevdah dame koje transirano komirane pjevaše "..... povedi me u čaršiju... haj pa me prodaj bazardžanu...
..Uzmi za me oku zlata pa pozlati dvoru vrata....."
Toliko divne i slavne da su eto i u vječnoj pjesmi opjevane. ..mada nisam siguran da će ta pjesma preživjeti ovu sadašnju generaciju žena..

Skoro dva miliona pregleda... :pije

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Julia-Klara » 14 Jun 2013, 18:24

Kolega Behko, ne mislim da sam fulala temu, naprotiv!
Kukate kako su nestale te zene, a ima ih, itekako, samo vam je mrsko traziti! lakse manjom linijom otpora, naci nesto "onako", da se "ubode", nego se pozabaviti pravim vrijednostima...Podji od sebe, koliko si se potrudio upoznati i dati sansu ijednoj zeni koju si upoznao u posljih par godina? Jedna-dvije? Ne vjerujem ni toliko...
Poenta je da se treba uloziti puno ptruda sa obje strane da bi se stiglo do razine povjerenja za pranje nogu. To sto su nene, pranene prale noge svojim muzevima nije bila ljubav, mozd apostovanje,ali definitivno su znale da ih u vecini slucajeva ceka kandzija ako to ne urade...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Dust » 14 Jun 2013, 18:29

Pa dobro, noge ce se oprati, nije to problem. Mene vise interesuje ko ce onoliku njivu zaorati plugom i konjima, podjubriti dulume i dulume zemlje, pokositi rucnom kosom, pokupiti sijeno itd.?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Julia-Klara » 14 Jun 2013, 18:41

Dust wrote:Pa dobro, noge ce se oprati, nije to problem. Mene vise interesuje ko ce onoliku njivu zaorati plugom i konjima, podjubriti dulume i dulume zemlje, pokositi rucnom kosom, pokupiti sijeno itd.?
Pretpostavljam zena, cim poradi po kuci i oko kuce, nahrani djecu, opere djecu, opere muzu noge...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Julia-Klara » 14 Jun 2013, 18:45

I posto se pokretac teme nije jos pojavio evo jedna za njegovu dushu

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Ruana » 14 Jun 2013, 20:08

Krokodil Behko wrote:
Julia-Klara wrote: Ali ne skontasmo zasto se lozite na usminkane, napirisane, manikirina, pedikirane, polugole jedva punljetne djevojke, koje vam nemaju sta pruziti osim cvrste guze i nabujalih sisa, napucenih usnica na fotografijama na FBu, i sto vam je toliki ceif da vas jarani vide zajedno s njom, i zavide sto guzite 18ogisnjakinju, koja nije ni "Jezevu kucicu" procitala ? Takva vam sigurno nece donijeti lavor jer ce sjebati nokte, takva sigurno nece kuhati jer ce joj se izmastiti kosa, ali je bitno da je "doooobra", i da se guzi ko stuka.. Pa izvol'te...

Sretno u trazenju pravih zena medju lutkicama :kafa
Mi ovdje govorimo o ženama za brak/život. Fulila si temu. Možeš na nekoj drugoj temi pisati o tim bezobraznim pojedincima koji ganjaju takve zbog drugih stvari. Rado ću vam se pridružiti u tome jer i mene nerviraju :D

Da nastavim gdje sam stao.... Gdje nestadoše one divne bosanske sevdah dame koje transirano komirane pjevaše "..... povedi me u čaršiju... haj pa me prodaj bazardžanu...
..Uzmi za me oku zlata pa pozlati dvoru vrata....."
Toliko divne i slavne da su eto i u vječnoj pjesmi opjevane. ..mada nisam siguran da će ta pjesma preživjeti ovu sadašnju generaciju žena..
:pije
Super, danasnje zene ne znaju da budu majke, domacice, hanume, supruge,ne znaju nista samo se sminkaju, hodaju skitaju itd..
A sta je sa vama muskarcicma sta vi znate,dokleste vi dosli u ovome 21. vijeku?
I dalje do toga da zena treba sve da radi, da bude bosanska sevdah dama, "da na njoj kuca stoji" i da uz to jos trebaju raditi.
Zato rekoh da mi je zivot moje mame. Ja radim kuci sve ono sto je ona radila i jos 45 sati u firmi sedmicno. Vi muskarci i dalje smatrate da danasnje zene trebaju biti ko one birvaktile i jos raditi u firmi.
I jos da me vodi u carsiju i da naplati oku zlata. :puca :puca
Ja mozda nisam ko moja majka i nena, mozda imam malo vise skole od njih mozda sam vidjela malo vise od njih, mozda nisam dozvolila ono sto su one sebi dozvoljavale, ali definitivno moj muz je kao i njegov pra pra dedo.
Znaci visoko obrazovan, u 21 vijeku, na zapadu zivi a jos mene pita sta je za veceru i gdje su MI MOJA djeca, jer ih on zove na telefon 3 puta oni se ne javlaju, dok je jutros stariji sin bio "babov sin" kad je dobio 12 iz engleskog. Jer ne moze biti mamin,mama nema fakultet niti prica engleski. A malo prije je bio neodgovorni mamin sin jer sam ga naodno ja razmazila.
Prije 10 minuta pricam ovo isto svekrvi, kaze ona "ma i otac mu je bio isti taki"
Veze nemam sta sam napisala. Mozda sam trebala na "forumska istresanja"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Krokodil Behko » 14 Jun 2013, 20:52

Upravo se vratih sa ručnog košenja. Tragedija. Nema žene da mo donese lavor :(
online

Ruana
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Ruana » 14 Jun 2013, 20:57

Krokodil Behko wrote:Upravo se vratih sa ručnog košenja. Tragedija. Nema žene da mo donese lavor :(
Ne treba ti zena, ima ovo a jos ga i muskarac izmislio, mora da e bio homo ili neki nezenja.
Image

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: O lavoru i drugim izumrlim obicajima...

Post by Nela » 14 Jun 2013, 21:13

Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:Upravo se vratih sa ručnog košenja. Tragedija. Nema žene da mo donese lavor :(
Ne treba ti zena, ima ovo a jos ga i muskarac izmislio, mora da e bio homo ili neki nezenja.
Image
Eh o ovom sam ti Behko govorila, isti ovakav sam kupila, ma spas :D.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests