Jesu li sva djeca lijepa?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Maja » 29 Jan 2014, 23:33

Odmah da kažem tj potvrdim onu čestu...samo nek je živo i zdravo.
I to je tako.
Ali ovako nekad vidim da su mišljenja ljudi podijeljena.
Neki kažu svako dijete je preslatko, ne može biti da nije lijepo (fizički).
Neki se usude pa kažu da to nije istina i onda većinom bivaju okarakterisani kao zle i bezdušne spodobe.
Ali bez obzira koliko mi šutjeli o tome ima poružne djece. Ja bih rekla da je osmijeh SVAKOG djetetla lijep, da sama po sebi djeca kod nas bude pozitivne emocije ali nisu svi lijepi.
Šta vi kažete na to?
Jeste li ikad došli u situaciju da vidite ne baš lijepo dijete ali lažete roditeljima kako je sjatkiš maji samo da ih ne bi povrijedili?
Ja jesam.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Lebowski » 29 Jan 2014, 23:36

Normalno da ćeš reći da je lijepo i slatko kakvo god da je. A nisu sva lijepa al šta fali slagati ili ne reći istinu.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Maja » 29 Jan 2014, 23:37

Pa i ja slažem jer je svakom roditelju njegovo dijete lijepo. Šta ću. Kako ono kažu...postoje ko fol bijele laži. Valjda je to jedna od njih :D

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by paparaci » 29 Jan 2014, 23:41

Maja wrote: Šta vi kažete na to?
Jeste li ikad došli u situaciju da vidite ne baš lijepo dijete ali lažete roditeljima kako je sjatkiš maji samo da ih ne bi povrijedili?
Ja jesam.
isto. pa gdje ces im to reci?! :oo :hihi

a, slazem se, da nisu sva djeca fina.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by komsija » 29 Jan 2014, 23:42

Pa roditeljima kazem da im je dijete lijepo ali ponekad slazem iz razloga koje i vi imate ali vjerujte mnoga djeca su jako zlocesta i ne mogu da vjerujem da su ih tome roditelji naucili
Pogotovo americka djeca....pravi akrepi, bezobrazna su, uvijek se zele tuci sa ostalom djecom, otimaju i sto nije njihovo....u svakom slucaju nimalo lijepo iskustvo....poslednje u Nedjelju iz jednog parka
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Lebowski » 29 Jan 2014, 23:43

Meni je skoro bilo jako neprijatno. Rodio se mali i stvarno nije lijep, povelika mu glava, skoro cijelo tijelo glava, ko punoglavac. :D
Al šta ću, ne mogu reći da je ružan...sačekao sam da poraste malo pa sam rekao da je baš sladak. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Fatma » 29 Jan 2014, 23:47

Lebowski wrote:Meni je skoro bilo jako neprijatno. Rodio se mali i stvarno nije lijep, povelika mu glava, skoro cijelo tijelo glava, ko punoglavac. :D
Al šta ću, ne mogu reći da je ružan...sačekao sam da poraste malo pa sam rekao da je baš sladak. :D

Ja za svoju djecu kažem da su bili ružni kad su se rodili,možda prvih mjesec dana,ali stvarno ružni.

Kritikuju me kad ovako pričam,a to je upravo to da roditelji sami sebe lažu.

Sad isto tako mogu da kažem da su lijepi,jer to zaista i jesu....

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Maja » 29 Jan 2014, 23:48

komsija wrote:Pa roditeljima kazem da im je dijete lijepo ali ponekad slazem iz razloga koje i vi imate ali vjerujte mnoga djeca su jako zlocesta i ne mogu da vjerujem da su ih tome roditelji naucili
Pogotovo americka djeca....pravi akrepi, bezobrazna su, uvijek se zele tuci sa ostalom djecom, otimaju i sto nije njihovo....u svakom slucaju nimalo lijepo iskustvo....poslednje u Nedjelju iz jednog parka
To je taj odgoj da se razgovorom rješavaju problemi, samo ameri nemaju kad razgovarati sa svojom djecom.
Joj pisala sam prije za svog rođaka. Baksuuuuuzzzzzz. Nikad ga nisu vodili na izlete, nikad mu nisu dali da prisustvuje nekoj priredbi jer bi polomio sve na sceni. I kad bi ono momački pretjerao rođak bi ga odveo u wc, otvorio česme i po guzici a on plače. I sutri dan komšije bi odmah pitale što je plakao a tata rođaka bi rekao da ne voli da se kupa.
I njega se bojao al čim on nije kući to je haos bio. Ošiišao ogradu kod komšije, gađao kamenjima pudlicu, svašta.
Pobjegli ovamo da im ga ne oduzmu soc. radnici i ovdje u školi otvorio hidrant i čitava škola poplavila :D.
Al dobro, to sad nije tema.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by komsija » 29 Jan 2014, 23:49

Meni je od ljepote vaznije da su kako treba, zdravi i vaspitani dobro...zaista a ova americka su zla
Ovo ne govorim bez razloga .....
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Maja » 29 Jan 2014, 23:52

komsija wrote:Meni je od ljepote vaznije da su kako treba, zdravi i vaspitani dobro...zaista a ova americka su zla
Ovo ne govorim bez razloga .....
Normalno da je to važnije al znaš kad neko dobije bebu pa ideš u goste pa kad ga prvi put vidiš ili ga vidiš negdje na ulici moraš reći mašala lijep ko lutka :D
Ili kad žene objavljuju slike djece na fb ako ne napišeš da je lijep osjećaš kako ti polagano niču rogovi :zao

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Maja » 29 Jan 2014, 23:52

Evo grane. Unaprijed se radujem njegovom postu na ovoj temi.

Ruana
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Ruana » 29 Jan 2014, 23:54

Dijete moze biti baksuz ili nemirno a da bude slatko i obratno mirno a ruzno. Sve zavisi kako ko vidi, moj muz ima obicaja reci za neko dijete da je ruzno, ja uglavnom presutim. Najgore mi je kad me majka pita "jelde da je sladak"

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by komsija » 29 Jan 2014, 23:55

Maja wrote:
komsija wrote:Meni je od ljepote vaznije da su kako treba, zdravi i vaspitani dobro...zaista a ova americka su zla
Ovo ne govorim bez razloga .....
Normalno da je to važnije al znaš kad neko dobije bebu pa ideš u goste pa kad ga prvi put vidiš ili ga vidiš negdje na ulici moraš reći mašala lijep ko lutka :D
Ili kad žene objavljuju slike djece na fb ako ne napišeš da je lijep osjećaš kako ti polagano niču rogovi :zao
Razumijemo se i ja to zaista tako cinim ali eto ovdje kazem sta zaista mislim
ja i moja supruga volimo djecu i ne gledamo kako cije izgleda ali ako dijete pokaze dobro vaspitanje a i znanje mi se odusevimo
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by niska grana » 29 Jan 2014, 23:55

Pa ne znam, zavisi na koju dob se misli....konkretno, bebe mi uopšte nisu lijepe; štaviše mislim da čovjek ima najmanje lijepu mladunčad od svih mogućih stvorenja :cudi
Ali naravno da šutim i blago se smješkam, da baš ne ispadnem krelac pred ponosnim roditeljem.

Nešto kasnije djevojčice uglavnom postanu (i jesu) simpatične i slatke; dječaci osmijehom znaju nadomjestiti ostale nedostatke, uključujući i divlje ponašanje....sjećam se da sam prvog dana u školi gotovo downloadovao gaće od straha, jer su mi ostala djeca djelovala nekako mračno, kao da su preživjela najmanje dva svjetska rata. Da li zbog prigušenog svjetla u razredu ili baš zbog toga što se niko nije smijao, ne znam :cudi
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Maja » 30 Jan 2014, 00:02

niska grana wrote: štaviše mislim da čovjek ima najmanje lijepu mladunčad od svih mogućih stvorenja :cudi
:plavi

A vidi ovo

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by komsija » 30 Jan 2014, 00:04

Ipak, ja mislim da su djeca najljepsa, volim ih i jako mi je zao ako neko lose postupa sa djecom
Za njihovo ponasanje odgovorni su roditelji
Trenutno je u mojoj kuci jedan malisan od tri ipo godine s kojim pravo uzivamo jer je dobro vaspitan i nimalo nije zloces :hop
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Lanci » 30 Jan 2014, 00:10

Na prvom mjestu nek je zivo i zdravo,,a dali su sva lijepa pa iskreno ima djece neke cim se rode iz njih neka ljepota sama se pokaze pa sve sto raste ono jos sladje i ljepse..a imala sam prliku vidjeti djece neki oblik lica neku facu ima nemozes reci da je lijepo kad nije,,jednom davno moja prijateljica rodila sina i odem ja moja snajka da vidimo bebu..sto je normalno sta cu drugo reci da je lijepa beba..a moja snajka se okreni i tiho rece ma sto ne budes iskrena brate dragi sta je tebi ovdje lijepo :D.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by storm » 30 Jan 2014, 00:10

Ima i nešto drugo...meni je moj mali bio od rođenja bio nešto najljepše a vjerujem, da svaki roditelj tako vidi...tek sad kad sa vremenske distance pogledam fotografije...ima i ljepše djece u njegovoj uzrasti :cudi , daleko od toga da je bio ružan, ali tako je...al fakat ima neću reći ružne, ali manje lijepe djece...i čini mi se da svi imaju sad velike glave od ovih mlijeka u prahu...tako pričaju...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by niska grana » 30 Jan 2014, 00:11

Pa dobro sad, Majo :DD .... lijepo to izgleda na dotjeranoj technicolor slici i u veseloj odjećici, ali uživo, ko zna :)

& ah da, a tek ona takmičenja za najljepšu bebu, gdje ljudi histerično-masovno šalju slike djece u novine tipa Azra i to :grana
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jesu li sva djeca lijepa?

Post by Maja » 30 Jan 2014, 00:16

:valja jest jest sjećam se toga.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests