Ženino prezime da - ne ?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Sheval » 11 Mar 2014, 22:06

Mehmedsen :zubi

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 11 Mar 2014, 22:08

Sheval wrote:Mehmedsen :zubi
a znam ga inace to je jako cesto prezime u Danskoj :valja

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 11 Mar 2014, 22:08

Sevale ima jedan Seval ovdje iz Mostara, kad got ga sretnem tebe se sjetim.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Sheval » 11 Mar 2014, 22:10

Ševal je ok ime a li za svoj nick moram zahvaliti predivnom ženskom imenu Ševala :D koje mi je poslužilo kao inspiracija :cool

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Rum » 11 Mar 2014, 22:15

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Trepavica
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Trepavica » 11 Mar 2014, 22:26

Jedan vic

Momak se prezivao Guzica... :plavi i kada je odveo mladu , a ona nije znala kako se on preziva... ,kod maticara , pitaju nju pristaje li uzeti mladozenjono prezime..,ona kaze 'ne'... Ne zelim!!!!

Zamislite kad budemo imali djecu i budemo se setali po zimi vani, svi zajedno, svi ce reci a gledajte guzice, jesu se zacrvenile ... :valja

Na Fr, je vise .. :D.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Dzagoda » 11 Mar 2014, 23:06

komsija wrote:Od fanatizma do zlocina je samo jedan korak a fanatizam u vjeri je poguban
Ne gledam sta kaze vjera vec se ponasam onako kakko se ponasalo godinama u mojoj familiji i rodbini
Oni koji su previse vjerom optereceni najcesce su teski ljudi, tesko se s njima i sporazumijevati a kamo li druziti
Ma niiiiiiije :hihi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 08:57

komsija wrote:Od fanatizma do zlocina je samo jedan korak a fanatizam u vjeri je poguban
Ne gledam sta kaze vjera vec se ponasam onako kakko se ponasalo godinama u mojoj familiji i rodbini
Oni koji su previse vjerom optereceni najcesce su teski ljudi, tesko se s njima i sporazumijevati a kamo li druziti
Od ljubavi do mrznje samo je jedan korak, od zivota do smrti takodje je samo jedan korak, od dobra do zla je isto tako samo jedan korak.
A od vjere do fanatizma je dalek put, ako si iskreni vjernik onda volis svoje a postujes tudje, drzis se nacela i pravila koje ti tvoja vjera nalaze, a fanatici su oni koji mrze druge i drugacije i oni postoje u svim segmentima, oni koji generalizuju ljude bas kao ti sada kad svrstavas vjernike i fanatike.
Naravno da ne gledas sta kaze vjera jer nisi iskreni vjernik, (pazi ne osudjujem te niti ponizavam) ali nemoj ni ti mene/vjernike.
Za ovo zadnje bih se slozila sa tobom, "Oni koji su previse vjerom optereceni najcesce su teski ljudi, tesko se s njima i sporazumijevati a kamo li druziti" vidis sam si dokazao da si opterecen. Ja sam vjernik i meni moja vjera ne predstavlja ama bas nikakvo opterecenje, naprotiv "otvara mi sve horizonte".

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 09:47

Zagorka wrote:Totalno sam prakticna osoba,tako da bi mi dva prezimena bila neprakticna,nekako neuredna i cisto nepotrebna.Ne prezivam se Broz djevojacki pa da ga imam zasto pazljivo cuvati.Najzad i u njega je ljudsko prezime,nije konjsko,sta fali da uzmem.A serijatski sam se vjencavala i natenane planirala i niko mi,ama bas niko od sluzbenika do imama nije spomenuo da zadrzim svoje.A i ne mogu pojmiti kako bih ja to bila bolja vjernica ako zadrzim svoje prezime,kao sam veci insan ili sta,ne kontam kako se tako pridonosi vjeri.Al' hajde nema veze ..msm,ako se nekom frajeru uzima zenino prezime,neka ga uzme,ali mi je najgora opcija oba.
Pa bas iz prakticnih razloga je lakse ne mijenjati nista, jer ne moras mijenjati dokumente ni nista drugo.
Zaboravila sam reci da ja kad sam odlucila da zadrzim svoje prezime, tada nisma znala za pravilo u vjeri, i ja sam se serijatski vjencala i ni meni niko nije rekao.
Nekim muskarcima smeta da mu zena zadrzi djevojacko prezime, jer sta ce reci "mama, tata, komsiluk, prijatelji rodbina" pa onda ono najgore, mora na vratima pisati njeno prezime, jelte smijace mu se, zvace ga papak itd... pa im onda vjeraa kriva sto je to tako. Da je slucajno obratno i da vjera to zabranjuje, jedva bi docekali da kazu da smo zaostali i da su to gluposti.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 11:35

Ruana wrote:Ja sam vjernik i meni moja vjera ne predstavlja ama bas nikakvo opterecenje, naprotiv "otvara mi sve horizonte".
Specijalno horizont tolerancije :D
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 12:34

Jagoda wrote:
Ruana wrote:Ja sam vjernik i meni moja vjera ne predstavlja ama bas nikakvo opterecenje, naprotiv "otvara mi sve horizonte".
Specijalno horizont tolerancije :D
Rekla sam ti prije da kod nas blenta nema tolerancije

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 12:40

Ruana wrote:
Specijalno horizont tolerancije :D
Rekla sam ti prije da kod nas blenta nema tolerancije[/quote]

A blente (sve'm se cini da imamo drugaciju definiciju za iste :hihi ) ne uce Kuran?!~ Samo citaju, da se kaze da jesu?! :zubi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 12:42

Jagoda wrote:
A blente (sve'm se cini da imamo drugaciju definiciju za iste :hihi ) ne uce Kuran?!~ Samo citaju, da se kaze da jesu?! :zubi
Da vidim ta si ti jako tolerantan, kad se spomene vjera, prvo ti Kuran pada na pamet. Mora da si ga i ti procitao, cim si toliko upucen.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 12:47

Ruana wrote:
Jagoda wrote:
A blente (sve'm se cini da imamo drugaciju definiciju za iste :hihi ) ne uce Kuran?!~ Samo citaju, da se kaze da jesu?! :zubi
Da vidim ta si ti jako tolerantan, kad se spomene vjera, prvo ti Kuran pada na pamet. Mora da si ga i ti procitao, cim si toliko upucen.
Ti si najbolja zabava na ovom forumu! Ne mrdaj niDZe! :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 12:48

Jagoda wrote:
Ruana wrote:
Jagoda wrote:
A blente (sve'm se cini da imamo drugaciju definiciju za iste :hihi ) ne uce Kuran?!~ Samo citaju, da se kaze da jesu?! :zubi
Da vidim ta si ti jako tolerantan, kad se spomene vjera, prvo ti Kuran pada na pamet. Mora da si ga i ti procitao, cim si toliko upucen.
Ti si najbolja zabava na ovom forumu! Ne mrdaj niDZe! :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D.
Znam, samo bilo pravo neobicno bez tebe.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Zagorka » 12 Mar 2014, 12:50

Ruana wrote:
Zagorka wrote:Totalno sam prakticna osoba,tako da bi mi dva prezimena bila neprakticna,nekako neuredna i cisto nepotrebna.Ne prezivam se Broz djevojacki pa da ga imam zasto pazljivo cuvati.Najzad i u njega je ljudsko prezime,nije konjsko,sta fali da uzmem.A serijatski sam se vjencavala i natenane planirala i niko mi,ama bas niko od sluzbenika do imama nije spomenuo da zadrzim svoje.A i ne mogu pojmiti kako bih ja to bila bolja vjernica ako zadrzim svoje prezime,kao sam veci insan ili sta,ne kontam kako se tako pridonosi vjeri.Al' hajde nema veze ..msm,ako se nekom frajeru uzima zenino prezime,neka ga uzme,ali mi je najgora opcija oba.
Pa bas iz prakticnih razloga je lakse ne mijenjati nista, jer ne moras mijenjati dokumente ni nista drugo.
Zaboravila sam reci da ja kad sam odlucila da zadrzim svoje prezime, tada nisma znala za pravilo u vjeri, i ja sam se serijatski vjencala i ni meni niko nije rekao.
Nekim muskarcima smeta da mu zena zadrzi djevojacko prezime, jer sta ce reci "mama, tata, komsiluk, prijatelji rodbina" pa onda ono najgore, mora na vratima pisati njeno prezime, jelte smijace mu se, zvace ga papak itd... pa im onda vjeraa kriva sto je to tako. Da je slucajno obratno i da vjera to zabranjuje, jedva bi docekali da kazu da smo zaostali i da su to gluposti.
Ma jok,nego ne zelim bti Šaćirbegović-Bajraktarević Nurzekija :lupa ..........i hoću da ja i sin imamo isto prezime....ovako da zadrzim svoje,a on očevo,isto da mi nije niko......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 12:54

Ruana wrote: Znam, samo bilo pravo neobicno bez tebe.
Hos sliku?! :D :D. :D. :D. :D. :D.

Hvala na smijehu! :zubi

Vala sto rece zena gore, bilo bi mi prezime masala preko pola Bosne hahahahahahahahhahahahahahahaha
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 12:55

Zagorka wrote:
Ruana wrote:
Zagorka wrote:Totalno sam prakticna osoba,tako da bi mi dva prezimena bila neprakticna,nekako neuredna i cisto nepotrebna.Ne prezivam se Broz djevojacki pa da ga imam zasto pazljivo cuvati.Najzad i u njega je ljudsko prezime,nije konjsko,sta fali da uzmem.A serijatski sam se vjencavala i natenane planirala i niko mi,ama bas niko od sluzbenika do imama nije spomenuo da zadrzim svoje.A i ne mogu pojmiti kako bih ja to bila bolja vjernica ako zadrzim svoje prezime,kao sam veci insan ili sta,ne kontam kako se tako pridonosi vjeri.Al' hajde nema veze ..msm,ako se nekom frajeru uzima zenino prezime,neka ga uzme,ali mi je najgora opcija oba.
Pa bas iz prakticnih razloga je lakse ne mijenjati nista, jer ne moras mijenjati dokumente ni nista drugo.
Zaboravila sam reci da ja kad sam odlucila da zadrzim svoje prezime, tada nisma znala za pravilo u vjeri, i ja sam se serijatski vjencala i ni meni niko nije rekao.
Nekim muskarcima smeta da mu zena zadrzi djevojacko prezime, jer sta ce reci "mama, tata, komsiluk, prijatelji rodbina" pa onda ono najgore, mora na vratima pisati njeno prezime, jelte smijace mu se, zvace ga papak itd... pa im onda vjeraa kriva sto je to tako. Da je slucajno obratno i da vjera to zabranjuje, jedva bi docekali da kazu da smo zaostali i da su to gluposti.
Ma jok,nego ne zelim bti Šaćirbegović-Bajraktarević Nurzekija :lupa ..........i hoću da ja i sin imamo isto prezime....ovako da zadrzim svoje,a on očevo,isto da mi nije niko......
Znam na sta mislis ali ja sam imala potrebu da tako uradim i drago mi je zbog toga.
:plavi Šaćirbegović-Bajraktarević Nurzekija kad budem mijenjala nick ovo cu uzeti :valja

Ruana
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 12:56

Jagoda wrote:
Ruana wrote: Znam, samo bilo pravo neobicno bez tebe.
Hos sliku?! :D :D. :D. :D. :D. :D.

Hvala na smijehu! :zubi

Vala sto rece zena gore, bilo bi mi prezime masala preko pola Bosne hahahahahahahahhahahahahahahaha
ne treba ne sadimo mi kukuruz ovamo.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ženino prezime da - ne ?

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 13:00

Ruana wrote: ne treba ne sadimo mi kukuruz ovamo.
ccccccccc, mozda bi ti bolje islo?! :hihi

De bona, necu te vise, vidim da se lozis ko hepo :D. :D. :D. :D. :D. :D.

Nego stvarno, ako ti je bas prisha, hajd na chat pa mi reci sta boli, ukakasmo temu :lupa
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests